• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל?

paikov

משתמש רשום
דירוג
0
אני מוצא את עמצי מבטח כל מיני מוצרים בבית (מזגן, מכונת כביסה, מדיח) דרך שירות האחריות של המוצר - הרבה פעמים זה נראה לי לא יקר מידי ביחס לטיפול בבעיות במוצרים קריטיים בשימוש קבוע.
אני תמיד זוכר את כלל האצבע: לא מבטחים מפני ארוע שאתה יכול להרשות לעצמך לעמוד בו (למשל תיקון מכונת כביסה), אחרת זה לא משתלם בטווח הארוך (ואני זוכר במעומעם את האקטואריה שמאחורי העניין, ואת הפוסט המדובר באתר זה).
בכל זאת אני מבטח מהנימוק הבא: היצרן יכול להרשות לעצמו לבטח אותי במחיר שישתלם לי, כי לו כבר יש את שירות האחזקה והוא הסמכות למוצר.
שאלתי: בכללי: אני צודק, או קונה שקט נפשי במחיר מופקע?

שאלתי: בכללי: אני צודק, או קונה שקט נפשי במחיר מופקע?
אתה לא קונה דבר, אתה זורק את כספך לפח.
הפעם היחידה שזה שווה זה במועד הרכישה ניתן לפעמים לרכוש הארכת אחריות במחיר מוזל במיוחד (משהו כמו 200 ש"ח בדרך כלל).

אתה לא קונה דבר, אתה זורק את כספך לפח.
הפעם היחידה שזה שווה זה במועד הרכישה ניתן לפעמים לרכוש הארכת אחריות במחיר מוזל במיוחד (משהו כמו 200 ש"ח בדרך כלל).
אני בהחלט מודה על / מכבד את התגובה, בכל זאת אשמח לנימוק על מה שאמרתי לתשובה כ״כ גורפת ;)
יש לי אפילו דוגמה קונקרטית: ממש כעת הארכתי את האחריות על מכונת הכביסה בעלות של 900 ש״ח לשלוש שנים - נשמע מלא כסף, ומכונה חדשה עולה רק כמה אלפי שקלים, ובכל זאת: אנו עושים מכונה ביום (חמש נפשות בבית), וסיכוי טוב שהמכונה תתקלקל בטווח של שלוש שנים, טכנאי עלותו מאות שקלים רק הביקור, ואפשרות סבירה שאזדקק להחליף את המכונה, כך קניתי ״שקט״ ב-300 ש״ח לשנה, שזה לא נראה כזה מוגזם.

אני בהחלט מודה על / מכבד את התגובה, בכל זאת אשמח לנימוק על מה שאמרתי לתשובה כ״כ גורפת ;)
יש לי אפילו דוגמה קונקרטית: ממש כעת הארכתי את האחריות על מכונת הכביסה בעלות של 900 ש״ח לשלוש שנים - נשמע מלא כסף, ומכונה חדשה עולה רק כמה אלפי שקלים, ובכל זאת: אנו עושים מכונה ביום (חמש נפשות בבית), וסיכוי טוב שהמכונה תתקלקל בטווח של שלוש שנים, טכנאי עלותו מאות שקלים רק הביקור, ואפשרות סבירה שאזדקק להחליף את המכונה, כך קניתי ״שקט״ ב-300 ש״ח לשנה, שזה לא נראה כזה מוגזם.
תעשה חישוב לאורך הרבה שנים כמה אתה משלם על טכנאים לעומת כמה אתה משלם על ביטוח.

תעשה חישוב לאורך הרבה שנים כמה אתה משלם על טכנאים לעומת כמה אתה משלם על ביטוח.
ומה העלות של הביטוח השנתי אל מול מוצר חדש.
לפעמים לא שווה לתקן בכלל, זורקים לפח קונים חדש עם אחריות חדשה לX שנים.

סיכוי טוב שהמכונה תתקלקל בטווח של שלוש שנים,
אם יש סיכוי טוב להתקלקלות בשלוש שנים, קנית מכונה גרועה. (למה אתה חושב שיש סיכוי טוב כזה ?, ואם אתה חושב כך, למה לא להוסיף את ה 900 ולקנות אחרת טובה יותר ?)

