• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח - אני עושה את זה נכון?

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
בעוד ימים מספר אני חוגג יום הולדת.

מעבר לשמחה המרה, זאת התקופה בה אני תמיד נזכר לסדר את עניין הביטוח. הנושא, כמו רבים, מרתיע אותי, פחות פסיכולוגית אלא יותר מרמת המורכבות שלו. צללתי לפוסט האורח המפורט שהיה לפני כמה חודשים בבלוג וניסיתי לדוג ממנו מה נכון עבורי. יש לי כמה שאלות. אם יש דברים שעולים מדי שנה עם הגיל, אשמח לדעת מהם כדי לרכוש אותם לפני יום ההולדת.

רקע - אני רווק סולידי ללא כוונה לילדים בטווח הנראה לעין (נזהר מלהגדיר אל הורי אבל זה לא רחוק מזה). נוסע הרבה באופניים (ביטוח לתאונות דרכים יש?).
אני לא מפריש לפנסיה כי איכשהו הבנתי ]פעם מקריאה של הסולידית, וזאת אחריות ופרשנות שלי בלבד, שלפורש הצעיר עדיף להשקיע בעצמו. לכן, כעצמאי, אני לא מפריש לפנסיה ואולי זאת טעות כי זה כלי ביטוחי. יש לי בפנסיה כ7000 שקלים בסנופי, לעומת בערך 300K במניות ו45K נזיל, ודירה להשקעה.

אז ככה, אמא שלי שתהיה בריה משלמת עבורי את השב"ן במכבי ואני מבוטח במכבי שלי.
לפי מה שהבנתי מהפוסט (https://www.hasolidit.com/ביטוח-בריאות-איך-לגדר-סיכונים ) אין צורך בכך ועדיף לבטח בשב"ן בסיס, ואת הכסף לייעד לביטוח מסחרי.

לפי הנאמר בפוסט
אפשר לרדת ממכבי שלי למכבי זהב (שבן בסיס)
ולהוסיף ביטוח סיעודי ל5 שנים

בביטוח המסחרי אני צריך לבטח -
1. כיסוי לקטסטרופות
2. כתבי שירות
3. פוליסת פיצוי למחלות קשות.

ובפנסיה אשמח לשאול את המבינים האם בכל זאת כדאי להתחיל להפריש לשם וכמה (אני עוסק פטור)
ברור שאחר כך זה יעבור פילטר של רואת חשבון אבל להבנה הכללית,
וכדאי להוסיף - ביטוח לנכות מתפתחת.

האם אלו סך הפעולות שעלי לעשות? האם יש פה כפל כלשהו?
בפוסט (הארוך) ההוא, נאמר גם שכדאי לברר על מטרי ביטוחית. האם זה רלוונטי למצבי?

האם יש ביטוחים שהם רובים לילדים, הריון, ודברים שלא רלוונטים אלי שעלי לבטל (כבר ביטלתי בעבר את ביטוח השארים).

שכחתי לציין שאני אדם בריא, לא מעשן וזהיר, שמבקש למקסם את הביטוח בעלות סבירה והגיונית כי אני כנראה פשוט הולך לשלם עליו ולא לפדות אותו.

אני עשיתי ככה (רווק, בריא):
קופ"ח - מכבי זהב + ביטוח סיעודי.
פרטי - ניתוחים וטיפולים בחו"ל, השתלות וטיפולים מיוחדים, תרופות מיוחדות ותרופות פרימיום (תרופות שאינן בסל הבריאות + הרחבה)
+ מטריה ביטוחית.

מזל טוב!!

לגבי הביטוחים - לי יש:
1. ביטוח בריאות פרטי מטעם מקום העבודה
2. מאוחדת שיא + ביטוח סיעודי
3. ביטוח מחלות קשות (מזור לסרטן)
4. ביטוחי חיים פרטיים (אחד שמשלם סכום ח"פ לשארים, אחר מסוג קצבה).
5. ביטוחים של קרנות הפנסיה (כולל נכות מתפתחת).

אשמח גם כן לשמוע מאנשים על עוד ביטוחים נחוצים.

לגבי הפנסיה:
אני לא מפריש לפנסיה כי איכשהו הבנתי ]פעם מקריאה של הסולידית, וזאת אחריות ופרשנות שלי בלבד, שלפורש הצעיר עדיף להשקיע בעצמו. לכן, כעצמאי, אני לא מפריש לפנסיה ואולי זאת טעות כי זה כלי ביטוחי. יש לי בפנסיה כ7000 שקלים בסנופי
לדעתי כדאי מאוד להפריש לפנסיה, לפחות עד לקבלת סכום שיספיק לקצבה פטורה ממס (תקרת קצבה מוכרת + נקודות זיכוי).
יש לזה כמה יתרונות שלא תקבל בתיק ההשקעות שלך:
1. הטבת מס בהפקדה
2. פטור ממס במשיכה (עד התקרה שהזכרתי)
3. ביטוח אכ"ע (ושארים, אך זה לא רלוונטי לך) זול מאוד על גובה השכר המופקד
4. קבלת אג"ח מיועדות שמזכות אותך בכ5% תשואה ריאלית ללא תלות במצב השוק.
זה סוג של ביטוח בפני קטסטרופות מסוגים שונים (למשל פרישה בזמן מיתון יכולה לחסל את תיק ההשקעות שלך, אך פחות תפגע בקצבה)
5. ביטוח עמיתים על הקרן (איזון אקטוארי. נכון שהוא יכול גם להזיק, אבל יכול גם להועיל)
6. מהווה ביטוח מפני אריכות ימים גבוהה (אחרי חישוב הקצבה, היא מובטחת ולא משנה כמה שנים תחייה)
7. המדינה מרגישה אחריות על הפנסיה.
אם תהיה תקופה קשה מאוד וכל שוק ההון יפגע - לא בטוח שידאגו לכל פורש בעל תיק השקעות פרטי.
כן בטוח שידאגו לקרנות הפנסיה (שאותן יש לכל השרים, הח"כים, ובכירי המשק).
8. קצבה מובטחת בחשבון הבנק ללא התעסקות עם מכירת מניות וכדומה מהווה סוג של ביטוח למקרה של אובדן כושר שיפוט.

יש למוצר הזה כל כך הרבה יתרונות, שאני חושב ששווה להיות חשוף אליו לפחות במידה מינימלית.

נערך לאחרונה ב:
קבלת אג"ח מיועדות שמזכות אותך בכ5% תשואה ריאלית ללא תלות במצב השוק.
רק כדי לשבר את האוזן עד כמה זו הטבה חזקה:
השקעה בספ500 משנת 1997(!) עד היום הייתה מניבה תשואה דומה לאג"ח המיועדות בתקופה זו.
השקעה לטווח ארוך מזה בשוק ההון הייתה נותנת תשואה עודפת, אבל לפורש אין בהכרח את היכולת לחכות כמה עשורים...

לפי נתונים שמצאתי ברשת,
תשואות הספ500 מאז ינואר 1997 ועד היום היו כ500% לתקופה כולה.
האינפלציה בישראל בתקופה זו הייתה כ0.6 (1 ש"ח הפך ל1.6).
שער הדולר/שקל בתחילת ובסוף התקופה היה דומה, כך שאין צורך להתחשב בו.
נחלק 500 ב1.6 ונקבל 312.5% על פני כ24 שנים.
לשנה בודדת יוצא 4.855%, קצת פחות מהאג"ח המיועדות כיום (4.86%).
בקרוב המיועדות יתנו כ5% ריאלי.

נערך לאחרונה ב:
אני עשיתי ככה (רווק, בריא):
קופ"ח - מכבי זהב + ביטוח סיעודי.
פרטי - ניתוחים וטיפולים בחו"ל, השתלות וטיפולים מיוחדים, תרופות מיוחדות ותרופות פרימיום (תרופות שאינן בסל הבריאות + הרחבה)
+ מטריה ביטוחית.
כמה זה עלה?

. ביטוח מחלות קשות (מזור לסרטן)
מה זה נותן ששירותי הרפואה הציבוריים לא?
מה הסיכוי שבשעת צורך זה באמת יאריך / ישפר את איכות חייך או יפחית עלויות באופן משמעותי?

כמה זה עלה?
מכבי זהב - 31.41.
ביטוח סיעודי (דרך הפניקס) - לפי הגיל שלך.
מטריה ביטוחית - לפי מה שבחרת לכסות, יש מעל ל-10 כיסויים ממה שאני זוכר.

מכבי זהב - 31.41.
ביטוח סיעודי (דרך הפניקס) - לפי הגיל שלך.
מטריה ביטוחית - לפי מה שבחרת לכסות, יש מעל ל-10 כיסויים ממה שאני זוכר.

סבבה ודרך סוכן עשית את הדברים האלו או שפנית להפניקס ישירות?
אתה ממליץ על הפניקס?

סליחה שכחתי להזכיר את ביטוח הבריאות בהראל - 16.71.
מבחינת סוכן:
ביטוח בריאות בהראל - החלטתי לבד מה אני רוצה לכסות, התקשרתי ישירות להראל והפנו אותי לסוכן שסגר איתי את הפוליסה.
מטריה ביטוחית - אותו תהליך כמו עם ביטוח הבריאות.
ביטוח סיעודי - הביטוח הסיעודי של מכבי הוא דרך הפניקס, לא בחרתי אותם ולא ממליץ עליהם לשום מטרה אחרת.

נערך לאחרונה ב:
מה זה נותן ששירותי הרפואה הציבוריים לא?
מה הסיכוי שבשעת צורך זה באמת יאריך / ישפר את איכות חייך או יפחית עלויות באופן משמעותי?
שירותי הרפואה יממנו את רוב הטיפול עצמו, אבל לא השלכות היקפיות שלו, כמו פגיעה ביכולת לעבוד לתקופה ארוכה שלא מגיעה לרף של להיות סיעודי או נכות משמעותית. חלילה למשל מישהו אחרי התקף לב קשה שלכאורה אמור לחזור לעבודה אחרי כמה שבועות אבל מהרבה סיבות זה לא לגמרי פרקטי (תשישות, מצ"ב נפשי,צורך בטיפולי שיקום פרטיים שהם יותר אינטנסיביים, וכו), זה נותן כיסוי ומאפשר התאוששות טובה יותר. בנוסף, בתרחיש כזה, שני ההורים הרבה פעמים מרותקים להורה החולה וזה מוסיף אוטומטית המון עלויות (למשל צורך במטפלת כדי לעזור עם ילדים קטנים כיוון ששני ההורים פחות זמינים)

האמת אבל שזה יותר קריטי לדעתי לילדים, כיוון שכהורה אין ממש מנגנון שיאפשר לך לספוג את ימי העבודה הרבים המופסדים בגלל מחלת ילד חס וחלילה.

@doc29 אין בעיה, ברור שיש יתרונות פשוט בכלל לא ידעתי במה מדובר
:lol:

שכחתי לציין שאני אדם בריא, לא מעשן וזהיר, שמבקש למקסם את הביטוח בעלות סבירה והגיונית כי אני כנראה פשוט הולך לשלם עליו ולא לפדות אותו.
מאחל בריאות ואריכות ימים.
ממש כמו בהשקעות, אין לנו כדור בדולח ו"בריאות" כפי שאנו רואים אותה אינה מדד אמיתי.
מניסיון.

ביטוח מסחרי - איך כדאי לבטח? דרך סוכן (שיוכל להשוות מחירים במוסדות הביטוחים השונים ולנווט אותי לאן שיוצא לי הכי זול)
או ללכת ישר למוסדות הביטוח אחד אחד ולבקש הצעות מחיר (ואז אולי לחסוך את עמלות הסוכן אם יש כזו?

כמו כן אשמח לעוד שיתופים בנושא.

ביטוחי חיים פרטיים (אחד שמשלם סכום ח"פ לשארים, אחר מסוג קצבה).
אשמח לשמוע איזה ביטוח קצבתי מצאת ומה בגדול התוקף והתעריף שלו (בפנסיה זה לכל חיי האלמנ/ה וילדים עד גיל 21 אאל״ט)
תשואות הספ500 מאז ינואר 1997 ועד היום היו כ500% לתקופה כולה.
קצת אופטופיק וגם כתבתי בשרשור אחר אבל נראה לי זה מתעלם מדיבידנדים שמשנים את התמונה לחלוטין.

אשמח לשמוע איזה ביטוח קצבתי מצאת ומה בגדול התוקף והתעריף שלו (בפנסיה זה לכל חיי האלמנ/ה וילדים עד גיל 21 אאל״ט)
אצלי אישית זה "מגדל הכנסה למשפחה". אבל אני בטוח שיש מוצר דומה לכל חברת ביטוח אחרת.
בוחרים את גובה הקצבה שאתה מעוניין בה ואת המשך הרצוי שלה, ולפי זה ולפי הגיל - סוכן הביטוח מחשב את גובה התשלום.
אפשר גם לעבוד הפוך - תגדיר כמה אתה מוכן לשלם בשביל ביטוח, ויגזרו לך מזה את גובה הקצבה ו/או את המשך שלה.

אבל נראה לי זה מתעלם מדיבידנדים שמשנים את התמונה לחלוטין.
צודק. המקורות שלי היו:
נתונים על שער הדולר/שקל
נתונים על מדד המחירים לצרכן בישראל
נתונים על תשואות SPX - מגוגל עצמו (להבנתי מציג PR).

משום מה לא הצלחתי למצוא ברשת נתונים היסטוריים של SPX NTR (אם מישהו מכיר - אשמח לקישור),
אבל לדעתי זה לא ישנה את התמונה לחלוטין, אלא רק יזיז את נקודת השוויון בשנה/שנתיים קדימה.

משום מה לא הצלחתי למצוא ברשת נתונים היסטוריים של SPX NTR (אם מישהו מכיר - אשמח לקישור),
אבל לדעתי זה לא ישנה את התמונה לחלוטין, אלא רק יזיז את נקודת השוויון בשנה/שנתיים קדימה.
השוואה של VOO מול CSPX יכולה לחדד את הנקודה, לפי גוגל פיינס שניהם נוצרו בהפרש של ימים ספורים לפי 11 שנים
במשך הזמן הזה הראשונה עשתה 309% והשניה 383% - פער של 74% וזה רק בעשור האחרון, אם נניח שבעשור הקודם הפער היה דומה ונוסיף על זה ריבית דריבית של העשור האחרון (x3) זה יוסיף עוד 222% ויחד יגיע לפער של 296% ! בסך הכל.
כן, תוספת ריבית דריבית ״רק״ של 2% על פני 20 שנים עושה הבדל ענק.

וזה רק בעשור האחרון, אם נניח שבעשור הקודם
אבל בעשור האחרון היו עליות חזקות, ובזה שלפניו דווקא ירידות חזקות.
אני לא רוצה להניח שההתנהגות זהה...
לכן רציתי נתונים היסטוריים של SPX NTR

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
drew_rio ביטוח לאומי לתושב חוזר מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה