• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
אז במקרה הזה הוא פשוט מעביר את השבר הזה לעצמו או משהו כזה, בהנחה וזה אפשרי בכלל.
זהו שבעבר היו לי כמה שברים ממניות בארה"ב בשווי של כמה סנטים אז ביקשתי מהבנק שפשוט יפטר מהם ולא כ"כ עניין אותי איך הם עשו את זה...אבל עכשיו זה כן מעניין כי מדובר בסכום לא קטן...אז אני מניח שהם פשוט נותנים לי את השווי בש"ח של השער האחרון או משהו?...

דבר נוסף, אני מניח שגם אם הם יגידו שהם לא יודעים איך להמיר לבורסת לונדון כשיש שברים בשכבות, אפשר יהיה לעשות את זה אחרי שמגיעים לאדם הנכון? (שהוא פשוט כפי שאמרנו ימיר רק את היח' השלמות בשכבות ללונדון ובבורסת ת"א ישארו השברים).

זהו שבעבר היו לי כמה שברים ממניות בארה"ב בשווי של כמה סנטים אז ביקשתי מהבנק שפשוט יפטר מהם ולא כ"כ עניין אותי איך הם עשו את זה...אבל עכשיו זה כן מעניין כי מדובר בסכום לא קטן...אז אני מניח שהם פשוט נותנים לי את השווי בש"ח של השער האחרון או משהו?...
איני יודע, אני לא עובד עם בנקים בארץ בני"ע.
דבר נוסף, אני מניח שגם אם הם יגידו שהם לא יודעים איך להמיר לבורסת לונדון כשיש שברים בשכבות, אפשר יהיה לעשות את זה אחרי שמגיעים לאדם הנכון? (שהוא פשוט כפי שאמרנו ימיר רק את היח' השלמות בשכבות ללונדון ובבורסת ת"א ישארו השברים).
אין קשר, אתה גם יכול להחליט להמיר רק חלק מהכמות לדוגמא אז את השברים אתה פשוט לא ממיר.
בכלל כדי לבצע המרה כזו אתה צריך להגיע לאדם הנכון.
אני משער שגם בהם מדובר ברישום פנימי נכון?
כן.

אין קשר, אתה גם יכול להחליט להמיר רק חלק מהכמות לדוגמא אז את השברים אתה פשוט לא ממיר.
בכלל כדי לבצע המרה כזו אתה צריך להגיע לאדם הנכון.
דיברתי בטלפון עם האדם שאחרי על תפעול ני"ע בבנק, והוא אמר לי שהוא כל הזמן מבצע העברות של שברי יח' בין חברי בורסה ולא ידוע לו שזה לא אפשרי...ייתכן? (קראתי גם במקומות שונים שאי אפשר להעביר שברי יח' לכן זה נשמע לי תמוה: מה שאתה אמרת + כל המקומות שקראתי בהם VS מה שהוא אמר)

יכול להיות שהוא התכוון רק לני"ע שיש להם שברי יח' בשכבות וסה"כ היח' של הנ"יע בכל השכבות הוא שלם? ואז בעצם אין בעיה לבצע העברה כזו?

נערך לאחרונה ב:
דיברתי בטלפון עם האדם שאחרי על תפעול ני"ע בבנק, והוא אמר לי שהוא כל הזמן מבצע העברות של שברי יח' בין חברי בורסה ולא ידוע לו שזה לא אפשרי...ייתכן?
לא.
יכול להיות שהוא התכוון רק לני"ע שיש להם שברי יח' בשכבות וסה"כ היח' של הנ"יע בכל השכבות הוא שלם? ואז בעצם אין בעיה לבצע העברה כזו?
אולי.

יש יום בשנה שניתן לסחור בשברים על סמך בקשה בכתב ולא דרך מערכת המסחר.
אבל בנושא בפורום, משתמשים כתבו שדווקא כן נתנו להם למכור שברים במהלך השנה.

אם הם מאפשרים מסחר, למה שלא יהיה ניתן להעביר?
להמיר ולהעביר לברוקרים בחו"ל אולי יותר מורכב אבל בארץ נראה שזה עובד.

יש יום בשנה שניתן לסחור בשברים על סמך בקשה בכתב ולא דרך מערכת המסחר.
אבל בנושא בפורום, משתמשים כתבו שדווקא כן נתנו להם למכור שברים במהלך השנה.

אם הם מאפשרים מסחר, למה שלא יהיה ניתן להעביר?
להמיר ולהעביר לברוקרים בחו"ל אולי יותר מורכב אבל בארץ נראה שזה עובד.
בבנק אצלי אפשר למכור שברים בכל זמן, פשוט צריך לבקש בטלפון.
העניין הוא שאני מדבר על משהו קצת שונה: ני"ע שיש בו שכבות שבכולם שברים כך שסה"כ היח' הוא שלם.

לטענת הבנק, אין בעיה להעביר בין חשבונות (עובדה שבעצם כל הסיפור קרה בגלל שהעברנו את הני"ע באופן חלקי בין חשבונות)..שאלתי גם לגביי המרת ני"ע דואלי ללונדון עם שברים בשכבות והעברתו לIB, האם זה אפשרי, וענו לי תשובה לא מובנת מהמחלקה שאחראית על נ"יע זרים:
אין לזה שום קשר לשכבות.
אם יכול להעביר את הנייר במידה והיה נרשם בשכבה אחת, כך גם אם הסה"כ של הערך הנקוב נרשם במספר שכבות.

נראה שחשבו ששאלתי אם אפשר להעביר ני"ע שיש בו שכבות ולא הבינו את הכוונה שלי...מישהו מצליח להבין מה התשובה הזו אומרת? :|

נערך לאחרונה ב:
נראה שחשבו ששאלתי אם אפשר להעביר ני"ע שיש בו שכבות ולא הבינו את הכוונה שלי...מישהו מצליח להבין מה התשובה הזו אומרת?
אני חושב שהם הבינו היטב.
הרישום של "שברים שונים" של אותה מניה תחת "שכבות" שונות הוא רק רישום לצרכי מס.
לכל עניין שאינו חישוב המס, אתה מחזיק ביחידה, לא בדברים שמסתכמים ליחידה.
מן הסתם, גם בהעברה לברוקר זר, לא משנה אם מקומי או לא, וגם בהמרה. יתכן שהברוקר האחר לא יתמוך בשיטת הרישום הזו (שמחלקת את הנייר האחד שלך לכמה שכבות) אבל האחריות על תשלום המס מוסרת מהבנק ברגע שאתה מעביר את הנייר.

יתכן שהברוקר האחר לא יתמוך בשיטת הרישום הזו (שמחלקת את הנייר האחד שלך לכמה שכבות)
שאלה השאלות היא האם IB יתמכו בכך?, ואם לא אז איך אני אמור להעביר את הנייר הזה אליהם? (אני כמעט בוודאות אצטרך לבצע העברה כזו בהמשך)

שאלה השאלות היא האם IB יתמכו בכך?, ואם לא אז איך אני אמור להעביר את הנייר הזה אליהם? (אני כמעט בוודאות אצטרך לבצע העברה כזו בהמשך)
זה רק רישום פנימי. הנייר הוא אחד, והבנק יודע את זה, וגם יעביר את זה בהתאם. IB יקבלו נייר שלם ולא תהיה להם בעיה עם זה. את מחיר הקניה אולי תצטרך לנהל בעצמך לצורכי מס.

ספק אם IB בכלל יידעו על השברים האלו. מדובר ברישום לצרכי מס בישראל שנכפה על הבנקים בישראל מכוח החוק שאינו חל על IB ולא מעניין אותם.

זה רק רישום פנימי. הנייר הוא אחד, והבנק יודע את זה, וגם יעביר את זה בהתאם. IB יקבלו נייר שלם ולא תהיה להם בעיה עם זה. את מחיר הקניה אולי תצטרך לנהל בעצמך לצורכי מס.
איך אפשר לנהל ידנית את מחיר הקניה?
ספק אם IB בכלל יידעו על השברים האלו. מדובר ברישום לצרכי מס בישראל שנכפה על הבנקים בישראל מכוח החוק שאינו חל על IB ולא מעניין אותם.
לצערי, אותי זה יעניין כי אני לא רוצה צרות עם מס הכנסה בהמשך :)...מה אני אמור לעשות במכירה בIB של שכבה מסויימת? (הרי אפשר לבחור איזו שכבה רוצים למכור בIB)

איך אפשר לנהל ידנית את זה?
בפנקס, באקסל, בגוגל קיפ, בחריטה על לוח מתכת. מה שבא לך:)
אתה יכול גם פשוט לרשום לנייר הבודד הזה את מחיר הקניה הנמוך מבין השכבות. מניח שזה יצטבר למס עודף בסכום זניח לחלוטין.

תצטרך לרשום לך בצד את מחירי הקנייה השונים כדי שתוכל לדווח כמו שצריך על המכירה בבוא היום.
רק מדגיש, מדובר כנראה על יחידה אחת או שתיים של נייר הערך. לכל השכבות השלמות אפשר להזין הכל באופן תקין.

בפנקס, באקסל, בגוגל קיפ, בחריטה על לוח מתכת. מה שבא לך:)
אתה יכול גם פשוט לרשום לנייר הבודד הזה את מחיר הקניה הנמוך מבין השכבות. מניח שזה יצטבר למס עודף בסכום זניח לחלוטין.
תצטרך לרשום לך בצד את מחירי הקנייה השונים כדי שתוכל לדווח כמו שצריך על המכירה בבוא היום.
אני כבר רושם באקסל כל קניה שאי פעם עשיתי בצורה מסודרת, פשוט לא נופלי להאסימון איך אפשר לדעת את מחיר הקניה עם השברים האלו אם זה יהיה שקוף לIB.
אם נניח והעברתי לIB לדוגמא את cspx שנסחר בארץ לאחר שהמרתי אותו ללונדון והתקבלו השכבות הבאות:

שכבה 1:
1.54 יח' במחיר 1$
שכבה 2:
0.46 יח' במחיר 2$

סה"כ 2 יח'

בהמשך ארצה למכור את השכבה עם חבות המס הנמוכה ביותר עבורי, כלומר שכבה 2, אז מה יקרה אם ארצה למכור את כולה? IB ימכרו עבורי 1 יח' שלמה, ולמס הכנסה אדווח מחיר קניה ככה:
0.46*2 + 0.54*1 = 1.46$

אני צודק?

בהמשך ארצה למכור את השכבה עם חבות המס הנמוכה ביותר עבורי, כלומר שכבה 2, אז מה יקרה אם ארצה למכור את כולה? IB ימכרו עבורי 1 יח' שלמה, ולמס הכנסה אדווח מחיר קניה ככה:
0.46*2 + 0.54*1 = 1.46$

אני צודק?
לא, אתה תדווח שתי מכירות שונות למס הכנסה (אם רצונך לדייק כמה שיותר), יוסי הציע לעיל לרשום מחיר מינימלי כדי שתוכל לדווח על זה באותה שורה בטופס 1325.

לא, אתה תדווח שתי מכירות שונות למס הכנסה (אם רצונך לדייק כמה שיותר), יוסי הציע לעיל לרשום מחיר מינימלי כדי שתוכל לדווח על זה באותה שורה בטופס 1325.
כלומר שורה 1:
0.46 יח' ב2$
שורה 2:
0.54 יח' ב1$

ולפי יוסי, פשוט לרשום 1 יח' ב1$?

כלומר שורה 1:
0.46 יח' ב2$
שורה 2:
0.54 יח' ב1$
אין ציון של מספר היחידות בטופס 1352, רק מחיר קנייה (בתוספת עמלת הקנייה) ומחיר מכירה (בקיזוז עמלת המכירה).
כלומר בשורה1 תכתוב שמחיר הקנייה היה $0.92 ובשורה השנייה $0.54

לצערי, אותי זה יעניין כי אני לא רוצה צרות עם מס הכנסה בהמשך :)...מה אני אמור לעשות במכירה בIB של שכבה מסויימת? (הרי אפשר לבחור איזו שכבה רוצים למכור בIB)
ענו לך חכמים ממני.
כמי שקרוב למס הכנסה, אם תחשב מחירי מכירה שונים של חלקי מניה (אחת), יש סיכוי שיקראו לך לקבלת מדליית הנישום הצייתן למשרד של ערן יעקב.

שכבה 1:
1.54 יח' במחיר 1$
שכבה 2:
0.46 יח' במחיר 2$
זה עדיין, כאמור, זניח, אבל אני בספק אם תוכל להזין ב-IB שכבות של חלקי מניה. סביר שתצטרך להזין מחיר קניה ביחידות שלמות. מהו? ממוצע או הנמוך, תלוי כמה אתה מחמיר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה