• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דחיית מס ע"י הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה

היי, אולי פיספסתי את החלק הזה:

האם ניתן להפקיד לקרן ההשתלמות מעבר לתקרה המזכה עד 100% מהנטו של המשכורת המבוטחת החודשית, או עד 100% מהנטו של המשכורת ברוטו החודשית?

תודה

נערך לאחרונה ב:
היי, אולי פיספסתי את החלק הזה:

האם ניתן להפקיד לקרן ההשתלמות מעבר לתקרה המזכה עד 100% מהנטו של המשכורת המבוטחת החודשית, או עד 100% מהנטו של המשכורת ברוטו החודשית?

תודה
להבנתי אתה יכול להפקיד ללא מגבלה, קרי כמה שהמעסיק מוכן להפריש לך מהשכר.

אבל אני לא איש מקצוע, וכדאי להתייעץ עם אחד או שניים לפני כן.

היי,
מעביר נושא חדש שפתחתי לשרשור הזה:

כמה הנחות יסוד:
1. זו ההשקעה הראשונה שלי.
2. אני משקיע פאסיבי- לא מתכנן לקנות/למכור מניות כל דקה אלא לאזן פעם ברבעון.
3. אני עצמאי עם סכום כסף מספיק כדי לפתוח קה"ש IRA באחת החברות.
4. הפקדתי ב 2017 ו 2018 את תקרת הסכום הפטור ממס. כל הסכומים שבקה"ש שלי, מושקעים ב IBI עוקב SP500.
5. ההסתכלות היא רק על אפיק מנייתי/מניב (נדל"ן לדוגמא) כיוון שאג"ח יפגע מעט מ-15% מס.
6. קה"ש שלי נזילה ואני כרגע פותח עוד אחת כדי שבעוד 7 שנים תהיה עוד קרן נזילה, במידה ובמהלך התקופה אצטרך למשוך הקה"ש.

בהתחשב במכלול השיקולים הללו + הרצון שלי לפשט בפעם הראשונה את ההשקעה, אני מחפש לבצע כרגע החלטות עקרוניות- לא ברמת הני"ע אלא ברמת המכשירים/הקצאת נכסים.

האם יש יתרון כלשהו, בתנאים הללו, לנהל את כל ההשקעה המנייתית שלי בקה"ש?
היתרון היחיד שאני מצליח לחשוב עליו, הוא שמס רווחי הון בקה"ש נגבה במשיכה ולא במכירה, ולכן אם אמכור אחד מני"ע שאני אחזיק, לא אשלם מס רווחי הון. זאת לעומת חשבון השקעות רגיל שבו גם במכירה כדי להחליף ני"ע, אצטרך לשלם מס על הרווחים.

כיוון שאני מתכנן להשקיע באופן פאסיבי ומתכנן לעשות הכל כדי להימנע ממכירה של ני"ע (מה גם שאני לא צופה צורך למכור כדי לאזן את התיק), אני לא בטוח איזה עוד יתרון יש לניהול ההשקעות בקה"ש ( אירוע מסובך יותר) לעומת חשבון השקעות (פשוט יותר). להבנתי המסקנה ש @adamshalev הגיע אליה עדיין תקפה ועבור עצמאים שלא סוחרים באופן אקטיבי/ turnover גבוה האירוע לא מצדיק את ההתעסקות.

לפי זה: http://www.kolzchut.org.il/he/קרן_השתלמות_לעובד_עצמאי , ובהמשך לדיון שהיה פה, עבור עצמאים כל מה שיופקד עד התקרה השנתית (18,240 ב 2017) יהיה פטור מרווחי הון בהנחה שימשך אחרי 6 שנים.

אם יש עצמאים עם ניסיון אשמח לשמוע

אני ניסיתי לשכנע את המעסיק שלי (אינטל) להפריש מכספי שלי לקה"ש מעל התקרה. לא הסכימו.
כששוחחתי עם הקה"ש (הראל\דש) נאמר לי שהפקדות שכיר נעשות רק דרך התלוש.

אני ניסיתי לשכנע את המעסיק שלי (אינטל) להפריש מכספי שלי לקה"ש מעל התקרה. לא הסכימו.
כששוחחתי עם הקה"ש (הראל\דש) נאמר לי שהפקדות שכיר נעשות רק דרך התלוש.
נסה את סוכן הביטוח של המעסיק. הוא בתכלס מעביר את הכספים.

מעסיק מניאק האינטל האלה :).
עם שלי אין לי בעיה כזו. כל חודש שאני רוצה הפקדה מעל 100% מהתיקרה המזכה לקה"ש אני שולח מייל למנהלת חשבונות וזה מתבצע.
החיסרון מבחינתי שלוקח לזה יותר זמן להגיע לחשבון ההשקעות. דיליי של בערך חודש.
חיסרון מסויים נוסף שאסור שלאורך זמן תהיה השקעה של למעלה מ 10% בנייר ערך אחד מסוג מניה.
זה מגביל אותי מעט בקבלת החלטות.
בפועל, אין בעיה לחרוג למשך כמה חודשים. מהרגע שהם מגלים חריגה, וזה משהו שמתגלה פעם ברבעון להבנתי, יש לך 45 יום לסדר את זה.

חיסרון מסויים נוסף שאסור שלאורך זמן תהיה השקעה של למעלה מ 10% בנייר ערך אחד מסוג מניה.

התקנות החדשות מקלות על העניין: אסור לעשות קניה שגורמת למשקל של נייר ערך אחד לעלות מעל 10%, אבל אין בעיה אם שינויי השוק גרמו למשקל לעלות.
(וכמובן חשוב להזכיר עבור אנשי המדדים, שההגבלה לא חלה על ניירות מחקים)

האם הדרך היחידה להפריש יותר לקרן השתלמות שכיר זה דרך המעסיק ?
האם אני אבקש המעסיק להגדיל את ההפרשה שלי מ2.5 אחוז ל10 אחוז זה חוקי? האם זה מצריך ממנו הוצאה נוספת או אישור מול הסוכן ?
או שפניה לסוכן פשוט יכולה לסדר את זה

האם הדרך היחידה להפריש יותר לקרן השתלמות שכיר זה דרך המעסיק ?
כן
האם אני אבקש המעסיק להגדיל את ההפרשה שלי מ2.5 אחוז ל10 אחוז זה חוקי?
כן
האם זה מצריך ממנו הוצאה נוספת או אישור מול הסוכן ?
או שפניה לסוכן פשוט יכולה לסדר את זה
זה תלוי ביחסי העבודה בין המעסיק לסוכן. אתה בכל מקרה תצתרך לדבר עם הסוכן, והמעסיק אולי יצתרך לאשר את ההפרשה.

עדכנתי את הסימולציה כך שתתמוך ב-Turnover
היי אדם ראשית תודה על הסימולציה.
אני לא בטוח שאני מבין איך לחשב בה את מה שאני רוצה ואשמח אם תוכל לעזור.
אני רוצה רוצה לחשב האם כדאי לי להפריש יותר מהתקרה לקרן השתלמות ולדחות את המס, או למשוך את הכסף במשכורת ולהשקיע בתיק השקעות שלי (שזה נושא השרשור :) ).
הקרן השתלמות היא ibi מחקה סנופי דמי ניהול 0.48%
והתיק הפרטי שלי הוא ב IB vti+vxus.
רוב השרשורים שאני מוצא בעניין מדברים על IRA וכרגע אני לא מעוניין בעוד התעסקות מעבר לתיק ב IB.
לא הבנתי מה אני אמור למלא הturnover ומה בעמודות המס של specific params.
לא מתכוון למשוך את הכסף ב10-20 שנה הקרובות.

היי אדם ראשית תודה על הסימולציה.
אני לא בטוח שאני מבין איך לחשב בה את מה שאני רוצה ואשמח אם תוכל לעזור.
אני רוצה רוצה לחשב האם כדאי לי להפריש יותר מהתקרה לקרן השתלמות ולדחות את המס, או למשוך את הכסף במשכורת ולהשקיע בתיק השקעות שלי (שזה נושא השרשור :) ).
הקרן השתלמות היא ibi מחקה סנופי דמי ניהול 0.48%
והתיק הפרטי שלי הוא ב IB vti+vxus.
רוב השרשורים שאני מוצא בעניין מדברים על IRA וכרגע אני לא מעוניין בעוד התעסקות מעבר לתיק ב IB.
לא הבנתי מה אני אמור למלא הturnover ומה בעמודות המס של specific params.
לא מתכוון למשוך את הכסף ב10-20 שנה הקרובות.
בבקשה. אני לא ממליץ שתשתמש בסימולציה אם אתה לא מבין איך היא עובדת. זה יגרום לך בסבירות גבוהה לקבל החלטות שגויות, מעבר לכך שהסימולציה לא מושלמת והיא רק סימולציה.
לכן בשביל לענות על השאלה שלך אתה צריך לנבור קצת במשוואות ולהבין מה כל חלק עושה.
זה די קל אם מכירים קצת Google Sheets שזה אחלה כלי להחזיק בארגז הכלים שלך.

פתיחת קרה"ש חדשה כל חצי/שנה בשביל נזילות - רק כדי להגביל את אובדן הותק אם עושים משיכה חלקית?
האם יש סיבה לא לפתוח תיק עצמאי, בלי הכנסות, רק בשביל קרה"ש?
אם הבנתי נכון, המס במשיכה לפני הזמן הוא מדרגת המס השולי? אם כך, בהכנסות נמוכות אפשר להוציא בכל זמן בלי מס?

@paskar
1. כן, אבל לא צריך להגזים (לדעתי כל שנתיים)
2. כאב ראש וספק עד כמה זה עולה עם החוק בקנה אחד.
3. נראה שאתה צודק.

@paskar @מתכנת
מעניין, לא הכרתי ונראה שבמקרה של עצמאי בלבד, זה אכן המצב אבל כפוף לאישור מס הכנסה? @נדב תוכל להרחיב?
כלומר עצמאי צריך לפנות למס הכנסה לבקש אישור מראש לקבל מיסוי שולי על משיכה שלא כדין?
אבל בכל אופן - הרווחים ימוסו הונית ללא פטור, אז שחררת את הכספים אבל יצאת בהפסד (דמי הניהול והמס השולי) לעומת חשבון מנוסה רגיל.

@adamshalev
אכן. משיכה שלא כדין מקרן השתלמות חייבת במס של 48%, אצל עצמאי המשיכה צריכה להיות בהתאם למס השולי, אבל בכפוף להצגת אישור מס הכנסה.

@adamshalev
אכן. משיכה שלא כדין מקרן השתלמות חייבת במס של 48%, אצל עצמאי המשיכה צריכה להיות בהתאם למס השולי, אבל בכפוף להצגת אישור מס הכנסה.
מה דרוש בשביל להוציא אישור כזה? סתם עניין טכני של לפנות לפקיד שומה או שזה תלוי מבחן הכנסה / מצב רוח של הפקיד?

@adamshalev
להבנתי גם אצל שכיר זה לפי מס שולי בכפוף לאישור מס הכנסה (או בקשה להחזר מס למפרע) וברירת המחדל היא 48%
מה דרוש בשביל להוציא אישור כזה? סתם עניין טכני של לפנות לפקיד שומה או שזה תלוי מבחן הכנסה / מצב רוח של הפקיד?
זה לא אישור טכני אלא סוג של תיאום מס ולכן תלוי מבחן הכנסה, מעבר לזה ככל שהאישור המיוחל פחות שגרתי קטן הסיכוי שהפקיד יכיר אותו וגדל הסיכוי שישלח אותך בידים ריקות. (מניסיון)
אבל בכל אופן - הרווחים ימוסו הונית ללא פטור, אז שחררת את הכספים אבל יצאת בהפסד (דמי הניהול והמס השולי) לעומת חשבון מנוסה רגיל.
לא ברור לי אם התייחסת להפקדות מעל/מתחת לתקרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
4 דחיית מס בחברה בע"מ מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
A אלמנט דחיית מס בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A דחיית תשלומי מס הכנסה מיסים 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
זריקת תבונה דחיית מס רווחי הון - קרן השתלמות שוק ההון 8
A דחיית מס לנצח שוק ההון 61
קפיצת הדרך דחיית מכירת RSU לזמן פרישה - כתכנון מס שוק ההון 84
D מישהו יכול בבקשה להציג אקסל עם חישוב מפורט של למה דחיית מס משתלמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
P דחיית החזרי מס (חוקיות, כדאיות?) צרכנות פיננסית 1
JBUZZ ניהול תיקים דיגיטלי עם דחיית מס רווחי הון שוק ההון 0
נ דחיית מס בתיקון 190 IRA שוק ההון 4
omertal חשבון השקעות עם דחיית מס צרכנות פיננסית 90
F ניתוח דחיית מס דיבידנדים לאמריקאים שוק ההון 16
G דחיית מס - למה/כמה זה כדאי? שוק ההון 3
T עמלות ממכירת מניות מול דחיית תשלום מס שוק ההון 25
J חסכונות/השקעה לשכירים עם פטור/דחיית מס שוק ההון 14
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ד הקדמת או דחיית תשלומים נדל"ן 3
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
Y דחיית מועדי הדו"ח השנתי למס הכנסה מיסים 2
כ דחיית הוראת מכירה באורדרנט שוק ההון 8
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
amit האם דחיית משכנתא פוגעת בדירוג האשראי? צרכנות פיננסית 4
M תוספת דחיית קצבת זקנה - שנה חלקית? צרכנות פיננסית 0
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
Cleo דחיית שכר בזמן אבטלה אוף טופיק 47
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה