• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בשעה טובה החלטתי לרכוש דירה

למה זה אמור לקחת כ״כ הרבה זמן ״??

יש לי מישהו שאחראי על כל החיפושים והשיטוטים,
הוא מכיר את האיזור כמו את כף ידו כך שהוא יידע להביא אותי בדיוק למקומות הנכונים .

בוא נלך סתם על התסריט האופטימי :
נגיד והוא מוצא לי את הדירה בתחילת פברואר.
נגיד באתי ראיתי נדלקתי ….אני רוצה את הדירה.
המוכרים מוכנים למכור. אני רוצה לקנות.
משכנתא כבר מאושרת לי (היועץ שלי כבר עובד ברגעים אלה עם כל הבנקים )….אני אצטרך רק לבןא רק לחתום.
עורך דין מקרקרעין יש…. שמאי יבוא אם צריך…
טאבו וכל זה…. המלווה משקיעים ידאג לי להכל.

את חושבת שמפברואר עד אוקטובר
זה אמור להיסחב ככה ?

כאילו מבחינת ביוקרטיה , את אומרת?
אני לא מכיר את זה…

אשמח לשמוע
מצאת דירה בפבראר, המוכר מוכן למכור, אבל מבקש להישאר בדירה עד יוני בשביל לעבור בחופש הגדול כשהילדים לא בבית ספר. או לחילופים מצאת דירה במחיר מציאה, אבל היא צריכה שיפוץ של חודשיים... מצאת דירה, אבל המוכר גורר רגליים כי הוא עוד לא מצא דירה חדשה... יש הרבה סיבות לעיכובים.

בוא נלך סתם על התסריט האופטימי :
נגיד והוא מוצא לי את הדירה בתחילת פברואר.
נגיד באתי ראיתי נדלקתי ….אני רוצה את הדירה.
המוכרים מוכנים למכור. אני רוצה לקנות.
משכנתא כבר מאושרת לי (היועץ שלי כבר עובד ברגעים אלה עם כל הבנקים )….אני אצטרך רק לבןא רק לחתום.
עורך דין מקרקרעין יש…. שמאי יבוא אם צריך…
טאבו וכל זה…. המלווה משקיעים ידאג לי להכל.
זה לא קורה מהרגע להרגע.
למוכרים יש תאריך עזיבה שיכול להיות גם עוד מספר חודשים.
עורכי הדין של הצדדים מריצים חילופי טיוטות, זה לוקח כמה שבועות.
משכנתא אי אפשר לחתום לפני שיש חוזה, ואז גם התהליך לוקח כמה שבועות.
לאחר מכן תצטרך שיפוץ מסויים, זה גם כן לוקח זמן.
הייתי אומר שברוב המקרים במינימום זה חודשיים מהרגע שמצאת את הנכס הרצוי ועד שאתה מקבל עליו חזקה.

זה לא קורה מהרגע להרגע.
למוכרים יש תאריך עזיבה שיכול להיות גם עוד מספר חודשים.
עורכי הדין של הצדדים מריצים חילופי טיוטות, זה לוקח כמה שבועות.
משכנתא אי אפשר לחתום לפני שיש חוזה, ואז גם התהליך לוקח כמה שבועות.
לאחר מכן תצטרך שיפוץ מסויים, זה גם כן לוקח זמן.
הייתי אומר שברוב המקרים במינימום זה חודשיים מהרגע שמצאת את הנכס הרצוי ועד שאתה מקבל עליו חזקה.
אתה אומר, חודשיים במקרה הטוב והאופטימי ביותר .

אוקיי….זה פחות או יותר מה שחשבתי .

אז עדיין היא הגזימה עם העד “אוקטובר“ :)

מצאת דירה בפבראר, המוכר מוכן למכור, אבל מבקש להישאר בדירה עד יוני בשביל לעבור בחופש הגדול כשהילדים לא בבית ספר. או לחילופים מצאת דירה במחיר מציאה, אבל היא צריכה שיפוץ של חודשיים... מצאת דירה, אבל המוכר גורר רגליים כי הוא עוד לא מצא דירה חדשה... יש הרבה סיבות לעיכובים.
מעולה.
ֿזה עדיין לא מביא אותנו לאוקטובר 2024……
ֿבגלל זה לא הבנתי את “בת העמק”

אני יוצא מנקודת הנחה שאם עד היום היו לך יחסים טובים עם בעלת הבית, אין סיבה שהיא תערים קשיים כשאתה עוזב. אתה מודיע 3 חודשים מראש, שנסיבות חייך השתנו ואתה עובר הלאה ומודה לה יפה על כל השנים הטובות וזהו. היא תבין ותמשיך הלאה. אם המצב היה הפוך והיא הייתה מודיעה לך שהבת שלה חוזרת מחו"ל ומחפשת מקום לגור ואתה צריך להתפנות תוך 3 חודשים, היית עושה לה צרות? כנראה שלא, וגם אתה היית עובר הלאה.
אם יש בינכם סכסוך, או נזקים לדירה, או כספים שלא שילמת בזמן זה עניין אחר, אבל מעבר לכך זה דבר ממש רגיל ביחסיי שוכר ומשכיר.
חס ושלום נזקים לדירה . אני פה כבר 15 שנה. אני לכאורה מכיר אותה מ 2008…אבל אני בקושי רואה אותה :)
רק פעם אחת בשנה שאני הולך אליה להביא את הצ’קים

אם אין לו תעודת מתווך, אז כנראה שתצטרך לשלם גם למתווך.
ולא שמעתי על מקצוע כזה או על רישיון כזה מטעם המדינה, כן שמעתי על מקצוע שרלטנות.

למה שפשוט לא תסתובב באיזורים שאתה מעוניין לקנות בהם ותראה מה מתאים לך?
או פשוט תשתמש במתווך בעל רישיון
אז אם מדינה לא נותנת רישיון למקצוע אז זה מקצוע לא קיים? אוי ואבוי לנו אם נתחיל להסתמך רק על רישיונות מהמדינה. במדינה שבה יש הכי הרבה מקצועות תחת רישוי ב- oecd. רק שלא יוסיפו עוד.
בכל מקרה מדובר במישהו שמייעץ לך לגבי התהליך מהניסיון והידע שלו. האם צריך את זה? לא יודע.

אז אם מדינה לא נותנת רישיון למקצוע אז זה מקצוע לא קיים? אוי ואבוי לנו אם נתחיל להסתמך רק על רישיונות מהמדינה. במדינה שבה יש הכי הרבה מקצועות תחת רישוי ב- oecd. רק שלא יוסיפו עוד.
בכל מקרה מדובר במישהו שמייעץ לך לגבי התהליך מהניסיון והידע שלו. האם צריך את זה? לא יודע.
אמממ….. לפני שעה כבר ויתרתי עליו.
החלטתי ללכת על מתווך .

הגזמת!!
על מה לא התפשרתי בדיוק????
אני אשכרה הולך לגור בחולון, בת ים, פתח תקווה……..לא בפארק צמרת.
מציע לקחת דברים בפרופורציות, שלושתן ערים בסדר גמור שממוקמות בגוש דן, זה לא שאתה עובר לירוחם או אפילו לרחובות.
אני התכוונתי שבתוך פתח תקוה לדוגמא אתה לא חייב לבחור שכונה איכותית אלא יכול להסתפק גם בשכונה בינונית (לא שכונת פשע) והאימפקט של זה עליך יהיה יחסית נמוך בעיני היות ואין לך ילדים.
ואתה ממש לא בוטה…. אני יודע, גם בלי שתגיד לי, שהמצב הכלכלי בגילי הוא לעג לרש …
לא צריך להגזים, אתה ממש לא עני, אני פשוט מאמין בלהתאים את הרצונות ליכולות.

נערך לאחרונה ב:
מציע לקחת דברים בפרופורציות, שלושתן ערים בסדר גמור שממוקמות בגוש דן, זה לא שאתה עובר לירוחם או אפילו לרחובות.
אני התכוונתי שבתוך פתח תקוה לדוגמא אתה לא חייב לבחור שכונה איכותית אלא יכול להסתפק גם בשכונה בינונית (לא שכונת פשע) והאימפקט של זה עליך יהיה יחסית נמוך בעיני היות ואין לך ילדים.

לא צריך להגזים, אתה ממש לא עני, אני פשוט מאמין בלהתאים את הרצונות ליכולות.
תאמין לי שהתאמתי גם התאמתי את הרצונות ליכולת :)
הרצונות שלי בכלל היו בכיוון של הרצליה פיתוח, רמת אביב, סביון או איזה וילה ברמת השרון :)
ֿבסוף הגעתי לבת ים/חולון/אור יהודה. זה לא מספיק “להתאים את הרצונות ליכולת” :)

ב 2.5 מליון תוכל למצוא דירות 2.5-3 חדרים גם ברמת גן שלפי דעתי תהיה עדיפה, אבל לצורך זה תצטרך להתאמץ וללכת לראות הרבה דירות.

בחיפושי דירות שעשיתי בחיי ראיתי 40-50 דירות לפני כל רכישה. זה דורש הרבה מאמץ אבל לאור ההשקעה העצומה, זה לא רק נידרש אלא מתחייב לדעתי.

למתווך ו/או מלווה(שבכלל אני לא מבין למה אתה צריך ובעלות אסטרונומית) יש אינטרס שונה משלך. הם רוצים בעיקר לסגור עסקה ולקחת את הכסף שלהם. חייך בעתיד לא מעניינים אותם לא משנה כמה הם מחייכים. חסוך במלווה המיותר והיקר ותשקיע קצת מאמץ. זה הכסף שלך (בהווה ובעתיד) וגרוע מזה אלה החיים שלך. לא מאצילים סמכויות על שני אלה.

מבחינת החוק, אם המשכיר קבע בחוזה זכות לסיום חד צדדי של החוזה תוך 90 יום, לשוכר יש זכות אוטומטית לסיום לד צדדי של ההסכם בתוך 60 יום.
וואלה? יכול להביא לזה סימוכין בבקשה? (לא מצאתי בגוגל)

לא מבין בנדל"ן, אבל הסיפור שלך לא לגמרי מובן לי:
1. לא מובנת לי המוטיבציה מלכתחילה לקנות דירה למגורים. ניסיון לתשואה עודפת? רצון למקום שירגיש שלך? הסיטואציה שלך לא טיפוסית ואולי זה יהיה רלוונטי. מציע לך לשתף גם בזה.
2. עוד יותר לא מובן לי למה קשה לך להתפשר על פרמטרים של גודל ושירותים ואתה חולם על וילה, בהינתן שגרת עד עכשיו 15 שנה, כמו שאתה מעיד, במקום לא משהו.
אני יכול רק להניח שבן אדם לא גר מבחירה באותו מקום 15 שנה אם רע לו בו.
3. לא הבנתי למה אתה רוצה להתרחק מהמרכז בהינתן שזה נשמע דווקא פרמטר שחשוב לך ושהסידור הזה עבד עבורך עד כה (דירה פחות מרווחת, אבל במרכז).

סעיף 25יג לחוק השכירות והשאילה
תודה רבה. אני לא מאמין שאני מגלה את זה רק עכשיו, אחרי שהתייעצתי עם כ"כ הרבה אנשים - כולל שני עורכי דין - בהתנצחות עם בעל דירה (חוזה דרקוני שכלל גם סעיף חד צדדי כזה).
המשמעות היא שאם קיים תנאי כזה מצד בעל הדירה אז השוכר רשאי לצאת תוך 60 יום עם הודעה מוקדמת בלבד? (אפשר להבין את מה שנכתב שם אחרת גם, שהתנאי פשוט בטל).
ואם כן האם בעצם המשמעות היא שכמעט כל שוכר יכול לצאת מכמעט כל חוזה שכירות עם 60 יום הודעה מוקדמת (כי בדרך כלל לא יקבעו תנאי ארוך יותר), ללא מציאת שוכר חלופי?

אפשר להבין את מה שנכתב שם אחרת גם, שהתנאי פשוט בטל
זאת המשמעות המדוייקת של הסעיף,
אבל בדרך כלל החוזה מנוסח על ידי צד אחד שהוא המשכיר, ואם תלך לבית משפט לתביעות קטנות אז הוא יפרש תמיד את החוזה לכיוון הצד שאינו המנסח.
אז באופן לא רשמי, אם יש תנאי כזה לצד המשכיר, אז השוכר יכול להפעיל גם לצד שלו.

כמובן שמומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כגון עורך דין לפני הפעלת הסעיף,

ג.נ. אני לא עורך דין וזו אינה המלצה

אם תלך לבית משפט לתביעות קטנות אז הוא יפרש תמיד את החוזה לכיוון הצד שאינו המנסח.
אז באופן לא רשמי, אם יש תנאי כזה לצד המשכיר, אז השוכר יכול להפעיל גם לצד שלו.
שוב תודה. לגמרי טיעון תאורטי כבר מבחינתי (תודה לאל), אבל לא הבנתי איך את סיומת המשפט האחרון.
באופן לא רשמי, לדעתך, אפשר אפשר להפעיל את סעיף ה- 60 יום או לחילופין לצאת במיידית כי הסעיף בטל וכי בית המשפט מוטה לכיוון השוכר?

ב 2.5 מליון תוכל למצוא דירות 2.5-3 חדרים גם ברמת גן שלפי דעתי תהיה עדיפה, אבל לצורך זה תצטרך להתאמץ וללכת לראות הרבה דירות.

בחיפושי דירות שעשיתי בחיי ראיתי 40-50 דירות לפני כל רכישה. זה דורש הרבה מאמץ אבל לאור ההשקעה העצומה, זה לא רק נידרש אלא מתחייב לדעתי.

למתווך ו/או מלווה(שבכלל אני לא מבין למה אתה צריך ובעלות אסטרונומית) יש אינטרס שונה משלך. הם רוצים בעיקר לסגור עסקה ולקחת את הכסף שלהם. חייך בעתיד לא מעניינים אותם לא משנה כמה הם מחייכים. חסוך במלווה המיותר והיקר ותשקיע קצת מאמץ. זה הכסף שלך (בהווה ובעתיד) וגרוע מזה אלה החיים שלך. לא מאצילים סמכויות על שני אלה.
על המלווה ויתרתי היום משום שזה הגביל אותי לחפש אך ורק בעיר אחת!!
אמנם זו עיר שהוא מתמצא בה….
ובאמת אני יודע
שהוא היה מביא אותי לאחלה דירות והוא באמת גם אחלה בנאדם
אבל במחשבה שנייה , אמרתי לעצמי שאם פתאום אחרי חודש אני אתחרט וארצה גם להרחיב את החיפוש סתם לעוד מקומות ….אני אצטרך עוד לשלם ולכן אני קצת מרגיש שזה מגביל אותי
ולכן, כאמור, ויתרתי.

2. לגביי ההערה השנייה שלך , בהקשר ל ״מתווך״…
א. את בטח מודעת לזה שכל הדירות , אבל כל הדירות (טוב…. נו….90 אחוז) הן מוחזקות על ידי משרדי תיווך……
אני נכנס ליד 2 ולמדלן והרוב שם (בטח הדירות הטובות) נמצאות אצל מתווך…. כך שגם להימנע מלהגיע למתווך … נראה לי קצת בלתי אפשרי

ב. כבר כתבתי באחד השירשורים…..
אילו היו לי 3-4-5-7 מיליון שקל, תאמיני לי שהייתי קונה בדיוק במקומות שאני חי, מכיר, מבין, מעורה בהן וכו….. אבל אין לי…. ולכן אני צריך לצאת החוצה……… ומה לעשות שאין לי שמץ של מושג מה מי מו…
כמובן שאני לא נאיבי ואני לא אבלע כל מה שהמתווך ימכור לי, ואני אלך אבדוק ברשת ואעשה שיעורי בית…. אבל לוותר לגמרי על ״מתווך״ זה יהיה בלתי אפשרי, לצערי…..(אל תשכחי גם את סעיף א)

ג. מדהים שהלכת לראות 40-50 דירות!
אבל בואי אשאל אןתך אחרת:
נגיד ואת הדירה שבסוף קנית, היית רואה על ההתחלה…. ממש על ההתחלה כדירה ראשונה…
האם היית קונה אותה??
תעני לי בכנות…..

תודה לך על התייחסותך

באופן לא רשמי, לדעתך, אפשר אפשר להפעיל את סעיף ה- 60 יום או לחילופין לצאת במיידית כי הסעיף בטל וכי בית המשפט מוטה לכיוון השוכר?
מיידית לא, אבל אם יש תנאי שהוא רק לצד המשכיר (מנסח ההסכם), אז 60 יום כן.
כן בהחלט בית המשפט מוטה לצד שלא ניסח
ראה גם סעיף 25(ב1) לחוק החוזים (חלק כללי), למרות ששוב זה לא חד משמעי
25. פירוש של חוזה [תיקון: תשמ״א, תשע״א]
(א) חוזה יפורש לפי אומד דעתם של הצדדים, כפי שהוא משתמע מתוך החוזה ומנסיבות העניין, ואולם אם אומד דעתם של הצדדים משתמע במפורש מלשון החוזה, יפורש החוזה בהתאם ללשונו.
(ב) חוזה הניתן לפירושים שונים, פירוש המקיים אותו עדיף על פירוש שלפיו הוא בטל.
(ב1) חוזה הניתן לפירושים שונים והיתה לאחד הצדדים לחוזה עדיפות בעיצוב תנאיו, פירוש נגדו עדיף על פירוש לטובתו.
(ג) ביטויים ותניות בחוזה שנוהגים להשתמש בהם בחוזים מאותו סוג יפורשו לפי המשמעות הנודעת להם באותם חוזים.

2. לגביי ההערה השנייה שלך , בהקשר ל ״מתווך״…
א. את בטח מודעת לזה שכל הדירות , אבל כל הדירות (טוב…. נו….90 אחוז) הן מוחזקות על ידי משרדי תיווך……
אני נכנס ליד 2 ולמדלן והרוב שם (בטח הדירות הטובות) נמצאות אצל מתווך…. כך שגם להימנע מלהגיע למתווך … נראה לי קצת בלתי אפשרי
אם אין ברירה, אז אין ברירה. אבל חשוב לזכור את האינטרסים שלו ולהתייחס לדעותיו בהתאם, וגם חשוב לנצל את האינטרסים שלו כדי להוריד עמלות. העמלות כפופות למשא ומתן וכדאי לנצל את התקופה כדי להוריד אותן.

ג. מדהים שהלכת לראות 40-50 דירות!
אבל בואי אשאל אןתך אחרת:
נגיד ואת הדירה שבסוף קנית, היית רואה על ההתחלה…. ממש על ההתחלה כדירה ראשונה…
האם היית קונה אותה??
תעני לי בכנות…..
ראיתי 2-3 דירות ביום. כך שגם אם לא הייתי רץ לקנות באותו רגע, תוך שבוע שבועיים הייתי עולה על זה שהן מציאה והייתי מתחיל להניע תהליכים. נדל"ן לא זז כל כך מהר, בטח לא בתקופה כמו היום.

מעבר לעובדה שהדירות שרכשתי הם באמת רמה מעל כל מה שראיתי בתקציב שלי. לא קשה להבין דבר כזה אחרי שרואים מספר דירות, אבל זה דורש מאמץ אבל הוא משתלם ומדובר על הפרשים של מאות אלפי שקלים. בדירה אחת אחרי העברת טיוטות אחרונות הגיע מישהו שהסכים לשלם למוכר סכום גבוה משלי ב 250 אלף שח(המחיר המקורי שהציאה המוכר את הדירה), אבל כבר לא הייתה לו ברירה כי הכל היה סגור. דירה אחרת קניתי מכונס בהנחה של יותר מ 15% מהערכת השמאי שלי.

בשני המקרים קניתי בתקופה דומה להיום, של התקררות הנדל"ן ולא בשיא.

נערך לאחרונה ב:
אם אין ברירה, אז אין ברירה. אבל חשוב לזכור את האינטרסים שלו ולהתייחס לדעותיו בהתאם, וגם חשוב לנצל את האינטרסים שלו כדי להוריד עמלות. העמלות כפופות למשא ומתן וכדאי לנצל את התקופה כדי להוריד אותן.

ראיתי 2-3 דירות ביום. כך שגם אם לא הייתי רץ לקנות באותו רגע, תוך שבוע שבועיים הייתי עולה על זה שהן מציאה והייתי מתחיל להניע תהליכים. נדל"ן לא זז כל כך מהר, בטח לא בתקופה כמו היום.

מעבר לעובדה שהדירות שרכשתי הם באמת רמה מעל כל מה שראיתי בתקציב שלי. לא קשה להבין דבר כזה אחרי שרואים מספר דירות, אבל זה דורש מאמץ אבל הוא משתלם ומדובר על הפרשים של מאות אלפי שקלים. בדירה אחת אחרי העברת טיוטות אחרונות הגיע מישהו שהסכים לשלם למוכר סכום גבוה משלי ב 250 אלף שח(המחיר המקורי שהציאה המוכר את הדירה), אבל כבר לא הייתה לו ברירה כי הכל היה סגור. דירה אחרת קניתי מכונס בהנחה של יותר מ 15% מהערכת השמאי שלי.

בשני המקרים קניתי בתקופה דומה להיום, של התקררות הנדל"ן ולא בשיא.
אבל אתה לא ענית לי על השאלה …
ֿטוב….אולי בגלל שאתה כותב שיש לך “דירות_…אז השאלה שלי קצת לא מובנת.
ֿאז אסביר .

ֿאני שואל את עצמי….למה לחשוב מלכתחילה שצריך ללכת עכשיו ולראות 20-30-50-100 דירות!
כאילו, מי החליט שאם נדלקת ממש, אבל ממש נדלקת על הדירה הראשונה ולקחת אותה….אז עשית טעות…
ֿמי קבע שחייבים לראות עוד דירות?
ֿובגלל זה שאלתי——הדירה שבסוף קנית…….אם היית רואה אותה כבר על ההתחלה, הדירה הראשונה שראית ,
ֿהיית סוגר עסקה?

ֿֿאם התשובה שלך היא “לא”<<<<ז”א, שלא היית לוקח אותה, אם היית רואה אותה ראשונה..
אז אני מסיק…שבשורה התחתונה, הדירה שאתה מחזיק עכשיו….התפשרת עליה.
ֿכי אם היית צריך לראות עוד 30 דירות, ורק אז לחזור לראשונה שראית …..זה אומר שכל השאר היו חרא של דירות
ונאלצת לחזור ל “הכי פחות גרועה”.

ֿאבל אם התשובה שלך היא “כן”………אז וואלה, אתה רק מחזק את דעתי……שאין שום צורך לראות עוד דירות
ֿולבזבז סתם זמן מהחיים שלך! ראית דירה ראשונה ? נדלקת עליה ? עשתה לך פרפרים בבטן!??ממש אהבת?
תחתום וזהו. (כי עובדה שבסוף לקחת אותה).—-למה היית צריך את כל הסיבוב הזה של 40 דירות ?

ֿֿֿמקווה שהבהרתי את עמדתי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H בשעה טובה מחפשים לקנות דירה. נדל"ן 142
Williamsburg בשעה טובה, פרישה בשנה הקרובה יומני מסע אישיים 387
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53
yossik בשעה טובה - תחבורה ציבורית (שיתופית) בשבת תופסת תאוצה. אוף טופיק 14
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
א כמה זה ריבית טובה על פקדון בבנק צרכנות פיננסית 3
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ש כמה זה ריבית טובה על הפיקדון? שוק ההון 11
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I האם יש קורלצייה טובה בין ריבית הפריים למדד\לאינפלציה לטווח הארוך? שוק ההון 0
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
S כמה עמלה מהפקדה/צבירה נחשבת לקרן פנסיה טובה? צרכנות פיננסית 5
U אלטרנטיבה טובה ל TW? צרכנות פיננסית 23
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
C אתר או פטלפורמה טובה לריכוז גרפים אוף טופיק 2
ה איפה אפשר ללמוד בישראל קורסי IT ברמה טובה? התפתחות אישית 21
N חנות צעצועים באיכות טובה וזולה לילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
R למה הקרן המחקה פחות טובה ממדד הייחוס?י שוק ההון 1
י על איזה מדד צריך להסתכל כדי לדעת האם הכלכלה טובה? אוף טופיק 13
שלי מה ההחלטה הכלכלית הכי טובה שעשיתם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 131
Fitch נקודה טובה בירקון לפיקניק בשבת? אוף טופיק 4
milx מה הריבית הכי טובה על פיקדון נזיל של מיליונים? שוק ההון 19
Yuvalbuz3 אך אני יודע מהי תשואה שנתית טובה ? שוק ההון 84
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
ג האם ייתכן שההצעה הבאה (בבנק בארץ) טובה לא פחות מ-IB ? שוק ההון 44
ט בצומת דרכים, מתלבט להמשך. עם התחלה טובה. יומני מסע אישיים 2
עמוס איזה השקעה הכי טובה לאורך זמן נדלן או מניות שוק ההון 2
K דרך טובה לקורלציה שלילית עם הסנופי500 שוק ההון 12
ב מישהו מכיר חברה טובה שמתעסקת בהשקעות נדל״ן ברוסיה? שוק ההון 9
י שוק חופשי מדומה - רעיון לכלכלה טובה יותר אוף טופיק 193
פ מחפש המלצה לשואב אבק שנותן תמורה טובה למחיר . תקציב 800-1200 צרכנות פיננסית 9
tpr ממיטב ד״ש טרייד - הצעה טובה? שוק ההון 34
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
אורי שנה טובה! אוף טופיק 9
A מחיר למשתכן - ההשקעה הכי טובה היום נדל"ן 194
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
אורי שנה טובה אוף טופיק 10
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה