• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

טוב, הצלחתם להרוס עוד שרשור.
חברים, בבקשה לא לגלוש מהסקופ של השרשור.
מטרת השרשור היא - הודעות קצרות כמו פאנץ' ליין ולא דיוני עומק על איך ואיפה קונים שטרות.
אתם מוזמנים לפתוח שרשור ייעודי לנשוא.
תודה.
ננעל זמנית.

השרשור נפתח..

יציאות צרכניסטיות שמטריפות אותי?
- מטריף אותי שחברים ומכרים שלי שמשתכרים מינימום בחודש ונאבקים לסגור את החודש ועדיין "חייבים" שיהיה להם אייפון.
- חבר שחי על הגבול של מסגרת האשראי בבנק, וצריך מחשב נייד לתואר, הצביע בפניי על האופציה ה"משתלמת" לקנות mac בליסינג, עם תשלום חודשי כל חודש (שכנעתי אותו לא לעשות את זה)
- חבר שהסביר למה הוא קונה באשראי צרכני: "הרי גם ככה אני יודע שאני ארצה לקנות את המוצר, אז למה לחכות? וחוץ מזה, טבעי בעיניי לשלם על המוצר תוך כדי שימוש".

הישראלי המצוי

e29dac0a8bd82515ddb3767e888ad23174c5f35d.png

אנשים(ובמיוחד סטודנטים) שאוכלים בחוץ פעמים ביום.
ואני לא בהכרח מכוון לפן הכספי.
נורא.

אני לא אוכל אפילו פעם אחת, ולדעתי החסכון הוא אכן לא רק בפן הכספי, אלא הבריאותי. בפעמים המעטות שאני כן מזמין מתן ביס, אני נזכר כמה האוכל של הרבה מהמסעדות מפוצץ מלח ושמן, וגם לא טעים במיוחד.

@Ted_Lasso

אני חושב שאני יכול לספור על יד אחת את מספר הפעמים שיצא לי לאכול במסעדות מישלן, ולצערי הן לא תמיד מצדיקות את השם שלהן, או שאולי אלה היו המנות שטעמתי. במקרים שכן, זו בהחלט חוויה.

מטריף אותי הוצאות לא פרופורציונאליות "חד פעמיות" על חתונה, בר/בת מצווה וכול' בגלל שזה "אירוע של פעם בחיים".

דבר אחד שלא מטריף אותי - לאכול במסעדות כוכב מישלן (או לפחות הפעם היחידה שאני אכלתי באחת כזאת). שווה לנסות לפחות פעם אחת לדעתי.
130 יורו לתפריט הטעימות. בחיים לא חשבתי שאוכל יכול להיות כל כך טעים ומשובח.
מטריף זאת מילה קצת קשה :)
מסכים שזה הזוי שמשפחה לוקחת הלוואה כדי לחגוג בת מצווש לשלירפז הקטנה או בר מצווה לדילן-ברוך המתוק.

אגב, לא אוהב לאכול במסעדות יקרות. מרגיש לי בזבוז כסף, ואנחנו מוצאים המון על אוכל בחוץ. במסעדות, יותר מתחבר לקונספט של value for money.

נערך לאחרונה ב:
מטריף אותי הוצאות לא פרופורציונאליות "חד פעמיות" על חתונה, בר/בת מצווה וכול' בגלל שזה "אירוע של פעם בחיים".

דבר אחד שלא מטריף אותי - לאכול במסעדות כוכב מישלן (או לפחות הפעם היחידה שאני אכלתי באחת כזאת). שווה לנסות לפחות פעם אחת לדעתי.
130 יורו לתפריט הטעימות. בחיים לא חשבתי שאוכל יכול להיות כל כך טעים ומשובח.

לא מזמן חזרתי מטיול באיטליה, שם לראשונה אכלתי במסעדת מישלן - ארוחה של ראשונה משותפת, 2 עיקריות, קינוח ו-2 כוסות יין ב-75 יורו. יותר זול מלאכול היום במסעדה בינונית בישראל. עם זאת, האוכל היה די מאכזב ביחס לציפיה.

קרוב משפחה שלי, הוא ומשפחתו חיים באוברדראפט כרוני.
לאחרונה הוא סיפר לנו בגאווה שקנה ביטקוין על מנת לכסות חלק מחובותיו :(

יש אדם אצלנו שמרוויח חצי ממני וכל יום בא לעבודה עם רכב ואוכל בחוץ (על חשבונו) ואני נוסע ברכבת בכיף.

יש אדם אצלנו שמרוויח חצי ממני, שזה שכר מינימום והוא במינוס מטורף, וכל יום בא לעבודה עם רכב מפואר שנקנה בהלוואה ואוכל בחוץ (על חשבונו) במסעדת מישלן ואני נוסע ברכבת בכיף.
קח, תיקנתי לך.

יש אדם אצלנו שמרוויח חצי ממני וכל יום בא לעבודה עם רכב ואוכל בחוץ (על חשבונו) ואני נוסע ברכבת בכיף.
תלוי איזה רכב (יד ראשונה? יד שניה?) לנסוע לעבודה בתחב"צ זה לא תמיד משתלם יותר, אם למשל זה מאריך פי 2 ויותר את זמן הנסיעה.
ולאכול בחוץ זה אמנם אף פעם לא משתלם יותר מלבשל, אבל יש מצבים מצערים למדי שבהם העבודה פשוט לא מאפשרת לעובד להקדיש זמן לבישול (עוד לא פגשתי מנהל שמבסוט מכך שהעובדים שלו מכינים אוכל במקום לעבוד)

הנקודה היא ששני הדברים שציינת, זה קצת יהיר לקפוץ למסקנה שהם נובעים מעצלנות או גרידיות. לפעמים אלו פשוט כורח הנסיבות.

נערך לאחרונה ב:
אנשים(ובמיוחד סטודנטים) שאוכלים בחוץ פעמים ביום.
ואני לא בהכרח מכוון לפן הכספי.
ראיתי בטוויטר שאנשים מפרסמים את הצריכה השנתית שלהם של שירותי וולט.
הם שולחים הודעת בירור סך חיובים שנתי לשירות לקוחות של וולט ומצרפים סקרינשוט עם המספר.
בחישוב חודשי לחלקם יוצא 2-3 אלף בחודש. זה מטורף.

פתאום זה כבר לא קשה להאמין לציוץ של הסולידית על בוגרי 8200 שחצי הממשכורת ההייטק שלהם הולכת על וולט (כנראה מדובר בכאלה שבכלל לא משתמשים במטבח בבית, זאת אומרת אוכלים בעבודה תן ביס ובבית וולט וזהו).

הוולט הזה הופך אנשים לשבירים מאוד. מנוון אותם לגמרי וגם גורם להרבה תאונות דרכים.

הנה דוגמאות:

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה