• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר ראשון- ביואינפורמטיקה

Haim942

משתמש רגיל
דירוג
76
כרגע לומד ביוטכנולוגיה באונ' ת"א עם רצון להמשיך לארבע שנתי ברפואה. לאחרונה, התחלתי ממש להתעניין בביולוגיה חישובית וחקרתי את העניין, בגדול בתואר ראשון מדובר בדו-חוגי מדעי המחשב וביולוגיה. עם הפסיכומטרי הנוכחי אני לא מתקבל לת"א ואני לא מתכוון לבצע עוד אחד, אבל כן התקבלתי לבר-אילן. הרעיון הוא תואר שיאפשר לי לבחור בהמשך בין שתי אפשרויות מבלי לסגור את הדלת על אחת מהן. מצד אחד אוכל להמשיך למסלול ברפואה ותהיה לי אופציה לעבודה שמכניסה יפה בתואר השני, ומצד שני אם אשנה את דעתי יש לי אפשרות תעסוקה בתחום שמעניין אותי ולא אשאר קירח משני הצדדים (מדעי החיים וכו'). מעבר לזה, אני מקבל את רוב הקורסים שלמדתי עד כה כפטורים, ככה שלא עבדתי קשה לחינם עד כה.

אשמח לשמוע איך בר-אילן? בפרט הפקולטה למדעי המחשב? (מדעי החיים- מכיר שהם ברמה טובה). אני מודע לכך שלא מדובר באונ' ת"א ושהמוסד יחסית פחות נחשב, אבל האם זה מהווה חסם במציאת משרות בתחום? באופן כללי, אשמח לשמוע האם יש "חור" בתוכנית או לחילופין הצעה אחרת. שקלתי גם, אפשרות של קורסי תכנות דרך הטכניון ולהמשיך כרגיל, אבל חושש לגלות עוד שנתיים-שלוש ששיניתי את דעתי ונותרתי עם תואר שלא שווה הרבה (אם כי לדעתי התחום מרתק) בתעשייה ועם קורסים שלבסוף מוגבלים ביכולת שלהם לחצות את תקרת זכוכית, גם מבחינת היקף ידע וגם מבחינת יכולת השתכרות עתידית.

אם שרדתם את החפירה אשמח לשמוע את דעתכם :)

, אבל כן התקבלתי לבר-אילן
האנשים שהכרתי שלמדו ביולוגיה חישובית בבר אילן לא היו זכאים לתואר במדמ"ח בסופו, ייתכן שזה השתנה אבל שווה לברר.

לגבי ת"א, אתה לא מתקבל למסלול או לדו חוגי רגיל או לשניהם?

נערך לאחרונה ב:
האנשים שהכרתי שלמדו ביולוגיה חישובית בבר אילן לא היו זכאים לתואר במדמ"ח בסופו, ייתכן שזה השתנה אבל שווה לברר.

האמת שזה מידע חדש לי, אז חפרתי באתר שלהם. אפשר לקבל תואר דו-חוגי בתנאי להשלמת קורסים במדמח, בתנאי שקורסים מקדימים עומדים בסף ציון מסוים.

בת"א- לא מתקבל לשניהם, רחוק בערך 20 נק' בפסיכומטרי.

נערך לאחרונה ב:
כרגע לומד ביוטכנולוגיה באונ' ת"א
כשאני עשיתי תואר בביוטכנולוגיה (התחלתי ב2014) בעברית נאמר לי שאין בת"א,הייתי רשום לזמן קצר לביולוגיה-כלכלה בת"א ובסוף עברתי לכלכלה-ביוטכנולוגיה בעברית. זה מסלול חדש? אני מכיר רק מאסטר בביוטכנולוגיה בת"א, משמח לשמוע שהם פתחו גם מסלול לתואר ראשון.

ולעניין - כמה זמן אתה כבר לומד שם? בד"כ אפשר לזוז בתוך האוניברסיטה על סמך ציונים שם, בלי קשר לפסיכומטרי. אם הלך לך טוב בשנים שכבר עשית בביוטכנולוגיה, תבקש להתקבל על בסיס זה לביואינפורמטיקה. בסופו של דבר הצלחה באוניברסיטה בפועל היא אינדיקציה טובה יותר להצלחה באוניברסיטה מאשר פסיכומטרי שאמור בסך הכל לנבא את ההצלחה העתידית שלך.

אין לי מה לתרום בנוגע לבר-אילן. מכיר אנשים שלמדו שם כלכלה, מדע המדינה, ומתמטיקה - אף אחד מהם לא מאוד מרוצה.

כשאני עשיתי תואר בביוטכנולוגיה (התחלתי ב2014) בעברית נאמר לי שאין בת"א,הייתי רשום לזמן קצר לביולוגיה-כלכלה בת"א ובסוף עברתי לכלכלה-ביוטכנולוגיה בעברית. זה מסלול חדש? אני מכיר רק מאסטר בביוטכנולוגיה בת"א, משמח לשמוע שהם פתחו גם מסלול לתואר ראשון.

ולעניין - כמה זמן אתה כבר לומד שם? בד"כ אפשר לזוז בתוך האוניברסיטה על סמך ציונים שם, בלי קשר לפסיכומטרי. אם הלך לך טוב בשנים שכבר עשית בביוטכנולוגיה, תבקש להתקבל על בסיס זה לביואינפורמטיקה. בסופו של דבר הצלחה באוניברסיטה בפועל היא אינדיקציה טובה יותר להצלחה באוניברסיטה מאשר פסיכומטרי שאמור בסך הכל לנבא את ההצלחה העתידית שלך.

אין לי מה לתרום בנוגע לבר-אילן. מכיר אנשים שלמדו שם כלכלה, מדע המדינה, ומתמטיקה - אף אחד מהם לא מאוד מרוצה.

המסלול לתואר ראשון די חדש בת"א. אנחנו המחזור השלישי אם אני לא טועה. כרגע מסיים שנה א', אז הציונים לא רלוונטים לשנה הבאה, רק לאחר מכן. הקבלה במסלול היא רק לשנה א', במקרה כזה אני עתיד לעמוד בשנה לסיום התואר.

יצא לי להיתקל בחברה האלה, בבר אילן בשונה מהעברית (שם אני למדתי ביולוגיה חישובית) הדגש הוא מאוד ביולוגי, יותר שקול לביולוגיה עם חטיבה בביולוגיה חישובית בעוד בעברית למשל זה יותר כמו מדעי המחשב עם חטיבה בביולוגיה חישובית. זה ללא ספק יאפשר לך עדיין להתקבל לרפואה אבל בבר אילן זה לא ממש יפתח לך את אותן דלתות שתואר במדעי המחשב יפתח. אפשר גם לעבור כן בתוך האוניברסיטה כפי שהציעו לך פה. מקווה שזה עוזר ואני אסתייג שזאת רק חוות הדעת האיישת שלי

ביוטכנולוגיה וביואינפורמטיקה הם שני דברים שונים לחלוטין. ביוטכנולוגיה הוא תואר כללי המכיל סל נושאים שונים. השם הוא היתרון היחידי שלו תחת הפקולטה להנדסה, כאילו שלומדים שם משהו שנראה כמו הנדסה. ביואינפורמטיקה הוא שילוב של ביולוגיה, כימיה ומדמח. הוא נמצא בעוד אונ' בארץ ומהווה תואר הרבה יותר רציני. אני לא רואה בשביל מה יש יתרון בתואר במדעי הרפואה, אבל אולי זה רק אני. שים לב שלא ניתן לקבל הכרה בלימודים קודמים ביותר מאשר בשליש תואר מאונ' אחרת. כלומר, קורסי תכנות בטכניון וקורסי ביולוגיה בת"א לא יתנו לך תואר באף אחד משני המוסדות. תצטרך להשלים במוסד שבו למדת את רוב הקורסים בביולוגיה. מבהירה שוב - מכירים בקורסים קודמים עד מספר מסוים, אבל בדרך כלל לא יותר משליש מהתואר.

יצא לי להיתקל בחברה האלה, בבר אילן בשונה מהעברית (שם אני למדתי ביולוגיה חישובית) הדגש הוא מאוד ביולוגי, יותר שקול לביולוגיה עם חטיבה בביולוגיה חישובית בעוד בעברית למשל זה יותר כמו מדעי המחשב עם חטיבה בביולוגיה חישובית. זה ללא ספק יאפשר לך עדיין להתקבל לרפואה אבל בבר אילן זה לא ממש יפתח לך את אותן דלתות שתואר במדעי המחשב יפתח. אפשר גם לעבור כן בתוך האוניברסיטה כפי שהציעו לך פה. מקווה שזה עוזר ואני אסתייג שזאת רק חוות הדעת האיישת שלי

אתה יודע לומר אם זה עדיין המצב בבר-אילן, כלומר עדיין יותר ביולוגי מאשר מדעי המחשב? איך הייתה החוויה שלך בעברית? התואר נחשב חד-חוגי או דו-חוגי? אתה עוסק בתחום?

ביוטכנולוגיה וביואינפורמטיקה הם שני דברים שונים לחלוטין. ביוטכנולוגיה הוא תואר כללי המכיל סל נושאים שונים. השם הוא היתרון היחידי שלו תחת הפקולטה להנדסה, כאילו שלומדים שם משהו שנראה כמו הנדסה. ביואינפורמטיקה הוא שילוב של ביולוגיה, כימיה ומדמח. הוא נמצא בעוד אונ' בארץ ומהווה תואר הרבה יותר רציני. אני לא רואה בשביל מה יש יתרון בתואר במדעי הרפואה, אבל אולי זה רק אני. שים לב שלא ניתן לקבל הכרה בלימודים קודמים ביותר מאשר בשליש תואר מאונ' אחרת. כלומר, קורסי תכנות בטכניון וקורסי ביולוגיה בת"א לא יתנו לך תואר באף אחד משני המוסדות. תצטרך להשלים במוסד שבו למדת את רוב הקורסים בביולוגיה. מבהירה שוב - מכירים בקורסים קודמים עד מספר מסוים, אבל בדרך כלל לא יותר משליש מהתואר.

אחלה מידע.
רק מבהיר כי לא הייתי ברור, הקורסים בטכניון הם דרך שלוחת החוץ שלהם, אין קשר לקרדיט אקדמי בפועל. יתרה מזאת, זה יותר קורס תכנות שדומה למה שמציעים בשוק הפרטי שמכוון להכשרה פרקטית.

תואר במדעי הרפואה? אולי למי שלא התקבל לרפואה ומעוניין להמשיך לארבע שנתי, מכיר כמה שבחרו במסלול הזה וגם כמה שצלחו אותו.

ביוטכנולגיה זה שם מפוצץ לתואר חסר ערך.

מסכים. הלכתי בגלל העניין ובגלל הרצון להמשיך לרפואה. האמת שראש החוג בעצמו ציין בשיחה עם המסלול שתואר ראשון בתחום לא מניב ערך אם בכלל.

אתה יודע לומר אם זה עדיין המצב בבר-אילן, כלומר עדיין יותר ביולוגי מאשר מדעי המחשב? איך הייתה החוויה שלך בעברית? התואר נחשב חד-חוגי או דו-חוגי? אתה עוסק בתחום?

בתחום? עסקתי שנתיים בהייטק, חזרתי לאקדמיה לא מזמן, אני זוכר על סמך המועמדים שהגיעו להתראיין אצלינו, הרגיש לי שהרקע שלהם (החברה בביולוגיה חישובית בבאר אילן), היה חסר, אבל אני בטוח שחברה שלמדנו שם יוכלו לתת לך תובנות

בדקתי מול בר-אילן. באמת אין זכאות למדמח במסלול ביולוגיה חישובית. אבל אם קיבלת במהלך שנה א' מעל 80+- בשלושה/ארבעה קורסים אז יש אפשרות להמשיך לדו חוגי מדמח וביולוגיה חישובית בתנאי שמוסיפים כמה קורסים שחסרים למדמח.

החברה מביולוגיה חישובית הצליחו באמת למצוא מקום בהייטק?

החברה מביולוגיה חישובית הצליחו באמת למצוא מקום בהייטק?
משלושה בוגרי המסלול שאני מכיר מבר אילן רק אחת השתלבה בהייטק.
קח את זה בערבון מאוד מוגבל כי זה מדגם קטן ודי ישן (אני מבוגר ממך בלא מעט שנים).

אשמח לשמוע איך בר-אילן? בפרט הפקולטה למדעי המחשב?

למיטב ידעתי, במחלקה למדעי המחשב באונ' בר-אילן יש חוקרים חזקים מאוד (למשל ראש קבוצת המחקר של גוגל בישראל).
קח בחשבון שיש כרגע ביקוש אדיר ללימודים בשנה הבאה (אין יותר "טיולים גדול אחרי הצבא" בשנה הבאה).
נדמה לי שמסלול הביולוגיה החישובית הוא תחת הפקולטה למדעי החיים. גם שם ש כמה חוקרים מצויינים.

למיטב ידעתי, במחלקה למדעי המחשב באונ' בר-אילן יש חוקרים חזקים מאוד (למשל ראש קבוצת המחקר של גוגל בישראל).
קח בחשבון שיש כרגע ביקוש אדיר ללימודים בשנה הבאה (אין יותר "טיולים גדול אחרי הצבא" בשנה הבאה).
נדמה לי שמסלול הביולוגיה החישובית הוא תחת הפקולטה למדעי החיים. גם שם ש כמה חוקרים מצויינים.
בערית הוא תחת מדעי מחשב. בתארים מתקדמים יש חוקרים נהדרים במדעי המשחב בבאר אילן, שקלתי כמה מהם

לשמחתי כבר התקבלתי ושילמתי מקדמה, יש לי חודש למשוך אותה אם אשנה את דעתי. המסלול לביולוגיה חישובית באמת תחת מדעי החיים והוא מכיל קורסים ממדעי המחשב בדגש על קורסי השקה בין התחומים- ביואינופורמטיקה. הקושי היחיד שלי בהקשר הזה הוא שאני בעצם לומד שנה נוספת, כלומר מתחיל משנה א', למרות שאקבל מספר מכובד של פטורים. היתרון הוא שיש אפשרות להכנס למסלול דו- חוגי של ביולוגיה ומדעי המחשב ולקבל תואר משתי הפקולטות.

אופציה נוספת שהתגלתה בפניי היא תואר דו-חוגי במדעים להייטק באוניברסיטת ת"א. מדובר בתוכנית חדשה שנועדה לשלב סטודנטים ממקצועות לא מדויקיים בתעשיית ההייטק. בתכלס לקחו קורסים פרקטיים ממדמח ושילבו עם מבוא מתמטי, אלו התכנים:
  1. קורסי תשתית: מבוא למתמטיקה בדידה, חדו"א, ליניארית, מבוא להסתברות, תכנות- פייתון.
  2. ליבה: מבני נתונים ואלגוריתמים, תכנות 2-שפת C, מבוא לחומרה, ניתוח נתונים, מבוא ללמידת מכונה.
  3. קורסי חובה: פרויקט תעשייה, מבוא למערכות הפעלה, מערכות מידע ובסיסי נתונים.
יש גם קורסי בחירה שנראים מאוד מעניינים. התוכנית חדשה אז לא ברור כ"כ איך התעשייה תתייחס אליה, אבל אני חושב שזו יכולה להיות אלטרנטיבה טובה עבורי כי אני לא בטוח שתואר במדעי המחשב זה מה שאני מחפש במצבי. הסיטואציה של לבצע מעבר לאוניברסיטה אחרת ולהתחיל שוב שנה א' מרגישה לי לא פשוטה, בייחוד שהמטרה היא להמשיך ללמוד ביולוגיה ולהגיע לרפואה. עצם הרעיון למעבר נובע מניסיון לקבל החלטה מושכלת שתאפשר לי יותר מרחב בחירה ותואר ראשון בעל ערך בתעשייה.

מה דעתכם על התוכנית הזאת? מישהו בתעשייה ושמע עליה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
Y ללמוד תואר ראשון נוסף? התפתחות אישית 17
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
W תואר ראשון התפתחות אישית 9
B תואר ראשון בחשבונאות התפתחות אישית 11
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 7
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61