• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איסור מסחר בבורסה בבנק הפועלים לבעלי אזרחות אמריקאית.

yossik

מודרטור
דירוג
15,796
היי,
קיבלתי אתמול מכתב מהבנק 'שלי', בנק הפועלים.
נכתב שאסור לי לסחור במניות בבורסה ו/או כל פעולה שקשורה למסחר.
מאוד תמוהה.
אני יודע שכמה בתי השקעות לא רוצים להתעסק עם ה IRS ולכן לא מאפשרים לאזרחים בעלי אזרחות כפולה לפתוח אצלם חשבון.
אבל בנק? וואלה, give ne a break!
אני לא מבין מה המניע שלהם וזה לדעתי נוגד את זכותי לפעול בכל דרך שאבחר כל זמן שהיא חוקית.
אני מצרף צילום מהמכתב ולא הבנתי אם המגבלה היא למסחר דרך הבנק, העברות כספיות לבתי השקעות או,
רק למסחר מחוץ לאיירץ הקויידש כשאטייל בעולם.
ומה המשמעות אבחר אם לעבור למשל ל IB ואעביר אליהם כספים לצורך מסחר? [עכשיו אני במיטב ומעביר לשם מידי פעם כספים].
בחודש האחרון ביצעתי 2 העברות כספים למיטב, האם זה היה אולי הטריגר למכתב שקיבלתי?
מדאיג אותי מאוד, האם עוד מי מכם.ן קיבל.ה מכתב דומה מהבנק שלו?

20230225_085436.jpg

אכן תמוה מאד. כאזרח אמריקאי, אני מקבל ממיטב טרייד נוטיפיקציות על כך שהם מדווחים לרשויות המס על החשבון שלי כחלק מFATCA, אבל לא עשו לי בעיות
עם הפעילות בחשבון.

אני חושב שהfull stop אחרי "ניירות ערך" זה מה שמטעה. לדעתי הם לא התכוונו לשים שם נקודה. ואז המשפט נקרא כך:
לאור היותך אזרח ארה"ב חל איסור לעשות X Y Z במהלך שהייתך בתחומי ארה"ב.
אחרת כך הם חוזרים ומדגישים שהם לא יכבדו את ההוראות אם הן ניתנו מתחומי ארה"ב. אז העיקר כאן הוא האיסור לסחור מתוך תחומי ארה"ב, כך אני הבנתי.

אכן תמוה מאד. כאזרח אמריקאי, אני מקבל ממיטב טרייד נוטיפיקציות על כך שהם מדווחים לרשויות המס על החשבון שלי כחלק מFATCA, אבל לא עשו לי בעיות
עם הפעילות בחשבון.
הבהרה - אין לי בעיה עם מיטב, המכתב הגיע מהבנק שדרך אגב אין לי חשבון מסחר אצלם.

לא קראת נכון.
אסור לך להעביר הוראות מסחר לבנק כשאתה שוהה בגבולות ארה"ב (אם אתה באמת רוצה להיות נודניק תשאל אותם מה קורה אם אתה בפוארטו ריקו או אמירקן סמואה). זה בטח קשור לחוק או תקנון אמריקאי כלשהו. (במאמר מוסגר מקווה שאתה לא סוחר דרך הבנק).

בכל מקרה זה מכתב מטופש מבנק שהעלים כל כך הרבה מס מארה"ב וחטף קנס עצום שהבנקאים רועדים אם אתה נכנס עם כובע עם דגל ארה"ב עליו.

אחרת כך הם חוזרים ומדגישים שהם לא יכבדו את ההוראות אם הן ניתנו מתחומי ארה"ב. אז העיקר כאן הוא האיסור לסחור מתוך תחומי ארה"ב, כך אני הבנתי.
כך הבנתי אבל מי שם אותם לשומר?
כאזרח ישראלי/אמריקאי זכותי להפעיל את הכסף שלי בכול דרך חוקית מכל מקום לכל מקום בעלום.
כמובן שחתמי לפני שנתיים על מסמכי FACTA או ווטאווב אבל זה רק לצורך דיווח בין רשויות המס של ישראל וארה"ב.
אני מניח ששתי ההעברות הבנקאיות האחרונות למיטב דש יצר אצלם טריגר למרות שזה בשקלים.

כאזרח ישראלי/אמריקאי זכותי להפעיל את הכסף שלי בכול דרך חוקית מכל מקום לכל מקום בעלום.
כמובן שחתמי לפני שנתיים על מסמכי FACTA או ווטאווב אבל זה רק לצורך דיווח בין רשויות המס של ישראל וארה"ב.
אני מניח ששתי ההעברות הבנקאיות האחרונות למיטב דש יצר אצלם טריגר למרות שזה בשקלים.

מישהו החליט שהם לא מספיק מכוסת"חים, אז החליטו להגביר את הכסת"ח, לכל מקרה. סך הכל התנהלות טיפוסית של גוף ישראלי.

ואיך בדיוק הם יכפו את זה ? משתמשים ב VPN. הם לא ידעו שזה לא ניתן בארץ.

אבל מעניין מה הקפצת בבטחון ששלחו לך מכתב כזה. אתה משתמש ב VPN אולי והתחברת לארה״ב בשביל איזהשהוא שירות ?

נערך לאחרונה ב:
לא עניין של שומר.
כנראה אסור להם (או שהם חושבים שאסור להם) לתת שרותי מסחר לאמריקאי בזמן שהוא בגבולות ארה"ב.
מנחש שזה עניין של רשיונות אמריקאים ופחד שלהם מהרשויות האמריקאיות

ואיך בדיוק הם יכפו את זה ? משתמשים ב VPN. הם לא ידעו שזה לא ניתן בארץ.

אבל מעניין מה הקפצת בבטחון ששלחו לך מכתב כזה. אתה משתמש ב VPN אולי והתחברת לארה״ב בשביל איזהשהוא שירות ?
הם לא צריכים ולא רוצים לכפות.
זה רק כסתח

הסר דאגה מלבך זה לא טריגר הם כנראה שלחו את זה לכל לקוחות בעלי אזרחות ארה"ב, כנראה מישהו במחלקה המשפטית חשש לפיטורין או משהו אז רצה להראות שהם עובדים

קיבלתי מסמך כזה לפני חודשים, למרות שאני לא סוחר דרך הבנק, אלא דרך IBKR.
עו״ד של בנק אמור לדעת לשים נקודה במקום הנכון במשפט במסמך שמגיע למאות/אלפי לקוחות.

וואו רק עכשיו שמתי לב איזה דבילים, יש להם פה טעות סופר, פשוט תחליף את הנקודה פה בפסיק:
1677345422227.png

וואו רק עכשיו שמתי לב איזה דבילים, יש להם פה טעות סופר, פשוט תחליף את הנקודה פה בפסיק:
זו בדיוק הנקודה. לא ידעתי איך לאכול את זה בגלל זה שאלתי.

מניסיוני האישי בנק הפועלים אכן אינו מאפשר לבעלי אזרחות אמריקאית להחזיק ניירות ערך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה מחיר למשתכן - איסור מכירת הדירה נדל"ן 58
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
ס איך מתנהלת מדינה עם איסור הוצאת כספים לחו"ל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
ק חוק איסור הלבנת הון שוק ההון 1
Liron2035 למה חל איסור על מתן ייעוץ השקעות? שוק ההון 1
הסולידית איסור שיימינג אוף טופיק 0
yossidiv חוק איסור הלבנת הון וסירוב לבקשת הבנק לקבל פרטים שלדעתי אינם מעניינו אוף טופיק 67
הסולידית חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי! שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
T מסחר בזהב השקעות אלטרנטיביות 1
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
U חשבון מסחר להשקעה לקטינים צרכנות פיננסית 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
M חשבון מסחר אפוטרופוס לקטין אמריקאי שוק ההון 20
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0