• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיחות על השקעות לא כל כך סולידיות

אם אתה מרגיש אנטגוניזם ממשקיעים פסיביים וגם ממשקיעים אקטיביים אז אולי הבעיה היא לא בחברי הפורום.
תקשיבו, הדוגמטיות הזו והדבקות הקנאית בעוכרינו. יש להודות הדור שנכנס, הכו את השוק. מי יודע אולי העדנה של הDAY TRADER חוזרת. עצמי קיבלתי כאן קיתונות רושפים על דיבור על סחורות ומוצרים ספקולטיביים, גם אם אינם חל מרכזי בתיק שלי.
כל מני דברים זמניים כמו רודיום, LEAN HOGS. אז אכן לא מדובר על חברה-מערך יצרני, אבל חוקי ביקוש והצע כלכליים גם שולטים ודווקא הדברים שם יותר מובנים- מגפת חזירים בסין, קשיי יבוא בעת הקורונה..דברים שנכחו באפריל. זה מאד מעניין לבצע אינטגרציות כאלה וגם תורם להבנה של הליכי הייצור והצריכה העולמיים. ידע נצבר כזה למשל מהומות בדרום אפריקה תבאנה לעליית מחירים של מתכות יקרות. והדבר משתלשל לאיך זה ישפיע על תעשיית הרכב, השביים וכו.
תחזית מזג אוויר ומחירי הגז, מחירים עולים של COPPER כאינדיקציה לעלייה בייצור.

ראשית, השקעה פסיבית היא משעממת ואיזה אחוז בתיק מלא ריגושים, לא הזיק לאף אחד
ולגבי טרנדים אחרים, כמו השם ישמור, מניות בדידות, יש להשאר פתוחים מחשבתית, בכלל כל העניין של "תוכנית סדורה" וראש בקיר לא הכי מדבר אליי, גמישות, קריאת השטח, פתיחות לרעיונות חדשים.
מאד חשוב להקשיב לחומרים ודעות שלא רק מאששים אסטרטגיה אלא בודקות סיכונים
לפחות הדיון צריך להיות הגון...
מאד מרשים ונבון שאנשי הפורום מתבססים על שיטה, ולא מתפארים בהישגים אישיים גרנדיוזיים, שהם בעוכריהם של משקיעים רבים, זה אפיל שמאד מושך לפורום כאן. ניתוח שכלתני, לא מבוסס אגו ושטויות

למשל בפורומים כאן שהסנפי הוא האדון, כמה מכם תהיתם, רגע בסביבת ריבית אפסית ותמריצים פיסקליים ומוניטריים, בסביבה שמאיימת בתביעות על חברות עתק של טק ופארמה... איזה כוח נוצר לפתע בחברות קטנות שאין להם מרקט קאפ להכלל בסנפי...
אולי, איני יודעת, אבל אני שואלת עצמי. אם כ30% מהמדד נמצא באיום רגלוטורי...ומה שמניע אותו זה האנרגיה, מיד טק, MATERIALS ובנקים שסוחבים מספטמבר את הFANG..לא היה חכם להכנס לתת סקטורים של הסנפי, או להכנס למדד זהה משקל כמו RSP...ומה עם העובדה שהמדד מכיל רק חברות "בשלות" , הרי הוא למעשה כולל אותן רק במרקט קאפ שמאפייניו הם שיעור צמיחה יורד.
ישנן שאלות, דיון שהוא כל הזמן אישור חוזר לתזה שכולם מתבססים עליה, מעלה טחב. אולי יבוא יום שידברו בנוסטלגיה , כמו שמדברים על עידן הזהב של הסוחרים היומיים, או עידן הBOND KINGS על עידן הזהב שהיה למשקיעי האינדקז...
הרי למשל זה מעלה חיוך , ההמלצה 30 70 50 50 40 60 יחסי האגח למניות הקלאסיים..
שנים זו השיטה שלמדו יועצי השקעות ויש לך מומחים לשוק הFIXED INCOME
על מה בדיוק הם חיים כעת, אולי SPREADS ותקווה..
ומה עושים האנשים שהתוכנית הסדורה שלהם הייתה יחס השקעות 30 מניות 70 אג"ח? חיים על 1.5% ריבית קונצרנית. אפילו בנק ישראל אמר שהוא משקיע באגח זבל אמריקאי..משהו שלא יעלה על הדעת, ואין לי מושג איך זה עבר מתחת לרדאר...
כן בנק ישראל, הארגון שצריך לייצג סופר סולידיות..
אז שנים שלאנשי ה70 /30 הייתה להם תוכנית סדורה של ניהול סיכונים ומה יקרה כשהריבית תהיה שלילית גם בקונצרני...
ברור שתוכנית ההשקעה בסנפי הייתה גאונית כשמונגר דיבר עליה, כי היו מעטים שעשו זאת , כשכולם עושים זאת, זה דווקא מעלה הזדמנויות כי מעטים מסתכלים לשם בכלל, נוצר יתרון אסטרטגי למשקיע האקטיבי, וקטי וודס דיברה על כך לפני שנים וגם שלחתי לפני כשנה קישור למה שאמרה ובמקרה שלה, צדקה.

קשיבו, הדוגמטיות הזו והדבקות הקנאית בעוכרינו.

אני דווקא משקיע אקטיבי ומשקיע רק במניות ספציפיות. הבעיה עם כותב הפוסטים הנ"ל (שנחסם מאז) הוא שהצורה שבה הוא התבטא אינה מוסיפה ערך לאף אחד וניכר היה שהוא מעוניין לעורר פרובוקציה בקרב משקיעים פסיביים ולכן נתקל באנטגוניזם. בתור משקיע אקטיבי בעצמי זה מפריע לי מכיוון שזה בדיוק סוג האנשים שיוצרים להשקעה אקטיבית "שם רע"

מי שעשה הון בביטקוין\טסלה\GME, כל הכבוד לו, ניצל את הסיטואציה והרוויח. אני עובד בצורה יותר סדורה (אף פעם לא נכנסתי ביותר מ-5% מהתיק לתוך מנייה אחת) שמפצה על הסיכון המאוד גבוהה של מסחר במניות small cap (עשיתי מעל 200 עסקאות ק\מ ב2020). גם ב18\19
עקפתי את המדד, אבל דיברתי ספציפית על 2020 בתור שנה ייחודית שכמו שאתה רואה, גם אנשים בלי שום הבנה בשוק ההון עשו מיליונים.
המתמטיקה לא מסתדרת לי
איך אתה משקיע עד 5% למניה
אתה מחזיק 60-70% מהתיק במזומן
עשית 250% רווח ממרץ
מימשת (אתה מבין שחתכת רווח ב25% כי זה כסף שלא יצבור ריבית דה ריבית, אבל זה כבר הסבר אחר)
לא מסתדר לי הנתונים
איזה אחזקות היו לך ומתי קנית ומכרת כת אחת מהן?

יש להודות הדור שנכנס, הכו את השוק.
נתונים בבקשה.
מי ששם 300$ על מניית GME הכה את השוק? או צבר הפסד של 85% תוך יומיים?
כמה זמן צריך כדי להתאושש מהפסד כזה רק כדי לחזור לנקודת ההתחלה? 20 או 30 שנה?
אז כן, אנחנו הבומרים לא אוהבים לקחת סיכונים כאלה.
הרי למשל זה מעלה חיוך , ההמלצה 30 70 50 50 40 60 יחסי האגח למניות הקלאסיים..
במפולת הבאה את תשמחי מאוד שהחזקת 50% אג"ח. שום דבר לא השתנה.

בשיטת המדדים אני רגוע (באופן יחסי) כי:
א. הזמן לצידי, אני משקיע את מה שאני יודע שלא אצטרך בזמן הקרוב (עשור ומעלה)
ב. אני מאמין שבטווח הארוך שוק המניות העולמי מייצג את הכלכלה העולמית והיא בטווח הארוך צומחת.

פוסט וידוי.. מחר אני יורד מרכבת ההשקעות לפחות לזמן הקרוב.
אני מסתכל על מה שכתבתי למעלה ולמרות שעם הנקודה השנייה אני עדיין מסכים, על נקודה א' אני פשוט לא בטוח עוד שזה נכון.
לא יודע מה בדיוק היה הטריגר, לא הייתי כל כך מחובר לחדשות כלכליות בזמן הזה ורק עכשיו שבדקתי ראיתי שהשוק ירד בערך ב-2% מאז, אבל זה באמת לא הטריגר שגרם לי לפקפק בהחלטה.

בגדול- למרות שאני חושב שאצליח לא למכור מפחד במפולת הבאה (אם זאת תהיה המטרה שלי), אני מעדיף פשוט לא לקחת סיכונים שאני לא יכול להצדיק אח"כ. אני לא יודע מה יהיה איתי בעוד חמש שנים מעכשיו ובטח שלא 10 או 15. אני יודע שכרגע יש לי יכולת גבוהה לחסוך וזה מספק אותי לבינתיים.
יכול להיות שאני מושפע יותר מידי מהמעגל הקרוב אליי וחוסר ההיגיון בצעדים שלהם: אנשים שמנחמים אותי כי התשואה שלי היא רק 12 אחוז בתשעה חודשים, אנשים שנמצאים פסע מהפנסיה (חמש שנים בערך) ואחרי דיון בניסיון לשקף להם את הסיכונים שבשוק ההון הם עברו לתיק "דפינסיבי" שכולל רק כ-70 אחוז מניות (לא בטוח שיש לי השפעה על ההחלטה וגם לא רוצה שום קשר להשקעות של אחרים בתכלס).

בקיצור, לא יודע. אני בחוץ, ממשיך להיות סולידי ולחסוך אבל כרגע עובר לישיבה על מזומן.

@nicepo1 אני כרגע על 100 אחוז מניות בתיק הממוסה.

את הפנסיה+קרן השתלמות אני משאיר מנייתי והיום הם משהו כמו 30 אחוז מהשווי הכולל.
דרך אגב, הפחדנות שמוציאה אותי החוצה לא מביאה אותי למצב האידיאלי בלשון המעטה, אבל אני לא מבין מספיק במכשירים אחרים כמו אגח למשל כדי לנסות ולאזן בצורה מושכלת. מעדיף לחשב מסלול מחדש.

אני דווקא משקיע אקטיבי ומשקיע רק במניות ספציפיות. הבעיה עם כותב הפוסטים הנ"ל (שנחסם מאז) הוא שהצורה שבה הוא התבטא אינה מוסיפה ערך לאף אחד וניכר היה שהוא מעוניין לעורר פרובוקציה בקרב משקיעים פסיביים ולכן נתקל באנטגוניזם. בתור משקיע אקטיבי בעצמי זה מפריע לי מכיוון שזה בדיוק סוג האנשים שיוצרים להשקעה אקטיבית "שם רע"
לפחות לא קיבלתי קיתונות לעג על הרעיונות הספקולטיביים כמו LEAN HOGS
ורודיום XRH0
וחבל שלא שמתי לב מה קורה בLUMBER

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
G שיחות שימור-כל הביצים בסל אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
P מספרי כוכבית-4-ספרות בפירוט שיחות אוף טופיק 0
P שיחות בנושא יזמות באנגלית אוף טופיק 0
ל שיחות טלפון מוזרות אוף טופיק 22
משה מה הופך שיחות למעניינות? התפתחות אישית 12
mudale222 גלישה\שיחות\סמסים ללא הגבלה ב29 ש"ח צרכנות פיננסית 5
שמוליק קיפוד שיחות שימור צרכנות פיננסית 31
yossik שיחות בחו"ל - איזה SIM הזול והנוח ביותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה