• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

האמת שדווקא רכישת פלאפון זה אחת ההוצאות שאני יותר מבין.
לא חושב שיש מוצר עם זמן שימוש גדול יותר מאשר פלאפון, מניח שאדם ממוצע משתמש בפלאפון במשך אלפי שעות.
לכן יותר מלגיטימי בעיני לרכוש מכשיר שתהיה מרוצה ממנו.
מכיר לא מעט הייטקיסטים שמשתמשים בפלאפון לא פחות מאנשים שמרוויחים רבע מהם, ומרוצים ממכשירים שעולים פחות מחצי ממכשירי קצה.

מכיר לא מעט הייטקיסטים שמשתמשים בפלאפון לא פחות מאנשים שמרוויחים רבע מהם, ומרוצים ממכשירים שעולים פחות מחצי ממכשירי קצה.
ויש לא מעט הייטקיסטים שבוחרים באייפון האחרון שיצא.

ויש לא מעט הייטקיסטים שבוחרים באייפון האחרון שיצא.
אני לא רואה עם זה בעיה. כן נראה לי תמוה שאנשים עם שכר קרוב למינימום בוחרים באותו אייפון אחרון. עבורם מדובר על כמעט משכורת חודשית. אתה מכיר הייטקיסט שהיה קונה טלפון ב-15 אלף ש"ח (כשיש טלפונים הרבה יותר זולים כמובן)?

A few years ago our studio did a commercial for some sort of fancy phone that was supposed to cost like $16k.
I guess they were going after the celebrity/CEO market, offering 24/7 tech support around the globe, some claims about unbreakable encryption, I think there might have been some embedded diamonds and carbon fiber.
Last time I checked the company's site they pivoted to issuing a cryptocurrency.

אני לא רואה עם זה בעיה. כן נראה לי תמוה שאנשים עם שכר קרוב למינימום בוחרים באותו אייפון אחרון. עבורם מדובר על כמעט משכורת חודשית. אתה מכיר הייטקיסט שהיה קונה טלפון ב-15 אלף ש"ח (כשיש טלפונים הרבה יותר זולים כמובן)?
יש לקחת בחשבון שאנשים שמרוויחים מינימום כניראה לא מחזיקים מחשב שולחני או לפטופ, והסמארטפון שלהם זו הדרך היחידה שלהם להתחבר לאינטרנט.

אתה מתייחס רק לשכר או גם לכלל ההוצאות? אם אותו הייטקיסט שהזכרת גם טס לחופשת סקי ואוכל 20 פעם בחודש במסעדות וקונה רכב כל שלוש שנים ומשלם משכנתא, ושורף את כל ההכנסה שלו על דברים אחרים, אז כשהוא קונה אייפון ב4500 ש"ח מצבו לא בהכרח שונה מהעובד הזר שקונה את אותו מכשיר, וחוסך כל חודש כמעט את כל כספו כי אין לו הרבה הוצאות על מותרות, ואינו משלם על מגורים ואוכל.

יש לקחת בחשבון שאנשים שמרוויחים מינימום כניראה לא מחזיקים מחשב שולחני או לפטופ, והסמארטפון שלהם זו הדרך היחידה שלהם להתחבר לאינטרנט.
I doubt the marginal performance improvement in rendering websites over last year's model is a major consideration.

בולשיט...
מחירי הנייחים ברצפה אם אתה לא גיימר וחבילות האינטרנט מאוד זולות ואטרקטיביות.

ובשביל זה צריך את האייפון האחרון שיצא?

אתה מתייחס רק לשכר או גם לכלל ההוצאות? אם אותו הייטקיסט שהזכרת גם טס לחופשת סקי ואוכל 20 פעם בחודש במסעדות וקונה רכב כל שלוש שנים ומשלם משכנתא, ושורף את כל ההכנסה שלו על דברים אחרים, אז כשהוא קונה אייפון ב4500 ש"ח מצבו לא בהכרח שונה מהעובד הזר שקונה את אותו מכשיר, וחוסך כל חודש כמעט את כל כספו כי אין לו הרבה הוצאות על מותרות, ואינו משלם על מגורים ואוכל.
דירה זו השקעה. החזר משכנתא הוא לא בזבוז.
גם אם החיסכון של ההייטקיסט הוא אפס, חודש אחד שהוא מפסיק לבזבז, והוא יכול לקנות אייפון נוסף.
דמיין הייטקיסט שמתנהל "נכון" מבחינה כלכלית. נשמע לך סביר שהוא יקנה טלפון ב-15 אלף ש"ח? זו ההשוואה הנכונה. הייטקיסט שלא מצליח לחסוך - הבעיה שלו היא לא האייפון.

לא יודע אם דיברו על זה בשרשור כבר, אבל תרבות גיקים באופן כללי היא מאוד צרכניסטית. הייתי אומר, לפחות 80% ממנה הוא צרכניזם גרידא. לא חשוב אם מדובר במשחקים, קומיקסים מערביים או מנגה ואנימה (או עכשיו גם דרום-קוריאה שעשתה פריצת דרך לעולם הגיקים המערבי).

לא יודע אפילו מאיפה להתחיל מרוב שזה ענק... אבל אני מניח שההתנהגות הכי דגנרטית שמאפיינת גיקים היא אגרנות של בובות פיגרים, חוברות קומיקס/מנגה, Blurays...
פיגרים זה תופס כמות נפח פסיכית בבית. לא רוצה לדמיין מה הם עושים אם הם צריכים לעבור דירה... אבל אני מניח שאם חיים במרתף אצל ההורים, זה לא רלוונטי.
קומיקס ומנגה - אפשר להשיג את הכל באיכות גבוהה אונליין. גם דברים ישנים. באופן חוקי וגם בדרכים אלטרנטיביות... ואפשר לאחסן הכל על דיסק קשיח.
Bluray זה חבר יותר לגיטימי בחבורה, דווקא. בגלל שסדרות יורדות בסוף משירותי סטרימינג ואז אין איפה להשיג את זה גם בחנויות. אבל גם פה זה מדרדר מהר לאגרנות.

דירה זו השקעה. החזר משכנתא הוא לא בזבוז.
גם אם החיסכון של ההייטקיסט הוא אפס, חודש אחד שהוא מפסיק לבזבז, והוא יכול לקנות אייפון נוסף.
דמיין הייטקיסט שמתנהל "נכון" מבחינה כלכלית. נשמע לך סביר שהוא יקנה טלפון ב-15 אלף ש"ח? זו ההשוואה הנכונה. הייטקיסט שלא מצליח לחסוך - הבעיה שלו היא לא האייפון.
הנקודה שלי היא שאדם בוחר על מה להוציא את הכסף שלו. מכשיר טלפון זה לרוב משהו שמשמש אותך למשך מספר שנים, וגם עובד זר יכול להחליט ששווה לו לשלם 150 ש"ח לחודש (פחות או יותר, לפי עלות המכשיר על פני שלוש שנים) כדי ליהנות ממכשיר טוב שהוא מפיק ממנו הנאה (וגם אולי לחץ חברתי). אני לא רואה סיבה למה לבוא בטענות למישהו שחי חיים סולידיים בכללי ובוחר להתפנק פעם בכמה זמן עם משהו יקר.

הנקודה שלי היא שאדם בוחר על מה להוציא את הכסף שלו. מכשיר טלפון זה לרוב משהו שמשמש אותך למשך מספר שנים, וגם עובד זר יכול להחליט ששווה לו לשלם 150 ש"ח לחודש (פחות או יותר, לפי עלות המכשיר על פני שלוש שנים) כדי ליהנות ממכשיר טוב שהוא מפיק ממנו הנאה (וגם אולי לחץ חברתי). אני לא רואה סיבה למה לבוא בטענות למישהו שחי חיים סולידיים בכללי ובוחר להתפנק פעם בכמה זמן עם משהו יקר.
לא בא בטענות לאף אחד, שכל אחד יעשה מה שמתחשק לו. הדיון הוא על "יציאות צרכניסטיות מטריפות", וכל שאני אומר הוא שזה שקול להייטקיסט שיקנה טלפון ב-15 אלף ש"ח (שגם אחרי קנייה כזו ישאר לו חיסכון אבסולוטי גבוה מזה שמרוויח מינימום).

כל שאני אומר הוא שזה שקול להייטקיסט שיקנה טלפון ב-15 אלף ש"ח (שגם אחרי קנייה כזו ישאר לו חיסכון אבסולוטי גבוה מזה שמרוויח מינימום).
כי אתה מסתכל על העלות החד פעמית ולא על העלות החודשית שזה מגלם. אם עובד זר מרוויח בערך 7000 ש"ח בחודש וחוסך כמעט הכל ומוציא 150 על סמרטפון זו לא הוצאה כל כך גדולה מההכנסה הפנויה.

כי אתה מסתכל על העלות החד פעמית ולא על העלות החודשית שזה מגלם. אם עובד זר מרוויח בערך 7000 ש"ח בחודש וחוסך כמעט הכל ומוציא 150 על סמרטפון זו לא הוצאה כל כך גדולה מההכנסה הפנויה.
ועובד הייטק יוציא כ-450 לחודש מתוך ה-20 אלף שהוא מרוויח. אתה חושב שטלפון ב-15 אלף תהיה הוצאה סבירה עבורו?

ועובד הייטק יוציא כ-450 לחודש מתוך ה-20 אלף שהוא מרוויח. אתה חושב שטלפון ב-15 אלף תהיה הוצאה סבירה עבורו?
זו לא השוואה נכונה. גם העובד הזר וגם ההייטקיסט משלמים 150 ש"ח בחודש על האייפון שהם קנו, וההייטקיסט גם מוציא על דברים נוספים שהעובד הזר לא מוציא עליהם. ברור שאם תשווה הייטקיסט ועובד זר, ההיטקיסט יכול להוציא (או לחסוך) יותר כסף מהעובד הזר כי המשכורת שלו גבוהה בהרבה, אבל זה לא אומר שאם שניהם קנו את אותו מוצר באותו מחיר אז לעובד הזר זה עלה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה