• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום מיסים אמריקאיים

אלמוני_85

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
הודעה ראשונה שלי בפורום [אבל long time reader באתר].
אשתי היקרה אזרחית אמריקאית, וספיציפית בשנת המס האחרונה היא פדתה אגרות חוב כך שלראשונה בחייה היא צריכה לשלם מיסים לדוד סם.
באתר של רשות המיסים האמריקאית, עושה רושם שאפשר או לשלם באמצעות כרטיס אשראי (ואז לשלם עוד עמלה שערורייתית של כ-2.5%), או לשלם באמצעות חשבון בנק (אמריקאי עושה רושם).
אין לנו חשבון בנק מחוץ לישראל. יש לנו אבל חשבון דולרים. (ויש גם חשבון פייפל אם זה עוזר :))
האם למישהו כאן יש ניסיון בנושא הזה ויכול להציע דרך להמנע מתשלום העמלה ?
אציין שהמקרה של תשלום מס לארה"ב הוא כנראה משהו יחסית חד פעמי, אז לא נראה לי שכדאי לנו להשקיע בפתרון לטווח רחוק, אלא משהו יותר אד הוקי.
תודה מראש על העזרה.

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום!
אגחים שנקנו ונמכרו בישראל?

תודה.
לא. הם נקנו ונפדו בארה"ב. אציין גם שחישוב המיסים בוצע ע"י רואה חשבון.

האם למישהו כאן יש ניסיון בנושא הזה ויכול להציע דרך להמנע מתשלום העמלה ?
יש סיכוי שהיא יכולה לפתוח חשבון בנק בבנק אמריקאי מאד בקלות, למי שיש כתובת בארה"ב (של משפחה?) וSSN יכול לפתוח באינטרנט לדעתי. השאלה כמה תעלה העברת הדולרים לשם, אני מקווה שזה פחות מ2.5%.

ראשית, אשתך בתור אזרחית אמריקאית חייבת להכין דיווח מס לממשלה הפדראלית בארה"ב על הכנסותיה בכל מקום בעולם. לכן, במידה ואשתך מועסקת כשכירה או בעלת עסק עצמאי או בעלת חשבונות בנק שנותנים הכנסה פסיביות היא חייבת לדווח מדי שנה (ולא רק לאחר שהיא פודה אגרות חוב).
שנית, אשתך חייבת לשלוח דיווח FBAR על הנכסים הפיננסיים שנמצאים מחוץ לארה"ב ושיש לה זכות חתימה עליהם. נכסים פיננסיים כוללים חשבונות בנק, קרנות השתלמות, חשבונות השקעות, חשבונות פנסיה ועוד. יש לדווח FBAR עד ה-30 ביוני.
לגבי תשלום המס, חשבון דולרים בישראל לא עוזר אבל היא יכולה לשלם באמצעות כרטיס אשראי בתוספת עמלה של 1.8% (Convenience Fee). האתר שבאמצעותו ניתן לשלם הוא: https://www.irs.gov/uac/pay-taxes-by-credit-or-debit-card .

תשלום ע"י דביט כארד הוא עם עמלה קבועה (2 דולר?).
אפשר להוציא דביט כארד של פייפאל ולשלם ממנו.

@שמעון פורשר ,
האם ניתן לשלוח אתה טפסים עם המחאה בנקאית דולרית מהארץ או מבנק ישראלי אחר שיש לו סניפים בארה"ב?

כן אפשר, אבל אז העמלה הבנקאית גבוהה הרבה יותר וזה ממש לא משתלם.

ראשית, אשתך בתור אזרחית אמריקאית חייבת להכין דיווח מס לממשלה הפדראלית בארה"ב על הכנסותיה בכל מקום בעולם. לכן, במידה ואשתך מועסקת כשכירה או בעלת עסק עצמאי או בעלת חשבונות בנק שנותנים הכנסה פסיביות היא חייבת לדווח מדי שנה (ולא רק לאחר שהיא פודה אגרות חוב).
שנית, אשתך חייבת לשלוח דיווח FBAR על הנכסים הפיננסיים שנמצאים מחוץ לארה"ב ושיש לה זכות חתימה עליהם. נכסים פיננסיים כוללים חשבונות בנק, קרנות השתלמות, חשבונות השקעות, חשבונות פנסיה ועוד. יש לדווח FBAR עד ה-30 ביוני.
לגבי תשלום המס, חשבון דולרים בישראל לא עוזר אבל היא יכולה לשלם באמצעות כרטיס אשראי בתוספת עמלה של 1.8% (Convenience Fee). האתר שבאמצעותו ניתן לשלם הוא: https://www.irs.gov/uac/pay-taxes-by-credit-or-debit-card .

שלום שמעון. תודה על ההסבר, אבל לא היה צורך. יש רואה חשבון שמגויס למשימה מידי שנה (בתקווה אולי בעתיד לא נזדקק לו). ספיציפית השנה בגלל הפדיון של האגרות היא נאלצה גם לשלם מיסים. עד כה (ובעתיד אני מניח), היא לא תהייה בסיטואציה כזו.
אני מודע לעמלות דרך תשלום בכרטיס אשראי, אני מחפש פתרון שהתשלום שהוא מגלם הוא לא באחוזים אלא עמלה קבועה.

מישהו ב-thread פה הזכיר כרטיס debit. יש למישהו באמת ניסיון עם כרטיס כזה של Paypal, או לחילופין, יודע אם אפשר להוציא אחד (ללא עמלות ודמי חבר) בבנקים בארץ ?

אהלן ושלום!
זו הפעם הראשונה שאני כותב בפורום, מנסה להיעזר בידע הרב והמגוון שיש לחברים כאן.
אני עוסק פטור ובקרוב אשתי ואני ניסע (דבר לא סגור, אבל מנסים להתכונן) לארה"ב לצורך לימודיה. אני מנסה לברר מה יהיה מעמדי כעוסק בניכר, מה יהיה עליי לעשות מול רשויות המס בארץ, או בחו"ל, ובכלל, אשמח לקבל עצות בנושא זה. סביר שאקבל ויזה שתאפשר לי לקבל מאוחר יותר היתר עבודה, אבל חשוב לי לדעת שבשלב הראשון לפחות אוכל להמשיך לעבוד בעסק שלי (שנדרשים לו מחשב, חיבור לאינטרנט וקו טלפון).

@פנדה ,
להבנתי כל מי שעובד בארה"ב, אם זה סטודנט או אישורים מיוחדים לבני/בנות זוג חייב לשלם מיסים לדוד סם.
אם מהות העסק שלך מאפשר לך לעבוד מרחוק כאילו אתה עובד מהארץ יכול להיות שתמשיך לשלם למס הכנסה בארץ.
בכול אופן, לגבי המיסים בארץ אני מניח שיש חבות למס הכנסה לפחות עד היום האחרון שאתה עובד בארץ.
אני מתייגג @שמעון פורשר אולי הוא יכול להוסיף לדיון מהיידע שלו.
[אל תשכך להמשיך לשלם ביטוח לאומי גם אם תשלם ל IRS כדי לשמור על רצף וותק כשתחזור לארץ.]
בהצלחה!

תודה רבה yossik. התכוונתי להמשיך לקיים את העסק ולשלם את כל החשבונות כפי שאני עושה כעת. הקבלות דיגיטליות, ונוצרות באתר שעליו קיבלתי המלצה מוצלחת ביותר בבלוג, לכן נשאר לדאוג למיסוי. אשמח לקבל מידע והכוונה אם יש למישהו ניסיון או ידע מקצועי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
ס התנתקות מחובת תשלום מיסים בפרישה צרכנות פיננסית 92
V תשלום ריבית על מינוס דולרי/שקלי בIB שוק ההון 10
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ר תשלום מס מיסים 5
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
2 תנאי תשלום שהיו בעבר ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
I תשלום על מילואים ועבודה באותו יום אוף טופיק 3
T תשלום על שישי שבת במילואים אוף טופיק 1
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ה תשלום על מילואים אוף טופיק 19
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5