• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון ROTH IRA ב IB עם אזרחות אמריקאית ו LLC

• פותח הנושא Ymf
  • פורסם בתאריך

Ymf

משתמש רגיל
דירוג
44
הי,

מתוך מחשבה לעתיד והבנה שאני יכולה לפתוח חשבון IRA דרך IB (שם יש לי חשבון השקעות) - להשקיע שם כסף ולא לשלם מס על הרווחים (תחת תנאי המשיכה בגיל 60 ) כמה שאלות שעלו לי:

• האם חייבים LLC לטובת העניין? (הבנתי שזה שאני עצמאית ולא שכירה מקנה זכות לשים יותר כסף בחשבון כל שנה) או שזה שאני עצמאית פה בארץ ומדווחת כך ל IRS מספיק לטובת העניין?
  • האם הכסף ל IRA חייב להגיע מה LLC ? כי למשל בשנה הראשונה שפתחתי אותו הוא לא היה רווחי..
  • קראתי שיש צורך ב Custodian - האם נכון או ש IB הם ה custodian ? מה תפקידו בכלל?
  • הפטור ממס על הרווחים הוא גם בארץ או שפה אני כן אשלם על זה? (ואז בעצם מה הרווחתי פה? 25% פה או שם זה אותו דבר..)
  • האם הכספים שאני שמה ב IRA שיהיה תחת IB אני יכולה יום אחד להפנות לטובת נדלן למשל או שזה רק עבור השקעה בשוק ההון כי זה דרך IB ?
  • עוד משהו שיש לשים לב אליו במהלך הזה?
תודה !

האם חייבים LLC לטובת העניין? (הבנתי שזה שאני עצמאית ולא שכירה מקנה זכות לשים יותר כסף בחשבון כל שנה) או שזה שאני עצמאית פה בארץ ומדווחת כך ל IRS מספיק לטובת העניין?
אין צורך בLLC, זו הטבה ליחידים ללא קשר לסיווג העסקי שלהם (שכיר/עצמאי). עם זאת ישנם תקרות של AGI לפי סטטוס ההגשה שלך שמעליהם לא ניתן להפקיד לRoth (אך יש מעקף).

האם הכסף ל IRA חייב להגיע מה LLC ? כי למשל בשנה הראשונה שפתחתי אותו
כמו שאמרתי אין קשר לLLC.

מה שכן, חייב להיות לך הכנסה מעבודה בדוח השנתי לאמריקאיים. זה יכול להיות משכורת כשכיר או רווח שנתי כעצמאי. אם היית בהפסד ולא היה לך שכר כשכירה, לא תוכלי להפקיד על אותה שנה.
בגדול ניתן להפקיד עד $6,000 או הכנסה שלך מעבודה (הנמוך מביניהם).
שימי לב שניתן להפקיד על 2019 עד ה15 ליולי 2020 (שזה תאריך הגשת הדוח הרשמי החדש בעקבות הקורונה).

קראתי שיש צורך ב Custodian - האם נכון או ש IB הם ה custodian ? מה תפקידו בכלל?
כן הם הבייביסיטר. תפקידם לוודא שאת לא מפקידה יותר מדי, ולעקוב אחרי סך ההפקדות וסך הרווחים. בגלל שלפני גיל 59.5 מותר לך למשוך משם אבל רק עד גבול סך ההפקדות ללא קנס, וניתן למשוך רווחים עם קנס מלהד לדברים ספציפיים שאז מוותרים על הקנס. אחרי גיל 59.5 מותר למשוך גם את הרווחים ללא קנס.

הפטור ממס על הרווחים הוא גם בארץ או שפה אני כן אשלם על זה? (ואז בעצם מה הרווחתי פה? 25% פה או שם זה אותו דבר..)
שלוש אסכולות:
1) אין פטור כאן, אבל היתרון הוא שזה עוזר לך בדוח האמריקאי ששם ההכנסות יהיו נמוכות יותר לעומת המצב שאת פשוט מפקידה את הכספים לחשבון ממוסה רגיל.
2) מס דחוי עד המשיכה.
3) פטור ממס בארץ מתוקף האמנה סעיף 9ג לפקודת מס הכנסה לעולים חדשים/חוזרים ותיקים.

אני באסכולה 3, תוך התייעצות עם רו"ח וקריאה אינטנסיבית והבנה של אמנת המס. אבל אני לא יועץ מס, אז אל תסתמכי עליי. יש לך רו"ח, אני מניח. דברי איתו (ותעדכני, תמיד טוב לקבל עוד חוות דעת).
אני עורך מחקר מחדש לאחר הבנה שהרו"ח הקודם התכוון למי שעולה לארץ מארה"ב עם מכשיר פנסיה קיימת.

האם הכספים שאני שמה ב IRA שיהיה תחת IB אני יכולה יום אחד להפנות לטובת נדלן למשל או שזה רק עבור השקעה בשוק ההון כי זה דרך IB ?
יש משהו שנקרא self directed ira אבל יש מיעוט של חברות שמתמחות בזה (IB לא מאפשרת). גם אם תלכי אליהם, קחי בחשבון שאסור לך לגעת/להתקרב/לנשום על הנכסים שלך. חייב מנהל נכס ואת לא תוכלי להיות בכלל בתהליך קבלת ההחלטות בניהול הנכס. רק ליהנות מהרווחים.

עוד משהו שיש לשים לב אליו במהלך הזה?
אם את עצמאית, ובהנחה שאת לא חייבת מס הכנסה בארה"ב, ממליץ בחום לדבר עם הרו"ח האמריקאי על פתיחת Roth 401k (בנוסף לRoth IRA, לא במקום). תוכלי להפקיד לשם עד $19,000 כל שנה ועוד 25% מהרווחים שלך כעצמאית (הראשון זה כאילו הפקדת עובד, והשני זה הפקדת מעביד). ה19,000 לא תלויים בכמות הרווחים.
האסכולה של מיסוי ישראלי דלעיל, תקף גם פה.

אופציה נוספת זה 401k רגיל או SEP IRA שזה יקטין את חבות המס של הsocial security שתצטרכי לשלם (בנוסף למה שתשלמי פה לביטוח לאומי).

כאמור רו"ח האמריקאי שלך יעשה לך סדר (וכמובן שנשמח לבדוק את החישובים וההמלצות שלו).

נערך לאחרונה ב:
@FIYaacov
תודה! עשית לי קצת סדר, אני אפנה לרו"ח האמריקאי שלי ואבדוק את הנושא.. אחזור עם תשובות לכאן

חג שמח!

אז ממה שביררתי עם הרו"ח האמריקאי והישראלי.
לגבי זה -
היתרון הוא שזה עוזר לך בדוח האמריקאי ששם ההכנסות יהיו נמוכות יותר
זה יקטין את חבות המס של הsocial security שתצטרכי לשלם

הרו"ח האמריקאי אומר שאין קשר - זה לא מקטין לי את מה שאשלם כעצמאית על social security .. הסברתי לו שההפקדה ל IRA מורידה לי את ה taxable income - הוא אמר שאין קשר בין ה taxable income ל 15% שמשלמים.. אולי זה לא על taxable income ? אלא על משהו אחר? הוא לא פירט.. הוא קצת קמצן בהסברים לצערי.. אולי אעלה אותו על שיחה מתישהו אחרי החג, במיילים הוא יורה תשובות קצרות.

לגבי זה -
פטור ממס בארץ מתוקף האמנה
הרו"ח הישראלי אמר שאם הקצבה הזו פטורה ממס בארה"ב - היא פטורה ממס בישראל. שלח לי את זה לקרוא -

https://ahec-tax.co.il/newsletters/מבזק-מס-מספר-574/מיסוי-קצבאות-בידי-תושבי-ישראל-המתקבלו/

רו"ח האמריקאי אומר שאין קשר - זה לא מקטין לי את מה שאשלם כעצמאית על social security .. הסברתי לו שההפקדה ל IRA מורידה לי את ה taxable income - הוא אמר שאין קשר בין ה taxable income ל 15% שמשלמים.. אולי זה לא על taxable income ? אלא על משהו אחר? הוא לא פירט.. הוא קצת קמצן בהסברים לצערי.. אולי אעלה אותו על שיחה מתישהו אחרי החג, במיילים הוא יורה תשובות קצרות.
סליחה, הוא צודק ואני טעיתי. זה מוריד רק את ההכנסה המחושבת למס הכנסה ולא לביטוח לאומי (בארה"ב). שימי לב שזה תקף רק ל-Traditional IRA בהנחה ואת מתחת לסף ההכנסות.

הרו"ח הישראלי אמר שאם הקצבה הזו פטורה ממס בארה"ב - היא פטורה ממס בישראל. שלח לי את זה לקרוא -
זה מעולה!!! ככל שיש יותר חוות דעת תומכות יותר טוב.

• אהבתי
Reactions: Ymf
זה מוריד רק את ההכנסה המחושבת למס הכנסה ולא לביטוח לאומי (בארה"ב)
אז מה יוריד לי את ההכנסה המחושבת לתשלום ביטוח לאומי? חוץ מהקטנת ההכנסה שלי ע"י עוד ועוד הוצאות מוכרות... (שזה אני עושה בכל מקרה בגבולות החוק כמובן)

אז מה יוריד לי את ההכנסה המחושבת לתשלום ביטוח לאומי? חוץ מהקטנת ההכנסה שלי ע"י עוד ועוד הוצאות מוכרות... (שזה אני עושה בכל מקרה בגבולות החוק כמובן)
רק הוצאות מוכרות. השיטה שם שונה מהשיטה בארץ (בה לוקחים את ההכנסה החייבת למס הכנסה כהכנסה חייבת לביטוח לאומי).

שלוש אסכולות:
1) אין פטור כאן, אבל היתרון הוא שזה עוזר לך בדוח האמריקאי ששם ההכנסות יהיו נמוכות יותר לעומת המצב שאת פשוט מפקידה את הכספים לחשבון ממוסה רגיל.
2) מס דחוי עד המשיכה.
3) פטור ממס בארץ מתוקף האמנה.

אני באסכולה 3, תוך התייעצות עם רו"ח וקריאה אינטנסיבית והבנה של אמנת המס.
@FIYaacov היי יעקב, בהמשך למה שרשמתה קראיתי את סעיף 20(1) לאמנת ישראל-ארה"ב על פניו קובע שאין פטור בארץ:
"קיצבאות וגמול דומה אחר המשתלמים ליחיד, יחויבו במס רק במדינה המתקשרת שהוא תושבה."

אשמח לדעת, האם ROTH נכנס תחת סעיף זה, ומה הבסיס החוקי לאוסכולה 3 לפי הבנתך ?

אשמח לדעת, האם ROTH נכנס תחת סעיף זה, ומה הבסיס החוקי לאוסכולה 3 לפי הבנתך ?
היי, אני חוזר בי ממה שכתבתי, ערכתי את ההודעה ההיא.
מבירור עם הרו"ח, הוא שכח לציין שזה לא מופיע האמנה אלא שזו הטבה שמדינת ישראל נותנת לעולים חדשים/חוזרים ותיקים עם פנסיות מהמדינה הקודמת.
אז עכשיו אסכולה 2 היא המובילה מבחינתי, למרות שאני בוחן טענה שאם אתה אזרח ארה"ב וחשוף למס שם, אז יש אולי קייס קלוש שיתייחסו למכשיר הזה באותו אופן (כאילו "עלית" איתו).
בכל מקרה אני חושב שגם אסכולות 1 ו-2 הן מספיק טובות בשביל להשקיע במכשיר.

• אהבתי
Reactions: SOR
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה