• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אלטרנטיבה להשקעה בנדל"ן

• פותח הנושא Gari
  • פורסם בתאריך

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
היי

יש לי סכום כסף של 400 אלף ש"ח ואני מחפש מקום להשקיע אותו.
כרגע הוא בפוליסת חסכון באחת מבתי ההשקעות במסלול סולידי, "הגנתי" (שקלים... אג"ח וכאלה... לא מבין בזה יותר מידי) ועושה תשואה של 2% בשנה (אחרי קיזוז דמי ניהול) בלי תנודתיות גדולה.

בעבר השקעתי רק בנדל"ן, ובאפיק הזה עשיתי את הכסף שיש לי היום ובעזרתו הצלחתי לקנות דירה בגיל צעיר יחסית ללא משכנתה.
אני עובד הייטק ולכן אין לי הרבה זמן ללמוד את שוק ההון מספיק כדי לנהל תיק השקעות בעצמי, זאת אחת הסיבות שהכסף בפוליסת חסכון - כדי שמישהו אחר יעשה את ההחלטות בשבילי ואני מוכן לשלם את דמי הניהול בשביל זה כי הזמן שלי יקר.

הייתי יכול להשקיע גם את ה 400 אלף שבינתיים הצטברו בנדל"ן אבל אני מוצא שזה סכום נמוך מידי אלא אם כן אני מוכן להרחיק לפריפריה ואני גר היום ברמת גן ואני לא מרגיש שאני יכול לנהל נכס בבאר שבע למשל בשלט רחוק.
בתקופה שעשיתי את הכסף מנדל"ן הסכומים היו אחרים, היום אני לא רואה דרך אלא לקנות קרקע להשקעה.

יש למישהו רעיון בשבילי לאפיקי השקעה? אני מנסה להגיע לבסביבות ה 5%-6% שנתי ומוכן לקחת קצת יותר סיכון.
למשל להשקיע בנדל"ן יחד עם שותף או שניים (או עשר) בדירה זה משהו שיכול להתאים לי (רק שאין לי שותפים)... או אולי איזה קרן ריט שלא תשקיע בנדל"ן מסחרי אלא רק בפרוייקט מגורים...

נטול גלוטן

משתמש ותיק
דירוג
187
כרגע הוא בפוליסת חסכון באחת מבתי ההשקעות במסלול סולידי
שקלת מעבר למסלול פחות סולידי?

אין לי הרבה זמן ללמוד את שוק ההון מספיק כדי לנהל תיק השקעות בעצמי
עבור סכום משמעותי כזה ייתכן בהחלט שיועיל לך לשכור יועץ השקעות או אפילו מנהל תיקים.

או אולי איזה קרן ריט שלא תשקיע בנדל"ן מסחרי אלא רק בפרוייקט מגורים...
יש את מגוריט. אני מכיר רק את השם והתיאור הכללי, ובטח שלא ממליץ או מייעץ.

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,770
אתה לא חייב להרחיק עד באר שבע.. יש לך דירות זולות יחסית לגוש דן גם ברמלה לוד.

גילוי נאות: הייתה לי כזאת דירה להשקעה עד לפני כמה חודשים ומכרתי אותה כדי לא להחזיק פוזיציה בנדל"ן כרגע ולכן בוודאי שלא ממליץ.

נערך לאחרונה ב:

Res Cogitans

משתמש ותיק
דירוג
558
אני עובד הייטק ולכן אין לי הרבה זמן ללמוד את שוק ההון מספיק כדי לנהל תיק השקעות בעצמי
אני עובד הייטק כמוך והסתבר לי שכמות הזמן שנדרשת כדי לבנות תיק השקעות פסיבי אינה גדולה כפי שחשבתי בהתחלה.
בפוסטים רבים מעין אלה חוזר הניגון של "אין לי מספיק זמן ללמוד את השוק ההון". יכול בהחלט להיות שכמות הזמן הדרושה להשקעה נדלנ"ית באחוז התשואה שאתה מחפש עולה על כמות הזמן הנדרשת ללמידת שוק ההון.
כמובן שזה משתנה מאופן השקעה אחד למשנהו. להבנתי, למשקיעי ערך נדרשים הרבה זמן ומאמץ להגיע לתוצאות טובות. כמשקיע פסיבי (מתחיל), הגעתי לרמת בשלות (של לנסח תיק השקעה, להגדיר אלוקציה רצויה של נכסים, פתיחת תיק השקעות וקניית ניירות ערך) נאותה תוך זמן לא ארוך במיוחד (4 חודשים מרוחים עם 50 שעות עבודה שבועיות).

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,158
למשל להשקיע בנדל"ן יחד עם שותף או שניים (או עשר) בדירה זה משהו שיכול להתאים לי (רק שאין לי שותפים)
לא תתקרב לתשואות כאלה היום.
או אולי איזה קרן ריט שלא תשקיע בנדל"ן מסחרי אלא רק בפרוייקט מגורים...
גם פה לא תגיע לתשואות כאלה למרות שיש כמה כאלה בארה"ב אבל בסיכון גבוה יחסית (נדל"ן במקומות עם אוכלוסיה לא משהו ומאד ממונפות).
יש למישהו רעיון בשבילי לאפיקי השקעה? אני מנסה להגיע לבסביבות ה 5%-6% שנתי ומוכן לקחת קצת יותר סיכון.
בשוק ההון? תאלץ להגיע לאחוזים מנייתים מאד גבוהים כדי להגיע לתשואות כאלה.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,220
היי

יש לי סכום כסף של 400 אלף ש"ח ואני מחפש מקום להשקיע אותו.
כרגע הוא בפוליסת חסכון באחת מבתי ההשקעות במסלול סולידי, "הגנתי" (שקלים... אג"ח וכאלה... לא מבין בזה יותר מידי) ועושה תשואה של 2% בשנה (אחרי קיזוז דמי ניהול) בלי תנודתיות גדולה.

בעבר השקעתי רק בנדל"ן, ובאפיק הזה עשיתי את הכסף שיש לי היום ובעזרתו הצלחתי לקנות דירה בגיל צעיר יחסית ללא משכנתה.
אני עובד הייטק ולכן אין לי הרבה זמן ללמוד את שוק ההון מספיק כדי לנהל תיק השקעות בעצמי, זאת אחת הסיבות שהכסף בפוליסת חסכון - כדי שמישהו אחר יעשה את ההחלטות בשבילי ואני מוכן לשלם את דמי הניהול בשביל זה כי הזמן שלי יקר.

הייתי יכול להשקיע גם את ה 400 אלף שבינתיים הצטברו בנדל"ן אבל אני מוצא שזה סכום נמוך מידי אלא אם כן אני מוכן להרחיק לפריפריה ואני גר היום ברמת גן ואני לא מרגיש שאני יכול לנהל נכס בבאר שבע למשל בשלט רחוק.
בתקופה שעשיתי את הכסף מנדל"ן הסכומים היו אחרים, היום אני לא רואה דרך אלא לקנות קרקע להשקעה.

למשל להשקיע בנדל"ן יחד עם שותף או שניים (או עשר) בדירה זה משהו שיכול להתאים לי (רק שאין לי שותפים)... או אולי איזה קרן ריט שלא תשקיע בנדל"ן מסחרי אלא רק בפרוייקט מגורים...

נדל"ן בחו"ל, עם חברת ניהול מקומית שמנהלת את הנכס, כיום ניתן להשיג תשואת נטו משכירות לפני מס בשיעור של 5% עד 6% בצפון אנגליה (בנוסף לפוטנציאל עליית ערך) או 8% עד 10% במיקומים מסויימים בארה"ב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
CarpeDiem אלטרנטיבה אג״חית כמעט סולידית לקניית דירה להשקעה? נדל"ן 76
P אלטרנטיבה כשיש בעיות בטופס מפ"ל? מיסים 6
G אלטרנטיבה לליסינג חברה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
ד יש בכלל אלטרנטיבה למדד? שוק ההון 34
A אלטרנטיבה לקרן מחקה s&p500 שוק ההון 12
D אלטרנטיבה למחיר למשתכן נדל"ן 12
U אלטרנטיבה טובה ל TW? צרכנות פיננסית 22
D אלטרנטיבה זולה לIMID בתיק הפטור שוק ההון 88
א אלטרנטיבה לסחורות בתיק השקעות שוק ההון 10
D השקעות חסרות סיכון - אלטרנטיבה שוק ההון 6
boredwhitecollar אלטרנטיבה לקרן השתלמות שוק ההון 1
ח אלטרנטיבה לקרן פנסיה מעל תקרת שכר צרכנות פיננסית 68
י אלטרנטיבה לפיקדון בבנק שוק ההון 6
ברהמס אלטרנטיבה ל-ifreelance צרכנות פיננסית 5
שודד הפינג פונג אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי שוק ההון 36
T אלטרנטיבה לאג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 13
מתכנת אלטרנטיבה אירית ל VXUS ? שוק ההון 10
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 1
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
mk1 המכניקה מאחורי ביצוע הוראות בגמל להשקעה או בקרן השתלמות שוק ההון 0
E דירה ראשונה להשקעה - החזר חודשי ומגורים נדל"ן 42
F קרנות גמל להשקעה מסלול מנייתי שוק ההון 2
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ש למה לחכות עם דירה להשקעה? נדל"ן 18
U דירה להשקעה- השכרה נדל"ן 9
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 144
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N קופת גמל להשקעה פאסיבית וזולה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I ביצועים על פני טווח תאריכים בקופת גמל להשקעה שוק ההון 2
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
ד דירה להשקעה עם החזר שלילי נדל"ן 8
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
E שימוש בכרטיס דביט מהעבודה להשקעה? צרכנות פיננסית 5
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ד דירה להשקעה מקבלן נדל"ן 12
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 11
A התלבטות - מחיר למשתכן \ דירה להשקעה \ דירת מגורים והיכן? נדל"ן 14
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 1
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה