• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
זה עדיין, כאמור, זניח, אבל אני בספק אם תוכל להזין ב-IB שכבות של חלקי מניה. סביר שתצטרך להזין מחיר קניה ביחידות שלמות. מהו? ממוצע או הנמוך, תלוי כמה אתה מחמיר...
אז בעצם כשמעבירים נ"יע לIB צריך להזין את המחיר ידנית בכל מקרה? גם אם מישהו מעביר העברה 'קלאסית' של שכבות עם יח' שלמות בכולם?

אז בעצם כשמעבירים נ"יע לIB צריך להזין את המחיר ידנית בכל מקרה? גם אם מישהו מעביר העברה 'קלאסית' של שכבות עם יח' שלמות בכולם?
אני חושב שזה לא קבוע. אני הייתי צריך להזין. בכל מקרה, אם זה יעבור אז מצוין, לא יהיה לך מה להסתבך. אם לא, ותצטרך להזין ידנית, תבחר איך להזין את היחידה הזו (כיחידה).

אז יש פה קונצנזוס אם מותר לשנות סדר מכירה או לא?

אז יש פה קונצנזוס אם מותר לשנות סדר מכירה או לא?
החוק מאפשר בהינתן שאתה יכול להוכיח את סדר המכירה (אתה יכול, יש תיעוד מלא בברוקר).
בפועל - רשות המסים לא אוהבת את זה.
בפועל בפועל - את מגיש דוח שנתי עם ״סך רווח הוני״ שהברוקר חישב ואף אחד לא יודע ששינית סדר מכירה וזה לא מעניין אותו לבדוק.

שכבה 1:
1.54 יח' במחיר 1$
שכבה 2:
0.46 יח' במחיר 2$

סה"כ 2 יח'
תחשוב יותר בכיוון DRIP
0.25 יחידות ב-101$
0.08 יחידות ב-103.4$
0.12 יחידות ב-100.6$
וכן הלאה... 4 שכבות בשנה. (תלוי במספר הדיבידנדים שחולקו)

אני מניח שהשאלה כבר נשאלה והתשובה ניתנה אבל הלכתי לאיבוד אחרי קריאה של עשרות עמודים בשרשור הזה ובחיפוש בפוסטים אחרים לא מצאתי התייחסות מפורשת.
לצורך העניין, אני מחזיק בקרנות בלאקרוק השקליות בברוקר ישראלי, ואחרי 20 שנה "מעביר" אותן לIB (בהנחה שהחוק והרגולציה תשאר זהה בתקופה הזו). "מעביר" במרכאות כי אני מבין שזו יותר פעולת המרה בין שני סוגים של אותו נייר, אחד שקלי ואחד דולרי (שאינה אירוע מס) מאשר העברה.

מקריאה הבנתי שאם מדובר בהעברה של נייר אמריקאי מברוקר ישראלי לברוקר זר, הנתונים עוברים וגם אם לא אפשר לעדכן ידנית אחרי זה את מחיר הרכישה (היות שמדובר בהעברה ממש ולא המרה). אבל מה קורה כשזה קרן אירית שקלית שעוברת המרה לאירית דולרית כדי להגיע מהחשבון הישראלי לחשבון ב-IB?

בפירוט, האם בIB לאחר פעולה כזו ישמרו הניירות לפי מבנה השכבות והמידע של מועד ומחיר רכישה כפי שהיה עם הנייר בברוקר הישראלי? ואם לא, מה יקרה להם? המחיר יהיה ממוצע מחירי הרכישה והתאריך יהיה תאריך ההעברה?

אם המידע נשמר, מה מונע ממני לחסוך בחשבון ישראלי ורק כשאני מגיע לשלב שאני רוצה לממש להעביר את כל התיק בשלמותו ל-IB?

תודה וסליחה מראש לכל מי שינזוף בי שהייתי צריך לעשות גוגל הסולידית העברה מברוקר ישראלי לברוקר זר, נשבע שעשיתי וקראתי 5 שרשורים ולא היה בהם תשובה, ואם יש שרשור שזה נדון בו אשמח לקישור...

