• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IBI מסלול SP500 עברו לתעודות סל על המדד?

@Glazgo @FIYaacov @Roi @Arith @TunaGolem
המעבר לניהול הכסף באמצעות תעודות סל דווקא חוסך עלויות ולא מעלה אותן. הסיבה היא שאנחנו - IBI - נחשבים למשקיע מוסדי גדול ולכן מקבלים החזרים מלאים על דמי הניהול בתעודת הסל. לכן, בפועל נוצר מצב של חיסכון בעלויות בהשוואה לעלויות עקיבה באמצעות רכישת חוזים + מטח, וגלגולם אחת לרבעון, כפי שהיה בעבר.
אנחנו, כמשקיע מוסדי גדול, מקבלים בחזרה את כל ההחזרים, כולל דיבידנדים. כל ההחזרים הם ברמה חודשית. זה כאילו שהחזקנו בחוזה לכל דבר.

@Izelman לגבי העליה ל-0.65% בנובמבר:
אני מצטערת, אבל אנחנו לא יכולים להתייחס למהלכים עתידיים. זה לא אומר שכן ולא אומר שלא. בכל מקרה, אנחנו כמובן מחויבים להודיע על כל שינוי בדמי ניהול.

נערך לאחרונה ב:
שיטת מצליח?
רק בשביל להתאפס, השוק חופשי הם חברה פרטית וזו זכותם הלגיטימית לייקר את המחיר.
בניגוד למשמעות הנפוצה של "שיטת מצליח" (חיובי יתר וכד') במקרה הנוכחי הם לא עושים בזה שום עוול ללקוח, החליטו על ייקור ושלחו מכתב, מה רע בזה?

המצליח הוא כי הם מתקפלים בשיחת הטלפון הראשונה. משמע העליה "לא חובה"

במקרה הנוכחי הם לא עושים בזה שום עוול ללקוח, החליטו על ייקור ושלחו מכתב, מה רע בזה?
מה ההבדל בין לרשום במכתב "ייקור תעריפים, 200 ש"ח לחודש" לבין לרשום "תוספת דמי מצליח, 200 ש"ח לחודש"?
בכל מקרה מי שלא שם לב, משלם, ומי שכן ומתקשר, לא.

מה ההבדל בין לרשום במכתב "ייקור תעריפים, 200 ש"ח לחודש" לבין לרשום "תוספת דמי מצליח, 200 ש"ח לחודש"?
בכל מקרה מי שלא שם לב, משלם, ומי שכן ומתקשר, לא.
הביטוי "שיטת מצליח" נתפס בעיני (ואולי אני טועה) חיובי יתר או גביה בלתי לגיטימית נניח פתאום אני רואה בחשבון הסלולר חיובים על שירות תיקונים וביטוח ללא שהזמנתי.
ייקור תעריף מתוכנן ומדווח ועוד כזה שמאפשר מספיק זמן להתארגן לנייד או לבקש הנחה זה לגטימי לגמרי גם אם כצרכן זה מקומם אותי.
זה לא סמנטיקה אלא הבדל מהותי.

נערך לאחרונה ב:
הורדתי את רשימת הנכסים הרבעונית שפורסמה ב-06/2017
וראיתי ש-68% מהנכסים היו בתעודות סל על המדד (של הראל, תכלית ופסגות).
יש עדיין חשיפה לחוזים עתידיים, אבל כמובן שהאחוז המוצהר לא קשור לחשיפה למדד בפועל.

אותו סיפור גם בקופות הגמל המקבילות (לחיסכון ולהשקעה).
תודה רבה על תשומת הלב ועל העידכון יעקב.

האם לדעתכם ישפיע על הוצאות ניהול השקעות? טיב העקיבה?
נצטרך לחכות ולראות, לא?...
טווח הזמן לבדיקה כזו הוא לפחות שנה קלנדרית, לא?

למדתי מושג חדש. תודה (לך ולגוג-אל) :lol:

קרן ההשתלמות שלך נמצאת ב- IBI מחקה S&P500. אפשר לשאול מה הסיבה/ות שלא לבחור באינטרגמל במסלול זהה בד"נ נמוכים יותר?
רשמת "לא לבחור", כלומר בלשון עבר ולכן אתייחס למה לא בחרתי בעבר באינטרגמל במסלול מחקה מדד:
1. בזמן שהצטרפתי לקרן ההשתלמות מחקת המדד ב- IBI, דמי הניהול שלה היו זולים מאוד (0.5% להצטרפות דיגיטלית) ביחס לאחרות שהציעו בסביבות ה- 0.7% ויותר (לכיוון 1%) למי שיש לו צבירה נמוכה והוא לא מיוחס כמו "חבר".
2. מאוד מרוצה ומאוד אוהב את השירות של IBI שאני אישית חושב שהוא מצויין בצורה יוצאת מן הכלל (וזו גם אחת הסיבות להישארותי).
אני לפחות לא נתקלתי בשירות כל כך טוב ביחס לצרכים המינימאליים שלי.
3. בעבר, כך הבנתי, IBI עדיפה במעט (לא באופן אקוטי)על פני אינטרגמל בגלל עניין החוזים עתידיים מול תעודות סל. לאחרונה הבנתי ש- IBI יישרה קו מול אינטרגמל ונצמדת למדד דרך תעודות סל בעיקר - ככה שזה לא רלוונטי היום.
4. סעיף 4 היה צריך להיות סעיף 1 - למיטב זכרוני לא הייתה אז את אינטרגמל במסלול מחקה מדד על השולחן בכלל. היא לא הייתה קיימת עדיין או שלא נפתחה. הגיעה רק אחרי כמה חודשים ואני לא שש לקפוץ מחברה לחברה.
5. כשקרן ההשתלמות תגיע ל- 100K היא כבר תהיה ב- IRA בעזרת בודהא, אז זה כבר לא יהיה משנה... יש לי עוד קצת זמן לזה :'(

תודה על העדכון.
אינטרגמל פתאום יותר נוצצים.
וגם IRA.

זה בהחלט נראה נוצץ יותר מבחוץ. חשבתי להעביר את הקה"ל שלי לאינטרגמל ואני חייב לומר שהגעתי לכמה למסקנות:
1. ההתנהלות מולם היא באמצעות אינטרנט וטלפונים. היה יחסית קל להצטרף אליהם, אבל היה (ועדיין למען האמת) קשה לעזוב אותם (אפילו שאין כספים בקרן).
2. ההתנהלות שלהם מוזרה: החלטתי להשקיע בקרן המחקה את הS&P, אבל בפועל, קיבלתי מספר קרן (באוצר) שונה לגמרי, אשר מחקה מדד ישראלי כלשהו. כאשר שאלתי אותם על מה הדבר, הם סברו שזה בסדר, וכי "כל המסלולים על המספר קרן הזאת". לא סביר בעליל. אני חושב שיש סיבה שלכל קרן יש מספר באוצר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G קופ"ג / קה"ש מחקה מדדים ב-IBI - פיצול מסלול שוק ההון 10
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
K ibi או אקסלנס שוק ההון 1
S מסחר בוואן זירו או ב-IBI - בעד ונגד שוק ההון 8
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7
D חשבון מסחר IBI- ריבית עבור מסגרת אשראי? שוק ההון 3
e4e5nf3nc6 השקעות אלטרנטיביות דרך IBI השקעות אלטרנטיביות 3
T IBI PILLAR - דעות וחלופות נדל"ן 4
ה חשד לשימוש במידע פנים בית השקעות IBI פוסטים מאיכות נמוכה 4
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
G הפרשים גדולים בין viewtrade ל-spark ב-ibi שוק ההון 4
O "שכבות מחיר" בהצעה לחשבון מסחר ב IBI שוק ההון 3
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
4 מיטב דש vs ibi שוק ההון 3
4 איזה מוסד פיננסי יותר יציב בנק או בית השקעות כדוגמת ibi שוק ההון 1
ר עמלות בגופים שונים (טבלה עם IBI, מיטב דש, אקסלנס ופסגות) שוק ההון 0
4 האם בבית השקעות ישראלי לדוגמא IBI יש יותר מבחר מלאומי טרייד או מבית השקעות אחר? שוק ההון 1
ImCarryGG התלבטות בין נתיבי השקעה ובית השקעות(פסגות מול IBI) שוק ההון 26
W קרנות מחקות בהלמן אלדובי(IBI) מול תעודות סל ב-IRA, הפרשים שדורשים חקירה? שוק ההון 2
ת פתיחת תיק בית השקעות ibi שוק ההון 4
שמוליק קיפוד תלאות שמוליק בסגירת חשבון ב-IBI צרכנות פיננסית 5
ג 2 קרנות השתלמות IBI S&P500 - אחת הרוויחה ואחת הפסידה שוק ההון 7
A פסגות, IBI או מיטב דש צרכנות פיננסית 59
ג האם זה נכון שמס ירושה לא חל אם אתה סוחר דרך IBI ? שוק ההון 46
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
E הפקדות לקרן השתלמות לא מופיעות בחשבון (הלמן אלדובי ו-ibi) שוק ההון 8
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
B קרן מחקה סנופי (S&P500) של IBI-הלמן נסגרה למצטרפים חדשים שוק ההון 42
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
oz1987 הלמן אלדובי קונה את (/מתמזגת עם) בית השקעות IBI שוק ההון 138
Modric19 שאלת תם על IB / IBI שוק ההון 12
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
M IBI חו"ל VS אינפיניטי MSCI שוק ההון 19
EnsilZah Excellence is IBI? אוף טופיק 3
itamaratz קרן השתלמות IBI מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 6
G איך הקרן השתלמות של IBI מחקה מדדי מניות שוק ההון 2
B מייל מ-IBI על סגירת חשבון עקב תושבות בארה''ב שוק ההון 12
sogi העברת מט"ח ל-IBI שוק ההון 6
K קרן השתלמות פאסיבית של IBI לעומת קרן אירית ב-IRA שוק ההון 12
דניאלה תקלה במערכת ספארק של IBI - מישהו נתקל? שוק ההון 4
אורן IBI מתכוונים לגבות דמי קניה/מכירה בעבור קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 21
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
amidar דמי ניהול ב-IRA של IBI - מה פיספסתי??? שוק ההון 41
Oziris משהו מוזר ב-IBI שוק ההון 6
K שאלה לגבי IBI שוק ההון 1
Lio הוצאות ניהול השקעות ב - IBI שוק ההון 44

נושאים דומים

Back
למעלה