• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזו ריבית אפשר לקבל על פקדון בבנק?

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,715
אתם יודעים להגיד אילו ריביות אפשר לקבל ובאילו בנקים על פקדון של סכום של מיליון עד מיליון וחצי ש"ח, כאשר דרישת הנזילות נעה בין מיידית לשנה וחצי? עדיף כמובן נזילות גבוהה, אבל אפשר קצת להתפשר בשביל ריבית גבוהה יותר. אילו עוד אלטרנטיבות סופר סולידיות יש? קרן כספית?
לגבי קרנות שהן לא קרן כספית, זה יותר בעייתי במקרה הזה ושווה התעסקות רק אם זה נותן משמעותית יותר(חשבון לא שלי ומשלם כרגע דמי משמרת ועמלות גבוהות)

אתם יודעים להגיד אילו ריביות אפשר לקבל ובאילו בנקים על פקדון של סכום של מיליון עד מיליון וחצי ש"ח, כאשר דרישת הנזילות נעה בין מיידית לשנה וחצי?
תבדוק בבנק י-ם.
. אילו עוד אלטרנטיבות סופר סולידיות יש? קרן כספית?
זו אחת ויש עוד אבל בכולם תקבל תשואה נמוכה יותר מפק"מ.

תבדוק בבנק י-ם.
פעם התקשרתי לבנק ירושלים לברר על משכנתא והם אמרו לי שהם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות במקומות אחרים. לכן אני יותר מכוון לבנקים הגדולים.

פעם התקשרתי לבנק ירושלים לברר על משכנתא והם אמרו לי שהם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות במקומות אחרים. לכן אני יותר מכוון לבנקים הגדולים.
נפלת על אידיוט, יש להם פק"מים בריביות טובות מאד יחסית.

נפלת על אידיוט, יש להם פק"מים בריביות טובות מאד יחסית.
התקשרתי לברר על תנאים שהם מציעים למשכנתא, והנציגה שלהם אמרה לי שאם קיבלתי הצעות טובות מבנקים אחרים, הם לא יוכלו להתחרות, כי הם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות ולכן דורשים ריביות גבוהות יותר. לכן היא אפילו לא נתנה לי הצעה ואמרה שמיותר לקבוע פגישה. קשה לי להאמין שהיא אמרה את זה סתם.

התקשרתי לברר על תנאים שהם מציעים למשכנתא, והנציגה שלהם אמרה לי שאם קיבלתי הצעות טובות מבנקים אחרים, הם לא יוכלו להתחרות, כי הם מתמחים בלקוחות שמתקשים לקבל הלוואות ולכן דורשים ריביות גבוהות יותר. לכן היא אפילו לא נתנה לי הצעה ואמרה שמיותר לקבוע פגישה. קשה לי להאמין שהיא אמרה את זה סתם.
אחלה, מה זה קשור לפק"מ?

זה אומר(או לפחות יכול להגיד) שיש יותר סיכון לבנק. מה קורה אם הבנק נופל?
יש המון נעלמים - כמה ריבית הוא הבנק גובה על עודף הסיכון, מה הלימות ההון שלו ועוד.
התחושה שלי היא שבמקרה של קריסת בנק מצבו של חוסך בבנק ירושלים טוב משל חוסך בבנק הפועלים. נקווה שלא נדע.
לפחות עד היום, חוסכים בבנקים קטנים שנפלו, לא נפגעו. בנק גדול טרם נפל, אבל כשזה היה קרוב, המדינה הצילה את בעלי המניות (כלומר, הציבור שלא החזיק במניות שילם כסף לציבור שכן החזיק בהן).

זה אומר(או לפחות יכול להגיד) שיש יותר סיכון לבנק. מה קורה אם הבנק נופל?
זה יכול לומר הרבה דברים, לבנק יש גם דרכים לגדר כנגד הסיכונים, כדי לתת לך תשובה צריך לשבת על הדו"חות של הבנק אל מול הדו"חות של שאר הבנקאים ולהשוות, לכל בנק בדרך כלל יש את הסיכונים שלו.

אז אשמח לשמוע אילו ריביות אתם חושבים שאפשר לקבל ואיפה ואם יש הצעות מעניינות שקיבלתם.

מישהו מכיר הצעות דומות או טובות יותר מבנקים אחרים?
בסכומים כאלה פק"מים זה לא "מוצר מדף" שאפשר לבדוק באינטרנט אלא משהו בר מיקוח שצריך לבדוק ברמה סניפית, מנסיון שלי בנקים קטנים בדרך כלל נותנים ריביות טובות יותר. גם בבנק י-ם תוכל אולי לשפר ריביות עם פגישה מסודרת ומיקוח.

תחשוב על לפתוח חשבון בנק בארץ אחרת. הריביות יותר משתלמות מאשר בארץ.
בגרוזיה אני מקבל 4.5% על פיקדון .
לקוחות חדשים מקבלים שם 3.25% ויותר.
הרבה יותר טוב מאשר בישראל.
תסביר לי איך אתה משווה ריבית על הלארי לריבית על השקל?

ממה שבדקתי, התנאים הכי טובים זה בטפחות, המסלול הספציפי שביררתי עליו זה פיקדון ל - 10 שנים עם ריבית שיקלית שנתית של 2.8.
ניתן להנזיל את הכסף בהודעה מראש של 35 ימים בכל נקודת זמן, במידה ואכן עושים את זה יש פגיעה בתשואה .

בנק גדול טרם נפל, אבל כשזה היה קרוב, המדינה הצילה את בעלי המניות (כלומר, הציבור שלא החזיק במניות שילם כסף לציבור שכן החזיק בהן).
לאיזה ארוע אתה מתייחס?

לדעתי האישית בלבד, נפילה של בנק גדול תגרור משיכה של כספים מכל הבנקים האחרים וקריסת הכלכלה הישראלית. המדינה לא יכולה לאפשר לזה לקרות.
לעומת זאת נפילה של בנק קטן זה ארוע שמשפיע על מעט אנשים ואפשר להכיל (כמו הטפטופים על ישובי הדרום).

לאיזה ארוע אתה מתייחס?

לדעתי האישית בלבד, נפילה של בנק גדול תגרור משיכה של כספים מכל הבנקים האחרים וקריסת הכלכלה הישראלית. המדינה לא יכולה לאפשר לזה לקרות.
לעומת זאת נפילה של בנק קטן זה ארוע שמשפיע על מעט אנשים ואפשר להכיל (כמו הטפטופים על ישובי הדרום).
משבר המניות הבנקאיות.
המדינה אכן לא תתן לבנק ליפול אבל גם לא תפצה במאה אחוז את המפקידים ואת בעלי המניות מהטעם הפשוט שאין לה מספיק כסף לזה (בהנחה שאתה לא מתכוון למכור טנקים, לבטל שרותי בריאות בסיסיים חינם וכיוצב). בנק קטן זה היקף אחר והמדינה יכולה לבלוע את זה על חשבוני ועל חשבונך כמובן.
במקרה הקודם המדינה פשוט הלאימה את הבנקים בתמורה לכסף שסיפקה. אני לא חושב שאם היתה מפצה בפחות אנשים היו מושכים כסף מכל הבנקים האחרים כי לא היה מקום יותר טוב לשים אותו.

לאיזה ארוע אתה מתייחס?

נפילה של בנק גדול לא תקרה , המדינה תלאים אותו ותאפס לכם את החסכונות ע"י אינפלציה רצחנית.

הריבית שכתבתי זה בדולר חבר יקר
על הדולר אני לא צריך להרחיק לגרוזיה בשביל ריבית כזאת.
רק העמלות בנסיון להעביר דולרים, ולנסות לפתוח בנק גרוזיני שיסכים לקבל אותי ישחקו לי את רוב התשואה.

ועל הלארי... אכן הריבית תואמת לאינפלציה

אני פתחתי בלארי וקיבלתי בזמנו לפני 4 שנים 15% הפיקדון שלי הסתיים בפברואר וחידשתי אותו על 12%.
יש לי תחושה שזו התשואה לפני עמלות, המרות, מיסים ואינפלציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזו פקודה מקבילה ל "market" שוק ההון 1
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
J איזו s&p 500 הכי זולה בטווח רחוק? שוק ההון 10
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 2
H התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה התפתחות אישית 5
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
ד איזו מההלוואות במשכנתא לצמצם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
S מדד של איזו מדינה הביא את התשואה הכי גרועה מאז 2008 ויש לו נייר ערך שעוקב אחריו מאז שוק ההון 11
U איזו השקעה בנדלן בארץ נדל"ן 11
עוקב וקורא איזו פסיקה מעציבה בנושא מט"ח שוק ההון 48
liranviper איזו קרן אג"ח אמריקאית לבחור? שוק ההון 17
מ רכישת IWDA, דרך איזו בורסה? שוק ההון 25
ל עם איזו כתובת אתם נרשמים לשירותים? אוף טופיק 13
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
V תשלום ריבית על מינוס דולרי/שקלי בIB שוק ההון 10
T ריבית קבועה צמודה + אינפלציה = ריבית קבועה לא צמודה? נדל"ן 10
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
A ריבית בib שוק ההון 12
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ד צורת סילוקין להלואה בסביבת ריבית יורדת צרכנות פיננסית 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
N מס על ריבית נצברת ב-IB? מיסים 4
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה