• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

התייחסתי לשני אלה במפורש והחרגתי אותם במפורש בכל התייחסות שלי לשימוש בכרטיסים הללו.
תקראו שוב.
קראתי שוב.
הציטוט המקורי דיבר על אוכל באופן כללי.
אתה שינית אותו למזון מהיר ספציפית, מה שלא נכון.
כשאנשים מוציאים כמה אלפים בחודש על וולט זה לא אומר בהכרח מזון מהיר.

המעסיק נותן תקציב אוכל חודשי למרות שהוא יודע שזה מבזבז לו הרבה מאוד זמן עבודה, בגלל שהוא יודע שזה הפך לסטנדרט בתחום ובלי תקציב אוכל יהיה לו קשה יותר לגייס עובדים.
אני לא אוהב תשובות בסגנון "כי זה מה שכולם עושים"
למה כולם עושים את מה שכולם עושים?
כלומר למה המנהג הזה בכלל נוצר מלכתחילה?

טוב חברים, אתם כבדים מדי והופכים את השרשור לדיוני עומק שונים וזו לא הייתה כוונת המשורר.
מטרת השרשור הוא לתאר מצב קומי/עצוב עם השלכות צרכניסטיות עם פאנץ' ליין כמו זה למשל:

אני לא אוהב תשובות בסגנון "כי זה מה שכולם עושים"
למה כולם עושים את מה שכולם עושים?
כלומר למה המנהג הזה בכלל נוצר מלכתחילה?
זה התחיל מחברות שהיה בהם חדר אוכל או חברות שהזמינו לעובדים אוכל ממסעדות מסויימות בהסדר.
זה היה כמו קפה במטבח, כמשהו שבכלל לא קשור לתלוש המשכורת.

עם הזמן, כנראה בגלל מס הכנסה, החברות התחילו להקציב כסף עבור אוכל ולהפקיד בכרטיסים כמו סיבוס/תן ביס.
במצב זה, זה סוג של שכר שמוגבל למטרה מסויימת ולכן לא כזה משתלם לעובד.

זה אולי נראה שזה סטנדרט אבל זה משתנה. בשנים האחרונות יש חברות שרושמות סכום לאוכל בתלוש השכר, כמו שיש סכום לנסיעות.
עובד שמעוניין, יכול לחבר את כרטיס האשראי שלו לתן ביס ולהשתמש בסכום כאילו שהפקידו לו בתן ביס.

עוד שיחה של עובדות בהפסקה על המלון 5 כוכבים הכי טוב לבלות בו, לא יודע האם זה בזבוז כסף או זמן מיותר לשיחה כזאת.

סרטון על תעשיית החתונות ששעשע אותי. לא בדיוק יציאה צרכניסטית אבל ביקורת די מדויקת על סכומי העתק שנשרפים בערב בודד
אני חייב לפרוק קצת זעם:
אני ממש נחרד מהירידה באיכות של החתונות עם השנים.

אז הזומנתי לחתונה של מכר (לצערי),
את ההזמנה לחתונה הנ"ל קיבלתי כהודעת סמס עם לינק לתשלום המתנה באשראי. אפילו לעצב הזמנה בפוטושופ זה כבר הפך להיות יותר מידי עבודה, מסתבר.
האולמות מארגנים הכל, החתן והכלה רק צריכים לבוא ולגהץ את האשראי שלהם. ולכן זה לא מפתיע שאין בהן שום דבר אישי, שבסופו של דבר חתונת הן סתם מסיבות שאולמות האירועים מארגנים (באיכות ירודה יחסית למחיר) שאין בהן שום קשר לבעלי השמחה ושום התייחסות אליהם חוץ מזה ששמם מופיע על ההזמנה.

יש תחושה כאילו בשנתיים-שלוש האחרונות השלמנו עם זה שחתונה זה לא יותר מאשר סתם סמל סטטוס שאנשים רוצים לקצור ולסמן V כדי להרגיש "נורמלים",
עדי כדי כך שזוגות המתחתנים לא עושים שום מאמץ אפילו מינימלי כדי להשקיע באירוע עצמו, כי כל מה שמעניין אותם זה רק "היום שאחרי".
אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל תודה לרבנות שמכריחה אותם לעשות טקס חופה אחרת כניראה שהם לא היו טורחים להגיע לחתונה של עצמם בכלל.

סליחה על החפירה :)

אני חייב לפרוק קצת זעם:

אז הזומנתי לחתונה של מכר (לצערי),
את ההזמנה לחתונה הנ"ל קיבלתי כהודעת סמס עם לינק לתשלום המתנה באשראי. אפילו לעצב הזמנה בפוטושופ זה כבר הפך להיות יותר מידי עבודה, מסתבר.
ממש מבייש, מקומם וחסר קשר אישי.
אם החבר הוא סתם 'חבר' הייתי מודיע בSMS שאני לא מגיע.

נערך לאחרונה ב:
אני חייב לפרוק קצת זעם:
לא יודע...
אבא שלי היה צלם אירועים...
אז שמעתי סיפורים על אירועים מסוף שנות ה-70 (כשעוד הייתי בטיטולים)
ימים שהיה יובש בארץ ואנשים ניסו לקחת בקבוקיי קוניאק הביתה.
סיפורים על חתונות שהסתיימו בגירושין, שהסתיימו בתחנת משטרה.
על זאת שלא היתה מוכנה לשלם, כי הכלב שלה לא הופיע בתמונות, על ההוא שאשתו לא ידעה שבעלה כבר היה נשוי פעם...

אני דווקא שמח מזה.
יש אנשים שמבינים שלא חייבים להביא להקת כלי מייתר והקשה לחתונה ושחתונה קטנה מספקת הרבה יותר בלי שהחתן/כלה מובלים בליווי 2 שופרים ו-4 תופים לחופה.

אבל, עוד חודש אלך לחתונה של בן של עובדת בצוות שלי ואראה אם משהו אכן השתנה באולמות.

נ.ב.
הכי אהבתי בתקופת הקורונה שאנשים חזרו להתחתן בדירה/ בית כמו פעם.
חמי אוהב לספר איך את הבר מצווה שלו/ חתונת אחותו הגדולה נערכו בחצר שנשפכה לרחוב, גם ככה בערך כל השכנים הוזמנו.

נערך לאחרונה ב:
בכלל אחד הדברים שהכי "מקולקלים" בחתונות שאנשים מסתכלים בזה על "הלילה היפה בחייהם".
כלומר, מכאן והלאה הכל מדרדר.

או שאולי מי שלא סובל את ה-בריידזילה בדרך לחתונה, מתאכזב שבני הזוג לא השקיעו בו.

ובל נשכח... למה שבני הזוג יתחילו עם 100,000 את חייהם ביחד, במקום להוציא אותם עלי?

נערך לאחרונה ב:
מתאכזב שבני הזוג לא השקיעו בו.
אני לא חושבת שזו הייתה הפואנטה של @optimum. אולי הבנתי לא נכון אבל אני הבנתי שהפאר המוגזם נשאר אבל המגע האישי (שעוד קצת היה) נעלם.

או שאולי מי שלא סובל את ה-בריידזילה בדרך לחתונה, מתאכזב שבני הזוג לא השקיעו בו.

ובל נשכח... למה שבני הזוג יתחילו עם 100,000 את חייהם ביחד, במקום להוציא אותם עלי?
בתור אורח, החתן והכלה לא מוציאים עליך את כספם.
להיפך, אתה זה שמשלם בכניסה 400 ש"ח לארוחת ערב שבקושי שווה 100 ש"ח במסעדה.
מן הסתם היחיד שיוצא מורווח מכל הסיפור הזה הוא בעל אולם האירועים.

אני דווקא שמח מזה.
יש אנשים שמבינים שלא חייבים להביא להקת כלי מייתר והקשה לחתונה ושחתונה קטנה מספקת הרבה יותר בלי שהחתן/כלה מובלים בליווי 2 שופרים ו-4 תופים לחופה.
כל הבעיה מתחילה ונגמרת בגודל של החתונות, מבחינת מספר המוזמנים.
אם מתמקדים בכמות, אז מזניחים את האיכות. וככה הגענו לאן שהגענו. ואין מה להיות שמח מזה.
למה אנשים מזמינים לחתונה שלהם 500 איש, חלקם אנשים שהם לא פגשו מאז גן טרום חובה?
אתה צודק שאם חתונות יהיו צנועות יותר וגראנדיוזיות פחות, זו תהיה סיבה לשמוח. רק שהגורם כרגע לירידה ברמת האירועים הוא לא צניעות אלא חוסר אכפתיות.

הכי אהבתי בתקופת הקורונה שאנשים חזרו להתחתן בדירה/ בית כמו פעם.
חמי אוהב לספר איך את הבר מצווה שלו/ חתונת אחותו הגדולה נערכו בחצר שנשפכה לרחוב, גם ככה בערך כל השכנים הוזמנו.
בא לי עוד גל :(

@optimum מה לדעתך חוץ מלתת הזמנה ביד(פראפרזה לשאולי) אפשר לעשות?
מאז שאני זוכר את עצמי ועד היום חתונות לא השתנו, שמים מתנה בכניסה, חופה, אוכל בינוני, ריקודים אלכוהול והביתה.

אני חושב שמיצינו את נושא החתונות. יש מספר שרשורים בנושא.
בבקשה לחזור לנושא השרשור.
תודה

אז שמעתי סיפורים על אירועים מסוף שנות ה-70 (כשעוד הייתי בטיטולים)
+1

אמי שהתחתנה בתחילת שנות ה-70 טוענת שהחתונה שלה היתה גרועה מאד (היא אומרת הגרועה בעולם).
נערכה בבית כנסת, כשהכיבוד היחיד היה בורקסים שנגמרו די מהר.
רבים מהאורחים היו פועלים מהמפעל שסבא עבד בו.
מה שכן סבא שלי היה מבסוט כי זה עלה 4000 לירות והאורחים הביאו 7000 לירות.
כל התמונות נשרפו אגב.

אני חושב שמיצינו את נושא החתונות.
סליחה יוסיק.

כמעט כל הנוסעים בשדה התעופה בחופשות החגים ובקיץ.
וה"מצווה החילונית" של טיסה לנופש בחו"ל לפחות בפעם בשנה.
לא מסכים. נופש בחו"ל נעשה בשנים האחרונות זול מאוד ביחס לנופש בארץ. בחגים קשה אפילו לקחת אוהל ולנסוע לכנרת מראש שצפוף ומטורף פה. סולידיות לא צריכה להיות רק להישאר בבית. כמובן שיש נופש ב-5000₪ ויש ב-100,000.
ולגבי העומס ספציפית בחגים - זה חופש כפוי על רוב האנשים העובדים ובעלי הילדים, מי שהולך לנפוש בזמן אחר משלם הרבה הרבה יותר על אובדן ימי חופש.

זה חופש כפוי על רוב האנשים העובדים ובעלי הילדים
רק בגלל שהכריחו (נניח) את חלק מהאנשים לקחת חופש בתקופה הזו אז הם חייבים לטוס לחו״ל דווקא בתקופה הזו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה