• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דחיית מס ע"י הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה

@איליה, אני לא אהבל! המעסיק לא שילם לי את החלק מעל התקרה בתלוש, הוא הוסיף שווי מס לפי החישוב שכתבתי קודם ומסך הסכום של המשכורת ושווי המס נוכו המיסים כחוק.

@איליה, אני לא אהבל! המעסיק לא שילם לי את החלק מעל התקרה בתלוש, הוא הוסיף שווי מס לפי החישוב שכתבתי קודם ומסך הסכום של המשכורת ושווי המס נוכו המיסים כחוק.
זה תלוי מעסיק. הוא יכל גם לעשות את זה אחרת. למשל בתלוש בעבודה קודמת שלי משכורת הבסיס והבסיס קרן השתלמות הם סכומים שונים, כך שההפקדות לקרן השתלמות לא עברו את התקרה למרות שהשכר בסיס כן.
הוא יכל להקטין את הבסיס לקרן השתלמות, להגדיל בהתאם את אחוז ההפשרה ולא היית משלם שווי מס.
קיצר, נשמע שדפק אותך בלי סיבה טובה.

• אהבתי
Reactions: HHH
קיצר, נשמע שדפק אותך בלי סיבה טובה.

אתה צודק, אבל חבל שיש אפשרות כזו בכלל. הרבה יותר הגיוני שהמדינה תאפשר להפקיד עם פטור ממס עד רף מסויים לכל אזרח באופן שנתי (18 אלף, לצורך העניין) ולא תכנס לעניין האחוזים. זה סתם מעצבן וכמו שהראית - אפשר לעקוף את זה בקלות (אם רק רוצים).

הוא יכל להקטין את הבסיס לקרן השתלמות, להגדיל בהתאם את אחוז ההפשרה ולא היית משלם שווי מס.
השאלה היא אם הוא יכול (או רוצה) להקטין את הבסיס רק לקה"ש, ואת שאר ההפרשות הסוציאליות לעשות לפי בסיס אחר (גבוה יותר)

השאלה היא אם הוא יכול (או רוצה) להקטין את הבסיס רק לקה"ש, ואת שאר ההפרשות הסוציאליות לעשות לפי בסיס אחר (גבוה יותר)
זה כבר עניין של המעסיק. יש מעסיקים גדולים (אינטל לדוגמה - שמפרישים עד התקרה וזהו) ויש מעסיקים שמפרישים מכל השכר ויש כאלה שצריך לנהל איתם מו"מ.

@HHH אני לא אמרתי שאתה אהבל או משהו כזה. פשוט נסיתי לתת הסבר מנסיוני (יצא לי לעבוד במקום ששילם עד התקרה ואז התחיל לשלם לי את ההפרשה התיאורתית לקה"ש מעל התקרה ואז היה לזה שווי מס, לכן ישר חשבתי על זה).

• אהבתי
Reactions: HHH
נערך לאחרונה ב:
לא סגור על ההגדרה אך נדמה לי שזהשבר לפנסיה ומעל התקרה של פנסיה לקופ"ג\ביטוח מנהלים\פנסיה כללית או איך שהיא נקראת
שכר מבוטח זה סך השכר שעל בסיסו מפרישים לפנסיה, בין אם זה קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או אחר.
שתכלס זה בדיוק מה שאיליה אמר :O

@adamshalev יש לו גם עדכון קצת עדכני יותר, אם כי עדיין מלפני שנתיים:
http://www.assafnathan.com/2013/10/אז-מה-קרה-עם-ה-ira-בשנה-האחרונה/

(לא ראיתי אצלו בבלוג עדכונים רלוונטיים מאז, אבל נדמה שהם אהבו את הרעיון באופן כללי, כי להבנתי הם פתחו לאחרונה איזושהי דרך להשקיע בקרן ההשקעות שלהם למי שרוצה דרך המסגרת של IRA).

נערך לאחרונה ב:
בעצם, להכניס נייר בודד שלעולם לא מוכרים בחשבון IRA חייב במס, לא נותן שום יתרון כי לא מרוויחים מדחיית מס שום דבר.
לכן מעניין להסתכל על מקרה של שני ניירות שרוצים לאזן ביניהם (נניח VTI+VXUS) או מניות ואג"ח.
עדכנתי את הסימולציה כך שתתמוך ב-Turnover - אחוז מסויים של התיק שנמכר ונקנה מחדש, ושלוקחים עליו מס רווחי הון בהתאם. יש גם פרטמר חדש לכל סימולציה שאומר אם החשבון זוכה בדחיית מס (משפיע רק על ה-turnover).
בסימולציית Extra, לקחתי את המקרה של VTI+VXUS, הנחתי 5% turnover, הוספתי 0.22% לדמי הניהול הכוללים בגלל העלות של ה-IRA, והדלקתי את הדגל של המיסוי הריאלי. יוצא שכמעט מההתחלה מתחיל להווצר הבדל משמעותי לטובת ה-IRA עם דחיית מס, הרבה גם בזכות המיסוי הריאלי.
למעשה, משחק עם ה-Turnover משפיע דרסטית על התוצאות. מה שמלמד גם על החשיבות של משנה זהירות עם איזונים בגלל אירועי המס.

נערך לאחרונה ב:
במחקר של ואנגרד ששלחת בזמנו על איזונים, יצא להם שאיזונים בין אג"ח למניות, בראיה לאחור, יצרו turnover של בערך 2% בשנה עבור איזון שנתי. בנוסף, לא ברור לי אם יש סיבה טובה לאזן בתוך ניירות באפיק המנייתי: אם הניירות נקנו לפי שווי שוק, ואחד מהם עלה, זה אומר ששווי השוק שלו עלה, לכן אין מה לאזן. המחקר של ואנגרד מראה שתועלת העיקרית של איזון היא שמירה על פרופיל סיכון (הקטנת סטיית תקן), וזה רלוונטי רק באיזון לאפיק מנייתי לאפיק אג"ח, לא באיזון בתוך האפיק המנייתי.

דרך אגב, @adamshalev אתה עושה שירות מעולה לפורום עם הסימולציות שלך והקבצים של עמלות מסחר וכולי שיצרת. תודה!!!
ראיתי שאתה אוהב לעשות סדר אז יש לי בקשה :) אתה יכול לפתוח פוסט "הקבצים של אדם" שבו יש לינקים לקבצים המעודכנים? כי הקבצים האלו מאד מועילים, אבל כשרוצים לבדוק משהו, קשה למצוא את הקובץ המעודכן, צריך להתחיל לחפש בשרשורים ולנסות להבין איזה קובץ רלוונטי ואיזה קובץ כבר הוחלף בדור 2.

בדיוק נפגשתי עם סוכן של הלמן אדובי, הוא הציע לי לנהל את ההשקעות שלי דרך IRA (יש לי קרן השתלמות לעצמאי), במקום בבית השקעות רגיל. בעצם להפקיד כל שקל להשקעה לקרן השתלמות במקום לתיק העצמאי שלי.
אני מבינה את היתרון של דחיית מס, אבל מנסה להבין לגבי עמלות:
דמי קניה ומכירה של תעודות סל אצלו נמוכים יחסית לבית השקעות פרטי (נגיד 0.02 לעומת 0.09),
אבל במקביל משלמים 0.2 % על כל הסכום המצטבר, לעומת 15 שח בחודש בבית השקעות פרטי.
בהנחה שאני עושה ממש מעט פעולות(הפקדה אחת לשנה ואיזון אחת לשנה), על פניו נראה לי לא משתלם- ככל שהסכום המצטבר עולה.
אני מפספסת משהו???

נערך לאחרונה ב:
בדיוק נפגשתי עם סוכן של הלמן אדובי, הוא הציע לי לנהל את ההשקעות שלי דרך IRA (יש לי קרן השתלמות לעצמאי), במקום בבית השקעות רגיל. בעצם להפקיד כל שקל להשקעה לקרן השתלמות במקום לתיק העצמאי שלי.
אני מבינה את היתרון של דחיית מס, אבל מנסה להבין לגבי עמלות:
דמי קניה ומכירה של תעודות סל אצלו נמוכים יחסית לבית השקעות פרטי (נגיד 0.02 לעומת 0.09),
אבל במקביל משלמים 0.02 % על כל הסכום המצטבר, לעומת 15 שח בחודש בבית השקעות פרטי.
בהנחה שאני עושה ממש מעט פעולות(הפקדה אחת לשנה ואיזון אחת לשנה), על פניו נראה לי לא משתלם- ככל שהסכום המצטבר עולה.
אני מפספסת משהו???
ההשואה היא לא טריוויאלית. האפקט של דחיית המס מתחזק עם השנים ככל שיותר מהקרן נהיים רווח. זה גם תלוי בהון ההתחלתי ובהפקדות החודשיות וכמובן בסוג הנכס שאת קונה בIRA.
בניתי סימולציה שמתחשבת בכל הפרמטרים הללו. את יכולה ליצור עותק שלה ולהגדיר את הפרמטרים כרצונך. חפשי סימולציה גרסה 2 בפורום.

@מרק עוגיות רעיון מצויין לקחת את הנתון מהסימולציה של וואנגארד.
לגבי הקישורים - אני אשים בפרופיל שלי בפורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
4 דחיית מס בחברה בע"מ מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
A אלמנט דחיית מס בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A דחיית תשלומי מס הכנסה מיסים 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
זריקת תבונה דחיית מס רווחי הון - קרן השתלמות שוק ההון 8
A דחיית מס לנצח שוק ההון 61
קפיצת הדרך דחיית מכירת RSU לזמן פרישה - כתכנון מס שוק ההון 84
D מישהו יכול בבקשה להציג אקסל עם חישוב מפורט של למה דחיית מס משתלמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
P דחיית החזרי מס (חוקיות, כדאיות?) צרכנות פיננסית 1
JBUZZ ניהול תיקים דיגיטלי עם דחיית מס רווחי הון שוק ההון 0
נ דחיית מס בתיקון 190 IRA שוק ההון 4
omertal חשבון השקעות עם דחיית מס צרכנות פיננסית 90
F ניתוח דחיית מס דיבידנדים לאמריקאים שוק ההון 16
G דחיית מס - למה/כמה זה כדאי? שוק ההון 3
T עמלות ממכירת מניות מול דחיית תשלום מס שוק ההון 25
J חסכונות/השקעה לשכירים עם פטור/דחיית מס שוק ההון 14
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ד הקדמת או דחיית תשלומים נדל"ן 3
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
Y דחיית מועדי הדו"ח השנתי למס הכנסה מיסים 2
כ דחיית הוראת מכירה באורדרנט שוק ההון 8
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
amit האם דחיית משכנתא פוגעת בדירוג האשראי? צרכנות פיננסית 4
M תוספת דחיית קצבת זקנה - שנה חלקית? צרכנות פיננסית 0
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
Cleo דחיית שכר בזמן אבטלה אוף טופיק 47
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה