• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ישראלי עם הנטל של אזרחות אמריקאית - קרן השתלמות בניהול עצמי - IRA

יהושע

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם. אני עומד להעביר את קרן השתלמות שלי לניהול עצמי - ואני מקווה לעשות זאת עם הפנסיה שלי גם בקרוב.

כאשר משקיעים מחוץ למסגרת קרן השתלמות או קרן פנסיה, אני יודע שיש הרבה מגבלות על אמריקאים שרוצים להימנע מתשלום מסים גבוהים.

אני רוצה לשמוע מישראלים עם אזרחות אמריקנית אם יש כללים על מה לעשות או לא לעשות בקרן השתלמות בניהול עצמי (איזה סוג של השקעות כדאי לי לחפש או להימנע מהם).

תודה!

אם זה כזה נטל תמיד אפשר לוותר על האזרחות...

אם זה כזה נטל תמיד אפשר לוותר על האזרחות...
נטל בירוקרטי לרוב, לא משהו שהייתי מוותר על האזרחות בשבילו. בעיקר לא אם יש לך קרובי משפחה שם.

אני רוצה לשמוע מישראלים עם אזרחות אמריקנית אם יש כללים על מה לעשות או לא לעשות בקרן השתלמות בניהול עצמי (איזה סוג של השקעות כדאי לי לחפש או להימנע מהם).
כרגע אין אכיפה של המגבלות בתוך הקרנות הללו. לא יודע אם זה מחוסר יכולת או חוסר רצון או אמנת מס.

בכל מקרה הייתי קונה רק קרנות אמריקאיות כדי לא להסתבך עם הדברים ה"אסורים/לא משתלמים", ויש סיכוי שאפילו תקבל פטור כפול ממס דיבידנדים (ואולי תהיה הראשון שיגיד לנו אם זה נכון או לא).

הנושא מצוין, אבל הכותרת חלקית.
כפי שאמר יעקב, טרם שמענו מאזרח ארה"ב על המיסוי במקור בקרן השתלמות בניהול עצמי.

@מתכנת @adamshalev
האם תוכלו להוסיף לכותרת את המילים "קרן השתלמות בניהול עצמי"?

בן דוד של אמא שלי הוא מנהל השקעות כאן בישראל, הוא התייעץ עם הרבה רואי חשבון, והגיע למסקנה שיש הרבה הגיון בחשבון IRA אבל רק אם מתייחסים אליו כחשבון השקעות רגיל בהיבטי מס אמריקאי. כלומר דיווח על הפקדות מעסיק כהכנסה בשנה בה הופקדו. דיווח על דיבידנדים, ורווחי הון כאשר קורים וכו'. כך ניתן להימנע לחלוטין מסיכון PFIC.

חסרונות: למי שעושה זיכוי מס זר ואין לו מסים זרים מהכנסות פאסיביות נוספות ישלם בוודאות לארה"ב מס על אותם הכנסות.
למי שעושה החרגת שכר ואין לו מסים זרים מהכנסות פאסיביות (בחשבון השקעות רגיל) וסך ההכנסה מקרן ההשתלמות עולה על הניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים, גם ישלם מס לארה"ב.

אני לא אומר שזה הגישה הנכונה, אבל כאנקדוטה צדדית לא צריך לפחד לשלם מס לארה"ב. זה יצא פחות מהמס שתשלמו אילו הכסף הנ"ל היה בחשבון ממוסה רגיל (מצד שני יש את דמי הניהול בקרן ההשתלמות).

לדעתי כדאי לך לשקול את העניין היטב לפני שאתה הולך על זה. אתה מכניס את עצמך לסטטוס ביורוקרטי ומיסויי מסובך ולא ידוע. האם אתה בטוח שהקופות המנוהלות כל כך גרועות, שכדאי לך ליטול על עצמך את הסיבוך הבירוקרטי ואת הסיכון המיסויי בשביל לעבור לניהול עצמי?

אתה מכניס את עצמך לסטטוס ביורוקרטי ומיסויי מסובך ולא ידוע.
מה ההבדל בין IRA למצב היום מבחינת המס האמריקאי?
אם זה שכר דחוי, אז לא באמת משנה מה קורה בפנים.
אם זה לא שכר דחוי, IRA עם השקעה בקקנות אמרקאיות הוא הדבר ההגיוני היחיד.

בקופות מנוהלות לא ממלאים W9, וידוע שהן מוחרגות מהסכם FATCA.
אני חושב שיעקב התכוון להבדל בין קרן בניהול עצמי לבין חשבון חייב.
התכוונתי להבדלים בין IRA למצב הנוכחי (קרן השתלמות/קופת גמל מנוהלות או מחקות מדד).

ההחרגה מ-FATCA לא אומר שהם פטורים ממס, ובכל מקרה צריך לדווח על ההכנסות מהם.
אבל אם יש הבדל בצורת המיסוי, אז באמת צריך לבחון את העניין לפני קפיצה למים.

הרואה חשבון האמריקאי שלי טוען כי מעבר לקרן השתלמות IRA "לא יעשה את המצב שלך גרוע יותר". גם לארי שטרן, רואה חשבון ידוע בישראל טוען דבר דומה. שניהם דוגלים באי דיווח הכנסת מעסיק עד מעמד הפדיון.
לדעתי יש הגיון רב בניהול עצמי גם כאזרח אמריקאי. הרבה יותר קל לעשות אינטגרציה של תיק השקעות (ניתן לאזן בתוך הקרן השתלמות) וחבות המס תהיה פחותה מזו של חשבון ישראלי חייב במס.
למיטב הבנתי, גם אם אני מחזיק בקרן השתלמות מנוהלת, אצטרך להתחשבן עם הIRS במעמד המשיכה ולשלם רווחי הון (אלא אם הם יקוזזו כנגד מס פסיבי זר שצברתי עם השנים- יעקב תקן אם אני טועה).
שאלה לאזרחים האמריקאיים כאן: כבר חודשים רבים אנחנו חגים סביב הסוגיות האלה. בא לכם לארגן מפגש עם רואה חשבון אמריקאי ולהציג לו את השאלות האלה? אני מתנדב לארגן את המפגש.
@יהושע
@TunaGolem @FIYaacov @אורי ג. @David @קפה שחור

נערך לאחרונה ב:
בן דוד של אמא שלי הוא מנהל השקעות כאן בישראל, הוא התייעץ עם הרבה רואי חשבון, והגיע למסקנה שיש הרבה הגיון בחשבון IRA אבל רק אם מתייחסים אליו כחשבון השקעות רגיל בהיבטי מס אמריקאי. כלומר דיווח על הפקדות מעסיק כהכנסה בשנה בה הופקדו. דיווח על דיבידנדים, ורווחי הון כאשר קורים וכו'. כך ניתן להימנע לחלוטין מסיכון PFIC.
מה הקשר בין סיכון PFIC למתודולגיית הדיווח (כל שנה לעומת דיווח במעמד הפדיון) ? איך חשבון IRA יכול להיות מסווג כPFIC ? הרי הסיווג נוגע לתכנים של הקרן ואלה צפויים להיות (אם אתה מודע למה שאתה קונה) מניות בודדות, אגח"ים בודדים, ETF-ים אמריקאיים וכו' (שהם לא PFIC).

אני אנסה לעשות סדר לפי מה שהבנתי עד כה ואשמח לתגובות:
הדבר ממנו אזרח אמריקאי חושש הוא ביקורת יזומה של הIRS. במעמד כזה הוא עלול להישאל בנוגע להכנסות מחשבונותיו. מכיוון שאין מיפוי מחשבונות ישראליים לחשבונות אמריקאיים (למשל, אין הכרה אמריקאית בקרן השתלמות כחשבון דחוי מס), הרואה חשבון בונה סיפור כלשהו סביב מתודולגיית הדיווח. הסיפור הזה הוא התשובה ללמה דיווחנו כך, מדוע אלה הניירות שאנחנו מחזיקים, מדוע דיווחנו\לא דיווחנו עליהם, מדוע להבנתנו איננו צריכים לשלם עליהם את המסים הדרקוניים שהIRS דורש וכו'.

יש שני אלמנטים חשובים בסיפור הזה:
1) PFIC
2) אופן הדיווח השנתי

כל הקרנות המנוהלות הן עתירות PFIC, או לכל הפחות, לא ניתן לסמוך על כך שהן נטולות PFIC. היינו, על אף שברירת המחדל של רובנו היא להמשיך עם הקרנות המנוהלות בבחינת ה"known devil" , במעמד הביקורת זה עלול לא להחזיק מים ולהיות נתון למס דרקוני. החשש שמביע @David הוא מה"unknown devil". אבל למיטב הבנתי, אנחנו בוחרים להישאר עם השד המוכר פשוט משום שאנחנו חוששים לעשות שינויים.
לכן, מבחינת PFIC, יש לטעמי שתי דרכים להיות בsafe side:
1) קרן השתלמות IRA בה אנו בוחרים את הניירות ערך (למשל, ETF אמריקאי או מניות בודדות ואגח"ים בודדים).
2) קרן השתלמות דוגמת הסנופי של IBI שרוכשת חוזים עתידיים (לדעתי זה פחות בטוח מהדוגמה שלעיל, אבל הרואה חשבון שלי אמר לי שחוזה עתידי אינו PFIC).

אופן הדיווח השנתי: יש שתי אסכולות: דיווח שנתי של הפקדות המעסיק ודיווח במעמד הפדיון. כאן, על מנת להצדיק את מתודולוגיית הדיווח, הרואה חשבון בונה את ה"סיפור" שלו. הרואה חשבון שלי וגם לארי שטרן (אם אינני טועה) מתייחסים לקרן השתלמות כemployee trust. בסיפור הזה, הכספים שלך מתקבלים מהמעסיק באיזשהו מעמד של נאמנות ומכאן נגזרת חובת דיווח על הכנסות מעסיק במעמד הפדיון. לפי גישה זו, אין חשיבות למי רוכש את הניירות (כלומר האם זה מנוהל על ידי בית השקעות או על ידך). הכסף מגיע ממעסיק, אינך יכול לגעת בו זמן מסויים. לכן הרואה חשבון שלי טוען ש"המצב שלך לא יהיה גרוע יותר בIRA". דיווח כזה יכול להיות מיושם הן עבור קרן מנוהלת, הן עבור קרן IRA.
דיווח שנתי של הפקדות המעסיק גם כן יכול להיות מיושם ללא קשר לשאלת ניהול הניירות. הקרוב משפחה של @FIYaacov נוטה לספר את הסיפור הזה, רק שאינני מבין מדוע זה מחסן אותך מPFIC.
להבנתי, אנשים מעדיפים לדבוק במצב הקיים בבחינת השד המוכר ומפחדים לעשות צעד כתוצאה מפחד מפני השד הלא מוכר.

אינני יועץ השקעות, אינני רואה חשבון, אינני מקדם שיטת דיווח מס אמריקאי כזו או אחרת, אינני מקדם השקעה כזו או אחרת. הצגתי את כל האפשרויות כפי הבנתי. בכל מקרה יש להתייעץ עם מומחה בעל רשיון בעניין.

נערך לאחרונה ב:
שאלה לאזרחים האמריקאיים כאן: כבר חודשים רבים אנחנו חגים סביב הסוגיות האלה. בא לכם לארגן מפגש עם רואה חשבון אמריקאי ולהציג לו את השאלות האלה? אני מתנדב לארגן את המפגש.
אני אשמח למפגש כזה, השאלה היא את מי לוקחים? והאם הוא יתן לנו יותר מידע ממה שיודעים עכשיו. או שהמטרה היא רק צמצום עלויות במקום שכולנו כל אחד נלך בנפרד לייעוץ?

אלא אם הם יקוזזו כנגד מס פסיבי זר שצברתי עם השנים- יעקב תקן אם אני טועה).
לדעתי המטרה של הגדרה של קרן השתלמות בחסות המעסיק, הוא שגם בעת הפדיון זה נחשב הכנסה רגילה מהמעסיק, וניתן לנצל זיכוי מס זר של הכנסה רגילה שלרובנו (בשלב העבודה) הוא משמעותי יותר מזיכוי מס זר פאסיבי.

מה הקשר בין סיכון PFIC למתודולגיית הדיווח (כל שנה לעומת דיווח במעמד הפדיון) ? איך חשבון IRA יכול להיות מסווג כPFIC ? הרי הסיווג נוגע לתכנים של הקרן ואלה צפויים להיות (אם אתה מודע למה שאתה קונה) מניות בודדות, אגח"ים בודדים, ETF-ים אמריקאיים וכו' (שהם לא PFIC).

אני אנסה לעשות סדר לפי מה שהבנתי עד כה ואשמח לתגובות:
הדבר ממנו אזרח אמריקאי חושש הוא ביקורת יזומה של הIRS. במעמד כזה הוא עלול להישאל בנוגע להכנסות מחשבונותיו. מכיוון שאין מיפוי מחשבונות ישראליים לחשבונות אמריקאיים (למשל, אין הכרה אמריקאית בקרן השתלמות כחשבון דחוי מס), הרואה חשבון בונה סיפור כלשהו סביב מתודולגיית הדיווח. הסיפור הזה הוא התשובה ללמה דיווחנו כך, מדוע אלה הניירות שאנחנו מחזיקים, מדוע דיווחנו\לא דיווחנו עליהם, מדוע להבנתנו איננו צריכים לשלם עליהם את המסים הדרקוניים שהIRS דורש וכו'.

יש שני אלמנטים חשובים בסיפור הזה:
1) PFIC
2) אופן הדיווח השנתי

כל הקרנות המנוהלות הן עתירות PFIC, או לכל הפחות, לא ניתן לסמוך על כך שהן נטולות PFIC. היינו, על אף שברירת המחדל של רובנו היא להמשיך עם הקרנות המנוהלות בבחינת ה"known devil" , במעמד הביקורת זה עלול לא להחזיק מים ולהיות נתון למס דרקוני. החשש שמביע @David הוא מה"unknown devil". אבל למיטב הבנתי, אנחנו בוחרים להישאר עם השד המוכר פשוט משום שאנחנו חוששים לעשות שינויים.
לכן, מבחינת PFIC, יש לטעמי שתי דרכים להיות בsafe side:
1) קרן השתלמות IRA בה אנו בוחרים את הניירות ערך (למשל, ETF אמריקאי או מניות בודדות ואגח"ים בודדים).
2) קרן השתלמות דוגמת הסנופי של IBI שרוכשת חוזים עתידיים (לדעתי זה פחות בטוח מהדוגמה שלעיל, אבל הרואה חשבון שלי אמר לי שחוזה עתידי אינו PFIC).

אופן הדיווח השנתי: יש שתי אסכולות: דיווח שנתי של הפקדות המעסיק ודיווח במעמד הפדיון. כאן, על מנת להצדיק את מתודולוגיית הדיווח, הרואה חשבון בונה את ה"סיפור" שלו. הרואה חשבון שלי וגם לארי שטרן (אם אינני טועה) מתייחסים לקרן השתלמות כemployee trust. בסיפור הזה, הכספים שלך מתקבלים מהמעסיק באיזשהו מעמד של נאמנות ומכאן נגזרת חובת דיווח על הכנסות מעסיק במעמד הפדיון. לפי גישה זו, אין חשיבות למי רוכש את הניירות (כלומר האם זה מנוהל על ידי בית השקעות או על ידך). הכסף מגיע ממעסיק, אינך יכול לגעת בו זמן מסויים. לכן הרואה חשבון שלי טוען ש"המצב שלך לא יהיה גרוע יותר בIRA". דיווח כזה יכול להיות מיושם הן עבור קרן מנוהלת, הן עבור קרן IRA.
דיווח שנתי של הפקדות המעסיק גם כן יכול להיות מיושם ללא קשר לשאלת ניהול הניירות. הקרוב משפחה של @FIYaacov נוטה לספר את הסיפור הזה, רק שאינני מבין מדוע זה מחסן אותך מPFIC.
להבנתי, אנשים מעדיפים לדבוק במצב הקיים בבחינת השד המוכר ומפחדים לעשות צעד כתוצאה מפחד מפני השד הלא מוכר.

אינני יועץ השקעות, אינני רואה חשבון, אינני מקדם שיטת דיווח מס אמריקאי כזו או אחרת, אינני מקדם השקעה כזו או אחרת. הצגתי את כל האפשרויות כפי הבנתי. בכל מקרה יש להתייעץ עם מומחה בעל רשיון בעניין.
סיכום יפה וממצה של כל הבעייתיות שיש בקרן השתלמות מבחינת דיווחי מס ל-IRS.

רק אציין שההתפקסות על pfic הוא שיש חובת דיווח לגבי הימצאות pfic בידיך, גם אם אין הכנסה ממנו בשנה מסוימת. כלומר אתה חייב לדווח על הימצאות הקרן בידיך על טופס 8621 (יש ספי מינימום שמהם ומטה לא צריך לדווח), גם אם לא הייתה לך ממנו הכנסה בשנה מסוימת.

הרואה חשבון שלי וגם לארי שטרן (אם אינני טועה) מתייחסים לקרן השתלמות כemployee trust
לדעתי הם מתייחסים לזה כ-deferred income לפי IRC 409A שזה לדעתי יותר מתאים לצורת הדיווח עליהם הם ממליצים.
Employee trust לפי IRC 402b יש לדווח הפקדות מעסיק בשנה בה הופקדו.

מה הקשר בין סיכון PFIC למתודולגיית הדיווח (כל שנה לעומת דיווח במעמד הפדיון) ?
אם יש ברשותך PFIC ולא תדווח עליו עד לפדיון יחשבו לך את המס בצורה הבאה:
1) חישוב רווח לפי הכללים הרגילים (מחיר מכירה בדולרים פחות מחיר קנייה בדולרים)
2) חלוקה של הרווח על פני כל השנים בהם החזקת לפי מספר ימים בכל שנה
3) חישוב מס מקסימלי על הרווח של כל שנה (עד 2012 - 35%, מ-2013 - 39.6%)
4) חישוב ריבית פיגורים כאילו היית אמור לשלם את המס מסעיף 3 באותה שנה
5) החלק היחסי של הרווח הנוגע לשנת המכירה ממוסה כהכנסה רגילה

אם סעיף 3 מפחיד אותך, תחשוב מה סעיף 4 יכול לעשות עבור מישהו שעבד 30 שנה ושמר את קרן ההשתלמות לפנסיה. עשיתי כמה סימולציות - זה יכול לאכול לך את כל הרווחים ואפילו חלק מהקרן.
לכן אם זה נחשב PFIC או לא מאוד חשוב (ומזל שהרוב מסכימים שלא במקרה שזה קרן השתלמות במעמד שכיר).

קרן השתלמות דוגמת הסנופי של IBI שרוכשת חוזים עתידיים (לדעתי זה פחות בטוח מהדוגמה שלעיל, אבל הרואה חשבון שלי אמר לי שחוזה עתידי אינו PFIC).
לדעתי זה עדיין PFIC בגלל איך שהמסלול בנוי. תנסה להבדיל בין זה לקרן נאמנות מחקה סנופי של IBI, למשל. החוזים לא רשומים על שמך ישירות, אלא נקנים ומוחזקים על ידי IBI, ולך רק רשום זכויות במסלול.
מה "שמציל" אותנו במקרה זה זה הייחוס למעסיק וזה שזה כאילו לא אצלנו עד לפדיון.

כמו שציינת, יש כאן שתי עניינים.
1) דחיית הכנסות בדמות של הפקדות מעסיק
2) במה משקיעים

אתה צודק שמה שמחסן אותך מ-PFIC הוא 2, ואין קשר לדיווח על הפקדות מעסיק.
התיאוריה של בן דוד שלי, הוא ש-IRA זה כמו חשבון השקעות לכל דבר, ואז צריך להשקיע רק ב-ETF אמריקאים ולדווח על הדיבידנדים. קצת בעייתי להסביר איך אתה מדווח על דיבידנדים בלי לדווח על הכסף שנכנס לחשבון.
הוא דיבר עם לארי שטרן על זה ולדעתי כמו בפייסבוק לארי התכוון לחשבון במעמד עצמאי.

עכשיו אגע גם לכדאיות של מעבר ל-IRA. IRA הוא משתלם רק אם אתה מתכוון להחזיק בקרן ההשתלמות להרבה מאוד זמן. למשל בקופת גמל ברגע שיתאפשר אני מתכוון ללכת לכיוון של ה-ETF האמריקאים. אם אתה מתכוון להחזיק קרן השתלמות מעבר ל-6 שנים, אז בהחלט משתלם לעבור ל-IRA, ולפי הטקטיקה האישית שלי, לפדות כל 10 שנים מתי שעומד לפוג התוקף של זיכוי מס זר מלפני 10 שנים. כמובן שזה דורש חישוב בדיוק כמה אפשר לפדות.
יש עוד הרבה משתנים, כמו החזר מס בגין ילדים, שמצטמצם ככל שמכניסים יותר בשנה מסוימת. מעל 110,000 (לזוג)/75000 לראש אב בית, הקצבה מתחילה לרדת ב-50 דולר על כל 1000, מה שאומר ב-130,000/95,000 הקצבה נעלמת. אז יש פה תכנון כלשהוא שצריך לעשות. האמת שזה לא שונה מכל פדיון של השקעה פסיבית שניתן לתכנן מתי לפדות אותה.

@FIYaacov , תודה על התשובות המפורטות. מה לדעתך בנוגע לפשוט לדווח על הקרן השתלמות IRA כל שנה כחשבון ממוסה עם הפקדות מעסיק? בהנחה שיש לך כבר חשבון ממוסה (אני מעריך שהוא גדול יותר ממה שיש לך בקרן השתלמות), אתה תמיד יכול לקזז את חבות המס שלך בקרן השתלמות למול המס שאתה משלם על הדיבידנדים בישראל.
אגב, בנוגע לקופת גמל\פנסיה (IRA או לא), אנחנו בsafe side בכך שאנחנו לא מדווחים הפקדות מעסיק לדעתך?

אני אשמח למפגש כזה, השאלה היא את מי לוקחים? והאם הוא יתן לנו יותר מידע ממה שיודעים עכשיו. או שהמטרה היא רק צמצום עלויות במקום שכולנו כל אחד נלך בנפרד לייעוץ?
המטרה בשלב הראשוני היא צמצום עלויות. הייתי נפגש עם לארי שטרן. הוא שותף במשרד שמצהיר על עצמו ככזה שמשלב מומחיות במס יישראל עם מס בינלאומי. יש לי מטרה "נעלה" יותר ויומרנית מאד והיא לייסד איזשהו ארגון שידאג להקל על אזרחים אמריקאיים את נטל דיווח המס (יעקב, הבלוג שלך ושל דוני רוז והדיונים שלנו כאן הם צעד חשוב בעניין). בשביל זה אני רוצה להפגיש אנשים שהנושא הזה מעניין אותם. ארגון כזה יכול לאגד רואי חשבון אמריקאיים וגיקים פיננסיים ששורצים כאן, לקיים כנסים, אפילו להשתדל בקרב השגריר האמריקאי ולבקש הסדרה של העניינים האלה (היינו הבהרה פומבית של אופני הדיווח המתאימים לכל מוצר פיננסי). לדעתי, הדבר הכי גרוע כאן הוא חוסר הבהירות. הרי אם היה מיפוי מוגדר וקשיח מכל מוצר פיננסי ישראלי למוצרים הפיננסיים האמריקאיים לא היינו מתחבטים כל כך והחיים היו קלים הרבה יותר. אני נכנס לפורומים של expats בעולם ולדעתי המצב שלהם גרוע משלנו. בישראל, אחוז האזרחים האמריקאיים גבוה הרבה יותר ויש כאן CPAs למכביר. משיחה עם הרואה חשבון שלי שיש לו נסיון רב בנסיונות פענוח של אופני הדיווח הנכונים (המשיגנע מעמיד את עצמו לביקורות מול הIRS), הIRS לא מספק תשובות באופן יחידני, כך שכנראה הדבר דורש מאמץ בדרגים גבוהים יותר.
אני יודע שזה נראה far fetched, אבל לדעתי תוך עשור יהיה לנו הרבה יותר קל לדווח לIRS בשקט. מדינות אירופאיות כבר תובעות מארה"ב לדווח להן על אזרחים אירופאיים בארה"ב (כלומר שהן גם יוכלו ליהנות מFATCA) ומערכות המיסוי בעולם צפויות לעבוד באינטגרציה גדולה יותר. לדעתי זה יביא בסוף למיפוי של מוצרים פיננסיים כך שאזרח במדינה מסויימת ידווח על חשבון דחוי מס במדינתו כחשבון דחוי מס בארה"ב.
אנא הגיבו עניינית ולא באופן ציני :)

נערך לאחרונה ב:
בהנחה שיש לך כבר חשבון ממוסה (אני מעריך שהוא גדול יותר ממה שיש לך בקרן השתלמות), אתה תמיד יכול לקזז את חבות המס שלך בקרן השתלמות למול המס שאתה משלם על הדיבידנדים בישראל.
באופן היפותטי בהנחה וניתן לדווח כך:
זה לא כזה פשוט. תקרא את הפוסטים בבלוג שלי הנוגעים לזיכוי מס זר. יש שם משהו שנקרא high-tax-kickout.
אגב, בנוגע לקופת גמל\פנסיה (IRA או לא), אנחנו בsafe side בכך שאנחנו לא מדווחים הפקדות מעסיק לדעתך?
דעתי פחות רלוונטית, אני פשוט מכיר שהנוהג הוא לא לדווח עליהם עד לקבלת קצבה.
אפילו ארז שחם נוהג כך.

כאמור, הנקודה העיקרית בעיני היא שחשבונות מנוהלים מוחרגים מFATCA, ולכן אפשר פשוט לא לספר עליהם לIRS גם בביקורת יזומה (אל תדווחו בFBAR!). רק אם הם איכשהו עולים עליהם ושואלים לגביהם, אז צריך להשתמש בתירוץ שמבחינתנו זה בכלל חשבון של המעסיק ולכן אנחנו לא מדווחים עליהם, ולראות אם זה יספק את המבקר מהIRS. יתרון נוסף שעומד לטובתך בחשבונות מנוהלים, הוא שאתה יכול להוסיף ולטעון שזו הפרקטיקה המקובלת שלא לדווח עליהם.

לעומת זאת, בחשבונות בניהול אישי יש דיווחי FATCA, ויש טופס W9, ולכן הIRA יודעים על כל מה שקורה שם והם גם חושבים על זה כחשבון שלך. הם בעצמם רואים שיש לך חשבון (שככל הידוע להם הוא שלך לגמרי), והם יכולים להצליב ולראות שאתה לא משלם מיסים על הרווחים. אתה מזמין על עצמך ביקורת יזומה, ועכשיו לך תטען שבעצם זה בכלל חשבון של המעסיק? בהצלחה...

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
SolidBixby הפקדת דולרים לאינטרקטיב מבנק ישראלי שוק ההון 24
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 103
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
Y קרנות להשקעה באגח מדינות מפותחות וסל אגח ישראלי שוק ההון 0
א מס נומינלי במחקה מדד-קרן ישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
T מס על מניה אמריקאית בברוקר ישראלי מיסים 6
yossik חשבון בנק ישראלי/אמריקאי צרכנות פיננסית 10
N מיסוי שכיר ישראלי שמתגורר בשוויץ מיסים 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
ח interactive brokers, אזרחות זרה, העברת מניות מבנק ישראלי שוק ההון 1
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
yossik פספורט ישראלי לאמריקאי לבן לישראלים אוף טופיק 10
פטל ואוכמניות שאלה לתושבי חוץ עם חשבון בנק ישראלי אוף טופיק 15
N קרן פנסיה לאזרח ישראלי תושב חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה