• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גליון השוואת תשואה - קרנות צוברות מול מחלקות

Yevgeny

משתמש בכיר
דירוג
7,170
היו פה הרבה שרשורים ודיונים ארוכים על סוגיות המיסוי/תשואה של קרנות צוברות (מאוגדות באירלנד) וקרנות מחלקות (מאוגדות בארהב). מי שלא מכיר את הסוגיה - הרקע מוסבר בשני הפוסטים בבלוג (ראשון, שני). זה בעיקר הרבה כאב ראש לנסות להבין את ההבדלים - ואני רואה שהשאלות בנושא עדיין מופיעות (גם בפורום וגם בפרטי), אז הנה גליון עם חישובים לדוגמא שמשווה את שתי החלופות:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1v3eP0Ns9JhrfOocIB8C5G5C46p9gQ3GQ59ql1uuBqH0/edit?usp=sharing
מוזמנים להעתיק ולשחק עם המספרים (הנחות תשואה, עמלות, וכו').

המסקנות שלי מזה?
בחשבון חייב מס הבדל התשואה המצטבר לאורך השנים הוא זניח למדי, כך התשואה היא שיקול משני פה יחסית לכל האחרים (נוחות, עמלות מסחר, שיקולי מס ירושה בארה"ב ושות').
בחשבון פטור ממס רווח הון בישראל (IRA) יש כמובן יתרון לקרנות צוברות. (עריכה: הערכה מאוד גסה מבחינתי היא לכמת את הייתרון הזה בכ-0.2% בשנה, כשמשווים מול שיקולים אחרים).

נערך לאחרונה ב:
אני לוקח אחריות מלאה על כאב הראש של יבגני.
אם אתם מעוניינים, חישוב נוסף שמגיע לאותם מספרים ומסקנות בדיוק כמו של יבגני - במיקוד של השוואה אל מול שילוב של VXUS+VTI (ובלשונית הראשונה השוואה בכלל של שאר הקרנות), גם כאן ניתן לשחק במספרים. ואם מישהו רוצה להבין את החישוב עצמו, יש לי את ההסבר המילולי שלו.
https://drive.google.com/file/d/0BymW3_M7cOpiYUI0b3QwQUFQd3M/view?usp=sharing

השאלה היחידה שנותרה שאני תוהה לגביה זו הקרן VWRD - של Vanguard אירלנד, קרן מחלקת. מיסוי במקור על פי המקורות שמצאתי הוא בשיעור 10%~ (שיתכן ושונה מהקרנות האיריות האחרות בשל החודשים בהם פורסמו הדיווחים, או בגלל שהם עוקבים אחרי מדדים שונים).
האם הדיבידנד ממוסה בשנית ומושלם ל-25% ע"י ממשלת ישראל ברגע שהוא מגיע לחשבון בארץ (ובכך חורץ את גורל הקרן כפחות משתלמת בהכרח), או האם בשל אמנת כפל המס עם אירלנד יש "התחמקות" ממיסוי נוסף מעבר לאותם 10%? על אף הסבירות לאופציה הראשונה, הרווחיות של הקרן ביחס לאופציות האחרות במקרה של השנייה יצדיקו בירור לתשובה ודאית.

*לא מייעץ, אנליסט, ואין לי מושג על מה אני מדבר.

תודה על העבודה היפה. אכן עוזר לסדר את העניינים (בראש...)

@Yevgeny סיכום מצוין, תודה רבה. באמת הנושא הזה נחפר לעומק כבר מספיק פעמים כאן D:
אני יודע שכבר היית מודע למסקנות האלה עוד מלפני האקסל הנוכחי, אבל נחמד לראות את זה גם במספרים.

השאלה היחידה שנותרה שאני תוהה לגביה זו הקרן VWRD - של Vanguard אירלנד, קרן מחלקת. מיסוי במקור על פי המקורות שמצאתי הוא בשיעור 10%~ (שיתכן ושונה מהקרנות האיריות האחרות בשל החודשים בהם פורסמו הדיווחים, או בגלל שהם עוקבים אחרי מדדים שונים).
האם הדיבידנד ממוסה בשנית ומושלם ל-25% ע"י ממשלת ישראל ברגע שהוא מגיע לחשבון בארץ (ובכך חורץ את גורל הקרן כפחות משתלמת בהכרח), או האם בשל אמנת כפל המס עם אירלנד יש "התחמקות" ממיסוי נוסף מעבר לאותם 10%? על אף הסבירות לאופציה הראשונה, הרווחיות של הקרן ביחס לאופציות האחרות במקרה של השנייה יצדיקו בירור לתשובה ודאית.

ממה שאני חפרתי בזמנו, הבנתי שה-10% המדוברים רלוונטים רק אם אין תשלום מס בארץ, למשל בקרן השתלמות - אבל במקרה כזה סביר להניח שתעדיף כבר את הצוברות.
כאשר מדובר בחשבון ממוסה, לדעתי לא תשלם את ה-10% במקור ובמקום זאת תשלם בארץ 25% מס על הדיבידנד המופרש.
then again, עבר קצת זמן מאז שקראתי את זה, ויכול להיות שלא הבנתי נכון.

ממה שאני חפרתי בזמנו, הבנתי שה-10% המדוברים רלוונטים רק אם אין תשלום מס בארץ, למשל בקרן השתלמות - אבל במקרה כזה סביר להניח שתעדיף כבר את הצוברות.
כאשר מדובר בחשבון ממוסה, לדעתי לא תשלם את ה-10% במקור ובמקום זאת תשלם בארץ 25% מס על הדיבידנד המופרש.
then again, עבר קצת זמן מאז שקראתי את זה, ויכול להיות שלא הבנתי נכון.
זה נשמע לא הגיוני כי זה לא האירים שמחליטים למסות ב10% - הם ממסים 0%. זה המיסוי במקור בכל שאר המדינות (ארה"ב, יפן, אוסטריה וכל התפזורת - ואני בספק שהם בודקים אם הדיבידנדים מגיעים בסוף אחרי הקרן לחשבון ממוסה בישראל ומחליטים להתחשב) שמסתכם ב-10%. לכן דעתי של התרחיש היא אחת מהשניים הבאים (לפי סדר סבירות):
  1. לישראל אין מושג מזה וגם לא ממש מעניין אותם, והם ממסים אותי 25% נוספים על רווח הדיבידנד (ישראל: "אבל האירים ממסים אותך 0%! אנחנו רק משלימים ל-25%!" ולך תתווכח איתם על המיסוי במקור לפי המשקל של כל מדינה בדרך)
  2. מתוך אמנת המס של ישראל מול אירלנד: "תושב ישראל המקבל דיבידנדים מחברה שהיא תושבת אירלנד, בכפוף להוראות ס"ק 4 ובתנאי שהוא בעל הזכויות שביושר על הדיבידנדים, יהיה זכאי, ביחס להם, לאותו זיכוי מס שיחיד שהוא תושב אירלנד היה זכאי לו, אילו קיבל את הדיבידנדים האמורים, ולתשלום מאירלנד של כל סכום של זיכוי מס, העודף על המס שנגבה על הדיבידנדים האמורים בהתאם להוראות ס"ק 2 (ב)."
שאם להיות כנה, אין לי מושג באמת מה המשמעות מלבד הסיכוי שאני זכאי למיסוי כמו תושב אירלנד, ויכול להיות שהמיסוי הזה מזוכה משיעור המיסוי במקור.​

זה נשמע לא הגיוני כי זה לא האירים שמחליטים למסות ב10% - הם ממסים 0%. זה המיסוי במקור בכל שאר המדינות (ארה"ב, יפן, אוסטריה וכל התפזורת - ואני בספק שהם בודקים אם הדיבידנדים מגיעים בסוף אחרי הקרן לחשבון ממוסה בישראל ומחליטים להתחשב) שמסתכם ב-10%. לכן דעתי של התרחיש היא אחת מהשניים הבאים (לפי סדר סבירות):
  1. לישראל אין מושג מזה וגם לא ממש מעניין אותם, והם ממסים אותי 25% נוספים על רווח הדיבידנד (ישראל: "אבל האירים ממסים אותך 0%! אנחנו רק משלימים ל-25%!" ולך תתווכח איתם על המיסוי במקור לפי המשקל של כל מדינה בדרך)
  2. מתוך אמנת המס של ישראל מול אירלנד: "תושב ישראל המקבל דיבידנדים מחברה שהיא תושבת אירלנד, בכפוף להוראות ס"ק 4 ובתנאי שהוא בעל הזכויות שביושר על הדיבידנדים, יהיה זכאי, ביחס להם, לאותו זיכוי מס שיחיד שהוא תושב אירלנד היה זכאי לו, אילו קיבל את הדיבידנדים האמורים, ולתשלום מאירלנד של כל סכום של זיכוי מס, העודף על המס שנגבה על הדיבידנדים האמורים בהתאם להוראות ס"ק 2 (ב)."
שאם להיות כנה, אין לי מושג באמת מה המשמעות מלבד הסיכוי שאני זכאי למיסוי כמו תושב אירלנד, ויכול להיות שהמיסוי הזה מזוכה משיעור המיסוי במקור.​

אם כך, אתה מדבר על מיסוי שונה לחלוטין. ה-10% במקור שאתה מדבר עליהם לא קשורים לקרן האירית עצמה אלא למניות עצמן שהן מושקעות בהן, וגם כמובן לא מדובר על 10% פרופר אלא על מספר שמשתנה משנה לשנה ובמקרה הטוב הוא בסביבות ה-10%.
את המס הזה אתה משלם בכל מקרה וזה נכון הרי גם בקרנות צוברות ממילא.

השאלה הרלוונטית היא מה המס שתשלם על דיבידנדים שמופרשים מהקרן עצמה. האמת היא שבפוסט על הנושא, תחת הסקשן של קרנות מחלקות, מסופר בדיוק על העניין שלפי אמנת המס, לא תשלם מיסוי באירלנד, וכן תשלם את ה-25% הרגילים בארץ - אלא אם כן אתה פטור בארץ (קרן השתלמות וכו') ואז תשלם 10% מס באירלנד - שזה מה שניסיתי לומר בפוסט הקודם שלי.
ולזה כאמור אין שום קשר ל-10%~ מס במדינות המקור של המניות.

הסתכלתי בגליונות של @Yevgeny ו-Odysseus@. תודה רבה על העבודה וגם על זה שהראתם לי שלא בלתי אפשרי לבדוק את הדברים האלה בעצמך (;
מה שלא ראיתי בגליון של Yevgeny (את של Odysseus לא כל כך הבנתי) זה התחשבות בעמלות קניה בקרן המחלקת וכן החסרה של דמי הניהול לפני חישוב רווח הון. כאשר הוספתי התחשבות בנתונים האלה (הנחתי עמלת קניה של 0.15% בלי מינימום), השוואה בין IWDA+IEMA ל-VTI+VXUS הראתה יתרון לאיריות כבר אחרי 14 שנה לעומת יתרון רק אחרי 24 שנה אצל Yevgeny. זה נשמע הגיוני?

@fdr עמלת קנייה יכולה להיות קבועה (בורקרים בארה"ב למשל) ויחסית (במקרה בארץ). לכן קשה להתחשב בעמלת קנייה וכל אחד שיעשה חשבון בעצמו לפי איך שהו משקיע. בנוסף, אם אתה בכל אופן קונה ETF אז הוספת כספי דיבידנד לא כ"כ תשנה את העמלה.

לגבי דמי ניהול - אם מתחשבים בדמי ניהול נק' איזון אמורה להתרחק כי קרנות איריות יקרות יותר

אם כך, אתה מדבר על מיסוי שונה לחלוטין. ה-10% במקור שאתה מדבר עליהם לא קשורים לקרן האירית עצמה אלא למניות עצמן שהן מושקעות בהן, וגם כמובן לא מדובר על 10% פרופר אלא על מספר שמשתנה משנה לשנה ובמקרה הטוב הוא בסביבות ה-10%.
את המס הזה אתה משלם בכל מקרה וזה נכון הרי גם בקרנות צוברות ממילא.