לא היתה לי מכונת כביסה שהתקלקלה בפחות מ 5 שנים. וגם אז התיקון עלה 300 שקל. וגם אצלי מכבסים הרבה.

מקרר עדיין לא התקלקל לי. החלפתי לחדש מכייון שהייתי צריך גדול יותר. הדבר היחידי שהחלפתי היה ידית שנשברה. אצל ההורים מקרר התקלקל אחרי איזה 10 שנים.

גם אם המכונה תתקלקל ב-3 שנים הקרובות, כנראה שעלות הטכנאי לא תהיה יותר מ900 שקל.
אלא אם המכונות אצלך מתקלקלות כל שנה באופן קבוע, אין שום הגיון לשלם מראש 900 ש"ח על משהו שאולי לא יקרה וגם אם כן, סביר שלא יחצה את העלות ששילמת.

אגב, בדיוק בשבוע שעבר התקלקל אצל אמא שלי המקרר אחרי משהו כמו 8 שנים. הגיע טכנאי, תיקן וזה עלה 400 שח. רק לחשוב כמה זה היה עולה אם כל ה-8 שנים היא היתה משלמת ביטוח o_o זה בטח הערוץ הכי רווחי של החברות האלה, לוקחים תשלום ולרוב לא צריך לתת שום שירות :)

לא לשכוח גם השתתפות עצמית ולבדוק מה כולל הביטוח, במיוחד במקרה שאין את החלק במלאי.

יש מעלה אחת בביטוח, שהיא מכריחה אותך לנהל את הפחת של המוצרים בצורה טובה יותר, אך המחיר של הביטוחים האלו הוא יקר מאוד
בעיקרון, אתה יכול לצבוע לך בחלק האג'חי ביטוח עצמי, וכל ביטוח שאתה רוצה לקנות, תוסיף בהפקדה החודשית ותקצה לזה אג''ח, עוד עשר שנים תראה כמה נשאר לך מהביטוח בפועל (אבל אל תוציא סתם כך מהביטוח, תהיה נודניק לפחות כמוהם, לא כולל חלקים, לא כולל ולא כולל וכו').

הנה דוגמה להחרגות בפוליסה סטנדרטית, לתיקון מכונות כביסה, מייבשי כביסה ומדיחי כלים

צפה בקובץ המצורף 1856

בוא תגיד איזו תקלה כן תתוקן במסגרת הפוליסה.
התקלות שקורות הן במערכת האלקטרונית שהן יקרות לתיקון אבל קורות מעט מאוד. כאשר קוריית תקלה אלקטרונית יש מעבדות שיתקנו את הכרטיס ולא יחליפו, הכל תלוי בטכנאי שאתה מזמין. כלומר במקום אלפיים שקל כרטיס חדש זה עולה כמה מאות לתקן.

לפי דעתי יש פה איזה סוג של שחיתות, הם באים ואומרים ״תראו כרטיס חדש יעלה לכם 2000 שקל וזה בלי העבודה, תעשו ביטוח״ אבל לא טורחים להגיד שהם בעצם קובעים את המחיר של הכרטיס ולכן הוא כזה גבוה וברור שלא יגידו לך שיש אפשרות לתקן את האלקטרוניקה לא דרכם.

דרך אגב לפי ההחרגות הללו הם מניחים שמנוע לא יתקלקל 10 שנים.

אלה החרגות ספציפיות, יש גם החרגות כלליות. לדוגמה כזאת

1672648875265.png

הנקודה היא שיש פער מאוד גדול בין מה שאנשים מדימיינים שהם יקבלו במסגרת הביטוח לבין מה שכתוב בפוליסה (ואת זה אנשים לא באמת קוראים).

דרך אגב לפי ההחרגות הללו הם מניחים שמנוע לא יתקלקל 10 שנים.
או שהם מניחים שתהיה תקלה קריטית ברכיבים/חלקים שלא מכוסים, הרבה יותר מוקדם, ואנשים יעדיפו לזרוק את המכונה במקום לתקן על חשבונם.

לדוגמה, שחיקה של בולמי זעזועים לא מכוסה בפוליסה. החלפת בולמים תעלה 400-500 ש"ח. רוב האנשים יעדיפו כבר לקנות מכונה חדשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
drew_rio ביטוח לאומי לתושב חוזר מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה