• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

יש מנהג (יפה, לדעתי) בפסח לחדש משהו. למשל- פריט לבוש חדש.

אבל! יש הבדל עצום בין גרביים חדשות לבין מלתחה שלמה חדשה.

כל פעם שאני רואה אנשים עם ארון גדוש וארנק מדולדל מתפרעים ברכישות דברים "כי צריך", אני מתחרפן...

מעבירה את הנושא לפורום אנטי-צרכנות :)

1. לפני שנים הייתי בחנות ספורט וראיתי הורים עם ילד, בן 4-5... הילד ננעל על איזו נעל ספורט נחמדה והאבא שלו ניסה לשכנע אותו - "אבל תקנה נייק זה הכי טוב".

2. בתור הורה זה מקפיץ לי פיוז כשהמשפחה קונה לילד צעצועים ובעיקר צעצועים זולים: "במחיר כזה, לא יכולנו להגיד לא!". אחר כך אני נתקע עם כל מיני צעצועים שבורים מפלסטיק סוג ב' שמתגלגלים בבית וילד מאוכזב מצעצוע שבור. אני מנסה (בהצלחה מוגבלת) לשכנע את הילד שמתנות לא צריך לקבל כל שבוע ושעדיף לקבל משהו טוב במועדים מיוחדים. לא קל. זה אגב מהמקרים שעדיף לקנות מותג מוכר ויותר יקר, מאשר תחליפים זולים...

3. כשאני מנסה לפגוש חברים שלא ראיתי הרבה זמן וההתעקשות היא ללכת לאכול באיזו מסעדת יוקרה שתקועה במקום מרוחק (דלק, חניה, אוכל שעולה יותר מידי). אני בסך הכל רוצה לדעת מה שלום הבנאדם...

לא מבינה את השרשור הזה. .
אנשים שונים ודעות שונות חיה ותן לחיות. .

(אישית שונאת שופינג. כמה מהאנשים האהובים עלי נהנים מקניית מציאות. לאחרים תחביבים יקרים. )

@איליה לגמרי מסכימה עם זה.
כשאנשים כאלה מתלוננים כמה רע וקשה פה אז אני מאבדת את קור רוחי.
אבל אני חושבת שזה מיעוט קטן וקולני שמקבל במה נרחבת בכלי התקשורת ואכן יכול לגרום נזק עי חקיקה פופוליסטית.

בכל אופן הסתכלות שיפוטית מדי על איך האחרים חיים אינה בריאה ללחץ הדם. .

@איליה לגמרי מסכימה עם זה.
כשאנשים כאלה מתלוננים כמה רע וקשה פה אז אני מאבדת את קור רוחי.
אבל אני חושבת שזה מיעוט קטן וקולני שמקבל במה נרחבת בכלי התקשורת ואכן יכול לגרום נזק עי חקיקה פופוליסטית.

בכל אופן הסתכלות שיפוטית מדי על איך האחרים חיים אינה בריאה ללחץ הדם. .

חושב שזו דווקא במה טובה להוציא קיטור כי אנשים אחרים מסתכלים על איך שאנשים חסכניים חיים ונוהגים בשיפוטיות. בנוסף - ברגע שיש ילדים צריך להתמודד עם הסביבה החיצונית יותר. אני לא אוהב לשפוט אנשים אבל לפעמים אני שומע דברים שבאמת מטריפים אותי ולפעמים הדברים גם מכוונים אליי ולא תמיד מתחשק לשמור את זה בפנים.

@יוני אני מוצאת עצמי במלכוד כי אני שיפוטית כלפי מי ששיפוטי כי אחרים שיפוטיים. . וכו

@דרורה אני מסכים שמה שתומך בדרך חיים לא צריך להפוך למנגנון להשפלת האחר (למשל הדרך של הצבא לעודד קרביים על ידי יצירת פיאודליה בה ג'ובניקים הם נחותים ולא משהו שהיית רוצה להיות). עם זאת - באימוץ דרך חיים פחות/אנטי צרכנית יש אלמנט שכולל הרבה שיפוט מבחוץ. בערך כמו שההחלטה להיות צמחוני (מודה באשמה) מביאה הרבה אנשים לספר בדיחות מטומטמות תוך כדי איזשהו חיוך זחוח ומלא תקווה שלא שמעת כבר מיליון פעם את "גם לצמחים יש רגשות".

אולי לאיזשהו הווארד רורק זה היה עובר מעל הראש... אבל לבני אדם אמיתיים יש צורך בהוצאת קיטור. ושוב: אני לגמרי איתך בקטע של להימנע משיפוטיות יתר...

למרבה המזל (או שאולי לא) יושבת איתי מישהי במשרד שלא מפסיקה להפתיע אותי עם "ההברקות" שלה, כך שיש לי הרבה חומר מקורי. זה בינתיים הפייבוריט שלי:
איכשהו התפתח דיון מרתק על טבעת הנישואין של בר רפאלי. ואז היא התחילה להסביר כמה טבעות נישואין יקרות זה חשוב לתחילת חיי נישואין בריאים.
"טבעת ב-8,000 שקל זה לא בזבוז! זו השקעה".
אחרי החג אני אראה לה את הסרטון הזה:

אני שמתי לב שבכל בנק\חברת אשראי מציעים הלוואות מיוחדות לפסח.
לי זה נראה אירוני להשתעבד בחג החירות...

@AlexNOSAM יש בחור מבריק שהרוויח לא מעט כסף מההבנה הזו שהטבעות לא שוות כלום.
ארוסתו עזבה אותו והוא הלך למכור את הטבעת שלה בחזרה לחנות, הם הציעו לו שליש מהסכום שהוא שילם.
לכן, הוא הקים אתר לממכר טבעות יד שנייה והוא לוקח עמלה על כל מכירה. מרוויח 250,000$ בשנה.
http://www.idonowidont.com/
http://observer.com/2015/01/i-do-now-i-dont-a-website-sprouted-from-heartbreak-expands/

לפני כחודש באה לבקר אותי חברה אמריקאית. החברה היא אמריקאית אמיתית נוצריה בלי שום קשר לישראל (חוץ ממני) אז אני רואה אותה לעיתים ממש רחוקות (בערך כל שנתיים).
היות והיא באה וזו סיבה למסיבה נסענו יחד לוינה לשבוע (אין מה לעשות טיולים הם הנאה מאוד גדולה שלי בחיים ואני מנסה לעשות אותם במינון הגיוני ובסכום הגיוני).
בכל מקרה לגופו של עניין, היא הגיעה לישראל עם צרור תיקי יוקרה שהיא רכשה בארה"ב תיקים של לואי ויטון כל תיק 1000 דולר במקרה הטוב ויש לה עוד בארה"ב שהיא לא לקחה איתה.
בוינה הסתובבנו במרכז העיר תוך כדאי כניסה לכל חנויות היוקרה שיש הרמס, לואי ויטון, גוצי וכו'. היא החליטה לרכוש עוד תיק לאוסף ב2000 יורו ! ועוד ארנק תואם.
במשך כל השבוע חופשה דיברנו על התיקים האלה המחיר שלהם ולמה צריך לקנות אותם (אני עדין לא הבנתי למה לדבריה זה סמל סטטוס והוכחה שאני ליידי - אני לא ליידי מסתבר כי יש לי תיק גנרי שלא החלפתי כבר 5 שנים )
בכל מקרה עברו בערך חודש, היא חזרה לארה"ב אני חזרתי לחיי נטולי תיקי יוקרה בישראל. אתמול דיברנו בסקייפ ואחרי שחצי שעה של מה קורה איך החיים וזה היא שלחה לי תמונה של תיק מהרמס שהיא רוצה לקנות (אבל זה יהיה התיק האחרון ) ב2000 יורו.
ומיד סייגה את דבריה שזה ממש הרבה כסף והיא לא תוכל לקנות אותו בבת אחת ולכן תשים כל חודש כסף בצד ובסוף תקנה את התיק.
שאלתי אותה אם אולי היא לא חושבת שעדיף לשים כל חודש כסף בצד ובסוף לקנות נייר ערך מחקה מדד של וונגר ונתקלתי בשתיקה רועמת.

שאלתי אותה אם אולי היא לא חושבת שעדיף לשים כל חודש כסף בצד ובסוף לקנות נייר ערך מחקה מדד של וונגר ונתקלתי בשתיקה רועמת.
יש לי תחושה שהיא לא תבוא לבקר אותך יותר

איליה היא תבוא לבקור עוד הרבה פעמים (כל שנתיים) חברות לא נמחקת במשפט אחד או בהבעת דעה שונה ואם היה כן אז זו לא היתה חברות אמיתית גם ככה.
הנקודה היתה כמו כל השירשור הזה אני מניחה שאנשים לא מתנהלים כלכלית נכון ולפעמים זה כל כך דבילי ! וכואב באוזן.
השיחה איתה היתה פשוט שבירת גב גמל, אחרי ששבועיים !!!! (שבוע בישראל ושבוע בוינה) אנחנו מדברות על תיקי יוקרה והיא קונה תיק באלפי יוריום, הדבר הראשון שהיה לה להגיד לי אחרי בערך חודש זה איזה עוד תיק בעוד אלפי דולרים (3,700 דולר למי שמתעניין) היא רוצה לקנות, ואיך היא תחסוך אליו כסף כי היא יודעת שזה נורא יקר וממש לא שווה את זה.
זו כבר צרכות פסיכית לא רק לא נבונה.

לפני כחודש באה לבקר אותי חברה אמריקאית. החברה היא אמריקאית אמיתית נוצריה בלי שום קשר לישראל (חוץ ממני) אז אני רואה אותה לעיתים ממש רחוקות (בערך כל שנתיים).
היות והיא באה וזו סיבה למסיבה נסענו יחד לוינה לשבוע (אין מה לעשות טיולים הם הנאה מאוד גדולה שלי בחיים ואני מנסה לעשות אותם במינון הגיוני ובסכום הגיוני).
בכל מקרה לגופו של עניין, היא הגיעה לישראל עם צרור תיקי יוקרה שהיא רכשה בארה"ב תיקים של לואי ויטון כל תיק 1000 דולר במקרה הטוב ויש לה עוד בארה"ב שהיא לא לקחה איתה.
בוינה הסתובבנו במרכז העיר תוך כדאי כניסה לכל חנויות היוקרה שיש הרמס, לואי ויטון, גוצי וכו'. היא החליטה לרכוש עוד תיק לאוסף ב2000 יורו ! ועוד ארנק תואם.
במשך כל השבוע חופשה דיברנו על התיקים האלה המחיר שלהם ולמה צריך לקנות אותם (אני עדין לא הבנתי למה לדבריה זה סמל סטטוס והוכחה שאני ליידי - אני לא ליידי מסתבר כי יש לי תיק גנרי שלא החלפתי כבר 5 שנים )
בכל מקרה עברו בערך חודש, היא חזרה לארה"ב אני חזרתי לחיי נטולי תיקי יוקרה בישראל. אתמול דיברנו בסקייפ ואחרי שחצי שעה של מה קורה איך החיים וזה היא שלחה לי תמונה של תיק מהרמס שהיא רוצה לקנות (אבל זה יהיה התיק האחרון ) ב2000 יורו.
ומיד סייגה את דבריה שזה ממש הרבה כסף והיא לא תוכל לקנות אותו בבת אחת ולכן תשים כל חודש כסף בצד ובסוף תקנה את התיק.

אפרת, מה מעמדה של אותה חברה? כמה הכנסתה? עד כמה היא מסודרת לפנסיה?
אולי הדרך היא לשאול אותה על רמת החיים של הוריה/ סביה?

@efrat
לדעתי, ומהיכרותי עם התרבות בארה"ב, תרבות הצריכה בישראל היא כאין וכאפס לעומת מה שקורה בארה"ב. האמריקאים תמיד מסתכלים על מותגים וכך מתייגים את העומד מולם. סמלי סטטוס הם חלק מהתרבות שלהם. אני מעט סלחנית כלפי החברה שלך מתוך ההבנה מאיזו תרבות היא מגיעה. לדעתי השיחה ביניכן בנושא היא כמו שיח חירשים כי הבסיס הוא שונה מאוד. כשאת לא מבינה למה תיק יקר עושה אותך ליידי, בשבילה זה כאילו שאת לא מבינה למה השמש שוקעת במערב - הפער גדול מדי לגישור בנושא הזה.

@efrat
לדעתי, ומהיכרותי עם התרבות בארה"ב, תרבות הצריכה בישראל היא כאין וכאפס לעומת מה שקורה בארה"ב. האמריקאים תמיד מסתכלים על מותגים וכך מתייגים את העומד מולם. סמלי סטטוס הם חלק מהתרבות שלהם.

אכן. מהיכרות עם אמריקאים זה מאוד נכון. הם מאוד מודעים לכמה עולה מה, ויקנו במבצע ויחפשו הנחות ומבצעים, אבל לעולם לא יגיעו למסקנה שאולי עדיף לא לקנות כלל. יש לי קרובים בארה"ב שנמצאים שם כבר 30 שנה ונהיו מאוד כאלה. יש להם בית מרשים מאוד בפרברי ניו יורק, שתי מכוניות יוקרה חדשות בגראז' שהם מחליפים מיד עם סיום תקופת האחריות ואינספור חפצים מיותרים. הם לכאורה מאוד מחושבים ומודעים לעלויות וכו', ומאידך מוטרדים מאוד מכך שבגילם (סביב ה - 60) ההוצאות שלהם על בריאות שוטפת (ללא בעיות מיוחדות) הולכות ומכבידות עליהם, שכר הלימוד לילדים שלהם מאוד מקשה עליהם ולכן הם לא רואים את הפרישה באופק. את האפשרות שלא יהיו שתי מכוניות יוקרה בגראז' ואולי בית דו קומתי ענק באזור יקר הוא לא בדיוק הכרחי הם מעולם לא שקלו.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה