• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

איזו ריבית אפשר לקבל על פקדון בבנק?

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,588
אתם יודעים להגיד אילו ריביות אפשר לקבל ובאילו בנקים על פקדון של סכום של מיליון עד מיליון וחצי ש"ח, כאשר דרישת הנזילות נעה בין מיידית לשנה וחצי? עדיף כמובן נזילות גבוהה, אבל אפשר קצת להתפשר בשביל ריבית גבוהה יותר. אילו עוד אלטרנטיבות סופר סולידיות יש? קרן כספית?
לגבי קרנות שהן לא קרן כספית, זה יותר בעייתי במקרה הזה ושווה התעסקות רק אם זה נותן משמעותית יותר(חשבון לא שלי ומשלם כרגע דמי משמרת ועמלות גבוהות)

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
אתם יודעים להגיד אילו ריביות אפשר לקבל ובאילו בנקים על פקדון של סכום של מיליון עד מיליון וחצי ש"ח, כאשר דרישת הנזילות נעה בין מיידית לשנה וחצי?
תבדוק בבנק י-ם.
. אילו עוד אלטרנטיבות סופר סולידיות יש? קרן כספית?
זו אחת ויש עוד אבל בכולם תקבל תשואה נמוכה יותר מפק"מ.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,588
תבדוק בבנק י-ם.
פעם התקשרתי לבנק ירושלים לברר על משכנתא והם אמרו לי שהם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות במקומות אחרים. לכן אני יותר מכוון לבנקים הגדולים.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
פעם התקשרתי לבנק ירושלים לברר על משכנתא והם אמרו לי שהם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות במקומות אחרים. לכן אני יותר מכוון לבנקים הגדולים.
נפלת על אידיוט, יש להם פק"מים בריביות טובות מאד יחסית.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,588
נפלת על אידיוט, יש להם פק"מים בריביות טובות מאד יחסית.
התקשרתי לברר על תנאים שהם מציעים למשכנתא, והנציגה שלהם אמרה לי שאם קיבלתי הצעות טובות מבנקים אחרים, הם לא יוכלו להתחרות, כי הם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות ולכן דורשים ריביות גבוהות יותר. לכן היא אפילו לא נתנה לי הצעה ואמרה שמיותר לקבוע פגישה. קשה לי להאמין שהיא אמרה את זה סתם.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
התקשרתי לברר על תנאים שהם מציעים למשכנתא, והנציגה שלהם אמרה לי שאם קיבלתי הצעות טובות מבנקים אחרים, הם לא יוכלו להתחרות, כי הם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות ולכן דורשים ריביות גבוהות יותר. לכן היא אפילו לא נתנה לי הצעה ואמרה שמיותר לקבוע פגישה. קשה לי להאמין שהיא אמרה את זה סתם.
אחלה, מה זה קשור לפק"מ?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,894
זה אומר(או לפחות יכול להגיד) שיש יותר סיכון לבנק. מה קורה אם הבנק נופל?
יש המון נעלמים - כמה ריבית הוא הבנק גובה על עודף הסיכון, מה הלימות ההון שלו ועוד.
התחושה שלי היא שבמקרה של קריסת בנק מצבו של חוסך בבנק ירושלים טוב משל חוסך בבנק הפועלים. נקווה שלא נדע.
לפחות עד היום, חוסכים בבנקים קטנים שנפלו, לא נפגעו. בנק גדול טרם נפל, אבל כשזה היה קרוב, המדינה הצילה את בעלי המניות (כלומר, הציבור שלא החזיק במניות שילם כסף לציבור שכן החזיק בהן).

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
זה אומר(או לפחות יכול להגיד) שיש יותר סיכון לבנק. מה קורה אם הבנק נופל?
זה יכול לומר הרבה דברים, לבנק יש גם דרכים לגדר כנגד הסיכונים, כדי לתת לך תשובה צריך לשבת על הדו"חות של הבנק אל מול הדו"חות של שאר הבנקאים ולהשוות, לכל בנק בדרך כלל יש את הסיכונים שלו.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,588
אז אשמח לשמוע אילו ריביות אתם חושבים שאפשר לקבל ואיפה ואם יש הצעות מעניינות שקיבלתם.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
מישהו מכיר הצעות דומות או טובות יותר מבנקים אחרים?
בסכומים כאלה פק"מים זה לא "מוצר מדף" שאפשר לבדוק באינטרנט אלא משהו בר מיקוח שצריך לבדוק ברמה סניפית, מנסיון שלי בנקים קטנים בדרך כלל נותנים ריביות טובות יותר. גם בבנק י-ם תוכל אולי לשפר ריביות עם פגישה מסודרת ומיקוח.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
תחשוב על לפתוח חשבון בנק בארץ אחרת. הריביות יותר משתלמות מאשר בארץ.
בגרוזיה אני מקבל 4.5% על פיקדון .
לקוחות חדשים מקבלים שם 3.25% ויותר.
הרבה יותר טוב מאשר בישראל.
תסביר לי איך אתה משווה ריבית על הלארי לריבית על השקל?

בדרך למינוס מיליון

משתמש סולידי
דירוג
19
ממה שבדקתי, התנאים הכי טובים זה בטפחות, המסלול הספציפי שביררתי עליו זה פיקדון ל - 10 שנים עם ריבית שיקלית שנתית של 2.8.
ניתן להנזיל את הכסף בהודעה מראש של 35 ימים בכל נקודת זמן, במידה ואכן עושים את זה יש פגיעה בתשואה .

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,700
בנק גדול טרם נפל, אבל כשזה היה קרוב, המדינה הצילה את בעלי המניות (כלומר, הציבור שלא החזיק במניות שילם כסף לציבור שכן החזיק בהן).
לאיזה ארוע אתה מתייחס?

לדעתי האישית בלבד, נפילה של בנק גדול תגרור משיכה של כספים מכל הבנקים האחרים וקריסת הכלכלה הישראלית. המדינה לא יכולה לאפשר לזה לקרות.
לעומת זאת נפילה של בנק קטן זה ארוע שמשפיע על מעט אנשים ואפשר להכיל (כמו הטפטופים על ישובי הדרום).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,894
לאיזה ארוע אתה מתייחס?

לדעתי האישית בלבד, נפילה של בנק גדול תגרור משיכה של כספים מכל הבנקים האחרים וקריסת הכלכלה הישראלית. המדינה לא יכולה לאפשר לזה לקרות.
לעומת זאת נפילה של בנק קטן זה ארוע שמשפיע על מעט אנשים ואפשר להכיל (כמו הטפטופים על ישובי הדרום).
משבר המניות הבנקאיות.
המדינה אכן לא תתן לבנק ליפול אבל גם לא תפצה במאה אחוז את המפקידים ואת בעלי המניות מהטעם הפשוט שאין לה מספיק כסף לזה (בהנחה שאתה לא מתכוון למכור טנקים, לבטל שרותי בריאות בסיסיים חינם וכיוצב). בנק קטן זה היקף אחר והמדינה יכולה לבלוע את זה על חשבוני ועל חשבונך כמובן.
במקרה הקודם המדינה פשוט הלאימה את הבנקים בתמורה לכסף שסיפקה. אני לא חושב שאם היתה מפצה בפחות אנשים היו מושכים כסף מכל הבנקים האחרים כי לא היה מקום יותר טוב לשים אותו.

amit

משתמש בכיר
דירוג
2,352
לאיזה ארוע אתה מתייחס?

נפילה של בנק גדול לא תקרה , המדינה תלאים אותו ותאפס לכם את החסכונות ע"י אינפלציה רצחנית.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
הריבית שכתבתי זה בדולר חבר יקר
על הדולר אני לא צריך להרחיק לגרוזיה בשביל ריבית כזאת.
רק העמלות בנסיון להעביר דולרים, ולנסות לפתוח בנק גרוזיני שיסכים לקבל אותי ישחקו לי את רוב התשואה.

ועל הלארי... אכן הריבית תואמת לאינפלציה

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,443
אני פתחתי בלארי וקיבלתי בזמנו לפני 4 שנים 15% הפיקדון שלי הסתיים בפברואר וחידשתי אותו על 12%.
יש לי תחושה שזו התשואה לפני עמלות, המרות, מיסים ואינפלציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 1
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
ד איזו מההלוואות במשכנתא לצמצם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
U איזו השקעה בנדלן בארץ נדל"ן 11
עוקב וקורא איזו פסיקה מעציבה בנושא מט"ח שוק ההון 48
liranviper איזו קרן אג"ח אמריקאית לבחור? שוק ההון 17
מ רכישת IWDA, דרך איזו בורסה? שוק ההון 25
ל עם איזו כתובת אתם נרשמים לשירותים? אוף טופיק 13
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
מ דילמת הסטודנט ואפקט ריבית דריבית שוק ההון 6
ח דוח שנתי - ריבית על הלוואה לא בנקאית מיסים 2
ה הלוואה ללא ריבית צרכנות פיננסית 26
מ ריבית דריבית שמפסידים לכאורה בקרן השתלמות מדמי הניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M אג"ח בסביבת ריבית אפס שוק ההון 18
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
י חישוב ריבית דריבית באקסל אוף טופיק 4
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
ה קנית אגח להגנה מעלית ריבית שוק ההון 1
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
L צבירת ריבית מחשבונות חסכון של קריפטו השקעות אלטרנטיביות 23
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
ב הלוואה ללא ריבית למינוף סולידי והשקעות ראשוניות בשוק? שוק ההון 15
רוטב פיצה מכירת דירה והשקעה בשוק ההון בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 20
ר השקעה באגרות חוב ממשלתיות בסביבת ריבית אפסית שוק ההון 3
E ההבדל בין ריבית נומינלית לריבית ריאלית בקרנות מחקות שוק ההון 8
Y ריבית דריבית שוק ההון 11
ו חסכון בנקאי ויתור על ריבית? שוק ההון 1
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 39
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1
P האם ריבית מהחזר מס נחשבת הכנסה? צרכנות פיננסית 0
A יחס אינפלציה - ריבית - שוק ההון - נדל"ן שוק ההון 0
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
P הצמדה/ריבית על חוב שתשלומו נדחה בגלל המקבל צרכנות פיננסית 8
H עזרה בנושא קרנות נאמנות אג"ח שקליות ריבית קבועה ממשלתיות שוק ההון 0
א סיווג ריבית מאג"ח של חברה זרה שנסחר בארץ כהכנסה בחו"ל בטופס 867 ג' צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

למעלה