• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לדעתכם אני יכול לפרוש?

• פותח הנושא Navi
  • פורסם בתאריך

Navi

משתמש רשום
דירוג
18
שלום,

אני רווק בן 45 ללא ילדים, מהנדס תוכנה פרילנסר, האם לדעתכם אני יכול לפרוש היום?

נכסים:

5 דירות בשווי כ 8 מיליון ש"ח
השקעה במניות בשווי כ 850 אלף ש"ח.
קרן השתלמות בשווי כ 150 אלף ש"ח.
קרן פנסיה בשווי כ 650 אלף ש"ח.

התחייבויות:

משכנתא כ 820 אלף ש"ח ריבית 0.8 אחוז לא צמוד.
חוב לבנק 80 אלף ש"ח ריבית 2.1 אחוז לא צמוד.

הכנסות:

שכירויות: 31,500 אלף ש"ח בחודש אחרי מיסים.
משכורת מובטחת לשנה וחצי הקרובות של 9000 ש"ח לחודש ממזומן שנשאר בחברת יחיד שלי.

הוצאות:

החזר משכנתא בין 560 ל 3200 ש"ח לחודש (לשנה הקרובה 560 ש"ח לחודש בזכות הקורונה ואחר כך יחזור ל 3200 ש"ח לחודש)
החזר חוב לבנק, שנתיים וחצי הקרובות 2900 ש"ח בחודש.
הוצאות: תמיכה של כ 4000-6000 ש"ח בבת זוג שלי שגרה בחול והוצאות נסיעה אליה.
ללא שכירות כי גר בדירה שלי.

תודה!

נערך לאחרונה ב:
לגבי הוצאות, זה גמיש, החודש הייתי צריך להחליף מזגן באחת הדירות ועלה לי כ 3600 ש"ח כולל הרכבה והובלה, לפני כ 3 חודשים עשיתי שיפוץ שעלה לי כ 40 אלף ש"ח, לפני כ שנה וחצי עשיתי שיפוץ שעלה לי כ 420 אלף ש"ח והגדיל את ההכנסות משכירות באופן ניכר, אבל חוץ מזה אני דיי חיי בצניעות יש לי מאזדה 3 מ 2005 ששווה כ 6000 ש"ח ואני לא צריך יותר מזה, ורב ההוצאות נובעות מדלק נסיעות לעבודה וארוחות בעבודה.

אם אני פורש אני מוותר על הכנסה מעבודה של כ 35-40 אלף ש"ח נטו. שזה הרבה כסף, אבל השאלה היא מתי זה מספיק? כמה זה מספיק?
הסיבה לפרישה היא לעבוד על חלום ילדות של לעבוד על בינה מלאכותית ורובוטים ולייצר מוצרים שלי, ולחקור עד כמה אפשר להגיע עם ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית.

אני מבין שזה נשמע כמו הטרלה או להראות כמה גדול יש לך, ויש בזה משהו, אבל עדיין למרות הכל יש את הפחד שזה לא יספיק וגם ראוי שיירשמו פה גם סיפורי הצלחה.

לגבי הוצאות, זה גמיש,
זו לא תשובה טובה, פרישה זה מהלך דרמטי והיא צריכה להיות מתוכננת היטב.
מבחינת הון כנראה שיש לך די והותר, כולל מרווחי ביטחון, אני מציע שתשקיע זמן בקריאה בפורום על תכניות פרישה של אנשים שונים כאן כדי לעשות את זה נכון.

הסיבה לפרישה היא לעבוד על חלום ילדות של לעבוד על בינה מלאכותית ורובוטים ולייצר מוצרים שלי, ולחקור עד כמה אפשר להגיע עם ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית.
יעני, אתה רוצה להקים סטארטאפ.
מעולה.
לרוב הסטאראפיסטים לא היה שווי נקי של 9 מיליון ש"ח כשהם עזבו את עבודתם כשכירים, והם בכל זאת קפצו למים.
כניראה שגם אתה יכול.

אני מבין שזה נשמע כמו הטרלה או להראות כמה גדול יש לך, ויש בזה משהו, אבל עדיין למרות הכל יש את הפחד שזה לא יספיק וגם ראוי שיירשמו פה גם סיפורי הצלחה.

מתנצל על החוסר נחמדות. אבל ההודעה שלך היא מעט "מוזרה".
בנוסף העובדה שזו ההודעה הראשונה שלך פה בפורום לא מוסיפה אמינות לסיפור שלך.

אשמח אם תוכל לזרוק עצם בצורת כמה טיפים חכמים איך מגיעים למצב כזה.
בגדול, יש לי חברה בע"מ שדרכה אני עובד כפרי לנסר, ההכנסות לחברה עוברות את ה 60,000 לחודש כי השכר השעתי שלי הוא כ 245 לשעה ואני עובד כ 250-280 שעות בחודש הייתי עובד גם בימי שישי וסופי שבוע, והיו מקומות ששילמו לי 260 ש"ח ואפילו היו משלמים קצת יותר כדי שלא אעזוב (עזבתי). איך מגיעים לשכר כזה? רוכשים מומחיות שהשוק צריך ובודקים אתרים של פרילסרים. כמו xplace ועוד...
דוגמאות למומחיות שנותנות שכר של כ 250 ש"ח לשעה (שיש לי):
5 שנים נסיון ב WPF
תכנות אלגוריתמים ופיתוח בסביבות תלת מימד ומודלים תלת מימדיים.
פיתוח Fullstack - צד שרת וצד לקוח. C#, C++
אם מוצאים משרה בקצת פחות מ 250 לשעה, מתחילים לעבוד במשרה ואחרי שאתם מוכיחים את עצמכם (כמה חודשים) אתם דורשים העלאה ומקבלים אותה או עוזבים למקום אחר שכן ייתן לכם 250 ש"ח לשעה.
כן זה הרבה שעות, כן זה עבודה קשה.
סיימתי תואר ראשון ושני בטכניון ובעברית מדעי המחשב, ואני מתאר לעצמי שזה עזר.
אחרי שמגיעים להכנסות כאלה לחברה כדי להגיע ל 35-40 אלף ש"ח נטו (כולל השתלמות ופיצויים) לחודש זה השלב של תכנון מס. ופה מסתיימים ההסברים שלי, פנו ליועץ מס והוא יסביר לכם.

אבל, אם אתם אפילו רוצים יותר כסף, קראתי פה פוסט לפני כחצי שנה של מישהי שאמרה שהיא מרויחה כ 70-80 אלף שח בחודש לחברה שלה ומה שהיא עושה זה למצוא פרויקטים כאלה של פרילנסר, מנהלת אותם ועושה להם delegation למתכנתים זולים (לדוגמה במזרח אירופה) ועושה להם code-review. אם כסף זה רק שמעניין אותכם, מציע לנסות, ככל הזמן יעבור ותרכשו אמון של יותר לקוחות תרויחו יותר...

נערך לאחרונה ב:
מתנצל על החוסר נחמדות. אבל ההודעה שלך היא מעט "מוזרה".
בנוסף העובדה שזו ההודעה הראשונה שלך פה בפורום לא מוסיפה אמינות לסיפור שלך.

מסכים איתך שזה לא שגרתי, אבל היו לי כמה גורמי מזל לא שגרתיים שעזרו לי להגיע לזה:

1. קיבלתי כ 1,600,000 ש"ח מתנה מההורים לפני כ 12 שנים.
2. קניתי ב 2009-2010 דירה ובנוסף מגרש עליו בניתי שני דו משפחתיים - תקופה שהמחירים היו יחסית זולים.
3. פיצלתי שני דו משפחתיים בעזרת חוק פיצול דירות (תיקון 117 לחוק התכנון והבניה) - מתנה מהמדינה של מאות אלפי שקלים.
4. עבודה של קרוב ל 300 שעות בחודש במשך מספר רב של שנים עם שכר שעתי גבוה.
5. שיעור חסכון מאוד גבוה - גרתי עם ההורים עד לגיל 40 ויש לי את אותו רכב פשוט שקניתי ב 2005.
6. ניצלתי את הקורונה לקחת הלוואות כבדות ולהשקיע בבורסה כשהייתה בשפל ועשיתי רווח של מאות אלפי שקלים.

שני דברים:
א. תיק הנכסים שלך מכיל רק נדל"ן ישראלי בניכוי המשכנתא (כמעט). אני מאחל רק טוב למדינה, אבל תיק נכסים שבו כל הנכסים קורלטיביים הוא דבר שהייתי נמנע ממנו.
ב. אני חושב שאתה שואל את השאלה הלא נכונה. שאל את עצמך מה אתה רוצה לעשות עם החיים שלך. אם מדובר באמת בראייה ממוחשבת - אתה יכול להרגיש בנוח ללכת על זה כמקצוע חדש. גם אם זה לא ילך, יש לך "כרית ביטחון" ארוכת שנים.

בהצלחה בסטארטאפ. תשקיע את זמנך, ותמצא מישהו אחר שישקיע את כספו, אחרת הדירות עלולות להאכל מהר מאוד.

שני דברים:
א. תיק הנכסים שלך מכיל רק נדל"ן ישראלי בניכוי המשכנתא (כמעט). אני מאחל רק טוב למדינה, אבל תיק נכסים שבו כל הנכסים קורלטיביים הוא דבר שהייתי נמנע ממנו.
ב. אני חושב שאתה שואל את השאלה הלא נכונה. שאל את עצמך מה אתה רוצה לעשות עם החיים שלך. אם מדובר באמת בראייה ממוחשבת - אתה יכול להרגיש בנוח ללכת על זה כמקצוע חדש. גם אם זה לא ילך, יש לך "כרית ביטחון" ארוכת שנים.
לגבי אפיק ההשקעה, נכון, עבדתי מאוד קשה כ5 שנים, חסכתי 2.1 מליון ש"ח והחזרתי איתם את המשכנתא, וזאת הייתה טעות, בהסתכלות אחורה אם הייתי משקיע את כל הכסף בבורסה הישראלית או בבורסה האמריקאית בפשוט לקנות מניות כל חודש הייתי שווה כ2-3 מליון ש"ח יותר.

לגבי אפיק ההשקעה, נכון, עבדתי מאוד קשה כ5 שנים, חסכתי 2.1 מליון ש"ח והחזרתי איתם את המשכנתא, וזאת הייתה טעות, בהסתכלות אחורה אם הייתי משקיע את כל הכסף בבורסה הישראלית או בבורסה האמריקאית בפשוט לקנות מניות כל חודש הייתי שווה כ2-3 מליון ש"ח יותר.
מה שקרה בעבר שייך לעבר אז לא שווה להתעכב עליו (sunken cost fallacy).
כרגע שאלת שאלה לגבי פרישה עם אוסף הנכסים הנוכחי שלך: לטעמי (וזו דעה אישית) כדאי לך כיום לשקול מכירה של חלק מהנדל"ן והמרה שלו בסוגי השקעה אחרים לא קורלטיביים לשוק הנדל"ן הישראלי (כמו מניות עולם).

שלום,

אני רווק בן 45 ללא ילדים, מהנדס תוכנה פרילנסר, האם לדעתכם אני יכול לפרוש היום?

נכסים:

5 דירות בשווי כ 8 מיליון ש"ח
השקעה במניות בשווי כ 850 אלף ש"ח.
קרן השתלמות בשווי כ 150 אלף ש"ח.
קרן פנסיה בשווי כ 650 אלף ש"ח.
סתם מתוך סקרנות- מדוע הפנסיה קטנה יחסית לשכר שלך ולשאר ההשקעות ?

2. קניתי ב 2009-2010 דירה ובנוסף מגרש עליו בניתי שני דו משפחתיים - תקופה שהמחירים היו יחסית זולים.
3. פיצלתי שני דו משפחתיים בעזרת חוק פיצול דירות (תיקון 117 לחוק התכנון והבניה) - מתנה מהמדינה של מאות אלפי שקלים.
החמש דירות (בשווי 8M) זה הדירה ועוד ארבעה דו משפחתיים (ששניים מהם מפוצלים)?
או הדירה ועוד שני דו משפחתיים שמפוצלים כך שהם יוצרים ארבע דירות להשכרה?

החמש דירות (בשווי 8M) זה הדירה ועוד ארבעה דו משפחתיים (ששניים מהם מפוצלים)?
או הדירה ועוד שני דו משפחתיים שמפוצלים כך שהם יוצרים ארבע דירות להשכרה?

הדירה ועוד שני דו משפחתיים שמפוצלים כך שהם יוצרים ארבע דירות להשכרה

סתם מתוך סקרנות- מדוע הפנסיה קטנה יחסית לשכר שלך ולשאר ההשקעות ?
משכתי פיצויים כדי לממן את הבנייה, לא כל השכר הופרש לפנסיה וקרנות ואני בסך הכל עובד 13 שנה מ 2008.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם לדעתכם הם יכולים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
Y מה לדעתכם הפיזור הנכון בהתאם לפרופיל שלי? שוק ההון 7
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
F לדעתכם הביטקוין יוכל להגיע לסכומי עתק בעתיד ? אוף טופיק 1
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
Y הדוח השנתי שלי מאוד פשוט - יש צורך לדעתכם להעזר במייצג? מיסים 26
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
K מה לדעתכם יהיו ההשלכות של החוב והגרעון של ארה"ב? אוף טופיק 9
ע מדד המחירים לצרכן - מייצג נאמנה לדעתכם ? שוק ההון 40
G מה לדעתכם עדיף מבחינת מיסוי מיסים 2
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
Y איך לדעתכם יגיב שוק הנדל"ן לקורונה? נדל"ן 8
סול אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות שוק ההון 5
4 יש דירה שמוצאת בעיניי וצריך לדעת מה לדעתכם ניתן לסגור בנוגע למחיר נדל"ן 5
Will Smith האם לדעתכם האוכל בחו"ל טעים יותר? אוף טופיק 59
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
א מהי עבדות מודרנית לדעתכם? אוף טופיק 3
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Y תיק פשוט למשקיע צעיר - אשמח לדעתכם שוק ההון 12
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
ה מה השפה המועילה ביותר לדעתכם? אוף טופיק 22
Jane Doe כמה לדעתכם כדאי לשלם על אחריות מורחבת לרכב? אוף טופיק 11
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
ה לפרוש מבלי לכתוב קוד התפתחות אישית 2
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
M לפרוש מקבע עתודאי - התלבטות התפתחות אישית 7
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21

נושאים דומים

Back
למעלה