• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך בודקים קרן השקעות פרטית? Private Equity

דיברתי עם הבנק. הפיתרון שהם מציעים הוא מעניין:
לא מדובר ב PE אחד אלא במגוון PEs שהלקוחות מושקעים בהם. כלומר הבנק אוסף מהלקוחות הקטנים שלו (כמוני) סכומים (כניסה 100K$) אשר ביחד מצטברים לסכום משמעותי שמאפשר להם לעבור את סף הכניסה של ה- PE הרציניות. קיצר, הבנק מנצל את הcustomers power לטובת העניין ופותח אפיק השקעה זה למשקיעים, אשר לא היו יכולים להיכנס, אם היו עושים זאת בנפרד.
קרנות לדוגמא: AEA Investors, Ardian, CVC,GTCR וישנן עוד עשרות קרנות.
מכאן, שיש גיוון די גדול ופחות סיכון לנפילה של קרן ספציפית. לעומת זאת יש עדיין סיכונים כגון חשיפה לשינויי מט"ח כיוון שהPE כל כך מגוון ומשקיע בחברות שונות ברחבי העולם.
הבנק גם הסכים לחשוף מולי את ה DD שהם מבצעים בבחירת מנהלי ה PE שאיתם הם בוחרים לעבוד.

אורי (תודה!!) צודק באופן ההתחייבות לגבי ההשקעה. הם נותנים התראה של שבוע מראש והכסף צריך להיות מוכן. מדברים על מקסימום 5 תשלומים.
אך אני לא מסכים עם הקביע שהכסף לא יכול לעבוד בינתיים. כיוון שהכניסה הינה בתשלומים, הכסף יכול לעבוד בינתיים בשוק ההון או בהשקעות אחרות אשר מאפשרות מימוש מהיר.
בנוסף, הם פותחים תכנית כזו מדי שנה. כך שאם אני נכנס השנה, ומחליט להיכנס גם בתוכניות שאחר כך, אני יכול תיאורטית למנף את הרווחים שנוצרו מה-PE החדשות בתור השקעה ל-PE החדשות. ואז (תיאורטית!) הכסף יכול לעבוד טוב.

העלויות הכרוכות הן עלויות הכניסה לקרנות עצמן ו performance fee. מעבר לזה, הבנק לוקח "רק" 1% כManagement fee בשנה. הרווח הצפוי נט נט הוא כ 8%-13% בשנה בממוצע.

כרגע נראה לי שהפתרון יכול להיות מעניין עבורי בתור גיוון נוסף לפורטפוליו ההשקעות שלי. יכול להיות שכיוון שמדובר בחברות פרטיות אשר לא נסחרות, השקעה שכזו תהיה פחות פגיעה במצב ששוק ההון יחווה התרסקות מעוצמה כזו או אחרת.
הייתי מאד נזהר מה Pitch מכירות הזה...לבנק יש אינטרסים מובהקים למכור לך את אחד המוצרים היקרים שיש. "הבנק לא מנצל את ה customer power"...הבנק מנצל את ה לקוחות, ע"י מכירת מוצר שבימים רגילים הוא יקר מאד(PE ) ליקר יותר(fund of funds - שבה אתה משלם למנהל דמי ניהול שיבחר עבורך קרנות עם דמי ניהול גבוהים).
הבנק ירוויח יפה מאד, "הבוחר" של הקרנות ירוויח יפה מאד והמנהלים של הקרנות כמובן ירוייחו יפה מאד...אתה? לא בטוח בכלל...אבל ימכרו לך ש"יש כאן השקעה שפתוחה רק לעשירים ובשיטה שפתחנו בשבילך "רק" עם 100K תוכל גם אתה להכנס למועדון".

אני גם עובד עם בנקים בחו"ל ופמילי אופיס וכמות הדברים האלו שנדחפו לי לפני שהבהרתי להם שזה לא משהו שאני מעוניין בו הייתה ענקית...כי הבנקים פשוט מרוויחים כל כך הרבה מהשוד הזה. דמי כניסה, דמי ניהול של הבנק, דמי ניהול של המנהל fund, דמי הניהול והצלחה של הקרנות עצמם...פיייי

לגבי PE, כמובן שיש לזה מקום, יש קרנות ומשקיעים מדהימים שעושים עבודה יוצאת מן הכלל, אבל הם די מיעוט ואתה צריך להיות מסוגל לנתח את ההשקעות שלהם , לראות את מידת המחוייבות שלהם(כמה מכספם מושקע לצידך ועוד) לפני שהייתי שוקל להשקיע בהם וישירות.(לא דרך קרן המשקיעה בכמה קרנות).

יש סוד "קטן גדול" בהשקעות...אל תשקיע במה שאתה לא מאד מבין בו.רוצה "לעשות כסף"? תעבוד לפי הכלל הזה...מפשט את החיים ובאמת יגרום לזה שתרוויח ולא תעשה צעד אחד קדימה עשר אחורה(כמו שהרבה עושים בעת גאות בשוקים....ופתאום מישהו שעובד בהייטק מחליט שהוא יודע לבחור את חברת הביוטק הבאה או להשקיע בסטרימרים...הטעויות שאנשים עושים בהשקעות הם לא חדשות וחוזרות על עצמן כל מחזור).

כשבאים לך בעלי אינטרסים ודוחפים לך את המוצר התורן(בטח עם דמי ניהול משוגעים ועם הבטחות שקר של 8%-13% בשנה)...תגיד תודה רבה ולא.
(למרות הניסוח, אין מדובר ביעוץ...)

נערך לאחרונה ב:
כשבאים לך בעלי אינטרסים ודוחפים לך את המוצר התורן(בטח עם דמי ניהול משוגעים ועם הבטחות שקר של 8%-13% בשנה)...תגיד תודה רבה ולא.
(למרות הניסוח, אין מדובר ביעוץ...)
יצא לי לראות לראות הרבה פיצ'ים של PE לאחרונה, כמות הגרזונים שראיתי שם מדהימות אותי כל פעם מחדש.
האהובות עלי:
PE עם לא רק דמי ניהול שערורייתיים אלא גם placement fee של 7% (!!!).
PE שמתגאים שהם משקיעים בכל השקעה שלהם ואז שבודקים את המספרים רואים שהסכום שהם משקיעים זה בדיוק הPLACEMENT FEE.

עוד משהו חביב שהם אוהבים לעשות:
תמיד מראים את האקסיטים המרשימים שלהם עם הIRRים היפים אבל לא יראו לך את כל אלא שהם הפסידו בהם או שסתם לא הכירו בהפסד (לא נמכר=לא הפסדנו הרי).

יצא לי לראות לראות הרבה פיצ'ים של PE לאחרונה, כמות הגרזונים שראיתי שם מדהימות אותי כל פעם מחדש.
האהובות עלי:
PE עם לא רק דמי ניהול שערורייתיים אלא גם placement fee של 7% (!!!).
PE שמתגאים שהם משקיעים בכל השקעה שלהם ואז שבודקים את המספרים רואים שהסכום שהם משקיעים זה בדיוק הPLACEMENT FEE.

עוד משהו חביב שהם אוהבים לעשות:
תמיד מראים את האקסיטים המרשימים שלהם עם הIRRים היפים אבל לא יראו לך את כל אלא שהם הפסידו בהם או שסתם לא הכירו בהפסד (לא נמכר=לא הפסדנו הרי).

יש אמירה יפה על קרנות גידור..."איך אתם מרשים לעצמכם לקחת 2% מההון ו 20% מרווח?" - "כי לא הצלחנו לקחת 3% ו 30%".

בשביל להיות עשיר בפיננסים עדיף עשרות מונים להיות איש מכירות מאשר אנליסט....כמות הכסף שעוברת אליך ברגע שאתה משכנע מספיק אנשים באיזה טרנד תורן לשים בך כסף מסדרת אותך את הילדים ואת הנכדים...ומסתבר שלא כזה קשה למכור...לא יודע איך אנשים מאבדים את רוב ההססנות הטבעית שיש להם ברכישות נמוכות יותר(כמה בודקים מקררים וכו)..להשקעות של אחוז נכבד מההון שלהם במניות/קרנות וכו....באמת מעניין בעיני.

.לא יודע איך אנשים מאבדים את רוב ההססנות הטבעית שיש להם ברכישות נמוכות יותר(כמה בודקים מקררים וכו)..להשקעות של אחוז נכבד מההון שלהם במניות/קרנות וכו....באמת מעניין בעיני.
אני בטוח שלומדים את את זה בשיווק, אבל בגדול:
1. משרדים יפים מאד ומרשימים.
2. אנשים עם תארים מכובדים ממקומות נחשבים.
3. אנשים שמתלבשים יפה, חליפות וכו'.
4. "הילה" של פה האנשים שמבינים/עשירים משקיעים.
5. משוויצים בגודל שלהם, הרי הם גייסו/AUM/דילים שנסגרו בסך X ביליוני דולרים, כנראה שאנחנו יודעים מה אנחנו עושים.
6. משוויצים במשקיעי עוגן מפורסמים (שמשלמים דמי ניהול שונים מאד משלך, גם אם יגידו לך אחרת).
7. משוויצים בIRRים יפים מאד, איך מחשבים את הIRRים האלה זו שאלת השאלות שאין עליה תשובה (איך אפשר לחשב IRR על נכס שאין לך שמאות עליו ועוד לא נמכר נשגב מבינתי).
8. קובעים מינימום כניסה גבוה מאד כדי להראות לך "פה רק המוסדיים/העשירים באמת משקיעים" במציאות כמעט כולם יסכימו לקבל הרבה הרבה נמוך.

"כי לא הצלחנו לקחת 3% ו 30%".
צחוק צחוק אבל תתפלא, יש כאלה שמצליחים.

שים לב שלהבנתי אתה מדבר פה על FUND OF FUNDS, כלומר אין לך שליטה כלל באיזה PE להשקיע ואיזה לא, אתה תלוי לחלוטין בבנק, לטוב ולרע.
1% זה דמי ניהול סבירים ביותר, הFEEDERים שאני מכיר גובים פי 2 ואף פי 3 מזה.

שים לב שרבים מהPE אינם תזרימיות ואלה שכן הם בעלות תזרים נמוך רוב הרווח (בתקווה) מגיע בסוף, אחרי 5 עד 13 שנים.

מתנצל שלא דייקתי קודם. אכן מדובר ב FUNDS OF FUNDS ולכן זה קוסם לי.
מישהו אמר... john bogle known as mr funds of funds

אני גם עובד עם בנקים בחו"ל ופמילי אופיס וכמות הדברים האלו שנדחפו לי לפני שהבהרתי להם שזה לא משהו שאני מעוניין בו הייתה ענקית...כי הבנקים פשוט מרוויחים כל כך הרבה מהשוד הזה. דמי כניסה, דמי ניהול של הבנק, דמי ניהול של המנהל fund, דמי הניהול והצלחה של הקרנות עצמם...פיייי

לגבי PE, כמובן שיש לזה מקום, יש קרנות ומשקיעים מדהימים שעושים עבודה יוצאת מן הכלל, אבל הם די מיעוט ואתה צריך להיות מסוגל לנתח את ההשקעות שלהם , לראות את מידת המחוייבות שלהם(כמה מכספם מושקע לצידך ועוד) לפני שהייתי שוקל להשקיע בהם וישירות.(לא דרך קרן המשקיעה בכמה קרנות).
אז מה אתה אומר? לפסול על הסף?

אני נזהר בהצהרה הבאה, אבל: מה אכפת לי כמה מרוויח הבנק או כל מישהו אחר בדרך, אם אני מרוויח את מה שאני מצפה להרוויח...
אם אני מסתכל על התשואה ב5 שנים האחרונות, הם מציגים 8%-13% NET NET
אגב, הם חשפו את מספר עובדי הבנק שמושקע במוצר הזה (כמובן בתנאים טובים יותר) וכן את סך כל ההשקעה שהעובדים שמו בתכנית זו, את הותק בשנים של הצוות שמנהל את המוצר וכמה זמן הם עם הבנק.

ידוע שהבנק לעולם אינו מפסיד. אבל זה לא אומר בהכרח שהלקוח אינו יכול להרוויח...

אני נזהר בהצהרה הבאה, אבל: מה אכפת לי כמה מרוויח הבנק או כל מישהו אחר בדרך, אם אני מרוויח את מה שאני מצפה להרוויח...
אגב, הם חשפו את מספר עובדי הבנק שמושקע במוצר הזה (כמובן בתנאים טובים יותר) וכן את סך כל ההשקעה שהעובדים שמו בתכנית זו, את הותק בשנים של הצוות שמנהל את המוצר וכמה זמן הם עם הבנק.

אין הרבה משמעות לתשואה אם לא צמוד אליה הסיכון. הסנופי למשל עשה תשואה הרבה יותר גבוהה בחמש השנים האחרונות אבל אי אפשר להשוות כשהסיכון לא ידוע.
בשורה התחתונה אתה נותן לאנשים עם חליפות יקרות ותארים מפוצצים להחליט איפה להשקיע את הכסף שלך. לא משנה כמה DD תקבל וכמה בדיקות תעשה, רמה מסויימת של אי ודאות שקשורה באינטרס של הקרן (להבדיל מרמת אי הודאות שהיא אינהרנטית לכל השקעה שלה), תשאר כי גם מיידוף לא בא עם פרצוף של גנב כשלקח את המיליארדים מהמשקיעים שלו (ויש סיכונים נוספים פחות מתוקשרים).
אם הרעיון הוא לקבל גיוון השקעות, ריגוש נוסף או סתם אמונה שבחרת בטובים ביותר, זה נשמע סביר, אבל באחוזים ניכרים מהתיק אני הייתי חושש מהאפיק הזה.

בהשקעה שבה אינך מבין, לפי דעתי(וזה מה שאני אישית עושה), כן, לפסול על הסף...מקל מאד על החיים. יש כנראה מספיק דברים שבהם אתם מבין ויכול להשקיע...אתה רוצה לנסות ולייצר תשואה מעל השוק? אתה עובד בתחום מסויים אני מניח... מי החברה הכי חזקה והמתחרה שהכי מטריד אותכם? תלך למקומות שבתקווה יש לך איזשהו יתרון על השאר... לא למקום שאתה לא מבין בו בכלל ואין לך דרך להעריך את איכות המוצר.(שזה סופר לגיטמי...לי אין שום דרך להעריך את רוב החברות והסקטורים...אני חי בשלום עם זה שאת רוב החברות/ההשקעות אני שם בערמת ה"אני לא מבין מספיק"...).

העבר אינו מראה על העתיד, אני לא יודע איזה קרן הם הראו לך(ויותר חשוב איזה קרנות הם לא הראו עם תוצאות פחות טובות), אני לא יודע על איזה תקופה(הם בד"כ בוררים תקופות מסוימות...תבקש עוד קרנות ועוד תקופות ותשווה נגיד ל S&P, אתה לא מגודר משום סיכון אשר נמצא בשוק הציבורי(אם יש משבר כלכלי גדול אתה חושב שחברות פרטיות לא יפגעו? ההבדל היחיד שלא תראה את זה באופן מיידי ונזיל), אני בטוח שהם לא מבטיחים לך את התשואה הזו בשום צורה וfund of funds היא אחת מההשקעות הגרועות אם לא ה...הקיימות בעולם הפיננסי...כמות הגוזרי קופונים בדרך הופכת את האפשרות לעשות תוצאה סבירה היא כל כך נמוכה ובהגדלת סיכון כל כך גדולה(תלות במשקיעים, אי סחירות, שקיפות נמוכה, סיכון אמיתי לאובדן קרן או ירידה משמעותית ועוד ועוד).

בקשר למספר עובדי הבנקים שמשקיעים בזה...מוזר לי שחשפו כזה דבר...אבל השקעות הם לא תחרות פופלריות(בטווח הקצר כן, ע"ע חלק מהבועות בשוק)...זה שאחרים הולכים למקום מסויים זה לא אומר שזו השקעה טובה...אם כבר זה (בחלק מהמקרים) מחזק את זה שאתה תעשה תשואה נמוכה יותר כי המחיר עלה.

אקיצר, אני הייתי מתרחק...אבל כמו בפוסטים אחרים שלי...מה אני כבר מבין...כותב אנונימי באינטרנט...לקחת מה שנאמר כאן בטח לא בתור יעוץ ולא בטוח שברצינות.
(עוד מחקר שהייתי שמח לעשות זה האם מישהו אשכרה מקשיב לדעות אשר נוגדות את הרצון לעשות משהו...או יש התעלמות מהדעות האלו ורק רצון לחפש דעות שיחזקו את הכוון אלוי שוקלים ללכת....אולי באמת חבל על הדיו הוירטואלי).

מתנצל שלא דייקתי קודם. אכן מדובר ב FUNDS OF FUNDS ולכן זה קוסם לי.
מישהו אמר... john bogle known as mr funds of funds
אני חושב שגרמת למר bogle להתהפך בקברו :)

בוגל יצא חוצץ נגד השקעות אקטיביות ונגד עלויות גבוהות...להזכיר אותו באותה נשימה של fund of funds, שהיא השקעה אקטיבית בבסיסה עם עלויות הזויות, של מנהל שבוחר(!) בעלות גבוהה עוד מנהלים שמקבלים אםילו עוד יותר כסף מדמי ניהול והצלחה... זה קרוב מאד לחילול קודש:lol:

קיצר, אני הייתי מתרחק...אבל כמו בפוסטים אחרים שלי...מה אני כבר מבין...כותב אנונימי באינטרנט...לקחת מה שנאמר כאן בטח לא בתור יעוץ ולא בטוח שברצינות.
(עוד מחקר שהייתי שמח לעשות זה האם מישהו אשכרה מקשיב לדעות אשר נוגדות את הרצון לעשות משהו...או יש התעלמות מהדעות האלו ורק רצון לחפש דעות שיחזקו את הכוון אלוי שוקלים ללכת....אולי באמת חבל על הדיו הוירטואלי).
בין אם אני בסוף אכנס להשקעה מסוג זה או לא, אני חייב לציין שהתגובות מאוד עוזרות בתהליך קבלת ההחלטה ובמו"מ עם הצד השני.
אז שלא תחשוב שחבל על הדיו הוירטואלי - נהפוך הוא! אני מודה לך על כך.

בוגל יצא חוצץ נגד השקעות אקטיביות ונגד עלויות גבוהות...להזכיר אותו באותה נשימה של fund of funds, שהיא השקעה אקטיבית בבסיסה עם עלויות הזויות, של מנהל שבוחר(!) בעלות גבוהה עוד מנהלים שמקבלים אםילו עוד יותר כסף מדמי ניהול והצלחה... זה קרוב מאד לחילול קודש
הסיבה שהזכרתי את בוגל הייתה בשל עקרון ההשקעה קרנות של קרנות והרעיון של Indexes ולא בגלל העלויות.
אני מקווה שהוא עדיין שוכב בשקט :$

אוסיף שיש יוצאי דופן שבהם איני מסכים עם אהוד לגבי "אל תשקיע במה שאתה לא מבין בו".
בגדול זה נכון לגבי PE והשקעות בכלל, אבל יש את עניין המקצועיות, הנסיון, הקשרים והיכולת לסמוך על מישהו אחר שכן יכולים להיות סיבה טובה כן להשקיע למרות שזה תחום שאינך בקיא בו.
לדוגמא קרן שהייתי שמח להשקיע בה היא קרן תש"י, יש להם טרק רקורד מוכח, משקיעי עוגן מכובדים, זה תחום שקשה מאד להחשף אליו בתור משקיע קטן, הוא דפנסיבי יחסית ובעל צמיחה גבוהה.
אני לא מבין בתשתיות בארץ ובחו"ל ובתמחור שלהם ובטח שלא בDD לחברות בתחום.
יש עוד כאלה כמובן.

לא יעוץ!!

יותר קל במקום זה לבחור ענף בו אתה מאמין וצפי לתשואה של 10% שנתית בשנים הקרובות ולהשקיע בו בעמלה נמוכה.
גם כאן יש סיכון אבל לפחות אתה יודע במה אתה משקיע לא נחוץ עוד תיווך של קרן ועמלה של הבנק.

יותר קל במקום זה לבחור ענף בו אתה מאמין וצפי לתשואה של 10% שנתית בשנים הקרובות ולהשקיע בו בעמלה נמוכה.
לא תמיד אתה מבין בענף ובטח שלא יודע לקרוא דו"חות כספיים ונלתח חברות, בPE/VC אתה בעצם מאציל את הסמכות הזו לאנשים שעוסקים בזה במשרה מלאה.

בתור אחד שמנהל משהו דומה לזה (VC קטנה יחסית כאן בארץ), אני מתחבר מאוד למה ש @אורי ג. כותב. יש בזה לא מעט יתרונות, אבל נראה לי שממה שהציעו לך לא תוכל להבין באיזה תמהיל של קרנות יושקע כספך, שלא נדבר על חברות.
"איך אתם מרשים לעצמכם לקחת 2% מההון ו 20% מרווח?" - "כי לא הצלחנו לקחת 3% ו 30%".
אנחנו לוקחים 30 :) (אבל אחרי הכפלה של הכסף, אז יש הבדל) (הצחיק אותי והייתי חייב לשתף, לא ממליץ ולא משווק).

אנחנו לוקחים 30 :) (אבל אחרי הכפלה של הכסף, אז יש הבדל) (הצחיק אותי והייתי חייב לשתף, לא ממליץ ולא משווק).
הכפלה של כסף זה לא מדד, להכפיל כסף זו חוכמה קטנה מאד ב10 שנים לדוגמא.
30% מעל איזה IRR?

• אהבתי
Reactions: efi
הייתי משקיע בקרן של״השקעות אלטרנטיביות״ במידה ו:

1. הקרן נותנת לי גישה להשקעות אשר אין לי גישה אליהן בצורה קלה בשוק הציבורי ... לדוגמא PE - קניה והשבחה של חברות פרטיות(אשר ניתן לקנות אותן ברוב המקרים במחיר זול משמעותי יותר מהשוק הציבורי) או VC - השקעה מוקדמת במיזמים.
ו
2. הקרן משקיעה בתחום בו אני מאמין קיים סיכוי גבוה מאד לתשואה עודפת משמעותי על תשואה אלטרנטיבית בהתחשב בדמי ניהול.(במקרה הגרוע תעודות סל ובמקרה היותר סביר/טוב עבורי השקעה ישירה במניות ציבוריות או בחברות פרטיות בהן אני מבין ).
על מנת לפצות על הסיכון בתחום, במנהל בחוסר נזילות וכו...
ו
3. אני מבין למה הסיכוי לאובדן קרן מהותי או תמידי הוא כמעט לא קיים.(נגיד השקעות עם בטוחות או בתחום מסויים)... לא מוכן לקחת סיכון של אובדן קרן תמידי.
ו
4. המנהל/הקרן מראים תקופה ארוכה מאד של ביצועים חזקים מאד כאשר אני מבין מהסתכלות על ההשקעות שלא מדובר כאן רק במזל /תקופה .

עם כל הקריטריונים האלו עד היום הפעם היחידה שהתפתיתי(מעבר להשקעה זניחה באיזה קרן גידור) הייתה להשקיע בקרן PE של פימי כי היא ענתה על הקריטריונים אבל בסוף ירדתי מזה.
הייתי שמח להשקיע בסקויהמחר ... אבן לצערי אין לי את היכולת ולא מעוניין להשקיע בקרנות vc טיר 2/3/4 וכו...

אישית אני עדיין מעדיף לנהל את הכסף בעצמי , לא מטריד אותי שיש תחומים שאני לא מבין בהם / אין לי גישה אליהם ומאמין שיכול לייצר תשואה מספיק טובה בעצמי ללא צורך לקיחת הסיכון של הצד השלישי....לא צריך להבין בהמון או להשקיע בכל תחום בשביל להרוויח יפה מאד.

הייתה להשקיע בקרן PE של פימי כי היא ענתה על הקריטריונים אבל בסוף ירדתי מזה.
אפשר לשאול למה?
הייתי שמח להשקיע בסקויהמחר ... אבן לצערי אין לי את היכולת ולא מעוניין להשקיע בקרנות vc טיר 2/3/4 וכו...
מטעמי מינימום להשקעה? אני מניח שיש פידרים אם אתה ממש רוצה, אני אישית מאד סולד.
הקרן משקיעה בתחום בו אני מאמין קיים סיכוי גבוה מאד לתשואה עודפת משמעותי על תשואה אלטרנטיבית בהתחשב בדמי ניהול
מה זה משמעותית אצלך?
1. הקרן נותנת לי גישה להשקעות אשר אין לי גישה אליהן בצורה קלה בשוק הציבורי ... לדוגמא PE - קניה והשבחה של חברות פרטיות(אשר ניתן לקנות אותן ברוב המקרים במחיר זול משמעותי יותר מהשוק הציבורי)
נתקלתי באחת כזו מאד מעניינת לאחרונה אבל כרטיס כניסה פסיכי, לטווח של 13 שנים וגם לא תזרימית, בקיצור מיועדת למוסדיים.

אפשר לשאול למה?

מטעמי מינימום להשקעה? אני מניח שיש פידרים אם אתה ממש רוצה, אני אישית מאד סולד.

מה זה משמעותית אצלך?

נתקלתי באחת כזו מאד מעניינת לאחרונה אבל כרטיס כניסה פסיכי, לטווח של 13 שנים וגם לא תזרימית, בקיצור מיועדת למוסדיים.

1. לא נכנסתי לפימי כי היא הוצעה לי דרך פידר ולא טרחתי לנסות ליצור קשר ישירות עם הקרן...+ ברמה האישית מעדיף יותר שליטה ומאמין שיש(ויהיו) מספיק הזדמנויות בהן אבין מספיק וארגיש שיש לי מרווח בטחון מספיק בשביל להגיע לתשואה שאני מעוניין בה..... לפי מה שראיתי אבל, כנראה זו לא הייתה טעות מטורפת(וכנראה הפוך מזה) לשים קצת כסף בפימי.
2. בקשר לסקויה, שוב לא חפרתי אבל הנחתי שפשוט אין דרך להכנס(אין לי בעיה גם דרך פידר עם דמי "ניהול" סבירים...)...והשאלה אם גם זה לסקויה בארץ או בארה"ב?
מכיר כמה יזמים שהושקעו על ידי סקוייה אם היה לי מספיק אכפת כנראה שהייתי מנסה דרכם...אבל חזרה לסעיף 1.
3. לגבי תשואה משמעותית...אני לא בדיוק חושב במספר אבסולטי(למרות שיש לי תשואה מינימלית שאני רוצה לעשות ברמה שנתית על ההון מההשקעות הציבוריות והפרטיות), אלא יש לי רוב הזמן מספר השקעות שאני יכול להוסיף אליהם כסף ברמת "תשואה פוטנציאלית ובטחון" מסויימים ובמידה ואני מסתכל על משהו נוסף(כמו קרן כזו) אני מנסה להעריך האם יש בסבירות גבוהה מספיק יותר תשואה באופן מהותי מההשקעות שאני יכול להוסיף אליהם כרגע ביחס לסיכון....
לדוגמא אם למשל האופציה היחידה שלי הייתה ה S&P, אז ככל שהמחיר שלו היה עולה(והתשואה הפוטנציאלית "יורדת") אז גם מה שהייתי "דורש" מהקרנות היה יורד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
someone235 איך בודקים אחזקות של קרן? שוק ההון 6
N איך בודקים מי בעל החנות? נדל"ן 2
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
א מחלקת או צוברת איך בודקים והאם יש הבדל בין אותו נייר בבורסות שונות? שוק ההון 2
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
מ איך בודקים פער עקיבה שוק ההון 5
yossik סקר - האם אתם בודקים חשבוניות? - רצוי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
R קרנות מחקות מדדים: איך בודקים שלא עובדים עליך? שוק ההון 2
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F סימול קרן acwi 1159235 בגוגל פיננס שוק ההון 7
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7