• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר ראשון ללימודים מה כדאי?

FirstGuy

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,
אני בן 23 ומתלבט כבר קרוב ל6 חודשים מה ללמוד.
מחכה לציון פסיכומטרי שני אחרי שבראשון קיבלתי 650.
אני כותב הקדמה כדי שיהיה לכם קצת רקע מינימלי עלי:
מאז ומתמיד נמשכתי לעולם הפיננסי, קורא כתבות בגלובס ודה מרקר מגיל צעיר ובנוסף קורא ספרים בזיקה לעולם הזה. על קצה מזלג: (המשקיע הנבון, אבא עשיר אבא עני, דה מיליונר נקסט )
בנוסף, עוד תחום שמעניין אותי זה עולם הפיתוח העיסקי, בשפת ההייטקיסטים (כי אני מניח שיש פה הרבה) business development. אני חושב שהיתרון היחסי שלי הוא יותר הבנת אנשים וכושר שיכנוע יחסית גבוה(דוגמה לכך היא השירות הצבאי שלי, שירתתי ביחידה מיוחדת ובעיקר בזכות היחסי אנוש וכושר הדיבור שלי הייתי גם ממוקם גבוה בדירוג הצוותי). הסובבים אותי יודעים שאם צריך לשכנע מישהו אז אני האדם לעשות זאת. כלומר, אני אנליטי אבל פחות בקטע של מתמטיקה אלא יותר מבין אנשים ויודע לענות על הצורך שלהם, אני יודע מה בדר"כ מניע אנשים. לכן, אני רוצה ללכת למקצוע שיתן לי יתרון יחסי על המתחרים גם כי להיות טוב בתחומך מבטיח לך כנראה הכנסה טובה (בתחומים הנ"ל), וגם הרגשה של מימוש עצמי.
עוד פרט שאתם צריכים לדעת זה שאני ממש לא מכוון בהכרח להשאר בתעשייה המקומית, אם המקצוע שאבחר ואוהב לא מכניס כאן ובארהב/אירופה יש אופק תעסוקתי אני אעבור לשם.

רבים האנשים שאומרים לי אם יש לך ראש טכני לך למדמ"ח - אני עוזב את זה בצד כרגע שבשביל מדמ"ח היום צריך 710+בפסיכו בשביל אונ' טובה. (יש אופציה לבינתחומי שנכסו עולה לאט לאט או עוד פסיכו). מרגיש לי שאם אפנה לעולם הזה כנראה לא איהיה רע בו, אני אוהב טכנלוגיה ומתמטיקה אבל מכאן ועד לרצות לתכנת? זה כנראה פחות אני. מה גם שכנראה לא איהיה מהטופ בתחום בגלל חוסר רעב. כן כרגע גם הבינוניים מרוויחים שכר אסטרונומי אבל זה כנראה לא הפאשן שלי ולכן אני לא מכוון לשם.

חשבתי ללמוד חשבונאות כי אומרים שזה הכלי החזק ביותר להבנת עסקים. יש לזה יתרון על כלכלה ועל מנהל עסקים. אבל יש התמחות של שנתיים ושכר רעב במהלכה. כשאתחיל ללמוד איהיה בן 24 כלומר שלוש וחצי שנים תואר + שנתיים התמחות אסיים רק בגיל 30. שזה גיל מבוגר להתחיל להרוויח בו כמו שצריך (וגם כמו שצריך אומר רבע ממשכורת של הייטקיסט). ועל כן עלה לי השילוב של מדעי הנתונים עם חשבונאות. לא יודע האם זה באמת מתקשר היום והאם זה יכול להעלות לי את השכר ככה או ככה אצטרך לעשות התמחות בשביל לקבל תעודה אז הגיל ישאר30. האם אולי שווה יותר ללמוד כלכלה מדעי הנתונים (בעברית) מאשר חשבונאות ולא לעשות התמחות. האם גיל 30 זה רק נשמע לי מבוגר?

האם עולם "ביזדב" הוא עולם משתלם יותר מבחינה כלכלית (תחום שגם אותו אני אוהב) ואם כן מה צריך ללמוד? חוץ מלשייף אנגלית איזה תואר מקדם אותך במשרות הללו בעולמות הטכנלוגיה.

האם שווה ללמוד חשבונאות + סטטיסטיקה לעשות התמחות בביג פור ואז אולי לצבור ניסיון ולכוון לתואר שני במנהל עסקים בארהב ולעסוק בתחום הפיננסים?

אני שואל את השאלות הללו כדי לעשות כמה שפחות טעויות בבחירת קריירה ולהימנע בבחירת תואר שבו קשה להתפתח. לכן אשמח לתשובות ותובנות של החברה כאן.
אם עולה לכם עוד רעינות למקצועות על סמך הכישורים שציינתי אתם מוזמנים להעלות אותם אני פתוח במחשבה.
תודה מראש על התשובות ואם יש לכם שאלות על מנת להבין לעומק יותר בשביל עזרה להכוונה אשמח לענות :).

מעריך!

בטווח הארוך, עצמאי או שכיר?
בביג 4 הרוב לא מרוויחים מצויין, אבל רוכשים מקצועיות (תלוי מחלקה) וקשרים שמאפשרים לעבור לתפקידים ריווחיים מאד בחברות או לפתוח פרקטיקה פרטית בה השמים הם הגבול אם מתאים לך להיות עצמאי.

בטווח הארוך, עצמאי או שכיר?
בביג 4 הרוב לא מרוויחים מצויין, אבל רוכשים מקצועיות (תלוי מחלקה) וקשרים שמאפשרים לעבור לתפקידים ריווחיים מאד בחברות או לפתוח פרקטיקה פרטית בה השמים הם הגבול אם מתאים לך להיות עצמאי.
בקצה אם מותר לחלום, רואה את עצמי שותף בקרן השקעות/קרן הון סיכון

בקצה אם מותר לחלום, רואה את עצמי שותף בקרן השקעות/קרן הון סיכון
למשרה כזו תואר בחשבונאות עדיף על תואר בכלכלה או במדעי המחשב, אבל יש לך דרך ארוכה לשם.

ציינת שיש לך ראש אנליטי ואת העניין שלך בכלכלה. חשבת על כיוון של אנליסט?

הייתי באותו המצב שלך.
רציתי בהתחלה ללמוד פסיכולוגיה עם כלכלה והבנתי שזה אומנם מאוד מעניין, אך אפשרויות התעסוקה מוגבלות.
תמיד הייתה לי משיכה למחשבים. לימדתי את עצמי לתכנת ואפילו מצאתי עבודה כאיש דבאופס/סיסטם בחברה מעניינת שבה עבדתי שנה וחצי.
בדיוק כמוך, ולמרות ציונים סבירים פלוס בפסיכומטרי ובבגרוית, לא התקבלתי לשום אוניברסיטה ללימודי מדמח (מלבד חיפה שפסלתי מראש).
החלטתי ללמוד סטטיסטיקה וכלכלה מתוך מחשבה להתקדם לתואר שני, לשלב את הידע והניסיון הפורמלי (היחסית דל) והלא פורמלי שלי בקוד ולהשתלב כדאטא אנליסט/דאטא סיינטיס.
מהנסיון שלי בעבודה בחברה וממה שקראתי - זה כיוון טוב, ואם אתה יכול להמשיך לתואר שני בסטטיסטיקה/מאשין לרנינג מכיוונים אחרים, אז בכלל צפויה לך הכנסה גבוהה ועבודה מעניינת.
תשקול את זה.
אני מתחיל באוקטובר הקרוב וימים יגידו האם "ההימור" המחושב על התואר הזה יוכיח את עצמו, או שאולי היה עדיף ללמוד מדמח/חשמל במכללה.
בכל מקרה - סטטיסטיקה נהייתה מפלטם של כל נדחי מדמח ולדעתי תנאי הקבלה הולכים לעלות משמעותית החל משנה הבאה.

בבהצלחה!

הייתי באותו המצב שלך.
רציתי בהתחלה ללמוד פסיכולוגיה עם כלכלה והבנתי שזה אומנם מאוד מעניין, אך אפשרויות התעסוקה מוגבלות.
תמיד הייתה לי משיכה למחשבים. לימדתי את עצמי לתכנת ואפילו מצאתי עבודה כאיש דבאופס/סיסטם בחברה מעניינת שבה עבדתי שנה וחצי.
בדיוק כמוך, ולמרות ציונים סבירים פלוס בפסיכומטרי ובבגרוית, לא התקבלתי לשום אוניברסיטה ללימודי מדמח (מלבד חיפה שפסלתי מראש).
החלטתי ללמוד סטטיסטיקה וכלכלה מתוך מחשבה להתקדם לתואר שני, לשלב את הידע והניסיון הפורמלי (היחסית דל) והלא פורמלי שלי בקוד ולהשתלב כדאטא אנליסט/דאטא סיינטיס.
מהנסיון שלי בעבודה בחברה וממה שקראתי - זה כיוון טוב, ואם אתה יכול להמשיך לתואר שני בסטטיסטיקה/מאשין לרנינג מכיוונים אחרים, אז בכלל צפויה לך הכנסה גבוהה ועבודה מעניינת.
תשקול את זה.
אני מתחיל באוקטובר הקרוב וימים יגידו האם "ההימור" המחושב על התואר הזה יוכיח את עצמו, או שאולי היה עדיף ללמוד מדמח/חשמל במכללה.
בכל מקרה - סטטיסטיקה נהייתה מפלטם של כל נדחי מדמח ולדעתי תנאי הקבלה הולכים לעלות משמעותית החל משנה הבאה.

בבהצלחה!
קודם כל תודה, אני חושב שהכיוון שלנו דומה אבל מטרת הקריירה שלנו שונה, אני מעוניין לדעת דאטה ככלי לעבודה ראשונית, אינני רוצה להמתקצע בעולמות הדאטה על מנת להיות דאטה סיינטיסט, אני רוצה להיעזר בכלים הללו על מנת לקבל משרות ניהוליות בעתיד. השאלה היא האם זה המסלול. אינני רוצה להיות איש דאטה בגיל 40. אני שואל מה האפיק ההתקדמות לאנליסט בחברת פיננסים למשל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
H תואר ראשון- ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 21
Y ללמוד תואר ראשון נוסף? התפתחות אישית 17
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
W תואר ראשון התפתחות אישית 9
B תואר ראשון בחשבונאות התפתחות אישית 11
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24

נושאים דומים

Back
למעלה