"מעביר" במרכאות כי אני מבין שזו יותר פעולת המרה בין שני סוגים של אותו נייר, אחד שקלי ואחד דולרי (שאינה אירוע מס) מאשר העברה.
האמת שזה שילוב של השניים. היום אתה צריך גם להמיר את הנייר לגרסה שלו שנסחרת מחוץ לישראל (בין אם זה בדולר, אירו, פראנק או פאונד) כי אי אפשר לסחור דרך IB בת"א אם אתה ישראלי, וגם תצטרך להעביר את הנייר מהברוקר הישראלי שלך ל IB.
אבל מה קורה כשזה קרן אירית שקלית שעוברת המרה לאירית דולרית כדי להגיע מהחשבון הישראלי לחשבון ב-IB?
הברוקר שדרכו אתה ממיר (בין אם ישראלי או אמריקאי) אמור לדאוג לזה.
כמו שאמרתי, תהליך ההמרה הוא תהליך נפרד מתהליך ההעברה. בהמרה הנייר נשאר באותו ברוקר.

ובכל מקרה, ברוקר זר לא מנכה בעצמו מס, מה שאומר שתצטרך להגיש דו"ח שנתי.
מה שחשוב בסוף זה מה רשמת בדוח הזה. גם אם המידע בברוקר לא נכון, תוכל לרשום בדוח את המספרים הנכונים (ומקסימום להראות הוכחות לטענה שלך אם מס הכנסה ישאלו).

מה מונע ממני לחסוך בחשבון ישראלי ורק כשאני מגיע לשלב שאני רוצה לממש להעביר את כל התיק בשלמותו ל-IB?
אצל רוב האנשים - הרצון לחסוך בעמלות חודשיות, ק/מ והמרת מט"ח.

• אהבתי
Reactions: YPV
אני מניח שהשאלה כבר נשאלה והתשובה ניתנה אבל הלכתי לאיבוד אחרי קריאה של עשרות עמודים בשרשור הזה ובחיפוש בפוסטים אחרים לא מצאתי התייחסות מפורשת.
לצורך העניין, אני מחזיק בקרנות בלאקרוק השקליות בברוקר ישראלי, ואחרי 20 שנה "מעביר" אותן לIB (בהנחה שהחוק והרגולציה תשאר זהה בתקופה הזו). "מעביר" במרכאות כי אני מבין שזו יותר פעולת המרה בין שני סוגים של אותו נייר, אחד שקלי ואחד דולרי (שאינה אירוע מס) מאשר העברה.

מקריאה הבנתי שאם מדובר בהעברה של נייר אמריקאי מברוקר ישראלי לברוקר זר, הנתונים עוברים וגם אם לא אפשר לעדכן ידנית אחרי זה את מחיר הרכישה (היות שמדובר בהעברה ממש ולא המרה). אבל מה קורה כשזה קרן אירית שקלית שעוברת המרה לאירית דולרית כדי להגיע מהחשבון הישראלי לחשבון ב-IB?

בפירוט, האם בIB לאחר פעולה כזו ישמרו הניירות לפי מבנה השכבות והמידע של מועד ומחיר רכישה כפי שהיה עם הנייר בברוקר הישראלי? ואם לא, מה יקרה להם? המחיר יהיה ממוצע מחירי הרכישה והתאריך יהיה תאריך ההעברה?

אם המידע נשמר, מה מונע ממני לחסוך בחשבון ישראלי ורק כשאני מגיע לשלב שאני רוצה לממש להעביר את כל התיק בשלמותו ל-IB?

תודה וסליחה מראש לכל מי שינזוף בי שהייתי צריך לעשות גוגל הסולידית העברה מברוקר ישראלי לברוקר זר, נשבע שעשיתי וקראתי 5 שרשורים ולא היה בהם תשובה, ואם יש שרשור שזה נדון בו אשמח לקישור...
אתה שואל שאלה לגבי פעולות שלא היו אפשריות עד לאחרונה ולכן, לפחות לפי מידע פומבי, לא נבחנו מעולם בישראל בקשר לחבות המס בגינן (וספק אם בככל היה מקרה שכבר הגיע לדיון בנושא).
נכון להיום יש הנחיות לגופים המנכים שפועלים לפיהן ולא מוכנים לנכות באופן שונה או לתת אישור שעל בסיסו יוכל הנישום לטעון לחיוב במס באופן שונה מ-fifo.
IB וגופים זרים אחרים שאינם כפופים להנחיות רשות המסים כמובן, כן מוכנים לתת אישורים שעל בסיסם ניתן להעלות טענה שיש לסטות מחישוב לפי fifo.
לפי מידע פומבי משמעות האישורים האלו לא נבחנו על ידי רשות המסים ולכן לא ניתן לענות על השאלות שלך בנוגע למסים.

אתה שואל שאלה לגבי פעולות שלא היו אפשריות עד לאחרונה ולכן, לפחות לפי מידע פומבי, לא נבחנו מעולם בישראל בקשר לחבות המס בגינן (וספק אם בככל היה מקרה שכבר הגיע לדיון בנושא).
נכון להיום יש הנחיות לגופים המנכים שפועלים לפיהן ולא מוכנים לנכות באופן שונה או לתת אישור שעל בסיסו יוכל הנישום לטעון לחיוב במס באופן שונה מ-fifo.
IB וגופים זרים אחרים שאינם כפופים להנחיות רשות המסים כמובן, כן מוכנים לתת אישורים שעל בסיסם ניתן להעלות טענה שיש לסטות מחישוב לפי fifo.
לפי מידע פומבי משמעות האישורים האלו לא נבחנו על ידי רשות המסים ולכן לא ניתן לענות על השאלות שלך בנוגע למסים.
אני מבין את הדיסלקיימר, אבל במובן הטכני של הדברים, המידע על השכבות "נשמר" כשהוא מגיע ל-IB? כי אם מדובר בהזנה ידנית או בדיווח "בפועל" שהוא שונה מהרישום ב-IB הטענה מול רשות המיסים תהיה הרבה יותר חלשה..

האמת שזה שילוב של השניים. היום אתה צריך גם להמיר את הנייר לגרסה שלו שנסחרת מחוץ לישראל (בין אם זה בדולר, אירו, פראנק או פאונד) כי אי אפשר לסחור דרך IB בת"א אם אתה ישראלי, וגם תצטרך להעביר את הנייר מהברוקר הישראלי שלך ל IB.

הברוקר שדרכו אתה ממיר (בין אם ישראלי או אמריקאי) אמור לדאוג לזה.
כמו שאמרתי, תהליך ההמרה הוא תהליך נפרד מתהליך ההעברה. בהמרה הנייר נשאר באותו ברוקר.

ובכל מקרה, ברוקר זר לא מנכה בעצמו מס, מה שאומר שתצטרך להגיש דו"ח שנתי.
מה שחשוב בסוף זה מה רשמת בדוח הזה. גם אם המידע בברוקר לא נכון, תוכל לרשום בדוח את המספרים הנכונים (ומקסימום להראות הוכחות לטענה שלך אם מס הכנסה ישאלו).

אצל רוב האנשים - הרצון לחסוך בעמלות חודשיות, ק/מ והמרת מט"ח.
תודה על ההסבר המפורט. אז האם בתהליך ההמרה המידע ה"שכבתי" של הניירות שהומרו, מחיר ותאריך רכישה, נשמר?
היות שזה תהליך דו שלבי, נשמע לי הגיוני שהתשובה היא שלילית ואו שאני מקבל נייר "חדש" עם מועד רכישה שהוא מועד ההמרה, ומחיר במועד ההמרה (בניגוד לרכישה המקורית), או שאני מקבל נייר בלי מידע וצריך להזין אותו ידנית כמו שקראתי פה בפורום שקרה לאנשים.

אם זה המצב, בהמשך למה שעניתי לגרהם, אז ה"קייס" שלי למכירה בשכבות הוא מאוד חלש, כי בניגוד לדרישה של התקנות אין לי הוכחה למחיר ומועד הרכישה, אני לא מסתמך על מידע הכולל מחיר במועד הרכישה שהועבר בצמוד לניירות ל-IB, אלא על ההזנה הידנית או הדיווח שלי ביחס למה היה מחיר במועד הרכישה, ולא על משהו רשמי. ניתוח נכון?

אבל במובן הטכני של הדברים, המידע על השכבות "נשמר" כשהוא מגיע ל-IB?
זה לא באמת משנה.
גם אם הוא לא נשמר, תוכל להזין אותו ידנית.
כי אם מדובר בהזנה ידנית או בדיווח "בפועל" שהוא שונה מהרישום ב-IB הטענה מול רשות המיסים תהיה הרבה יותר חלשה..
בדיוק להיפך.
אין שום דבר קסום שהופך את המידע ב IB ליותר אמין מהדוח עם אישור הקניה (כולל סכום ותאריך) מהברוקר המקורי שלך.
חוץ מזה שאין דרך לדעת אם המידע ב IB עבר "אוטומטית" או שאתה הזנת אותו ידנית.
האם בתהליך ההמרה המידע ה"שכבתי" של הניירות שהומרו, מחיר ותאריך רכישה, נשמר?
מאמין שכן.
היות שזה תהליך דו שלבי
ההמרה הוא שלב אחד.
נשמע לי הגיוני שהתשובה היא שלילית ואו שאני מקבל נייר "חדש" עם מועד רכישה שהוא מועד ההמרה, ומחיר במועד ההמרה (בניגוד לרכישה המקורית), או שאני מקבל נייר בלי מידע וצריך להזין אותו ידנית כמו שקראתי פה בפורום שקרה לאנשים.
אני מניח שזה תלוי בברוקר שבו אתה ממיר. אבל אני לא רואה סיבה שיאפסו את המידע. וגם אם איפסו אתה יכול לדרוש שיתקנו את זה.

לגבי מידע שלא עבר, מדובר על העברה של נייר ולא של המרה. שם עדכון המחיר הרבה יותר פשוט ואין בעיה לעשות אותו ידנית אם המידע לא עבר.
ניתוח נכון?
לא.

החוק מאפשר בהינתן שאתה יכול להוכיח את סדר המכירה (אתה יכול, יש תיעוד מלא בברוקר).
בפועל - רשות המסים לא אוהבת את זה.
בפועל בפועל - את מגיש דוח שנתי עם ״סך רווח הוני״ שהברוקר חישב ואף אחד לא יודע ששינית סדר מכירה וזה לא מעניין אותו לבדוק.

@adamshalev סליחה על ההקפצה - אשמח לדעת, אתה לא ממלא בדוח זה את הטופס הבא: https://www.gov.il/blobFolder/servi.../he/Service_Pages_Income_tax_itc1325-2019.pdf שבו אתה מדווח על התאריך שבו קנית את המניה? אז מה בדיוק אתה מגיש, ומה לא?

נערך לאחרונה ב:
@adamshalev סליחה על ההקפצה - אשמח לדעת, אתה לא ממלא בדוח זה את הטופס הבא: https://www.gov.il/blobFolder/servi.../he/Service_Pages_Income_tax_itc1325-2019.pdf שבו אתה מדווח על התאריך שבו קנית את המניה? אז מה בדיוק אתה מגיש, ומה לא?
הרו״ח שלי ממלא - סך רווח/הפסד שנתי לפי הדוח של IB מוכפל בשער דולר ממוצע.

למי שהשקיע ב-20 השנים האחרונות, הרו"ח שלך גרם לו לשלם הרבה מיסים מיותרים.
רק במכירה.
או שאתה יוצא מנקודת הנחה שמכר בפעם אחת אחרי 20 שנה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19

נושאים דומים

Back
למעלה