• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות?

אמא מתכנתת

משתמש רשום
דירוג
2
אלטשולר שחם מובילים בתשואות בהשתלמות ב5 שנים אחרונות, אך ב2021 הגיעו אחרונים,
(נבדלו מחבריהם הגופים האחרים בכך שהימרו על השוק הסיני והתבדו); אני שוקלת לנייד לבית השקעות אחר ותוהה:
האם לתת להם ניסיון נוסף כיוון שב-5 שנים כן הוכיחו את עצמם ? (האם ההפסד נובע ממדיניות השקעה חד פעמית או בעיה פנימית בחברה)
בפועל הרבה כסף יצא מהם לאחר שנה זו כך שחוסכים אכן הצביעו ברגליים - תוהה אם הזגזוג הזה מוצדק.
אציין כי אצלהם מנהלת השתלמות וכן קופ”ג להשקעה - אולי שווה לפצל בין בתי השקעות ולנייד אחת מהן?

כיוון שאם אעבור לגוף שהרוויח יותר השנה הוא למעשה מחזיק ני״ע במחיר גבוה יותר ?

כיוון שאם אעבור לגוף שהרוויח יותר השנה הוא למעשה מחזיק ני״ע במחיר גבוה יותר ?
יש בשוק ההון תופעה של "חזרה לממוצע". מה שיורד בסוף עולה ומה שעולה בסוף יורד.
אבל אם מוכרים לאחר הפסדים אז מפספסים את העלייה בחזרה.

מצד שני, לשלם דמי ניהול גבוהים בשביל שאולי בעתיד המנהל יצליח לתקן... זה גם לא מלהיב. שיקול שלך.

אין יתרון מבחינת תשואה עתידית לגוף אחד על פני אחר (כפי שנוכחת לדעת), סטטיסטית לכל גוף יש שנים חלשות ושנים חזקות.
כאנלוגיה זה כמו הטלת מטבע, 'פלי' זה שנה טובה ו'עץ' שנה חלשה ויש לך שני זורקי מטבעות. אם זורק המטבע שלך זרק שתי זריקות של 'עץ' רוב האנשים ינטו להישאר אצלו ולא לעבור לשני שהוציא פעמיים 'פלי' כי "עכשיו בטוח ייצא 'פלי' ". זה לא בהכרח נכון אבל לעבור לשני זה בטח לא יותר חכם

וכמו שאמרו, בדרך כלל קרן פסיבית תתן לאורך זמן תשואה גבוהה יותר. אם כי במידה ואת מאמינה במסלולי השקעה ספציפיים שאת רואה בחברה מסויימת את יכולה להצטרף אליהם...

נערך לאחרונה ב:
אלטשולר שחם מובילים בתשואות בהשתלמות ב5 שנים אחרונות, אך ב2021 הגיעו אחרונים, אני שוקלת לנייד לבית השקעות אחר
אלטשולר שחם עושים לך בלאק-פריידי באיחור אופנתי. מה רע? ההפקדה החודשית שלך לקרן יכולה לקנות יותר נכסי השקעה בא"ש מאשר בבתי ההשקעות האחרים, ואת מוטרדת שאצלם זול מידי? ;)
אם את תקפצי כל שנה אל אלו שנתנו את התשואות הכי טובות בשנה החולפת את תחטפי את כל הירידות ותפספסי את כל העליות ולא תרוויחי כלום.

ההפקדה החודשית שלך לקרן יכולה לקנות יותר נכסי השקעה בא"ש מאשר בבתי ההשקעות האחרים
בהנחה שהם לא שינו את האסטרטגיה שלהם. שזה החסרון במסלול מנוהל.

אם את תקפצי כל שנה אל אלו שנתנו את התשואות הכי טובות בשנה החולפת את תחטפי את כל הירידות ותפספסי את כל העליות ולא תרוויחי כלום.
+1

(נבדלו מחבריהם הגופים האחרים בכך שהימרו על השוק הסיני והתבדו); אני שוקלת לנייד לבית השקעות אחר ותוהה:
האם לתת להם ניסיון נוסף כיוון שב-5 שנים כן הוכיחו את עצמם ? (האם ההפסד נובע ממדיניות השקעה חד פעמית או בעיה פנימית בחברה)
בפועל הרבה כסף יצא מהם לאחר שנה זו כך שחוסכים אכן הצביעו ברגליים - תוהה אם הזגזוג הזה מוצדק.
אציין כי אצלהם מנהלת השתלמות וכן קופ”ג להשקעה - אולי שווה לפצל בין בתי השקעות ולנייד אחת מהן?
אין עקביות בביצועים. זה שמישהו הצליח השנה לא אומר שהוא יצליח שנה הבאה, ולהפך

ולכן כולם אומרים שתשואות עבר לא מעידות כלום על תשואות עתידיות.
אני שוקלת לנייד לבית השקעות אחר ותוהה:
האם לתת להם ניסיון נוסף כיוון שב-5 שנים כן הוכיחו את עצמם
השאלה למה מראש בחרת אותם?

המצב לא באמת השתנה. הכלל הבסיסי עדיין נכון: "תשואות עבר לא מעידות כלום על תשואות עתידיות".
וזה לא משנה אם תשואות העבר היו גבוהות או נמוכות, אם בשנים האחרונות הם הרוויחו או הפסידו. אין שום קשר בין תשואות העבר של גוף מסויים לתשואות העתידיות שלו.

זאת הסיבה שרוב האנשים בפורום מעדיפים ללכת על השקעות פאסיביות במקום להמר על יכולת ההימור של מנהל השקעות כזה או אחר.

"בדרך כלל קרן פסיבית תתן לאורך זמן תשואה גבוהה יותר"

1. זאת אומרת שכל התעשייה העולמית של מנהלי קרנות וכו' וכו' (שאינם מיועדים רק לטווח קצר) הכל רק במטרה להעביר חלק מהרווחים לכיסיהם של חברות הניהול וכו'.

זה נשמע קצת קונספירציה.....

2. הופתעתי לראות אחרי הירידות הגדולות של הקורונה שכל הדיוט הבין בהסתמך על העבר שאחרי ירידות גדולות יבואו עליות גדולות כפי שאכן קרה ובכל זאת החברות הגדולות הנ"ל כאילו לא שמעו על כך הם עד כדי כך לא מוצלחים או שפספסתי משהו ?

זה נשמע קצת קונספירציה.....
אין שום קונספירציה, יש עשרות מחקרים שמראים את זה ואף מחקר שמצביע על יתרון לקרנות מנוהלות.

שאחרי ירידות גדולות יבואו עליות גדולות
הבעיה היא שיודעים רק בדיעבד מתי הירידות הסתיימו.

החברות הגדולות הנ"ל כאילו לא שמעו על כך הם עד כדי כך לא מוצלחים או שפספסתי משהו ?
כשהשוק נופל, קרנות מנוהלות לא יכניסו פנימה כספים חדשים כי אז הן יאבדו עוד לקוחות היסטרים.
מי שמנהל תיק עצמאי (או פסיבי) פטור מהשיקולים האלה.

שהשוק נופל, קרנות מנוהלות לא יכניסו פנימה כספים חדשים כי אז הן יאבדו עוד לקוחות היסטרים.
לא מדויק. כשהשוק נופל הידיים החלשות יוצאות ובמקום למכור אחזקות אפשר להשתמש בכספים החדשים.
המדיניות של קרנות גדולות לא משתנות בגלל היסטריה. היסטריה שייכת בעיקר לכבשים קטנות מפוחדות.

לגבי השאלה של פות"ש אני חושב שברגע שהגוף שמנהל לך את הכספים משיג תשואה נמוכה מהממוצע, זה זמן טוב להתקשר אליו ולנהל שיחה בנוגע להורדת דמי ניהול.

זאת אומרת שכל התעשייה העולמית של מנהלי קרנות וכו' וכו' (שאינם מיועדים רק לטווח קצר) הכל רק במטרה להעביר חלק מהרווחים לכיסיהם של חברות הניהול וכו'. זה נשמע קצת קונספירציה.....

קודם כל זו לא קונספירציה.
וורן באפט (שמעת עליו) עשה בזמנו התערבות עם מנהלי קרנות גידור - שקרן פאסיבית מחקה של S&P500 תנצח כל מנהל קרן אקטיבית (כולל כל ההוצאות, דמי הניהול וכו') על פני תקופה של 10 שנים. הוא ניצח בהתערבות נגד כל אלה שהתערב נגדם.

זה אפשרי (אם כי קשה) לנצח את השוק לאורך זמן אם אתה מאוד מנוסה ונבון ועניו וכו' - אבל - לא תצליח לעשות את זה (בתוחלת) בהפרש שגדול יותר מה-"OVERHEAD" של הוצאות הקרן ודמי הניהול שנגבים מהלקוחות (שנועדו לאפשר לה להיות רווחית גם בעצמה).

חוץ מזה, שלמנהלי קרנות (כמו אלה שבגופים הגדולים) יש מטרות נוספות מלבד תשואה - למשל, הקטנת סיכון ותנודתיות ע"י פיזור רחב - כולל ל-ASSET CLASSES שונים (גם נדל"ן) וכו'.
הבעיה היא שאין הרבה פעמים התאמה טובה בין המסלול שאתה בוחר (או אפילו המסלול שהם תופרים) ובין רמת הסיכון שכדאי לך רציונאלית לקחת בפועל.

לדוגמא, כשאני התחלתי לעבוד לפני 14 או 15 שנים - פתחו לי איזושהי קרן ביטוח מנהלים ושאלו אותי מה רמת הסיכון שאני רוצה. כמובן שלא הבנתי אז שום דבר מהחיים ולכן אמרתי רמת סיכון בינונית וכו'. בדיעבד, הפסדתי כך הון עתק. אם היו שמים אותי מלכתחילה על מסלול מנייתי אגרסיבי, הייתי הרבה יותר עשיר היום. כנ"ל לגבי כמעט כל כסף אחר שלי שהיה מושקע באיזושהי קונסטלציה.
תנודתיות כזו היא כמעט חסרת רלוונטית לאדם צעיר ובריא שאין לו סיבה לחשוש במיוחד לעתידו (ואם כן, שיעשה ביטוח חיים / בריאות / אובדן כושר עבודה, וכו' - זה יצא יותר זול כנראה מאובדן התשואה על השקעות סולידיות).

אז - בפועל, הם לא מנסים לאפטם רק לתשואה, וכנראה שהם אכן משיגים תנודתיות הרבה יותר נמוכה מאשר ה-S&P500.

אבל זה לא רק אשמתם. זו גם אשמתו של הציבור (ומי שרוצה יכול גם להאשים את מערכת החינוך עצמה וכו') שלא מבין מספיק בכלכלה ובהשקעות ולכן מקבל החלטות שגויות (כמו למשל לקפץ בין גופים בגלל משהו שקרה בשנה או שנתיים האחרונות *שיעול*), או - בוחר לשים את החסכונות של הילדים באפיק סולידי, או מתרגש ונחרד כשיש איזושהי ירידה בשוק בלי להבין שהדבר הכי גרוע שאפשר לעשות זה לצאת ולקבע הפסד, וכו' וכו' וכו'....
ואתה יכול גם לראות את העיתונות הכלכלית שתומכת בזה ונניח מראה כל הזמן ביצועים של הקרנות אחת נגד השניה אבל לא טורחת להראות מה עשתה בינתיים סתם קרן פאסיבית מחקה פשוטה (רמז, היא תביס את כולם בד"כ).

הם בסך הכל מספקים בסוף לציבור את המוצר שהוא "רוצה" בערך - שזה משהו שאם מסתכלים בדו"חות שלו רוצים צמיחה יפה ואיטית בלי יותר מדי תנועות חדות מטה.

אתה מדמיין בן אדם (אפילו צעיר) מצוי שיסתכל בקרן פנסיה שלו ויראה ירידה של 30% ולא ישר ירצה לשים את כל החסכונות שלו מיד על מזומן או פקדון בנקאי?

ולכן כולם אומרים שתשואות עבר לא מעידות כלום על תשואות עתידיות.
כולם מוסיפים את זה בכוכבית, כי זה מה שהרגולטור מחייב אותם לציין...
אבל מתפארים בתשואות העבר בפונט גדול ובולט בפרסומת/ שיחת מכירה.

הם בסך הכל מספקים בסוף לציבור את המוצר שהוא "רוצה" בערך - שזה משהו שאם מסתכלים בדו"חות שלו רוצים צמיחה יפה ואיטית בלי יותר מדי תנועות חדות מטה.
גם בשביל זה אין צורך בניהול אקטיבי. כל מה שצריך הוא תמהיל של קרן סל מניתית עם קרן סל אגחית, כשאחוזי התמהיל קובעים בגדול את התנודתיות.

גם "קרן" הוא מכיר, היתה איתו בתיכון/ שבועטים בכדורגל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
F איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס? אוף טופיק 16
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ש התלבטות האם לעבור בפנסיה למסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
unrealx איך לעבור דירה מבלי להתרושש? צרכנות פיננסית 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת האם בשל הקורונה ניתן לעבור מבנק לבנק מהבית בלבד? צרכנות פיננסית 12
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
T למה פתאום ההמלצות לעבור למסלול צמוד מדד? שוק ההון 4
sigler05 האם יש טעם לעבור מסלול בפנסיה? צרכנות פיננסית 13
ש האם לעבור לרק מניות בקופ"ג פטורה שהצטברו בה רווחים גם מאג" ח שוק ההון 13
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
G לעבור לביטוח בריאות חדש למרות החרגה? צרכנות פיננסית 13
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
E נאלץ לעבור לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 18
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y בIB, איך ממירים מט"ח בלי לעבור דרך מטבע הבסיס? שוק ההון 3
B האם לעבור לקרן השתלמות מורים? שוק ההון 16
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
Waler מי מכם עבר/מתכנן לעבור לחו"ל? אוף טופיק 292
מ איך לעבור לדיפנס? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה