• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינטרגמל עוקב S&P500 לעומת VOO

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
היי חברים,
אשמח אם תזכירו לי מה היתרונות של להשקיע ישירות דרך VOO לעומת קנייה פשוטה של אינטרגמל (קופת גמל להשקעה) עוקבת סנופי. ממה שזכור לי בקריאה בפורום, להלן היתרונות:
1. VOO - דמי ניהול נמוכים יותר 0.04% לעומת 0.35%
2. VOO מחלקת דיבידנדים (כ-2% בשנה) ואינטרגמנל לא
3. VOO אני יכול למכור במהירות ובפשטות ומיידית לעומת קופת גמל שלא ניתן למכור אלא נדרשת משיכת כספים
4. VOO חשוף למס ירושה בארה"ב (מעל 60 אלף דולר)
5. VOO דורש הוצאות נוספות על המרת מט"ח ואינטרגמל לא
עוד משהו ששכחתי ?

1. VOO - דמי ניהול נמוכים יותר 0.04% לעומת 0.35%
צריך לחשב גם את הוצאות ניהול ההשקעות באינטרגמל מול עמלות בחשבון פרטי (קמ המרה, מינימום)
אינטרגמל חלקית:
ת.ס. קסם 100% דיבידנד נצבר.
ת.ס. תכלית 55% נצבר
ת.ס. הראל 65%
ת.ס. פסגות 65%

כפי שנכתב רבות בפורום, גניבת הדיבידנדים תיפסק בקרוב בעקבות המעבר לקרנות סל.
אני לא עוקב מקרוב אחר התעודות שצויינו פה, אבל יתכן שאפילו חלקן כבר הומרו לקרנות סל.
לכן העלות של אינטרגמל היא בדיוק 0.35 אחוז (הם טוענים שהעמלות מהתעודות מוחזרות).

מה היתרונות של להשקיע ישירות דרך VOO
ברשותך אציין שני חסרונות:
בVOO תשלם מס שיהיה (בקירוב) על הרווח הנומינלי, ובקופג"ש תשלם מס על הרווח הריאלי (יתרון זה קיים גם אם תקנה קרן סל/נאמנות נקובה בשקלים עוקבת סנופי).
בעיקרון, לפי החוק, אם תבחר להעביר חלק מהכסף למסלול אחר, יהיה ניתן לנייד את הקופג"ש למסלול אחר או לחברה אחרת ללא אירוע מס. בפועל, היום ניתן רק להחליף מסלולים, אבל לא להעביר מחברה לחברה. יכול להתאפשר כל יום. מה שכמובן לא ניתן בVOO.

ראה השוואה כאן.

5. VOO דורש הוצאות נוספות על המרת מט"ח ואינטרגמל לא
אל תשכח שבסוף, גם באינטרגמל, יש מישהו שממיר את המט"ח כדי לעקוב אחרי המניות שבסנופי. זה אולי עולה לו יותר זול, אבל הוא בטח לא עושה זאת בהתנדבות.

עוד משהו ששכחתי ?
דווקא יתרון לVOO, אם אתה מחזיק אותו דרך ברוקר בחו"ל, יכול להיות שניתן למכור לפי שכבות, ובכך לדחות את המס ככל שניתן. זו לא שיטה שברור מאה אחוז שהיא עומדת בדרישות החוק, אבל אנשים פה העידו שרואי חשבון אישרו להם את השיטה, וגם שהיא עבדה להם בפועל.

החזקה של VOO מצריכה התעסקות עם ניירת, גמל להשקעה זה שגר ושכח.
נכון. מגדירים הפקדה חודשית והתיק עובד לבד.
זה מתאים מאוד עבור משקיעים שלא מעוניינים להתעסק בשטויות (העברות, המרות מט"ח, דיווחי מס, השקעה מחדש של דיבידנדים וכו').

חיסרון אחר הוא שהתיק הוא לא עולמי (רק סנופי, אין VXUS). לדעתי זה לא כזה משמעותי כי VXUS גם ככה לא כזה עושה תשואה ולא ברור מתי זה ישתנה. יש המון דיונים בפורום על התופעה למי שמעוניין להתעמק.

החזקה של VOO מצריכה התעסקות עם ניירת
רק אם משקיעים דרך ברוקר זר. אפשר להשקיע ב-VOO גם דרך ברוקר ישראלי...

ברשותך אציין שני חסרונות:
בVOO תשלם מס שיהיה (בקירוב) על הרווח הנומינלי,
ב-VOO שער הדולר/שקל מתפקד כמדד בתשלום מס, ככה שאני לא בטוחה אם זה חסרון או יתרון.

פותח השירשור שאל על אינטרגמל מחקה סנופי לעומת VOO. שתי האופציות הן רק סנופי.
אבל זה יתרון שאפשר להוסיף VXUS בהמשך, גם אם כרגע מתכננים להשקיע רק בסנופי.
ההשקפות של המשקיע יכולות להשתנות ובאינטרגמל אין מדדים בינלאומיים אחרים.

ב-VOO שער הדולר/שקל מתפקד כמדד בתשלום מס, ככה שאני לא בטוחה אם זה חסרון או יתרון.
אם משקיעים לטווח מספיק ארוך, האינפלציה צפויה להיות חיובית. אם נניח למשל אינפלציה ממוצעת של 2% (יעד בנק ישראל זה אינפלציה בין 1 ל3 אחוז), זה כמעט 50% ל20 שנה.
לעומת זאת, בטווח הארוך, שער המט"ח צפוי להיות באותם סדרי גודל של היום, לא נראה לי שמישהו מצפה שהדולר יעלה כל כך.....
המודלים הכלכליים מדברים על כך שההערכה הטובה ביותר למט"ח הוא השער הנוכחי.

כך שלדעתי זה חסרון ברור לVOO.
אם כי, יש יתרונות אחרים לVOO שיכולים לעקוף את העניין, תלוי בהנחות.

ג.נ. משקיע בקרנות אמריקאיות.

רק אם משקיעים דרך ברוקר זר. אפשר להשקיע ב-VOO גם דרך ברוקר ישראלי
קראתי כאן בעבר שברוקרים ישראלים נוטים לעיתים "לטעות" ולהוריד יותר מידי מס, כך שיש צורך לבדוק ובמקרה הצורך לדרוש החזר.

תוכל להסביר שוב בבקשה את מה שכתבת?
בוא נפשט את הבעיה, קרן סל ישראלית על הסנופי, מול VOO.

אני מתעלם מדמי ניהול, עמלות קנייה ומכירה, עמלות המרת מט"ח. לא כי הם לא חשובים, אלא כי אני בא להסביר משהו אחר.

נגיד קנית קרן ישראלית על הסנופי ב100 ש"ח. אחרי עשרים שנה, היא עשתה 10% נומינלי שקלי בשנה, ואתה מוכר אותה אחרי 20 שנה ב672 ש"ח.
מס נומינלי היה עושה 672 פחות 100, ואז הרווח שלך מוגדר בתור 572. על זה היית משלם מס של 25%.
אבל המס בישראל הוא ריאלי. אני מניח שב20 שנה האלו הייתה 2% אינפלציה בשנה ממוצעת, ולכן, לפי השקלים של יום המכירה, מחיר הקנייה שלך היה 148 ש"ח.
לכן יפחיתו לך 672 מ148, ותשלם מס על 524 ש"ח (מס - 131 ש"ח).

לעומת זאת, ניקח את VOO. נניח שביום הקנייה הדולר היה 4 ש"ח, וקנית יחידה ב25$.
אם גם ביום המכירה שער הדולר זהה, אז מכרת ב168$ שהם 672 ש"ח.
יכפילו את שער הדולר הזהה ב25$, ויפחיתו לך 100 ש"ח מ672, ושוב תשלם מס על 572 ש"ח ולא על 524.
אם שער הדולר ירד באותה תקופה, עדיין תשלם אותו מס.

אם שער הדולר עלה באותה תקופה ל5 ש"ח, זו עלייה של 25%, אבל פחות מהאינפלציה, ולכן יכפילו את ה25$ ב5 ש"ח, וייחשבו כאילו קנית ב125 ש"ח, כך שהרווח שלך הוא 547 ש"ח ועל זה תשלם 137 ש"ח מס.

אבל מי מבטיח לך ששער הדולר יהיה יותר גבוה ביום המכירה שלך? גם אם הוא יעלה עכשיו, הוא עלול ליפול שוב עוד 20 שנה, ושוב להיות נמוך.
ויותר מזה, מי מבטיח לך שהוא יעלה יותר מהאינפלציה?

באינפלציה שולט (במידה מסוימת) בנק ישראל, והיעד שלו הוא לאינפלציה של בין 1 ל3 אחוזים אינפלציה בשנה.
לגבי שערי מט"ח, גם יש השפעה לבנק ישראל, אבל אין לו עניין בפיחות מתמיד ועקבי של השקל, אלא דווקא ליציבות יחסית.

כך שמדובר ביתרון מובהק לקנייה של ניירות נקובים בשקלים.

שוב, לא השיקול היחיד, אלא רק אחד מתוך כמה.
יש טענות רבות שלמשל דמי הניהול מנצחים את היתרון הזה (תלוי מאוד בהנחות).

אבל מי מבטיח לך ששער הדולר יהיה יותר גבוה ביום המכירה שלך? גם אם הוא יעלה עכשיו, הוא עלול ליפול שוב עוד 20 שנה, ושוב להיות נמוך.
ויותר מזה, מי מבטיח לך שהוא יעלה יותר מהאינפלציה?

באינפלציה שולט (במידה מסוימת) בנק ישראל, והיעד שלו הוא לאינפלציה של בין 1 ל3 אחוזים אינפלציה בשנה.
לגבי שערי מט"ח, גם יש השפעה לבנק ישראל, אבל אין לו עניין בפיחות מתמיד ועקבי של השקל, אלא דווקא ליציבות יחסית.

כך שמדובר ביתרון מובהק לקנייה של ניירות נקובים בשקלים.
נראה לי שאתה קצת עשית מישמש
אם הנייר נקוב בשקלים אז המדד שאליו הוא צמוד הואנמדד המחירים, מה יקרה בעוד 10-20 שנה אלוהים יודע אבל מדינת ישראל היא בערך פי 500 קטנה מארהב, והיא מוטת יצוא ןיבוא ולא כלכלה שמחזיקה את עצמה אז קשה לי להאמין שאם המשר הישראלי תלוי ב 90% בשערי חליפין דולרים/יורו ויספוג נגיד אינפלציה ממוצעת של 2% הדבר לא יתבטא בשערי החליפין, וכל עליית המדד תנבע מביקושים פנימיים בלבד ?

נראה לי שאתה קצת עשית מישמש
אם הנייר נקוב בשקלים אז המדד שאליו הוא צמוד הואנמדד המחירים, מה יקרה בעוד 10-20 שנה אלוהים יודע אבל מדינת ישראל היא בערך פי 500 קטנה מארהב, והיא מוטת יצוא ןיבוא ולא כלכלה שמחזיקה את עצמה אז קשה לי להאמין שאם המשר הישראלי תלוי ב 90% בשערי חליפין דולרים/יורו ויספוג נגיד אינפלציה ממוצעת של 2% הדבר לא יתבטא בשערי החליפין, וכל עליית המדד תנבע מביקושים פנימיים בלבד ?
אתה שוכח שגם בארה"ב (וגם באירופה, ותכלס בכל שאר העולם) יש אינפלציה (ויעד אינפלציה די דומה).
אם בכל העולם (או לפחות באירפה/ארה"ב) יש אינפלציה של 2% (שזה בערך המצב), אז למה ששערי החליפין ישתנו?

אתה שוכח שגם בארה"ב (וגם באירופה, ותכלס בכל שאר העולם) יש אינפלציה (ויעד אינפלציה די דומה).
אם בכל העולם (או לפחות באירפה/ארה"ב) יש אינפלציה של 2% (שזה בערך המצב), אז למה ששערי החליפין ישתנו?
זה עודיין הופךאת המסקנה של @דור דורים ללא מובנת (עדיף לקנות נייר נקוב בשקלים)
ביחוד בקופג שהיא פטורה ממס.
מי שנמצא במצב של פרישה במדינת ישראל יכול להיות שישתלם לו להחזיק חלק מההון בצורה מגודרת מטח ו/או בבורסה המקומית (שנה-שלוש של הוצאות שנתיות) כדי לגדר השפעת מטח על משיכת הקצבה

זה עודיין הופךאת המסקנה של @דור דורים ללא מובנת (עדיף לקנות נייר נקוב בשקלים)
ביחוד בקופג שהיא פטורה ממס.
הוא לא דיבר על חשבון פטור ממס. זה ברור שבחשבון פטור, השאלה אם הנייר ממוסה ריאלית או נומינלית לא רלוונטית לחלוטין, כי הקופה פטורה ממס.
בחשבון חייב, הייתרון של נייר ישראלי הוא, בדיוק כמו ש @דור דורים הסביר, שהמיסוי הוא ריאלי. ולתווך ארוך המדד בהכרח יעלה יותר מהדולר (כי גם בדולר יש אינפלציה). כלומר בגדול תשלם פחות מס (בחשבון שאתה משלם בו מס) על נייר ישראלי מאשר על נייר זר.
כמובן שזה לא השיקול היחיד. יש עוד המון פרמטרים, ועובדה שהרבה חברי פורום מעדיפים ניירות זרים למרות המיסוי הנומינלי.
מי שנמצא במצב של פרישה במדינת ישראל יכול להיות שישתלם לו להחזיק חלק מההון בצורה מגודרת מטח ו/או בבורסה המקומית (שנה-שלוש של הוצאות שנתיות) כדי לגדר השפעת מטח על משיכת הקצבה
מה הכנסת עכשיו גידור לכל העניין?
ואם כבר הכנסת, במצב כזה (ובכל מצב אחר גם), אני לא הייתי מגדר. בטח שלא מניות. אם אתה חייב "לגדר השפעות מטח על הקצבה" , הרבה יותר יעיל להחזיק אג"ח שקלי.

הוא לא דיבר על חשבון פטור ממס. זה ברור שבחשבון פטור, השאלה אם הנייר ממוסה ריאלית או נומינלית לא רלוונטית לחלוטין, כי הקופה פטורה ממס.
בחשבון חייב, הייתרון של נייר ישראלי הוא,
הכותרת היא על אינטרגמל שהיא קופה פטורה, איך מזה דנים בחשבון חייב ?
כלומר בגדול תשלם פחות מס (בחשבון שאתה משלם בו מס) על נייר ישראלי מאשר על נייר זר.
לא מבין, אם זה חשבון חייב והקרן המחקה
נקובה בשקלים אז אתה משלם גידור ואם שער המטח עולה כמו האינפלציה אז מה הייתרון בגידור ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
Oyi קופת גמל להשקעה- עוקב S&P הלמן מול אינטרגמל שוק ההון 46
H קרן השתלמות- אינטרגמל (מסלולים) שוק ההון 8
B הבדל של 1% בתשואה בין אינטרגמל להלמן-אלדובי במסלול S&P500 שוק ההון 1
קורא הדוק אינטרגמל ז"ל צרכנות פיננסית 172
A בית ההשקעות מור קונה את אינטרגמל שוק ההון 14
I אינטרגמל קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
wa11a קופת גמל בחברה קטנה [אינטרגמל] צרכנות פיננסית 431
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
Z האם מסלול עוקב מדדים בקופות גמל הוא מנוטרל מט״ח ? פוסטים מאיכות נמוכה 37
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
S עוקב מדד S&P בהראל פנסיה פוסטים מאיכות נמוכה 6
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D עוקב מדד כפול/משולש שוק ההון 53
E כלי עוקב אחרי השקעות - ShareSight שוק ההון 5
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B פנסיה גמל להשקעה עוקב מדד בשקלים ודמי ניהול שוק ההון 0
N מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
פ קופת גמל להשקעה-מסלול עוקב מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B פנסיה משלימה - עוקב סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
M קרן נאמנות על מדד עוקב נאסדק שוק ההון 5
U קרן השתלמות- עוקב s&p או מסלול מנייתי שוק ההון 1
Y כיצד ETF עוקב אחרי מדד שוק ההון 5
ל קרן סל או etf עוקב DBLCI שוק ההון 2
J האם פנסיה עוקב מדד s & p 500 של הלמן אלדובי עדיף על מסלול מנייתי של הראל? צרכנות פיננסית 10
I התאמת מדד לנייר עוקב שוק ההון 27
א etn מסויים עוקב מאוד גרוע שוק ההון 1
A עוקב S&P500 שוק ההון 46
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
A מה עדיף? קרן השתלמות עוקבת או IRA עוקב? שוק ההון 9
B דרוש הסבר - אג"ח מסוים או מוצר עוקב מדדי אג"ח שוק ההון 4
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
חדש בשוק מדד ש vxus עוקב אחריו שוק ההון 8
J תיק מנוהל עוקב מדדים עם תעודות סל באפס עמלות שוק ההון 68
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
sigler05 האם יכול להיות שמוצר עוקב מדד לא ישיג את התשואה של המדד? שוק ההון 9
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
מ איזון תיק 100% מניות עוקב מדדים שוק ההון 3
T תשואות נמוכות במסלול עוקב S&P בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 53

נושאים דומים

Back
למעלה