• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי

Plato

משתמש רגיל
דירוג
38
נניח שאני גר בישראל ומכניס ומוציא בשקלים, אבל בכל זאת לא מספיק סומך על מדינת ישראל כדי לקנות אג"ח ממשלתי/קרן מחקה מדדי אג"ח, וממילא החלק הסולידי שלי הולך לעבור לברוקר זר בחו"ל (IB). אילו חלופות אפשריות יכולות להיות לי לאג"ח ממשלתי בחלק הסולידי עם מח"מ בינוני?

נניח שאני גר בישראל ומכניס ומוציא בשקלים, אבל בכל זאת לא מספיק סומך על מדינת ישראל כדי לקנות אג"ח ממשלתי/קרן מחקה מדדי אג"ח, וממילא החלק הסולידי שלי הולך לעבור לברוקר זר בחו"ל (IB). אילו חלופות אפשריות יכולות להיות לי לאג"ח ממשלתי בחלק הסולידי עם מח"מ בינוני?
היו לאחרונה דיבורים על IGLA

לא מספיק סומך על מדינת ישראל
תענה לעצמך על מי או על מה אתה כן סומך. משם תגזר הפעולה.
אתה יכול לראות בדיונים קודמים ממש לאחרונה שיש אנשים שסומכים על אוסף המדינות המפותחות או תת-קבוצה שלהן ולכן מחזיקים קרן אג"ח של מדינות אלו.
באופן אישי אני סומך (ביחס לאלטרנטיבות) רק על ארה"ב.
אנשים אחרים סומכים על זהב, ועוד אחרים סומכים על נדל"ן (ואז שוב צריך לענות היכן).
בכל מקרה רק אתה יכול לענות לעצמך.

תענה לעצמך על מי או על מה אתה כן סומך. משם תגזר הפעולה.
אני מרגיש בנוח שהחלק הסולידי יוקצה לאג"ח ממשלתיות של מדינות עם דירוג אשראי גבוה, אבל לא לאג"ח ממשלתית של מדינה ספציפית כזאת. חוסר הנוחות בהקשר של ישראל רק הולך וגובר אצלי לאור הטרלול שקורה פה בתקופה האחרונה. סכנה של חדלות פרעון מדאיגה אותי הרבה יותר מסיכון הנובע מתנודתיות מטבע/התחזקות השקל, הכרוך למי שמשקיע באג"חים של מדינות זרות למרות שהוא מכניס ומוציא בשקלים.

מהתשובה שלך אני מבין שבחרת להחזיק אג"ח ממשלתי של ארה"ב ולא של ישראל? למה לא של ישראל, ולמה דווקא של ארה"ב?

באיזה מטבע?
סליחה שאני מחזיר לך בשאלה, אבל מהם, בעצם, השיקולים בבחירת המטבע? השיקול הרלבנטי שכרגע אני חושב עליו הוא שהמטבע/המטבעות צריכים להיות בעלי תנודתיות נמוכה ככל שאפשר ביחס לשקל מכיוון שלפחות בטווח הבינוני אני אמשיך להכניס ולהוציא בשקלים. מצד שני אני לא שולל מעבר לאירופה/ארה"ב בטווח הרחוק יותר ולכן אולי יש הגיון, אם אני הולך על אג"ח של מדינות זרות - ללכת על אג"ח של ארה"ב/מדינות אירופאיות (בעלות דירוג אשראי גבוה). כפי שכתבתי ל-כימאי, תנודתיות המטבע פחות מפחידה אותי מסכנה של חדלות פרעון. בכל מקרה, אם לדעתך יש עוד שיקולים - אשמח מאוד לשמוע.

אבל לא לאג"ח ממשלתית של מדינה ספציפית כזאת.
ארה"ב/מדינות אירופאיות (בעלות דירוג אשראי גבוה).
אני חוזר - אתה מאד מרוכז לדעתי במי לא. אתה זה כבר הבנו. אני מציע לך להשקיע אנרגיה מחשבתית במי כן.
אני סומך על ארה"ב, ולכן ההשקעות שלי חשופות לשם.

אגב, מדוע אתה סומך על דרוג גבוה? מפני שאתה מקבל את הניתוח של האנליסטים בחברות הדרוג? אם כן - אז מדוע אתה לא מקבל את הניתוח שלהם לגבי מדינת ישראל? בגלל שאתה כאן ואתה רואה את הדברים טוב יותר מהם?
ואם אתה לא מקבל את הדרוג שלהם לגבי מדינת ישראל, יכול להיות שיש מדינה אחרת בעלת דירוג גבוה שבעצם עליך להיות מודאג גם לגביה, אבל אתה פשוט לא עוקב אחרי הארועים באותה מדינה?

אגב, מדוע אתה סומך על דרוג גבוה? מפני שאתה מקבל את הניתוח של האנליסטים בחברות הדרוג?
זה לא בדיוק נושא הדיון, אבל הדרוג שנתנו הסוכנויות הגדולות ל-SVB לפני ההתמוטטות הייתה:
Fitch AA minus
Moddy A1
S&P BBB plus
התחזית הכללית:
outlook Stable

אני מציע לך להשקיע אנרגיה מחשבתית במי כן
כן ני"ע שיעקוב אחר אג"ח ממשלתיות לטווח קצר/בינוני שהנפיקו מדינות מערביות מפותחות עם דירוג אשראי גבוה. יש חיה כזאת?

אגב, מדוע אתה סומך על דרוג גבוה
כי להשקפתי זה כמו עוד הרבה דברים שבמומחיות שאין לי באמת יכולת להבין בהם טוב יותר.

אז למה לא ישראל למרות הדירוג הגבוה? כי מבחינתי החלק הסולידי שלי צריך לכלול נכסים נזילים ויציבים יחסית, גם במקרה של תרחיש קיצון בישראל. בנוסף, יש סבירות לא מבוטלת של מעבר לאירופה/ארהב בעתיד. מהטעמים האלה הגדרתי את המאפיינים הבאים - אגח ממשלתי, מחמ קצר/בינוני, של יותר ממדינה ספציפית כזאת או אחרת, ושיושקע באמצעות חשבון זר (IB). אם יש ביקורת על הסקת המסקנה מההנחות אני כמובן אשמח לשמוע כדי לשפר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
stamEhad חלופה אירית צוברת לIEFA (מדד מדינות מפותחות ללא ארהב) שוק ההון 7
T חלופה אירית לתעודות סל אמריקאיות שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
A חלופה של אג"ח בתיק מניות בנדלן פיסי שוק ההון 14
Liron2035 אחרי הרבה זמן, בודק שוב את המים: חלופה לIWDA בקה"ש IRA שוק ההון 50
N חלופה לvti+vxus בבלאקרוק? שוק ההון 2
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
Yevgeny חלופה ב-IB לנתוני זמן אמת בתשלום - תמונת מצב רגעית (Snapshot) שוק ההון 3
נ חלופה לסל סחורות שוק ההון 1
ש חלופה לקרנות מחקות שוק ההון 1
AbuNafha חלופה ישראלית לניירות של תיק עצל Swensen שוק ההון 5
NightStyle חלופה ל-VT בבורסה הישראלית שוק ההון 63
ס חלופה אירית ל-VXUS? שוק ההון 16
חדש בשוק חלופה לBSV שוק ההון 4
nick חלופה ל - SSO שוק ההון 21
עומר חלופה לקרנות האג"חיות בתיק שוקולד מריר שוק ההון 12
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
klayhamn האם לאג"ח או לא לאג"ח? שוק ההון 109
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
$ בחירת קרנות מחקות/ETF לאג"ח ממשלתי שוק ההון 22
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
מ קרן מחקה לאג״ח חברות ארה״ב שוק ההון 3
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
שניצלוינאי קרן בינלאומית לאג"ח שוק ההון 16
Golan מקדמות מס הכנסה כתחליף לאג"ח שוק ההון 4
עש לילה מה קורה לאג"ח ממשלתי בזמן האחרון? שוק ההון 4
קפה שחור תספורת לאג"ח ו\או חדלות פרעון שוק ההון 26
A הבדל בין פיקדון בבנק לאג"ח של הבנק שוק ההון 1
שודד הפינג פונג אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי שוק ההון 36
T אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 13