• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אזרחות אמריקאית- בתי השקעות לא מעוניינים

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
באקסלנס אחת מהשאלות הראשונות היתה אם יש לי אזרחות אמריקאית, עניתי שכן והם טענו שיש בעיה ואין אפשרות לפתוח תיק השקעות אלא אם הוא יהיה על שם מישהו אחר שאין לו אזרחות אמריקאית.
התקשרתי לאיביאי שהייתי בדרך לסגור איתם- וכן, זה לא רלוונטי יותר.

ניסיתי להבין למה אבל הם לא ידעו להסביר לי.
הבנתי מקריאת שרשורים בנושא שיש פה אנשים בעלי אזרחות אמריקאית ולא נאמר שהיתה בעיה בשלב של פתיחת חשבון.

נערך לאחרונה ב:
כבעלת אזרחות אמריקאית למה את לא רוצה לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי ולהנות מעמלות נמוכות בצורה משמעותית וללא עלות קבועה?

ומה לגבי אגח ממשלתי של ישראל? לא עדיף בשביל זה ברוקר ישראלי?
אם כן, אז המטרה היתה להתחיל בברוקר ישראלי בקניית אגח ובהמשך לפתוח חשבון בחול כשאצבור עוד ידע ונסיון, מעדיפה לא להסתבך עם הדיווח על ההתחלה..

לא שאלתי אם עדיין תהיה בעיה אם לא אקנה ני"ע זרים

@daat99
תודה אני מעריכה מאד את התגובות שלך

בכל מקרה אם מישהו נתקל בסירוב הזה ויכול לשפוך מעט אור..

השערה: ארה״ב רודפת אחרי אזרחיה המעלימים הכנסות בחו״ל. כאמצעי, הם מחייבים מוסדות פיננסיים--ידעתי על בנקים אבל אולי גם ברוקרים--לדווח לרשויות על אזרחים אמריקאיים המשקיעים אצלכם ם מוסדות מחוייבים בסטנדרטים מסויימים של דיווח וניהול חשבונות. מי שלא משתף פעולה לא יכול לפעול בארה״ב. אז יכול להיות שלבנק זה משתלם, או שאין לו ברירה, אבל יכול להיות שבית השקעות מחליט שלא מתאים לו כל הברדק הזה ולכן הוא פשוט לא לקבל אזרחי ארה״ב ויכול לפעול בארה״ב תחת הצהרה זו בלי להתעסק בדיווח הנוסף.
כאמור, השערה.

אם את אמריקאית ואת חיה בחו"ל, למקרה שלא ידעת את חייבת לשלם מסים לדוד סם. מציע לך להסדיר את העניין מול ה-IRS בהקדם כי גם אם את סתם שכירה שלא עושה עסקים מהצד ולא משקיעה הם עדיין רוצים דיווחים שנתיים.

ובתי ההשקעות עושים לך בעיות בגלל FATCA - מוזמנת לחקור על זה עוד בעצמך.

אם אני פותחת את החשבון השקעות על שם של קרוב משפחה,
מישהו יודע אם זה נחשב הסתרת הון?
כי למרות שהציעו לי את זה בבית השקעות אני לא בטוחה אם זה נחשב חוקי.

*בנוגע לדיווח מס לארהב אני מבררת עם רואה החשבון של אמי. (בנוסף לגעירה ללמה לא חשבה על זה קודם):)

אנשים שיש להם אזרחות אמריקאית-
אנא שתפו אם ידוע לכם על דרך חוקית לפתוח חשבון השקעות בישראל

כן, זה חשוב. יש לי חבר בגילי עם אזרחות אמריקאית רק שהוא כן היה מודע לקטע של הדיווח אז השנה הוא באמת מתחיל - זה מהכנסה שנתית של מעל $10,000 חובה לדווח.
עכשיו בארה"ב יש גל בו הרבה בעלי ממון מעדיפים בכלל לוותר על האזרחות. כי ארה"ב היא המדינה היחידה בעולם שממסה את האזרחים שלה גם בחו"ל.
אז בקיצור - היזהרי מה-IRS, להסתבך עם מס הכנסה זה תמיד בעייתי.

אני יודע שעושים פה בארץ עם זה בעיות אפילו בפתיחת חשבון בנק. אז בתי השקעות בכלל מפחדים מה-FATCA...
עד שבעלי האזרחות יחליטו - או שלא יחליטו - להגיב, קחי בחשבון שאת יכולה גם לפתוח איזה חשבון בבית השקעות אמריקאי במקום. הרבה אנשים פה עשו את זה גם בלי אזרחות אמריקאית כי יש לזה הרבה יתרונות.

את יכולה גם לפתוח איזה חשבון בבית השקעות אמריקאי במקום. הרבה אנשים פה עשו את זה גם בלי אזרחות אמריקאית כי יש לזה הרבה יתרונות.
+1
העלויות מאוד נמוכות והחיסרון של "אי יכולת לרכוש ניירות ישראליים" משפיע רק על אג"חים ישראליים בכל מקרה (את רוב המניות הישראליות של ת"א ניתן לרכוש בבורסה האמריקאית).

גם אם פותחים חשבון אצל ברוקר זר וקונים דרכם את ני"ע, מס דיבידנדים+ אין מקלט ממס רווחי הון בקה"ש (או 10% בקרנות איריות אבל כאמור אם אין לי חשבון או קהש בישראל)=
למה זה לא כ"כ נורא שיש אזרחות אמריקאית מבחינת עצמאות כלכלית?

נצל"ש שאלה-
לאזרח אמריקאי בלבד מס רווחי הון הוא 30% או שזה רק לנישום זר?

נערך לאחרונה ב:
למה זה לא כ"כ נורא שיש אזרחות אמריקאית מבחינת עצמאות כלכלית?

נצל"ש שאלה-
לאזרח אמריקאי בלבד מס רווחי הון הוא 30% או שזה רק לנישום זר?

לאזרחות אמריקאית יש יתרונות. את יכולה לגור ולעבוד באופן חוקי במגוון מדינות שלמישהו עם אזרחות ישראלית בלבד יהיה מאוד קשה.
יתרון נוסף משמעותי לדעתי, זה שאת יכולה לפתוח חשבון בוונגרד. אין עליהם.

מבחינת מיסוי של אמריקאים בלבד זה לא 30%, זה לפי מדרגות מס של הכנסה, והשקעות לטווח ארוך מועדפות מבחינת מיסוי. ישנה תקרה שמתחתיה כלל לא צריך לשלם.

יתרון נוסף משמעותי לדעתי, זה שאת יכולה לפתוח חשבון בוונגרד. אין עליהם.

ישראלי בלי אזרחות אמריקאית לא יכול? או שהכוונה היתה שהתנאים אחרים?

לגבי מה שאמרת על המיסוי- התכוונת למס רווחי הון?

למיטב הבנתי מבעלי האמריקאי (שעושה בעצמו את דיווח המיסים למעלה מעשור) רווחי ההון נכנסים לאותו "חשבון" של הכנסות- כלומר נהנים מאותן נקודות זיכוי. השקעות של למעלה משנה נהנות ממס מופחת. וכמו שציינתי יש מדרגות מס.

למיטב הבנתי מבעלי האמריקאי (שעושה בעצמו את דיווח המיסים למעלה מעשור) רווחי ההון נכנסים לאותו "חשבון" של הכנסות- כלומר נהנים מאותן נקודות זיכוי. השקעות של למעלה משנה נהנות ממס מופחת. וכמו שציינתי יש מדרגות מס.
אכן, אזרח אמריקאי חייב למלא דו"ח שנתי ל IRS. הדו"ח שכולל משכורת + רווחי הון כולל קיזוזי הפסד.
במילים אחרות אין ניכוי במקור, הכל מצטרף להכנסה השנתית. כמובן שיש לזה יתרונות וחסרונות וזה תלוי בדרגת המס.
מה שאני לא יודע איך מתבצע התקזזות מס בין ההכנסה בארץ לבין ההכנסה בארה"ב. אם איני טועה יש סכום הכנסה בארץ המחיה (ישראל) שאם לא מגיעים אליו יש פטור מס בארה"ב (הסכום הזה כולל משכורת ורווחים בישראל + רווחים בארה"ב).
החוק הזה מבוסס על עיקרון "אין כפל מיסים"
אולי @אורי יכול להוסיף משהו על הנקודה הזו.
בקשר לשאלה המקורית שלשמה נפתח השרשור, לדעתי הם פשוט לא מעוניינים להתעסק בבילבול המוח הקטן הזה.
בבנק איגוד מילאתי טופס קצר מאוד - שם, שם משפחה, SS#, כתובת מגורים בארץ וחתימה וטופס נוסף בנושא הלבנת הון.
מטרת מילוי הטופס היתה למקרה שאחליט לסחור בחו"ל.
יכול להיות שבתי ההשקעות מנסים למנוע בלגן ורוצים להתנער מאחריות ולדעתי זה על הגבול האפור של לא חוקי כי יש הסכמים בין מדינות והם לא מעל החוק, הם לא יכולים למנוע מתושב ישראלי/אמריקאי לסחור בארה"ב.

הם לא יכולים למנוע מתושב ישראלי/אמריקאי לסחור בארה"ב
זה לא קשור למסחר בארה"ב או לסירוב לחתום על טפסים. מגדל בעטו בי בתחת וסגרו לי את החשבון באופן חד צדדי על אף שלא סרבתי לחתום על אף טופס, לא סחרתי ולא היתה לי כל כוונה לסחור בארה"ב. גם ככה יש לי חשבון בנק בארה"ב עם מסחר בחינם ואפס דמי ניהול.
יש בתי השקעות שפשוט לא מעוניינים בלקוחות בעלי אזרחות אמריקאית אלא אם היקף החסכונות שלהם מספיק שמן כדי להצדיק עבור בית ההשקעות את הטרחה הנוספת הכרוכה בהתעסקות עם רשויות המס בארה"ב.

אכן אין כפל מס. אמנת המס קובעת את סדר המיסוי כך שכל הכנסה משלמת מס קודם כל בארץ בה היא הופקה, אחר כך לפי מקום התושבות (למשל על הכנסה שהופקה באירופה...) ורק אחר כך מחושבות ההשלמות לכל מדינה לפי החוקים שלה בקיזוז המיסים שכבר שולמו למדינה השנייה. כלומר לא תשלם מס פעמיים, אבל בהחלט תשלמי, לפחות בתאוריה, את המס הגבוה מבין השניים. כתבתי ״בתאוריה״ כי בדיוק בשביל זה יש רואי חשבון מלומדים ויצירתיים וחשוב מכך, כל תחום המס מאוד מאוד אינדווידואלי ותלוי בנסיבות פרטניות, ובשביל זה צריך אנשי מקצוע.
לפי מה שנכתב לעיל נראה שהמגבלה היחידה שהמצב מציב בפניך היא מסחר באג״ח ישראלי בבית השקעות. מוצר זה עדיין פתוח בפניך בבנקים. פשוט צריך לפצל אחזקות, ו״בתמורה״ תסחרי בשוק האמריקאי ישירות, בלי תיווך ובלי ניקוי במקור. לי זה נראה יתרון ולא חיסרון. ובעולמי המצומצם הסולד מהבורסה, בעיקר זו הישראלית, אפילו קוראים לזה blessing in disguise... משזה נאמר, אני מסכים עם @yossik שנראה שיש בעיתיות עם הסירוב להעניק לך את השירות הזה בגלל אזרחות אמריקאית. לא יודע אם בעייתיות זו היא גם חוקית.
לסיום, כרגיל, אני כותב רק על פי הבנתי, אני לא מיעץ ואינני רואה חשבון, ויתכן ואני טועה.

נערך לאחרונה ב:
@אורי
@yossik

החסרון הגדול שאני רואה זה שאין את מגן המס שבקרנות השתלמות.
אני לא רואה איך ההקלות/היתרונות האחרים מפצים על זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
yossik איסור מסחר בבורסה בבנק הפועלים לבעלי אזרחות אמריקאית. צרכנות פיננסית 15
G ויתור על אזרחות אמריקאית פוסטים מאיכות נמוכה 22
א יעוץ השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית- ישראלית שוק ההון 2
M מס על קרן סל לבעל אזרחות אמריקאית מיסים 17
T קרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) לבעלי אזרחות אמריקאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נ תיק השקעות עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 13
ג קריפטו ובפרט לחבר׳ה עם אזרחות אמריקאית השקעות אלטרנטיביות 11
S חשבון מסחר מיטב דש מיסוי לישראלית בעלת אזרחות אמריקאית מיסים 1
M פתיחת חשבון IB לבעל אזרחות כפולה (אמריקאית/ישראלית) שוק ההון 1
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
Y פתיחת חשבון ROTH IRA ב IB עם אזרחות אמריקאית ו LLC שוק ההון 8
O שאלה לגבי אזרחות אמריקאית ותיק השקעות שוק ההון 54
P השקעות כשלאחד מבני הזוג אזרחות אמריקאית שוק ההון 48
ד ניהול השקעות לבעלי אזרחות כפולה אמריקאית שוק ההון 18
Danielovich תאום מס למי שיש אזרחות אמריקאית צרכנות פיננסית 4
tzvikaz השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
YuriFink לא יכול לפחות חשבון עקב אזרחות אמריקאית של בת הזוג. מה עושים? צרכנות פיננסית 13
י ישראלי עם הנטל של אזרחות אמריקאית - קרן השתלמות בניהול עצמי - IRA שוק ההון 46
ח התיקרות בסוף דצמבר של אזרחות אמריקאית לילדים באמצעות חוק הסבא אוף טופיק 9
אורה שאלה לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית אוף טופיק 3
מ ללא אזרחות אמריקאית בארצות הברית צרכנות פיננסית 27
איתמר חסון השקעה באמצעות בית השקעות עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 17
מתכנת TheMarker - בעלי אזרחות אמריקאית? האמריקאים רוצים להכניס לכם יד לכיס שוק ההון 28
ח השקעה בקרנות אמריקאיות לבעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 10
yossik מס ירושה לבעלי אזרחות אמריקאית - נדל"ן שוק ההון 3
Y השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 759
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
D נטילת משכנתא לבעלי אזרחות אירופאית נדל"ן 0
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
ח interactive brokers, אזרחות זרה, העברת מניות מבנק ישראלי שוק ההון 1
א אזרחות זרה, תושבות ודרכון זר פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 106
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
S בעל אזרחות כפולה אירופאית-ישראלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
M טופס 627 ניתוק אזרחות מיסים 1
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
B The simple path to wealth כאזרח עם אזרחות ישראלית וארה"ב שוק ההון 5
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12

נושאים דומים

Back
למעלה