• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת IWDA, דרך איזו בורסה?

מיכאל

משתמש רגיל
דירוג
38
iShares Core MSCI World UCITS ETF.
ניתן לרכישה בבורסות הבאות:
איטליה(יורו).
לונדון (פאונד, דולר)
אמסטרדם (יורו)
גרמניה(יורו)
שוויץ(דולר)
מקסיקו(מטבע מקומי)

אני מעוניין לרכוש באמצעות EURO, האם קיימת עדיפות לאחת מהבורסות?

ני שוקל לקנות אותה קרן גם ביורו וגם דולר בכדי לצמצם רגישות למט"ח בודד
ברגע שקנית את אותה הקרן - זה לא משנה באיזה מטבע קנית, היא תלויה אך ורק ברגישות החברות המרכיבות אותה למטבעות העולם, בלי שום קשר למטבע בו נקובה הקרן.
אם קניתי שק אורז נקוב בדולר או יורו - זה לא מגדר אותי מול דולר או יורו, זה אותו שק אורז...

@מיכאל
לא יודע מה הנסיבות, אבל אישית, אם מקור היורו היה חד-פעמי - הייתי ממיר אותי לשקלים (ומשלם חד פעמית את העלות), מעביר לחשבון ההשקעות ולא מתעסק בזה. אני לא אוהב לייצר מורכבות לטווח ארוך בתיק ההשקעות שלי בגלל איזו סיטואציה חד פעמית.
מה גם שעלות השקעה דרך חשבון בנק היא לרוב יקרה יותר מאשר בית השקעות (דמי משמרת נגיד), ככה שזה יעלה יותר לטווח ארוך.

אני שוקל לקנות אותה קרן גם ביורו וגם דולר בכדי לצמצם רגישות למט"ח בודד
(בכל מקרה יש לנו שני "חשבונות" ב IRA)
למה אם אתה קונה את אותה הקרן במטבעות שונים אתה מצמצם את הרגישות למט"ח?
כמו שאני מבין את זה ההפרש בין שני הנירות אמור להיות בדיוק היחס בין היורו לדולר.
וההפרש בין יורו/שקל לדולר/שקל אמור להיות זהה.

@Yevgeny . התנאים שלי בבנק הם קרובים מאוד לתנאים בבית השקעות. אין דמי משמרת. עמלת קנייה 0.2%. השאלה היא האם קיים יתרון יחסי לאחת מהבורסות. או שהבחירה היא אקראית, בהינתן שמטבע הרכישה הוא euro.

@מיכאל העמלה של הברוקר מולו עובד הבנק (ומעביר את העלות אליך לרוב) בכל בורסה יכולה בהחלט להיות שונה - מציע לבדוק את זה באופן מפורש מול הבנק. חוץ מזה הסחירות וה-spread של הנייר ישתנה מבורסה לבורסה.

נניח שמגיע הרגע למכור את הקרן והתמורה משכת בשקלים, מאותו רגע אין לי שק אורז יש שק שקלים
השאלה האם שתי קרנות שאחת נקובה ביורו ואחת נקובה ביורו כאשר הומרו אליהן אותם הר של שקלים עם אותן עמלות ק/מ
האם בהמרה חזרה יתקבל אותו הר שקלים או שבגלל פערי המרה יווצר פער

הקרן לא מגודרת לשום מט"ח. זה לא משנה אם היא נקובה בשקל, דולר ,יורו או פזו.
הערך יהיה אותו ערך.
להיפך חוסר הגידור מכניס להבנתי פקטור של המרת מטח לשקלים או שפספסתי משהוא

להיפך חוסר הגידור מכניס להבנתי פקטור של המרת מטח לשקלים או שפספסתי משהוא
המרה זה פונק' של איזה מטבע יש לך ביד, ובאיזה מטבע הקרן נקובה.
היא לא משפיעה על סיכון המט"ח.
כמו שיבגני הראה יפה - שק אורז שווה לשק אורז, בלי קשר למטבע שעימו קנית את השק.

השווי שלו יעלה וירד עם הביקוש לאורז, ולא כתלות ביחס ההמרה של השקל לדולר או מטבע אחר (אלא אם כן יש קשר הדוק בין עלות ייצוא האורז למטבע של המדינה שבו הוא מיוצר).

המרה זה פונק' של איזה מטבע יש לך ביד, ובאיזה מטבע הקרן נקובה.
היא לא משפיעה על סיכון המט"ח.
כמו שיבגני הראה יפה - שק אורז שווה לשק אורז, בלי קשר למטבע שעימו קנית את השק.

השווי שלו יעלה וירד עם הביקוש לאורז, ולא כתלות ביחס ההמרה של השקל לדולר או מטבע אחר (אלא אם כן יש קשר הדוק בין עלות ייצוא האורז למטבע של המדינה שבו הוא מיוצר).

