• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר , לא פרקטי אבל חייב ? ובמה ?

Yuvalbuz3

משתמש רגיל
דירוג
172
שלום , אני עומד בפני דילמה .
הראשונה היא האם ללמוד משפטים או כלכלה.
כאשר כרגע לפחות אני לא מעוניין להפוך לעורך דין אלא יותר בידע ובאפשרויות התעסוקה הרבות והמגוונות שיש אח"כ.
כלכלה נורא מעניין אותי , תמיד עניין , אבל השאלה אם ליזמות לא עדיף משפטים ?

עכשיו לגבי התואר , בגדול אני רואה את עצמי בעתיד כיזם , אני בטוח בזה .
כולנו יודעים שהתואר לא מבטיח דבר ולא פרקטי בעליל , אבל אני שם לב שבסופו של דבר צריך "לשחק את המשחק " וכן מסתכלים על זה , בין אם כדי להתחיל אפילו בקטן ולפתוח דלתות בעולם הגדול , ובין אם עוד שורה חשובה בקורות חיים לצורך גיוס כסף/ יצירת קשרים וכו' .
לפני תקופה , כשהייתי בצבא הייתי בטוח שלא אעשה תואר ואקים איזשהו עסק מצליח ומתוחכם ,עכשיו כשאני בחוץ אני מבין שזה לא ורוד , ושכמה שהמצב מבאס יש צורך בתואר כדי שבכלל יסתכלו עליך ברצינות בכל דבר שיכול לקדם אותך לעבר המטרה.
אז אני שואל אתכם , האם לדעתכם אני מגזים בדעתי ? או פסימי מידי ?
דרך אגב , שלא יווצר הרושם שאני לא מעוניין בכלל בלימודים ושאם אתחיל אוציא ציונים גרועים וכו' , האמת שאני מאוד אוהב ללמוד דברים חדשים ומעניינים ודי פרפקציוניסט בכל הנוגע ללימודים מכל סוג.

כאשר כרגע לפחות אני לא מעוניין להפוך לעורך דין אלא יותר בידע ובאפשרויות התעסוקה הרבות והמגוונות שיש אח"כ.

כולנו יודעים שהתואר לא מבטיח דבר ולא פרקטי בעליל , אבל אני שם לב שבסופו של דבר צריך "לשחק את המשחק " וכן מסתכלים על זה , בין אם כדי להתחיל אפילו בקטן ולפתוח דלתות בעולם הגדול , ובין אם עוד שורה חשובה בקורות חיים לצורך גיוס כסף/ יצירת קשרים וכו' .
לפני תקופה , כשהייתי בצבא הייתי בטוח שלא אעשה תואר ואקים איזשהו עסק מצליח ומתוחכם ,עכשיו כשאני בחוץ אני מבין שזה לא ורוד , ושכמה שהמצב מבאס יש צורך בתואר כדי שבכלל יסתכלו עליך ברצינות בכל דבר שיכול לקדם אותך לעבר המטרה.
דרך אגב , שלא יווצר הרושם שאני לא מעוניין בכלל בלימודים ושאם אתחיל אוציא ציונים גרועים וכו' , האמת שאני מאוד אוהב ללמוד דברים חדשים ומעניינים ודי פרפקציוניסט בכל הנוגע ללימודים מכל סוג.
תתחיל ליזום אם רוצה להיות יזם. משפטים זה מקצוע מאוד משעמם של חוקים ופסקי דין שמפרשים אותה ומה המצב המשפטי נכון לעכשיו. סה"כ הרבה חירטוט משפטי שאליו התווסף אקטיביזם משפטי מיותר שהשופטים שופטים לפי דעתם האישית לפי מושגים מופשטים של מידתיות וסבירות. אני לא רואה איך זה קשור ועוזר ליזמות בכלל. כלכלה זה גם אוסף תיאוריות לא פרקטיות ויש גם פרשנויות שונות לפי השקפת עולם.

תתחיל ליזום אם רוצה להיות יזם. משפטים זה מקצוע מאוד משעמם של חוקים ופסקי דין שמפרשים אותה ומה המצב המשפטי נכון לעכשיו. סה"כ הרבה חירטוט משפטי שאליו התווסף אקטיביזם משפטי מיותר שהשופטים שופטים לפי דעתם האישית לפי מושגים מופשטים של מידתיות וסבירות. אני לא רואה איך זה קשור ועוזר ליזמות בכלל. כלכלה זה גם אוסף תיאוריות לא פרקטיות ויש גם פרשנויות שונות לפי השקפת עולם.

לפי מה שהבנתי וקראתי , משפטים נוגע כמעט לכל תחום בחיים, יותר ממה שכתבת על רק פסקי דין וכו' .
לגבי כלכלה / מנה"עס - כמו שאמרתי , אני מודע לחוסר פרקטיות של התארים, אבל האם לא צריך אותם בקורות חיים ?

כלכלה - תיאורטי לגמרי. יותר מתמטי מהאלטרנטיבות, אם רלוונטי מבחינתך לטוב או לרע.
משפטים - אכן נוגע לכל תחום בחיים. נחשב יותר וקל יותר מאשר כלכלה (מתייחס לפרמטר שכתבת)
לא כתבת על האפשרות של חשבונאות - יותר רלוונטי משני התארים האחרים, יותר קשה (לפחות באונ' ובמכללות הטובות). אם תתחרט ותרצה לעבוד בתחום, מסלול קשה ואורך ממשפטים. בזמן שלוקח להיות רואה חשבון כבר אפשר להיות רופא.

כלכלה - תיאורטי לגמרי. יותר מתמטי מהאלטרנטיבות, אם רלוונטי מבחינתך לטוב או לרע.
משפטים - אכן נוגע לכל תחום בחיים. נחשב יותר וקל יותר מאשר כלכלה (מתייחס לפרמטר שכתבת)
לא כתבת על האפשרות של חשבונאות - יותר רלוונטי משני התארים האחרים, יותר קשה (לפחות באונ' ובמכללות הטובות). אם תתחרט ותרצה לעבוד בתחום, מסלול קשה ואורך ממשפטים. בזמן שלוקח להיות רואה חשבון כבר אפשר להיות רופא.

חשבתי על זה , אבל אני ממש לא רוצה לעבור את המסלול לקריית חשבון , השאלה האם התואר בראיית חשבון בלי להיות רוח שווה משהו ?

חשבתי על זה , אבל אני ממש לא רוצה לעבור את המסלול לקריית חשבון , השאלה האם התואר בראיית חשבון בלי להיות רוח שווה משהו ?
מבחינת ידע פרקטי לניהול עסק, עדיף בעיני על משפטים וכלכלה.
מבחינת שוק העבודה, תואר ראשון בלי התמחות ומבחני מועצה לא נותן לך אפשרות לעבוד כרואה חשבון
לכל השאר (נניח דייטים :)) נראה לי שמשפטים עדיף, לא בצדק בעיני.

לפי מה שהבנתי וקראתי , משפטים נוגע כמעט לכל תחום בחיים, יותר ממה שכתבת על רק פסקי דין וכו' .
לגבי כלכלה / מנה"עס - כמו שאמרתי , אני מודע לחוסר פרקטיות של התארים, אבל האם לא צריך אותם בקורות חיים ?
בעולם הישן היה צריך. תואר כמסנן לקבלה לעבודה. בעולם החדש רק מעשים, ידע וכישורים נחשב

בעולם הישן היה צריך. תואר כמסנן לקבלה לעבודה. בעולם החדש רק מעשים, ידע וכישורים נחשב
ונשאלת השאלה איך אדם צעיר שאין לו עדיין הרבה מעשים, יוכיח את כישוריו ואת הידע שצבר?

אתה צודק אבל מה מאגד את הכל ? מה מאפשר לי את ההתחלה (או את ה"מעשים" כפי שאתה קורא לזה )?
חוץ מהייטק ששם יש את תחום התכנות שאפשר לעשות פרויקטים בבית

אתה צודק אבל מה מאגד את הכל ? מה מאפשר לי את ההתחלה (או את ה"מעשים" כפי שאתה קורא לזה )?
חוץ מהייטק ששם יש את תחום התכנות שאפשר לעשות פרויקטים בבית
איזה תחום ומה רוצה לעשות בדיוק?

תנסה לעבוד כדילר בבית השקעות בתור תפקיד התחלתי

מכיר את זה?
אין לי שום ניסיון עם המסלול הזה

אם אתה מתעניין בעולם הגדול (כלומר מעבר לישראל) לדעתי עדיף מקצוע שאינו תלוי מיקום, כלומר לא משפטים. למה לא מדעי המחשב בעצם? נראה לי התואר הכי וורסטילי.

לא מבין, אם אתה רוצה להיות יזם, למה אתה צריך תואר?
תצטרך יעוץ משפטי? תשלם לעו"ד, מבטיח שיצא יותר זול ויעיל.
איך אומר המשפט: "בשביל כוס חלב, לא קונים פרה".

כרגע יותר מכוון לעולם העסקים, השקעות ופיננסים
אתה יכול להיות יותר ספיציפי ? איפה אתה מתכנן להיית עוד 10 שנים ?

התואר בראיית חשבון ילמד אותך לקרוא דוחות וילמד אותך את חוקי המס .
אני אישית נהנתי מהתואר מאוד , מהעבודה פחות.
אני חושב שהתואר הזה נותן את הכי הרבה ידע שרלבנטי לבעלי עסקים. החסרון הוא שזה תואר קשה ששואב זמן,ושזה מאוד מפתה להמשיך עם המסלול ולא "לזרוק הכל" ולהיות יזם.

לא מבין, אם אתה רוצה להיות יזם, למה אתה צריך תואר?
תצטרך יעוץ משפטי? תשלם לעו"ד, מבטיח שיצא יותר זול ויעיל.
איך אומר המשפט: "בשביל כוס חלב, לא קונים פרה".

בשביל להעשיר את עצמי בעוד כלים וידע, בשביל ליצור קשרים , בשביל רזומה שישרת אותי בהמשך הדרך מבחינה תדמיתית לצורך גיוס ולצורך שיווק ..

אם אתה מתעניין בעולם הגדול (כלומר מעבר לישראל) לדעתי עדיף מקצוע שאינו תלוי מיקום, כלומר לא משפטים. למה לא מדעי המחשב בעצם? נראה לי התואר הכי וורסטילי.
לא מתחבר לתכנות, ואני לא מת על מתמטיקה, לצערי אני לא אחד מברי המזל שיש להם תשוקה אדירה למקצוע הכי טוב במשק כיום

בשביל להעשיר את עצמי בעוד כלים וידע, בשביל ליצור קשרים , בשביל רזומה שישרת אותי בהמשך הדרך מבחינה תדמיתית לצורך גיוס ולצורך שיווק ..
זה לא המקצוע בשביל זה לדעתי... אתה שקוע בחוקים משעממים ופסקי דין, מצלם מחברות ומנסה למצוא את המקום המתאים במחברת הבחינה להעתיק כדי לעבור את הבחינה... זה תואר מקצועי לכל דבר ותמצא עצמך רק רודף אחרי חומר בניסיון לעבור בחינות טכניות ומשעממות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים