• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי

שודד הפינג פונג

משתמש רגיל
דירוג
1,367
מה אתם חושבים על אג"ח של בנק ישראלי גדול בדירוג טריפל A כאלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי?
סה"כ נראה לי שאין באמת חשש שיתנו לבנק כמו הפועלים או לאומי ליפול פה, זו קריסה מוחלטת של כל המערכת הכלכלית במדינה. אז אם כך, למה לא לקחת אג"ח שכזה לאפיק הסולידי ולהנות ממרווח של איזה 0.6% מממשלתי דומה (או משהו באיזור, לא בדקתי נכון להיום).
לא המלצה בכלל.

מה לא לקחת אג"ח שכזה לאפיק הסולידי ולהנות ממרווח של איזה 0.6% מממשלתי דומה
המרווח (יהיה אשר יהיה) ביחס לאגח ממשלתי מייצג את החשש של שאר הגורמים בשוק לגבי הסיכון באגח הזה. אם אתה "אמיץ" יותר, או חכם יותר מהאחרים בהערכת הסיכון הזאת - אז אולי בעיניך התשואה שווה את הסיכון. ברמה האישית, אני מעדיף לקחת את סיכון החברות בפלח המנייתי ולא האגחי של התיק שלי.

ידוע ומובן איבגני. ועדיין, האם לדעתך יש חשש שבנק דוגמאת פועלים או לאומי, לא יעמוד בהתחייבויותיו?
זה יהיה כאוס מוחלט, הממשלה תחלץ. במובן הזה זה בטוח כמעט כמו אג"ח ממשלתי כי הממשלה בכל מקרה תכניס את היד לכיס ולא תתן לבנק ליפול. ואם היא לא תעשה זאת גם האג"ח הממשלתי יהיה בסיכון גבוה מאוד.

ועדיין, האם לדעתך יש חשש שבנק דוגמאת פועלים או לאומי, לא יעמוד בהתחייבויותיו?
האם אתה טוען פה טענה כלכלית או פוליטית?
* כלכלית - אין לי מושג, כי בחיים לא פתחתי וקראתי את הדוחות הפיננסיים של אף אחד מהם. עשית זאת? מה המסקנות שלך?
* פוליטית - הטענה החלופית היא שלא משנה המצב העיסקי של הבנק, שה"מדינה" תחלץ לא יהי מה. קודם כל זה שיקול שאין לי דרך לכמת אותו, ובוודאות שאינני רוצה להמר עליו בפלח הבטוח של התיק ההשקעות שלי. חוץ מזה, שים לב שכל עוד מישהו (ובמידת הצורך המדינה) יבטיחו את החשבונות המופקדים בבנק ע"י האנשים הרגילים, מחיקת בעלי המניות ואף מחזיקי האגחים (באופן מלא או חלקי) לא בהחלט תעורר כאוס פוליטי כמו שאתה חושב. אבל כאמור, זה לא שיקול שמקומו במרכיב הבטוח של התיק בעיני.

אני הסטתי חלק מהכספים גם לאגחים בסגנון הנל
אבל המחמ הוא עד 5 שנים ולא צמוד
מדובר בתיק של 10-15 ניירות ובפיזור אחיד
קשה לי להאמין שהחברות יכנסו לחדלות פרעון ובוודאי שחא מדובר ביותר מ10℅ מהתיק

אם כבר, מה עם איזשהו מוצר שעוקב אחרי מדד כזה? (בהנחה שקיים...)
אני גם שוקל "לתבל" את התיק שלי עם האפיק הזה.
בארץ התל בונד משוקלל לפי כמות החוב ואין בדיקה של גודל החוב הכולל של החברה ולכן המדד הנל קצת בעייתי

לא יודע לענות על השאלות, נשאר פה בשביל לקרוא את דעתכם. האם השוק מתמחר את הסיכון נכון או לא, אינני יודע.
לגבי הכן או לא כאוס, נראה לי שרק במשבר כלכלי סופר דופר חמור קיים חשש שבנק גדול פה לא יוכל להמשיך 'להתגלגל' (כלומר, ללוות מהציבור, ולהלוות בחזרה לציבור במרווח עולה). וכן, קיימת ערבות ממשלתית משתמעת, אני לא חושב שמצב בו לאומי או הפועלים שומטים חובות + הממשלה לא מחלצת, בכלל עומד על הפרק.
בנוסף, אני בכל זאת מאמין שבמצב שכזה גם האג"ח הממשלתי (הבטוח לכאורה) יסבול ויהיה קיים חשש למחיקת חובות או אינפלציה שתשחוק את הערך.

אני לא חושב שמצב בו לאומי או הפועלים שומטים חובות + הממשלה לא מחלצת, בכלל עומד על הפרק.
האם אתה חושב שמצבה הכלכלי של מדינת ישראל יותר טוב בצורה משמעותית ממצבה הכלכלי של איסלנד לפני משבר 2008?

בארץ התל בונד משוקלל לפי כמות החוב ואין בדיקה של גודל החוב הכולל של החברה ולכן המדד הנל קצת בעייתי

התכוונתי ספציפית למדד אגחים של בנקים, לא קונצרנים באופן כללי.

ידוע ומובן איבגני. ועדיין, האם לדעתך יש חשש שבנק דוגמאת פועלים או לאומי, לא יעמוד בהתחייבויותיו?
זה יהיה כאוס מוחלט, הממשלה תחלץ.
הרבה אנשים מדמיינים 2 תרחישים: או שהחברה תשלם את האג"ח או שיהיה חדלות פרעון מוחלטת.
למעשה, ברוב המקרים בהם כשהחברה לא יכולה לעמוד בהתחייבותיה יש "תספורת" ומקבלים חלק מהחוב.
זה בהחלט יכול לקרות גם לבנקים: משלמים חלק מהחוב, מחליפים מנכ"ל, מפצלים, מאחדים והכל ממשיך כרגיל.

זה שהממשלה באמת כנראה תציל את הבנק בבוא העת, לא אומר שזה לא יהיה מותנה בתספורת (שמיטת חלק מהחוב), או לחלופין שההצלה והקריסה תבוא כבר לאחר תספורת שכזו

זה שהממשלה באמת כנראה תציל את הבנק בבוא העת, לא אומר שזה לא יהיה מותנה בתספורת (שמיטת חלק מהחוב), או לחלופין שההצלה והקריסה תבוא כבר לאחר תספורת שכזו
מן הסתם כל אג"ח (מדינה או קונצרני) מכיל בתוכו פרמיית סיכון, השאלה היא האם הפרמיה שווה את הסיכון.
האם עדיף להשקיע באגח מדינה או באגח בנקים וכן לאיזה טווח, מי שחושב שהוא מעריך נכון את הסיכון לטווח שבו הוא "משחק" יכול להרוויח מה"משחק".
כמו שאמרתי אני חושב שאני יכול (ועד היום לא טעיתי אבל זה לא אומר דבר) ובכל מקרה אני שומר על אחוז סביר (בעייני) של לא יותר מ 10% באחזקה ישירה
ובטווחי זמן יחסית קצרים (5 שנים)
ברור לי שאני עובר אל כמה וכמה מדברות הפורום:
-לא תתזמן
-לא תשקיע באג"ח קונצרני
-לא תשקיע שלא במדדים (אלא אם כן זה זהב פיזי בחול)

וכנראה עוד כמה וכמה

לא נורא

הכל תמיד חוזר לשאלה למה אתה מחזיק אגח. אם זה בשביל ריפוד התיק והוא החלק הבטוח בתיק, אז אין שום סיבה ללכת לאגח קונרצני. מי שבישבילו אגח הוא עוד נכס שיש לו קורלציה שלילית עם מניות ותוחלת חיובית פועל כמו שפועלים במניות וקונה מדד רחב כדי להקטין סיכון מנפיק.

הכל תמיד חוזר לשאלה למה אתה מחזיק אגח. אם זה בשביל ריפוד התיק והוא החלק הבטוח בתיק, אז אין שום סיבה ללכת לאגח קונרצני. מי שבישבילו אגח הוא עוד נכס שיש לו קורלציה שלילית עם מניות ותוחלת חיובית פועל כמו שפועלים במניות וקונה מדד רחב כדי להקטין סיכון מנפיק.

אתה מדבר על השקעה במדדים ולא על אחזקה ישירה שהיא (סוג של) השקעת ערך
לגבי נכס לא קורלטיבי עם תשואה חיובית צה דעתך על הגרף הנ"ל ?
https://www.google.com/finance?chdn...LV:TELBOND20&ntsp=0&ei=5GbVV6GZAoTrsgGzp5vIDQ

אם אג"ח ממשלתי מניב היום 0 לטווח של שנה וחצי ואג"ח של בנק הפועלים מניב 1.5% לאותה התקופה, אז לדעתכם השוק בעצם חושב שיש סיכוי של 1/70 בערך לאובדן מוחלט של השקעתו או סיכוי נמוך מזה לאובדן חלקי של השקעתו?
נשמע לי מופרך. הסיכוי שבנק כמו הפועלים לא יחזיר חובות בשנה וחצי הקרובות לדעתי הרבה יותר קרוב ל - 0.0001%.
* לא ממליץ, מחזיק, או סובל את בנק הפועלים ו/או לאומי*

שאלת המשך: האם לדעתכם אג"ח של הבועלים (שוב, כדוגמא), בסיכון גבוה יותר לאובדן כל/חלק מההשקעה/תשואה ביחס לתוכנית חסכון של בנק הבועלים?
וביחס ל - 10M בחשבון העו"ש בבנק הבועלים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 13
C אלטרנטיבה לפקדון מט"ח שוק ההון 2
M אלטרנטיבה לדמי הניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
mk1 אלטרנטיבה למשכנתא בריבית קבועה צרכנות פיננסית 2
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
G דוח מס שנתי - אלטרנטיבה לרו"ח מיסים 3
G אלטרנטיבה לפיקדון ומק״מ - אג״ח קונצרני עם מח״מ קצר שוק ההון 3
mk1 אלטרנטיבה לגמל להשקעה לילד שוק ההון 4
P אלטרנטיבה כשיש בעיות בטופס מפ"ל? מיסים 7
G אלטרנטיבה לליסינג חברה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
ד יש בכלל אלטרנטיבה למדד? שוק ההון 34
A אלטרנטיבה לקרן מחקה s&p500 שוק ההון 12
D אלטרנטיבה למחיר למשתכן נדל"ן 12
U אלטרנטיבה טובה ל TW? צרכנות פיננסית 23
D אלטרנטיבה זולה לIMID בתיק הפטור שוק ההון 88
א אלטרנטיבה לסחורות בתיק השקעות שוק ההון 10
D השקעות חסרות סיכון - אלטרנטיבה שוק ההון 6
boredwhitecollar אלטרנטיבה לקרן השתלמות שוק ההון 1
ח אלטרנטיבה לקרן פנסיה מעל תקרת שכר צרכנות פיננסית 68
Gari אלטרנטיבה להשקעה בנדל"ן שוק ההון 5
י אלטרנטיבה לפיקדון בבנק שוק ההון 6
ברהמס אלטרנטיבה ל-ifreelance צרכנות פיננסית 5
CarpeDiem אלטרנטיבה אג״חית כמעט סולידית לקניית דירה להשקעה? נדל"ן 76
מתכנת אלטרנטיבה אירית ל VXUS ? שוק ההון 10
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
klayhamn האם לאג"ח או לא לאג"ח? שוק ההון 109
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
$ בחירת קרנות מחקות/ETF לאג"ח ממשלתי שוק ההון 22
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
מ קרן מחקה לאג״ח חברות ארה״ב שוק ההון 3
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
שניצלוינאי קרן בינלאומית לאג"ח שוק ההון 16
Golan מקדמות מס הכנסה כתחליף לאג"ח שוק ההון 4
עש לילה מה קורה לאג"ח ממשלתי בזמן האחרון? שוק ההון 4
קפה שחור תספורת לאג"ח ו\או חדלות פרעון שוק ההון 26
A הבדל בין פיקדון בבנק לאג"ח של הבנק שוק ההון 1
Chase "נהירה לאג"ח" - השפעות שוק ההון 7

נושאים דומים