אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Roy_L, ‏31/1/15.

data-full-width-responsive="true">
  1. Ron

Ron משתמש סולידי

@hello
    מסכים איתך לגמרי , ושוב , בלי להזכיר את ה-טחנתי כל השבוע אז בואו נפרוק את העצבים באיזה פאב ונוציא משהו כמו 100 שקל בשביל להשתכר .
    שזה משהו שלא מובן לי לגמרי , יכול להיות כי אני לא גדלתי בסביבה עירונית .
    רק לא מזמן נחשפתי לכך שאנשים אשכרה באים פיקחים לפאב ומשתכרים בפנים , זה היה נראה לי מוזר עד כדי לא הגיוני כי זה פשוט ערמות של כסף .

טל51 אוהב/ת את זה.
  2. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

שמע רון, אני אוהב לשתות, לפעמים גם בפאבים. כל אחד מבזבז על מה שהוא מוצא לנכון. מה שחשוב בעיני הוא לא העניין הנקודתי אלא המטא גיים בכללותו. אני קונה פינוק מסוים ומקריב במקומות אחרים, בחירה אישית מודעת ומחושבת היא בסדר. מי שמפרק כספים באופן לא מודע - אצלו הבעיה. בחירה תבונית באשר תהא לגיטימית לטעמי.

3. Ron

Ron משתמש סולידי

גם אני אוהב לשתות , וגם בפאבים , אך ההלך רוח שאני מכיר הוא לשתות לפני שיוצאים ולהמשיך בפאב .
    לא רק להתחיל לשתות בפאב

טל51 אוהב/ת את זה.
  4. yossik

yossik מודרטור

1000 ש"ח עדיין יקר, קניתי בשופרסל, מחיר מחירו 450, מחיר מבצע 400, מחיר למשלמים בכרטיס החבר שלהם 350, 2 ליבות, 2 סימים.
    ממש באותו זמן מבצע ב 012 - סים חינם, 10 ש"ח לחודש כולל 60 דקות שיחה לנייד או נייח, 60 SMSים, התנקתי מאורנג', מחקתי את כול תוכנות הזבל, הוספתי כרטיס 16GB
    מה עוד הבנאדם צריך?

hello אוהב/ת את זה.
  5. chaim

chaim משתמש רשום

בעניני שעונים..
    לשעון הג׳י שוק שלי נאבד הצ׳ופצ׳יק שמחזיק את הרצועה..
    בחנויות רוצים להחליף את כל הרצועה..
    מישהו אולי יודע איך ניתן להשיג כזה? או איך קוראים לו באנגלית?
    ניסיתי לשים חתיכת צינור סיליקון במקום אבל זה ממש לא נוח..
    תודה..

טל51 ו-yossik אוהבים את זה.
  6. דימה

דימה משתמש סולידי

כשכל הצוות במשרד הולך לאכול בחוץ, במסעדה בשרית, ומזמין סלט (בשביל לאכול בריא, אלא מה). ב-50 ש"ח + 5 ש"ח טיפ. ואח"כ, באזור 60% מהפעמים, הם מתלוננים שהפעם, היה פחות טעים.
    מתי זה קורה? כל. יום. במשך כל שבוע, בכל החודש, בכל עשרת החודשים שאני בחברה הזו. הבא נשלוף מחשבון, בעצם עזבו. בישלו לכם (קצצו, בכל אופן) אוכל לא טעים ששילמתם עליו פי 10 והתלוננתם עליו אח"כ.
    ניסיתי להסביר להם את המצב יותר מכמה פעמים ("אין לי זמן לבשל"), אבל By now השתכנעתי כבר שהתשלום הוא עבור דמי ההפסקה המוארכת (מ-30 דקות ל-80 דקות) והזכות להתלונן אחד מול השני.

נזכרתי בעוד משהו. נאמר פה על ימי הולדת ובר-מצוות לילדים, אך לא נאמר מספיק:
    קבוצת הורים יושבת ודנה במשך שעות על יום הולדת לילדה של אחד מהם. איזה אוכל, איזה ליצן, האם ליצן או קוסם, פרופיל פסיכולוגי של ליצן/קוסם המוזכר לעיל, אילו בלונים, הפתעות לילדים, צלם, הסעות...
    מה שכחנו? הילדה בת 4.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/15
  7. kobu

kobu משתמש סולידי

בהקשר לדבריו של דימה,
    אם יש משהו אחד מנחם בקמפוס, זה שתרבות הקופסאות לחימום במיקרו הלכה וגדלה (לפחות בימים ראשון\שני, כשעדיין יש אוכל מהבית).
    בהתחלה עוד אנשים התביישו לשלוף קופסאת-כל-טוב עם סכום ממתכת, אבל היום זו כבר נורמה (זה לא גורע מהקפה בבוקר וארטיק בסיום אוכל).

הגלעד, Tal, hello ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  8. Roy_L

Roy_L משתמש ותיק

זה לא נפסק גם אחרי האוניברסיטה. אצלי בעבודה לפחות 3-4 פעמים בשבוע יוצאים לאכול או מזמינים, ובבוקר כמובן נכנסים עם קפה מארומה.
    אם יוצאים אני מצטרף כי זה נחמד סה"כ (יש לי את המזל לעבוד עם חברים טובים), אבל כטבעוני יש לי אחלה של תירוץ להזמין רק חומוס או סלט (ללא שתיה כמובן) ולצאת בנזק של כ - 22-25 ש"ח, בד"כ פעם בשבוע. כשמזמינים, בשאר הפעמים, אני יושב עם האוכל שהבאתי מהבית. גם כאן, הטבעונות היא תירוץ מושלם.
    רוב שאר החבר'ה משקיעים כספים שברבות השנים מצטברים לסכומי עתק.
    יום שבו אוכלים בחוץ + קפה מארומה עשוי בקלות להגיע לעלות של כ - 70 ש"ח. אם נניח שיש 3 ימים כאלה בשבוע (ובפועל יש יותר), מגיעים לעלות חודשית של כ - 840 ש"ח! (בתרחיש אופטימי מאוד). להימנע מההוצאות האלה זה בדיוק כמו לקבל עוד 840 ש"ח לנטו, ולא ברור לי איך אנשים אינטיליגנטיים מבינים את זה (והם מבינים, הנושא עלה לא פעם) ולא פועלים לשינוי ההרגל הזה.

Ron ו-yossik אוהבים את זה.
  9. yossik

yossik מודרטור

מי אמר שאנשים עם דיפלומה הם איטלגנטים?
    יוצאים לאכול ׳ביחד׳ זה מזכיר את מדורת השבט ומי שמבזבז יותר הוא ׳מלך הכיתה׳ עד שהוא חוזר הביתה והאישה מושיבה אותו על כיסא קטן בפינה.

יעקובי ו-Sinister אוהבים את זה.
  10. Roy_L

Roy_L משתמש ותיק

אף אחד, אבל החבר'ה שלי בעבודה אינטיליגנטים ברובם (לא תודות לדיפלומה), בפרט אלו שאיתם דיברתי לא אחת על העניין. הם יודעים שזה נכון, ושהם מבזבזים המון שלא לצורך - אבל.... (אין תשובה קונקרטית טובה)
    אגב, אלו לא רק החברים לעבודה. יש לי חברה וותיקה מאוד, מחוננת באמת. מנגנת על 5 כלים שונים, מומחית למוזיקה עתיקה, שולטת ב - 4 שפות לפחות, שוחה בפילוסופיה וידע כללי - ומתנהלת כלכלית בצורה דבילית לגמרי. היא ובן זוגה אוכלים בחוץ כל הזמן, ובפרט מבזבזים הון על אלכוהול. היא יודעת שזה מטופש ומיותר.
    לדעתי התשובה היא שהרגלים הם עבותות שקשה מאוד להשתחרר מהן, אפילו לאנשים אינטיליגנטים ועל אחת כמה וכמה לכל השאר.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/15
    טל51 ו-Raven אוהבים את זה.
  11. Tal

Tal משתמש ותיק

יש לי Lunchbox טאפרוור מאוד נוחה, עם קליפסים ותאים מופרדים לאוכל, אחלה לחימום במיקרו. הייתה מצויינת בטיולים באירופה ונוחה גם בקמפוס.

tamif ו-yossik אוהבים את זה.
  12. דגגגג

דגגגג משתמש ותיק

גם אני לא מבין את עניין המסעדות בהיי טק במיוחד כשיש חדר אוכל שהעלות נטו בו לארוחה היא 5שח.

טל51, אליהו גרומן ו-yossik אוהבים את זה.
  13. ברלינית

ברלינית משתמש סולידי

פעם קניתי כובע ב370 שקל...
    כובע קש...
    שלעולם לא נחבש..
    כי ברגע שיצאתי מהחנות הבנתי שהגעתי לתחתית ומטומטמת יותר מזה לעולם לא אהיה
    ( נסיבות מקלות: הייתי מסטולה מ16 שעות עבודה.. ביום .. תקופה לחוצה בעבודה... ובשביל מה אנו עובדים כל כך קשה אם לא בשביל לקנות מה שנרצה מתי שנרצה גם אם זה כובע..)
    חצי שנה אח"כ התפטרתי..
    חצי שנה אח"כ הסולידית התחילה לכתוב את הבלוג..
    את הכובע אני שומרת במקום בולט .. שיזכיר לי...

14. ליאור

ליאור משתמש ותיק

יו פלאשבק. בצבא הייתי על אפס שקל. נראה לי שחסכתי 90% מהמשכורת המגוכחת שנותנים בסדיר כי רציתי שיהיה לי כסף ליציאות (שבת קצרה פעם בשלשה שבועות) שאוכל לקנות מוזיקה. אבל מה, פינוק. פעם פעמיים בשבוע הייתי מרשה לעצמי ללכת לשק"ם ולקנות חבילה אחת קטנה של בוטנים אמריקאים ובקבוק שוופס תות. זה לא שלא יכולתי להרשות לעצמי אבל לא הרגשתי צורך. דווקא להיות מחושב העניק לי תחושת סיפוק והישג.

לעומת זאת, מול ההרגלים הפרקטיים הללו שסיגלתי לעצמי ההייטק נראה כמו מפלצת משאבים חולנית שהטריפה אותי. אחד מהדברים הללו, אחרי שנחתתי במשרת הייטק מפונפנת הנוהג הדבילי - לצאת לארוחת צהריים. ראשית הטריף אותי בזבוז הזמן עד שכולם מתואמים ליציאה. שנית, בזבוז הזמן בעיון בתפריט והזמנה של כולם והמתנה עד שיגיע לכולם. שלישית בחירה של כולם בקינוח והמתנה. רביעית המתנה לחשבון ושכולם יעשו את החשבון ויגישו את הכרטיסי אשראי ויקחו אותם ויקבלו אותם חזרה ויחתמו והחישובים של הטיפ. וכמובן הסכומים המפלצתיים שכל הטכס הזה מוציא מהעובד הממוצע כל חודש. הייתי מוותר על זה בלי בעיה אבל יש מחיר בלהיות חריג חברתית וההתרועעות הזאת סביב ארוחו"צ ומכונת הקפה הוא אחד מהדברים ששמחתי להפרד מהם כשהפכתי להיות עצמאי.

דן 1, טל51 ו-Ayelet582 אוהבים את זה.
  15. Ron

Ron משתמש סולידי

עוד משהו שנחשפתי אליו
    אנשים משתמשים באופן יומיומי בחד פעמי , אם זה כוסות ואם זה סכו"ם , למרות שאנשים אלו נמצאים בבתים שלהם הם עדיין משתמשים בחד פעמי כאילו שהם נמצאים באיזה פיקניק .
    ואני לא מדבר רק על סטודנטים (לא שלהם יש פריווילגיה לעשות זאת) , אלא גם בבתי משפחות רגילים .
    ואם לא נסתכל על זאת רק כלכלית , גם מבחינת הסביבה זה חתיכת חוסר אחריות .

טל51, Ayelet582 ו-Raven אוהבים את זה.
  16. Smile

Smile משתמש ותיק

זה המפתח למה אנשים ממשיכים להתנהל כמו שהם מתנהלים, ולאנשים שפה זה נראה שונה, לא טוב, התנהלות לא חכמה, וכולי.
    מסכים אתכם שכל מה שכתבתם, נכון. אין ספק.
    אבל צריך להבין, לא כולם רוצים להגיע למצב של סולידי/ת, עם כמה שזה נשמע הזוי, יש אנשים כאלה.
    זה ישמע לכם מוזר, זה ישמע מפגר, זה יכול להישמע באלף דרכים.
    אנשים רוצים כסף בלי סוף, אנשים רוצים להיות עשירים, אנשים רוצים רווחה כלכלית.
    אבל יש אנשים שלא מוכנים לוותר על ארוחה בחוץ, וכן, גם אם זה מפריע להם למאזן בסוף החודש.
    או לא מוכנים לוותר על הישיבה עם החבר'ה, אפילו שאפשר לשבת בצורה זולה יותר, ואולי ליהנות יותר.

חלק מהחשש להיות חריג. חלק מהחשש שהם מרגישים שזו המטרה שלשמה הם עובדים.
    הם עובדים בשביל הארוחה במסעדה עם בת הזוג והילד, זה יום יומיים של עבודה מוקדשים לזה למשל. 400 שקלים לזה.
    יש כאלה טוחנים חודש שלם בשביל מותרות אחרת.

צריך להבין שאנשים אף פעם לא יהיו כמו שהאידיאל הסולידי שואף אליו.
    כי תמיד יש שחור, לבן, אפור, צבעוני. אין רק שחור או רק לבן.

לאנשים שמופתעים איך יש כ"כ הרבה משדרגי סמרטפונים, זה כי אתם לא באמת יודעים מה הולך אצלם באמת.
    אולי רק מבחינת חיצונית הוא נראה מסכן, אבל יש לו סכום שלא יבייש אף אחד בגילו?
    אולי לו עצמו אין, אבל להורים שלו יש, ואתם אפילו לא מכירים את ההורים שלו, אז אתם לא באמת יודעים הכל.

לנו זה נראה מוזר, איך זה מתקבל על הדעת? אבל איך?
    אבל אנחנו לא באמת יודעים הכל. אנחנו שופטים רק לפי העיניים.

אני בטוח שאחרי שהבלוג הזה יהיה חצי שנה - שנה באוויר, ואחרי שיעשו עליו כתבות (כי ייעשו), אולי אנשים ייחשפו אליו ויאמצו להם מספר טיפים ועצות שנכתבו פה.

ליאת, טל51 ו-הקוקיה אוהבים את זה.
  17. wa11a

wa11a משתמש ותיק

@Smile הבלוג כבר מעל שנה וכבר עשו עליו כתבות.

טל51, ido, Ayelet582 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  18. הסולידית

הסולידית מנהל מייסדת

המציאות אומרת ההיפך. בכל פעם שהבלוג הזה מוזכר בתקשורת מתעורר גל של ריאקציה נגדית. אני נתפסת כקיצונית, מתכלבת, קמצנית, תיירת-עוני, אגוצנטרית, אגואיסטית, לא חברתית, חסרת חמלה ושאר ברכות חמימות מכל אותם אנשים שמעדיפים להיות עבדים מרצונם...

טל51, liorstr, vvvlad ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  19. amos1

amos1 משתמש ותיק

"יאללה חיים פעם אחת" כהצדקה לכול תקלה בהתנהלות כלכלית.
    הכול "חייב" זה על הכול: רכב, בית גדול, מתנה מוגזמת בימי הולדת.

טל51 אוהב/ת את זה.
  20. Smile

Smile משתמש ותיק

לא ידעתי שזה ככה, ושהבלוג הוזכר בתקשורת. כל הכבוד על ההישג הזה, יש משפט שאומר עצם זה שמדברים עליך, זה כבר משהו.
    בקשר לתגובות שתיארת, כמו שאני קראתי ומיד התעלמתי, כך גם את תתעלמי.
    פשוט התעלמתי מזה שרואים בך קיצונית, מתכלבת, קמצנית, תיירת-עוני, אגוצנטרית, אגואיסטית, לא חברתית ומה שכתבת.
    יצר לב האדם רע מנעוריו.
    תמיד יחפשו את הרע, תמיד יקנאו במי שיותר טוב. תמיד יחפשו איך להוריד אותו למטה, להשפיל אותו, לגרום לו להתייאש, לגרום לו להפסיק להיות מי שהם תמיד רוצים להיות.
    אני מאוד מעריך אנשים כמו הסולידית בגלל דבר אחד גדול, אני מעריך אנשים שמשתפים אנשים אחרים ורוצים בהצלחתם.
    פה בבלוג, בפורום, אפשר לראות בפירוש שיש המון רצון שעוד אנשים ילמדו, ייעשו, ויגיעו גם למצב של הצלחה.
    זה דבר מיוחד בימינו. לא הרבה ישמחו לשתף, ללמד, לייעץ, ואפילו לעזור כשצריך, במיוחד לא להשקיע זמן ולכתוב וללמד בחינם.
    בטוח שלהערכה הזאת שלי שותפים רבים, וזה שווה הכל. את שאר המחמאות שהתקשורת תשמור לעצמה ולפוליטיקאים.

דן 1, ליאת, טל51 ו-7 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
באילו אתרים אתם קונים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏20/8/20
אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏9/4/18
יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏30/11/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.