• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך בוחרים קופת גמל להשקעה? לבטים ומחשבות

זה עני

משתמש רגיל
דירוג
66
שלום לכולם
אני יודע שאני לא הראשון שפותח שרשור לבטים על קופת גמל להשקעה, קראתי חלק מההודעות ואת המאמרים הרלוונטיים בבלוג הנהדר של הסולידית, ועדיין נשארתי עם כמה מחשבות לא פתורות.

אני באמת מתחיל מאפס, אין לי ידע וניסיון פיננסי וכך גם לא להורים שלי. תיק השקעות מנוהל אישית נראה לי כמו תיק שגדול עלי כרגע אבל בהחלט אופציה לעתיד.
כמו כן, תמיד עדיף להתחיל מאיפשהו במקום שהכסף יעמוד בבנק ויצבור אבק (במקרה הטוב) לכן המוצרים שנראים לי הכי רלוונטיים כרגע הם תיק השקעות דיגיטלי בבית השקעות כלשהו או קופת גמל להשקעה.
מכיוון שאני סטודנט ואין לי יותר מדי כסף בחשבון הבנק אלך על אחד מהם, וכרגע נטיית הלב וההיגיון (יתכן ששניהם מוטעים אצלי, אשמח אם תאירו את עניי אם כן) היא לקופת גמל להשקעה.
אני מעוניין להפקיד באופן חד פעמי 27,000 שקל ואז אחת לשנה להמשיך להפקיד בערך 5 אלף שקל, במסלול בסיכון בינוני-גבוה (נניח בדומה למסלול הפנסיה שלי) בגלל היותי צעיר יחסית (מתחת לגיל 30) ועובד במשכורת יחסית נמוכה.
שינוי מסלול ושינוי חברה הם פטורים ממס (בניגוד לתיק השקעות דיגיטלי). המשיכה כקיצבה פטורה גם היא (בניגוד לתיק השקעות דיגיטלי) ואילו אם ארצה למשוך לפני אוכל לעשות זאת עם מס (בדומה לתיק השקעות דיגיטלי).
אולי אני לא מבין מספיק טוב או שאולי לא קראתי כמו שצריך, אבל לא מצאתי פערים משמעותיים בדמי הניהול. אני עובד במשרת סטודנט בארגון גדול ולכן אנסה לברר אם יש דרך להצטרף לקופת גמל להשקעה דרכם ובכך להוריד עוד יותר את דמי הניהול (אידיאלית 0% זה מעולה, בפועל מה נחשב לסביר? 0.3%?)

מכיוון שקרן הפנסיה שלי נמצאת במנורה מבטחים החדשה (אני לא יודע אם מותר לציין את זה, אז אשמח שהמנהלים יערכו את הפוסט/ימחקו את שם החברה במקום לנעול/לחסום במידה ואסור) הייתי מעדיף שגם קופת הגמל להשקעה תהיה שם (נוחות, כי ממה שראיתי אין הבדלים משמעותיים בדמי הניהול שהחברה הזו מציעה לחברות אחרות). נכנסתי לאתר של מנורה וראיתי רשימה של כמה קופות גמל להשקעה מוצעים אבל לא הצלחתי להבין באמת מה ההבדלים ביניהם + בכל אחד מהם מצויינים בערך 4 סוגים של דמי ניהול ולא הבנתי על מי מהם צריך להסתכל או מי מהם קריטי...?

נראה כאילו אתה מערבב בין קופת גמל להשקעה לבין קרן השתלמות.

הארגון שבו אתה עובד כנראה לא קשור לקופת גמל להשקעה.

לגופו של עניין: קופת גמל להשקעה זה מוצר גרוע, אבל עדיף על פני לתת לכסף לחנות בבנק. במקומך הייתי משקיע בלהבין למה זה מוצר גרוע ואז פותח תיק השקעות. אם זה יוביל אותך לanalysis-paralysis - פתח קופת גמל להשקעה.

נראה כאילו אתה מערבב בין קופת גמל להשקעה לבין קרן השתלמות.

הארגון שבו אתה עובד כנראה לא קשור לקופת גמל להשקעה.

לגופו של עניין: קופת גמל להשקעה זה מוצר גרוע, אבל עדיף על פני לתת לכסף לחנות בבנק. במקומך הייתי משקיע בלהבין למה זה מוצר גרוע ואז פותח תיק השקעות. אם זה יוביל אותך לanalysis-paralysis - פתח קופת גמל להשקעה.
היי
תודה על המענה
אני לא דיברתי על קרן השתלמות (שכבר יש לי). לפעמים בארגונים יש הנחות על מוצרים פיננסיים, אז אמרתי שאולי אוכל לבדוק אם יש הטבה מסוימת גם למקום שבו אני עובד. בלי קשר לקרן השתלמות...

החיסרון היחיד שאני הבנתי הוא שלקופת גמל להשקעה יש דמי ניהול גבוהים ביחס לתיק השקעות עצמאי (שאני כרגע לא מכוון לשם, בתור התחלה לפחות), אבל לא ביחס לתיק השקעות דיגיטלי בבית השקעות (כלומר לא מנוהל על ידיי, ולזה התכוונתי). אשמח אם תחדד את הנקודה למה זה מוצר גרוע

אתה מוזמן לקרוא את הפוסט הזה: https://pensuni.com/?p=6212
חשבון השקעות פרטי = חשבון השקעות דיגיטלי בבית השקעות ?
כי למיטב הבנתי מדובר במוצרים שונים לגמרי וכרגע תיק השקעות שמנוהל עצמאית הוא פחות אפשרות מועדפת

נערך לאחרונה ב:
חשבון השקעות דיגיטלי בבית השקעות זה פשוט שם קוד לחשבון מנוהל אקטיבית. לא פאסיבי. בקופת גמל להשקעה לפחות יש מסלולים פסיביים.

לכן בתגובתי לעיל כתבתי לעיל את סדר העדיפויות כמו שאני מבין אותו:
1. תיק השקעות עצמאי בבית השקעות
2. תיק השקעות עצמאי בבנק
3. גמל להשקעה פאסיבי
4. תיק מנוהל אקטיבית בבית השקעות (מה שקראת חשבון השקעות דיגיטלי)
5. תיק מנוהל אקטיבית בבנק
6. כסף חונה בבנק

החלק שהכי חסר בשרשור הפתיחה שלך ואני מתפלא על עצמי שעדיין לא שאלתי: מה מטרת התיק ולאיזה פרק זמן? זה עשוי לשנות לחלוטין את סדר העדיפויות שפרסתי. הסדר שפרסתי מניח לפחות 15 שנה בלי משיכות.

המטרה הראשית היא להתנסות ולהיכנס לעולם הזה צעד צעד. אכן ההבנה שכסף שעומד בבנק הוא האחרון בסדר העדיפויות ולכן עדיף להתחיל ממישהו גם אם הוא לא אידיאלי. ועם האוכל יבוא התיאבון - אני מקווה...

המטרה הנוספת היא לתת לכסף לעבוד ולא לצבור אבק. אני אכן מכוון לפרק זמן ארוך מאוד של לפחות 20 שנים. בלי משיכות. הפקדה ראשונה גדולה (של 25-30 אלף) ואז הפקדות "חד פעמיות" אחת לשנה של סכום קטן הרבה יותר (נניח 5000). אני רואה יתרון בגמישות הזו: כרגע אני בן 26. אם בגיל 45/50 ארצה למשוך את הכסף (לטובת דברים שאצטרך בגיל הזה, אני צעיר מדי מכדי לדעת) אוכל לעשות זאת ולשלם את המס, אבל אם ארצה לשמור ולקבל אותו כקצבה בגיל 60 אוכל לעשות זאת בלי לשלם את המס (נניח אם עד אז אפתח תיק השקעות עצמי במקביל אליו ואז אוכל לנצל אותו, או אם פשוט לא יהיה לי צורך במשיכת הכסף).

אם החלטת שאתה עדיין לא בשל לפתוח תיק השקעות קופ״ג להשקעה זה חלופה ראויה.
בהחלט עדיף אל לא להשקיע.
דמי ניהול זה הפקטור החשוב ביותר עבורך.
בחירת בית השקעות - אין הבדל גדול ברמת השירות.
סקר שוק ומה שתבחר כנראה יהיה בסדר.
תבחר מסלול כללי או מניות.
כשתרגיש שצברת ידע תמיד אפשר לעבור לתיק השקעות אישי. או שלא.
במיוחד בשנה הראשונה שבה כל ענייני המיסוי למינהם זניחים עבורך.
בהצלחה!

לאור זה שאתה בן 26, הרווח בלמידה והבנה פיננסית יהיה גבוה יותר מכל דבר אחר. תלמד למה סדר העדיפויות שכתבתי הוא הגיוני, ואם אתה מסכים איתו, והוא מתאים לצרכיך, תממש, אפילו אם בדרך תהיה תחנה של מוצר פחות יעיל כמו קופת גמל להשקעה.

אשמח אם תחדד את הנקודה למה זה מוצר גרוע
יש כאן הרבה מידע בנושא. מוזמן לחפש ולקרוא לעמוק.
בקצרה, לטווח ארוך דמי הניהול נגבים מכל הקרן וממשיכים גם במשיכת הקצבה בניגוד לתיק השקעות שבו חל מס רווח הון על הרווח בלבד. לכן יש עדיפות כלכלית לתיק ההשקעות.

יש כאן הרבה מידע בנושא. מוזמן לחפש ולקרוא לעמוק.
בקצרה, לטווח ארוך דמי הניהול נגבים מכל הקרן וממשיכים גם במשיכת הקצבה בניגוד לתיק השקעות שבו חל מס רווח הון על הרווח בלבד. לכן יש עדיפות כלכלית לתיק ההשקעות.
כן, אבל השאלה שלי הייתה השוואה של קופת גמל להשקעה לבין חשבון אקטיבי בבית השקעות (חשבון דיגיטלי) וגם שם יש דמי ניהול... לא תיק השקעות עצמאי

כן, אבל השאלה שלי הייתה השוואה של קופת גמל להשקעה לבין חשבון אקטיבי בבית השקעות (חשבון דיגיטלי) וגם שם יש דמי ניהול... לא תיק השקעות עצמאי
איך אומרים, זה נבלה וזה טריפה.
זה שיש מוצר שהוא יותר גרוע מקופגל"ה לא הופך את קופגל"ה למוצר טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
T איך בוחרים קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
G עומד לקראת רכישת דירה מקבלן - איך בוחרים עו"ד? נדל"ן 7
Jasper איך בוחרים מטרה כשאין? שוק ההון 11
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
Liron2035 קרן נאמנות מחקה מדד אג"ח ממשלתי צמוד/קבוע 5-2 שנים: מה הפרמטרים שלפיהם בוחרים קרן? שוק ההון 4
amikal איך בוחרים בית השקעות לניהול תיק השקעות עצמאי? שוק ההון 9
N כיצד בוחרים יועץ פיננסי? צרכנות פיננסית 2
ס איך בוחרים מזרן? אוף טופיק 30
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T מיסים על קופת גמל מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה