• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזו קרן אג"ח אמריקאית לבחור?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
שלום לכולם ושבוע טוב :)

בהמשך לפוסט הקודם שלי קרן אג"ח ישראלית או אמריקאית, החלטתי לפתוח דיון שמתמקד ביתרונות והחסרונות של קרנות האג"ח האמריקאיות השונות.

עשיתי סיכום קטן (עיגלתי קצת מספרים לשם נוחות) של האפשרויות המובילות שמצאתי

מחקות את כל שוק האג”ח האמריקאי
BND
0.07%
Most Popular ETF
8000 Bonds
Net Assets 150$ billion
Gov 64%
Effective Duration 8 years
Aaa 68%
Aa 5%
A 12%
Baa 14%

AGG
0.08%
5000 Bonds
Net Assets 32$ billion
Gov 38%
Effective Duration 5 years
AAA 73%
AA 3%
A 10%
BBB 13%

SCHZ
0.05%
2600 Bonds
Net Assets 2.2$ billion
37% Gov
Effective Duration 5 years
AAA 72%
AA 4%
A 10%
BBB 14%

מחקות רק את הממשלתיות
SCHR
0.09%
80 Bonds
Net Assets 0.5$ billion
Effective Duration 5.5 years
100% Gov

VGIT
0.10%
170 Bonds
Net Assets 0.5$ billion
Effective Duration 5.5 years
100% Gov

מה הפייבוריט שלכם ולמה? אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות

אני אישית נוטה לבחור ב VGIT, משום שהיא מחקה רק ממשלתיות, ויש לה פי 2 אחזקות מSCHR.. ההבדל בדמי ניהול שלהן פיצפון.
למרות זאת, עדיין שוקל ברצינות את BND - אמנם יש לה 1/3 שהם לא ממשלתיות, והמח"מ שלה ארוך יותר (אני מעדיף יותר קצר בסביבת הריבית הנוכחית), אבל היא עדיין הכי גדולה, ובכל זאת הרוב הוא כן Aaa וממשלתי.
לפחות לפי מה שרשום כאן הסיכוי לחדלות פירעון מאוד קטן.

אגב, מתנצל מראש על זה שהפכתי להיות פותח דיונים סדרתי. אני מעדיף שיהיו כמה דיונים ממוקדים ושלא יהיה ערבוביידה בין דיונים שונים כמו שראיתי שקורה בפוסטים אחרים.. ואז מאוד קשה ומתיש לעקוב, בטח למי שמנסה להבין בדיעבד אחרי שיש בפוסט כבר 15 עמודים של תגובות על עניינים שונים :)

תודה

סתם מתוך סקרנות, יש סיבה שלא הכנסת קרנות של Ishares לבדיקה?
דווקא חשבתי שמבחינת פיצול בתי השקעות, לשים אג"ח בקרן שלישית יכול להשקיט ראש, מה גם שיש להם למשל קרן מחקה אגח ממשלתי לטווח קצר יותר (אני חושב, לא בטוח, זוכר שראיתי לפני כמה ימים ואין לי רפרנס כרגע, יהיה לי בטח בערב)
עריכה:
פיספסתי את AGG,
אני קצת חושב על ISTB כאופציה ואשמח לשמוע מחשבות גם עליו =]
https://www.ishares.com/us/products/244051/ishares-core-shortterm-us-bond-etf

נערך לאחרונה ב:
לדעתי רכישה של קרנות זרות (צמודות דולר) לא מתיישבת עם הרעיון שהחלק האגחי של התיק אמור להיות לא תנודתי.

החלק האגחי של התיק אמור להיות לא תנודתי.
אג"ח הוא תנודתי.
יש שקונים אג"ח בציפייה שהוא יתנודד פחות מאשר מניות, וכך התיק יהיה יציב יותר. בעיני חלק מהמשקיעים אג"ח דולרי צפוי להיות יציב יותר ריאלית.
אחרים קונים אג"ח בצפיה למתאם שלילי עם המניות. מתאם כזה עשוי להיות חלש יותר בין מניות עולמיות ואג"ח ישראלי.

@adamshalev ראיתי בתיק שלך שאתה מחזיק את IEI. מדוע לא את VGIT? היא זולה יותר ב50%

@adamshalev ראיתי בתיק שלך שאתה מחזיק את IEI. מדוע לא את VGIT? היא זולה יותר ב50%
IEI שעולה 0.15% היא ב-50% יקרה יותר מ-VGIT שעולה 0.1%, אבל VGIT לא ב-50% זולה יותר.
כאשר בחרתי ב-IEI ההפרש ביניהם היה קטן יותר, עם 0.12% ל-VGIT, והעדפתי את המחמ"מ הקצר יותר של IEI.
תודה על ההערה, אני בהחלט אחשוב על VGIT שוב.

מה לגבי ITE? היא מושקעת רק באג"ח של ממשלת ארה"ב אבל בכולן, בניגוד ל-VGIT שלא מושקעת בצמודות מדד. ITE מושקעת באג"ח בעלות מח"מ של 1-10 שנים ו-VGIT מושקעת בכאלה בעלות מח"מ של 3-10 שנים. מבחינת מספר האג"ח והפיזור הן די דומות (עם יתרון קל ל-ITE). ב-ITE כשני שליש מהאג"ח הן בעלות מח"מ של 1-5 שנים ושליש בעלות מח"מ של 5-10 שנים ואילו ב-VGIT חצי מהאג"ח בעלות מח"מ של 3-7 שנים וחצי בעלות מח"מ של 7-10 שנים.
בדמי הניהול יש עוד יתרון קטן ל-ITE של 0.02%.

לדעתי רכישה של קרנות זרות (צמודות דולר) לא מתיישבת עם הרעיון שהחלק האגחי של התיק אמור להיות לא תנודתי.
כתבתי פעמים רבות למה אני חושב שזה לא נכון. למעט מקרים שאתה חי מהיד לפה מהחסכונות שלך, להגיד שאתה ״מסתכן״ כשאתה בדולרים מאד מוזר בעיני (אני אישית מעדיף לקחת את הסיכון הזה).

לגבי איזה תעודה אמריקאית: קודם כל לדעתי, אתה צריך לענות על 2 שאלות חשובות:
1. איזה מח״מ אתה רוצה?
2. האם אתה רוצה רק ממשלתי או גם קונצרני?
לגבי קונצרני, אני מסכים עם הסולידית שזה מיותר. אם אתה רוצה יותר תשואה מהכיוון של חברות, תעלה את % המניות בתיק שלך. BND נפל. (אגב, במפולת 2008 הוא אכן נפל תרתי משמע).
לגבי מח״מ: אני האחרון לייעץ. אבל: אני חושב שזה טעות לומר ״עכשיו הריבית קטנה ולכן ...״ אני אפילו לא יודע איך להשלים את המשפט. יהיו כאלו שיגידו: ״הריבית מאד קטנה, ולכן זה שגעון להשקיע באג״ח ארוך, הרי כשהריבית תעלה הוא יפול.״ טיעון הפוך מזה: ״הריבית נמוכה, אבל השוק כבר לוקח את זה בחשבון. הממשלה קונה אג״חים קצרים ובינוניים של עצמה, ובכך בעצם מורידה את המח״מ האמיתי של האג״חים שלה. לכן, הגיוני בתקופה כזאת להשקיע במח״מ ארוך, כי הוא למעשה קצר יותר (בגלל התערבות הממשלה) מאשר הוא מצהיר על עצמו.״
אפשר לשחק באתרים כמו portfolio visualizer ולראות שמ-2000 עד היום היה יתרון ברור בהוספת אג״חים עם מח״מ לא קצר מדי (בהורדת השונות, תוך פגיעה מינימלית בתוחלת).
אבל בסופו של יום, אף אחד לא יודע מה המח״מ האידאלי. יהיו שיגידו לא יותר מ-5 שנים, ויהיו שיגידו 10 שנים. אני אומר 9 שנים (סתם מספר יפה). אין תשובה אמיתית.
הדרך, לדעתי, הזולה והאמינה ביותר להגיע לשם היא קומבינציה של שתי קרנות של vanguard שתיהם מחזיקות רק ממשלתיות ארה״ב:
VGIT - מח״מ של 5.2 שנים. לי זה אישית נראה קצר מדי
EDV - מח״מ של 25 שנה.
אם תשים למשל 80% מהכסף המיועד לאג״ח ב-VGIT ו20% ב-EDV תקבל מח״מ של בערך 9 שנים. אבל תבחר איזה מספר שנראה לך. אני לא מכיר אף אחד שיודע לחזות את המספר האמיתי גם בתקופות של מיתון וגם בתקופות של צמיחה.
אני לא יועץ ולא מייעץ.

עוד תוספת ששווה להזכיר: להשקיע באג"ח אמריקאי יש חסרון בולט על הישראלי והוא המיסוי. המיסוי על אג"ח אמריקאי הוא 25% על הקופונים ו-25% על רווח הון. לעומת 15% בישראלי או 25% מעל הרווח הראלי. לכאורה, הבעייה הזאת קיימת גם במניות: אבל במניות, האלטרנטיבות הישראליות להשקעה במדדים (כמו קרנות מחקות) עושקות אותך בעמלות (יותר מהקרנות המחקות של האג"חים הישראלים) וגם עוקבות אחרי מדד NTR (כאילו שולם מס על הדיבידנדים). בקרנות שעוקבות אחרי אג"חים ישראלים זה לא המצב.
בקיצור, אני כן רואה הגיון בפיזור סיכונים על עוד אג"חים חוץ מישראל. אבל מטעמי מס, יש יתרון בהשקעה באג"ח ישראלי. יכול להגיע עד 5-10% אחרי 20 שנה. תלוי מה מציבים בסימולציה.

אבל מטעמי מס, יש יתרון בהשקעה באג"ח ישראלי. יכול להגיע עד 5-10% אחרי 20 שנה. תלוי מה מציבים בסימולציה.
@Ron B האם יהיה נכון להשוות השקעה באג"ח אמריקאי מול ישראלי, כמו בהשוואה שעשית כאן? כשהיתרון במקרה הזה יצא כ-2% ל20 שנה.

@liranviper גם אני מנסה להחליט על הקצאת האג"ח הדולרי. אשמח לדעת באיזו קרן בחרת בסופו של דבר ולמה.
אגב האם שקלת את GOVT?

תודה!

@liranviper גם אני מנסה להחליט על הקצאת האג"ח הדולרי. אשמח לדעת באיזו קרן בחרת בסופו של דבר ולמה.
אגב האם שקלת את GOVT?
בחרתי בסוף ב50%-50% אג"ח ממשלתי ישראלי צמוד ולא צמוד. בגדול הסיבה היא שזו הייתה הבחירה הכי פשוטה- במובן מסויים אמרתי לעצמי שאני לא יודע מה יותר טוב, לכן אלך עם הבחירה הפשוטה. ברוח כלל ה80-20, בחרתי להתמקד במה שיתן לי 80% מהאפקטיביות.. במיילא אף אחד לא באמת יודע מה יותר טוב.

מה שכן, היום כשכבר עברו כמה חודשים מאז שפתחתי את התיק, ואני מרגיש שקראתי לא מעט (עוד יש לי הרבה אני כל הזמן לומד) ואני כבר קפצתי למים, גמלה בליבי ההחלטה להוסיף גם אג"ח ממשלתי אמריקאי באחוז מסויים. אני עוד לא יודע אם BND או EDV או אחר, אני רוצה לעשות קצת מחקר עצמי קודם ואז להחליט. אתה יכול לשמוע את הנימוקים בדיון שפתחתי בנושא, אבל ב3 נקודות: מעדיף אג"ח של ארה"ב על פני ישראל, איזון יותר טוב מול מניות, חוסך לקנות דולרים ביוקר בזמן משברים כדי לאזן.

נקודות נוספות:
- מחלקת מול צוברת- משיקולי מס עדיף צוברות להבנתי, למי שחי מהתיק אולי יעדיף מחלקות.
-מס ירושה פוטנציאלי בעתיד- חיסרון גדול לאמריקאיות למי שזה שיקול בשבילו.
- מסכים עם ron b@ לגבי קונצרני- ההחלטה צריכה להיות עקרונית ולא בדרך אגב תוך כדי בחירת הנייר.
- מחמ- כנל, החלטה עקרונית ולא עפ מה שנראה לי שאני חושב על הריבית כרגע.
- יש ל ishares תעודת אגח ממשלתי ארוך צמוד, igil אני חושב, ויש גם תעודה על ממשלתי אמריקאי 7-10. לא זוכר סימול. לא מחלקות. אין מס ירושה. דמי ניהול יקרים יותר מאלטרנטיבות. לא מחזיק, לא ממליץ. מחשבות אקראיות בזמן שהילדים עוסקים בפירוק שיטתי של הבית.

מחלקת מול צוברת- משיקולי מס עדיף צוברות להבנתי
רק בחשבון פטור ממס.
בחשבון חייב אתה תשלם מס כפול על הדיבידנד בקרן צוברת.

-מס ירושה פוטנציאלי בעתיד- חיסרון גדול לאמריקאיות למי שזה שיקול בשבילו.
שקיים כבר עשרות שנים ועד היום לא נגבה מאף אחד עלי האדמות.
חיסרון גדול למי שהוא חושב שהוא יהיה האדם הראשון על פני כדור הארץ שהאמריקאים ירדפו אחריו בשביל מס ירושה.

לא חושב שאהיה האדם הראשון... פחות חשוב לי אישית המיקום שלי בתור. גם לא חושב שירדפו אחרי. אבל בשנים האחרונות יש מגמה אמריקאית ועולמית של הידוק המיסוי. אם יחליטו על אכיפה של זה הם לא יצטרכו לרדוף אחרי אף אחד, הכל יבוצע אוטומטית באדיבות הבנק/ברוקר. להגיד שלא יכול להיות שזה יקרה? נראה לי סיכון גדול מדי... מוכן לשלם קצת יותר בשוטף כדי להימנע מסיכון זה. לא מייעץ/ממליץ כמובן, כל אחד לפי מה שנראה לו הכי טוב לעצמו.

תמיכה לכיוון שמתקדמים בו מהבוקר:
http://www.themarker.com/law/1.2961303

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ogi
אם יחליטו על אכיפה של זה הם לא יצטרכו לרדוף אחרי אף אחד, הכל יבוצע אוטומטית באדיבות הבנק/ברוקר. להגיד שלא יכול להיות שזה יקרה? נראה לי סיכון גדול מדי... מוכן לשלם קצת יותר בשוטף כדי להימנע מסיכון זה. לא מייעץ/ממליץ כמובן, כל אחד לפי מה שנראה לו הכי טוב לעצמו.
אם הם יתחילו לאכוף זאת אז אתה תשמע על כך מראש ותוכל לנקוט בצעדים שמגנים עליך כגון מכירת הניירות האמריקאיים (תוך התחשבות במיסוי) ורכישת ניירות אחרים במקומם.

עקב כך הסיכויים שאתה תספוג פגיעה מהותית ממס ירושה חוזרים להיות רלוונטיים רק אם אתה תהיה בין הראשונים שיגבו אותו מהם עלי האדמות (אחרת יכלת להנזיל את הניירות בעצמך ולא להיות חייב במס שכזה).

מה שאתה אומר זה שאתה מוכן לשלם היום הרבה יותר בשביל להימנע מתשלום עתידי שאינו וודאי בכלל.

זו כמובן החלטה שלך רק חשוב להבין שאתה לא באמת נמנע מתשלום מס וודאי ע"י תשלום יתר היום.

לשלמות הפוסט למען אלו שרוצים אג"ח קצרות:

VGSH
0.07%
148 Bonds
Effective Duration 1.9 years
100% Gov

כמו כן, SCHR ירדה לדמי ניהול של 0.06% (קודם 0.09%)

VGIT ירדה לדמי ניהול של 0.07% (קודם 0.10%)
אני רואה ש0.07% מההחזקות שלה לפי מדינה זה אג"ח של ... ישראל. ההחזקה השלישית בגודלה. כבוד ועוצמה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 2
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
S איזו פקודה מקבילה ל "market" שוק ההון 1
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
J איזו s&p 500 הכי זולה בטווח רחוק? שוק ההון 10
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
H התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה התפתחות אישית 5
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
ד איזו מההלוואות במשכנתא לצמצם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
L איזו ריבית אפשר לקבל על פקדון בבנק? שוק ההון 28
U איזו השקעה בנדלן בארץ נדל"ן 11
עוקב וקורא איזו פסיקה מעציבה בנושא מט"ח שוק ההון 48
מ רכישת IWDA, דרך איזו בורסה? שוק ההון 25
ל עם איזו כתובת אתם נרשמים לשירותים? אוף טופיק 13
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 2
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14

נושאים דומים

Back
למעלה