נניח שבנקודת זמן מסויים שק אורז עולה אותו דבר בגרמניה וארהב (תחת שער המרה)
קניתי 2 שקים , לאחר חודש לא השתנה מחיר האורז בשתי המדינות
מכרתי את השק הגרמני והמרתי לדולרים ללא עמלות האם אקבל אותו סכום דולרי ?
התשובה להבנתי היא תלוי ביחס ההמרה מיורו לדולר בזמן ההמרה
כמובן שאם הייתי מבשל את האורז זה לא היה מטריד אותי אבל אין לי דרך לאכל קרן מחקה ללא המרה לשקלים :)

@ע.מדי
בדוגמא שלך, אם בעת המכירה שער ההמרה בין השקל ליורו השתנה, אז מחיר שק הקמח ישתנה בהתאם.
למשל אם היורו נחלש פי שניים, שק אורז בגרמניה יעלה פי שניים יורו משהוא עלה קודם. זאת המשמעות של מטבע שנחלש.
אם מחיר השק היה נשאר אותו הדבר היית יכול לעשות ארביטראז' בין המדינות (לקנות חוזים על שקי קמח בגרמינה בחצי מהמחיר שבו אתה מוכר חוזים על שקי קמח בישראל). הארביטראז' ימשך עד שמחירי שק האורז בגרמניה יעלו וישקפו את הפער בשערי המטבעות.

@ע.מדי
בדוגמא שלך, אם בעת המכירה שער ההמרה בין השקל ליורו השתנה, אז מחיר שק הקמח ישתנה בהתאם.
למשל אם היורו נחלש פי שניים, שק אורז בגרמניה יעלה פי שניים יורו משהוא עלה קודם. זאת המשמעות של מטבע שנחלש.
אם מחיר השק היה נשאר אותו הדבר היית יכול לעשות ארביטראז' בין המדינות (לקנות חוזים על שקי קמח בגרמינה בחצי מהמחיר שבו אתה מוכר חוזים על שקי קמח בישראל). הארביטראז' ימשך עד שמחירי שק האורז בגרמניה יעלו וישקפו את הפער בשערי המטבעות.
מה שאתה אומר שפערי הארביטראז גם אם הם קיימים הם חייבים להיות זניחים אחרת הם יסגרו במהירות ואז מה שנותר זה רק להחליט איזו בורסה זולה יותר לקניה

מה שאתה אומר שפערי הארביטראז גם אם הם קיימים הם חייבים להיות זניחים אחרת הם יסגרו במהירות ואז מה שנותר זה רק להחליט איזו בורסה זולה יותר לקניה
נכון. ואתה יכול להודות לכל חברות האלגו-טריידינג שדואגות לסגור ארביטראז' יותר מהר משאתה יכול להגות את המילה.

ברגע שקנית את אותה הקרן - זה לא משנה באיזה מטבע קנית, היא תלויה אך ורק ברגישות החברות המרכיבות אותה למטבעות העולם, בלי שום קשר למטבע בו נקובה הקרן.
זה כבר תלוי אם אתה בחשבון ממוסה או לא.
בחשבון IRA אני מסכים עם הקביעה הזו אבל בחשבון ממוסה מס רווחי ההון שלך מתואם עם שינויי שער המטבע כך שאתה יכול לרכוש את אותה הקרן בשני מטבעות ובפרישה להחליט איזה למכור בשביל לצמצם את חבות המס בגלל שינויי מטבע זמניים.

התנאים שלי בבנק הם קרובים מאוד לתנאים בבית השקעות. אין דמי משמרת. עמלת קנייה 0.2%.
מה לגבי עמלת מינימום?

השאלה היא האם קיים יתרון יחסי לאחת מהבורסות. או שהבחירה היא אקראית
אני הייתי בודק מה נפח המסחר הממוצע של אותו הנייר בבורסאות השונות ורוכש אותו בבורסה שבה הנפח הוא הגדול ביותר.

כמו כן העמלות שלך משתנות בין בורסה לבורסה אז אל תחשוב שאתה מקבל את אותה העמלה בכל מקום בלי לוודא זאת מראש.

@adamshalev
להבנתי יש משמעות למטבע בו נקנה הנייר בהיבטי מס רווח הון בארץ וזאת כיוון שהמס מחושב על פי הרווח בערכי מט״ח.
כך לדוגמא שתי השקעות באותו נייר אולם בשני מטבעות זרים שונים תמוסנה באופן שונה.
אם מטבע א׳ התחזק יותר ממטבע ב׳ בתקופת האחזקה, ההשקעה בנייר הנקוב במטבע א׳ תמוסה פחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א רכישת IWDA ב-500K$ שוק ההון 47
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
C רכישת IWDA עם IB שוק ההון 3
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7

נושאים דומים