השאלה הרלוונטית היא מה המס שתשלם על דיבידנדים שמופרשים מהקרן עצמה. האמת היא שבפוסט על הנושא, תחת הסקשן של קרנות מחלקות, מסופר בדיוק על העניין שלפי אמנת המס, לא תשלם מיסוי באירלנד, וכן תשלם את ה-25% הרגילים בארץ - אלא אם כן אתה פטור בארץ (קרן השתלמות וכו') ואז תשלם 10% מס באירלנד - שזה מה שניסיתי לומר בפוסט הקודם שלי.
ולזה כאמור אין שום קשר ל-10%~ מס במדינות המקור של המניות.

אני מסכים לחלוטין עם מה שכתבת. הבעיה שלי היא איך האירים אמורים לדעת איזה סוג חשבון יש לך - פורסם כאן בפורום (אני לא מוצא את הלינק) מקרה שבו נלקח מס דיבידנדים קנדי 35% כי בנק הפועלים לא דיווח נכון לרשויות המס הקנדיות.

מלבד זאת VWRD נראית פתרון טוב - דמי ניהול נמוכים, כיסוי בינלאומי רחב ופטור ממס ירושה.

אני מסכים לחלוטין עם מה שכתבת. הבעיה שלי היא איך האירים אמורים לדעת איזה סוג חשבון יש לך - פורסם כאן בפורום (אני לא מוצא את הלינק) מקרה שבו נלקח מס דיבידנדים קנדי 35% כי בנק הפועלים לא דיווח נכון לרשויות המס הקנדיות.

מלבד זאת VWRD נראית פתרון טוב - דמי ניהול נמוכים, כיסוי בינלאומי רחב ופטור ממס ירושה.
את האירים זה לא מעניין, הם משלמים 15% בלי קשר מי אתה.
הבנק פה בארץ יודע מי אתה וכמה מס אתה צריך לשלם (ובמקרה של בנק הפועלים הוא גובה יותר מידי בניגוד למה שהוא אמור לגבות).

את האירים זה לא מעניין, הם משלמים 15% בלי קשר מי אתה.
הבנק פה בארץ יודע מי אתה וכמה מס אתה צריך לשלם (ובמקרה של בנק הפועלים הוא גובה יותר מידי בניגוד למה שהוא אמור לגבות).
לא הבנתי - איזה 15%?

הסתכלתי בגליונות של @Yevgeny ו-Odysseus@. תודה רבה על העבודה וגם על זה שהראתם לי שלא בלתי אפשרי לבדוק את הדברים האלה בעצמך (;
מה שלא ראיתי בגליון של Yevgeny (את של Odysseus לא כל כך הבנתי) זה התחשבות בעמלות קניה בקרן המחלקת וכן החסרה של דמי הניהול לפני חישוב רווח הון. כאשר הוספתי התחשבות בנתונים האלה (הנחתי עמלת קניה של 0.15% בלי מינימום), השוואה בין IWDA+IEMA ל-VTI+VXUS הראתה יתרון לאיריות כבר אחרי 14 שנה לעומת יתרון רק אחרי 24 שנה אצל Yevgeny. זה נשמע הגיוני?
אין התחשבות בדמי קניה בגלל שהעמלות להשקעה פאסיבית ארוכת טווח כלכך זניחות שהן לא שוות חישוב (7.5-8$ לכל קנייה. אתה מוזמן להריץ חישובים גסים בעצמך בשביל להוכיח לעצמך את הנקודה).
מבחינת דמי ניהול, אתה יכול לראות בטבלה שלי בלשונית Main ניתוח שמשווה גם את דמי הניהול ואת העלויות השנתיות הכוללות בין הקרנות. אם אתה רוצה לשחק עם הנתונים בעצמך, בלשונית iShares (משמע IWDA+EIMI) תשחק עם הפרמטרים של האחוזים בצד שמאל למעלה - הם משנים את כל נתוני הטבלה, ובעמודת Profit equilibrium אתה יכול לראות מתי דחיית המס נעשית רווחית (זה גם מודגש בירוק).
הקאץ' באיריות זה שכל שנה גודל המס על הדיבידנד שנצבר גדל בגלל שהדיבידנד עצמו גדל כתוצר ישיר לגדילה של התיק. (2% מתיק שהיה בשנה 0 מאה אחוז זה לא אותם 2% מהתיק שגדל לנגיד 150% כמה שנים לאחר מכן, וכך גם ה-25% מס שמחכים לפדיון)

כמובן שכמו שיבגני הדגיש, הכל משתנה בפטור ממס.

• אהבתי
Reactions: fdr
האירים משלמים מס דיבידנדים של 15% לאמריקאים במקום 25% שישראלים משלמים.
אתה אולי מתכוון למס שיורד כאשר חברה אמריקאית מפרישה דיווידנד ל- ETF שמאוגד באירלנד? מה שנקרא LEVEL I?

כי אני מתכוון למס האירי שיורד כאשר ה- ETF האירי מפריש דיווינד למשקיע הפרטי הישראלי (LEVEL II). מס זה אמור להיות 0% כשאתה עובד בחשבון ממוסה (יהיה רק מס רווחי הון ישראלי) ו- 10% כשאתה עובד בחשבון לא ממוסה (ואז אין מס רווח הון ישראלי). הבעיה לדעתי זה למנוע מצב שירדו שני סוגי המיסים.

וזה הלינק לבעיה הקנדית:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/זהירות-מס-של-35-על-דיוידנדים-ב-etf-קנדיים-בבנק-פועלים.894/

מוזמנים להעתיק ולשחק עם המספרים (הנחות תשואה, עמלות, וכו').
היי, מעלה באוב, אבל זה נושא חם כרגע פה :)
עברתי על הגיליון- כמה הערות לגבי זה:
1. האם בקבלת הדיבידנד ערך הקרן לא אוטומטית יורד כגודל הדיבידנד? לא יודע אם זה משנה כי הפקטורים פה מורכבים.
2. בקרנות האמריקאיות- נניח לצורך העניין VT (כקרן אחת)- קודם יש מיסוי לפני ההגעה לונגארד- במדינות המקור - נניח סדר גודל שאתה הערכת 12%, ואז ארה"ב משלימה ל-25%? אנחנו בטוחים בזה?

לא במציאות - זו טעות נפוצה.
תוכל לפרט? ברור לי שיש עוד דברים שמשפיעים כי באותו יום של חלוקת הדיבידנד גם זורם לשוק מידע חדש, חלקו תלוי בגודל הדיבידנד שגם משפיע על ערך המניה וכו'. אבל כמודל פשטני - זה לא נכון לומר שכסף הדיבידנד נגרע מערך המניה?

תוכל לפרט?
מבחינה תיאורטית מחיר המניה מתוקן כלפי מטה לפי ערך הדיבידנד אבל בפועל המניות אף פעם לא מתומחרות ביחס של 1:1 לשווי החברה בפועל ולכן הקטנת שווי החברה ב-3 דולר לא יקטין את מחיר המניה ב-3 דולר וזה עוד לפני שדיברנו על תנודות השוק התמידיות שכבר הזכרת בעצמך.

**עריכה**
במציאות עם כל הדיבידנדים שקיבלתי עד היום מכל החברות שאני מחזיק אף פעם מחיר המניה לא ירד לפי הדיבידנד ביום ה-אקס.

מבחינה תיאורטית מחיר המניה מתוקן כלפי מטה לפי ערך הדיבידנד אבל בפועל המניות אף פעם לא מתומחרות ביחס של 1:1 לשווי החברה בפועל ולכן הקטנת שווי החברה ב-3 דולר לא יקטין את מחיר המניה ב-3 דולר וזה עוד לפני שדיברנו על תנודות השוק התמידיות שכבר הזכרת בעצמך.

**עריכה**
במציאות עם כל הדיבידנדים שקיבלתי עד היום מכל החברות שאני מחזיק אף פעם מחיר המניה לא ירד לפי הדיבידנד ביום ה-אקס.
אוקיי קיבלתי. אבל בכל זאת, אם אני מנסה להריץ איזה סימולציה (לצערי אני מוגבל לאקסלים פשטניים כי אני לא כמו כל המתמטיקאים פה...) - זה מה שצריך להניח לגבי הדיבידנד? שערך התיק יורד פעם ברבעון ב-0.5% (בהנחה של 2% שנתי וחלוקה שווה כל רבעון)?

@doc29
אין לי מושג, לא עקבתי אחרי הסימולציות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 13
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4