• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיחות טלפון מוזרות

לנצח נתהה

משתמש בכיר
דירוג
1,067
הטלפון מצלצל.מספר לא מזוהה
אני :הלו ,שלום מי זה?
נציגה:אני מחברת בלה בלה בלה (לא זוכר כבר) ארבע עונות חברה לייעוץ פיננסי
אני :כן במה מדובר?
נציגה :אנחנו עוזרים לאנשים לתכנן את ענייניהם הפיננסיים
אני:אוקיי.איך אוכל לעזור לך?
נציגה:אנחנו מציעים מפגש עם יועץ פיננסי והוא יעזור לך בתחומי הביטוח ,וקופות הגמל.
אני:וכמה זה עולה?
נציגה:זה בחינם (כן בטח)
אני:מתעניין בביטוח מבנה ,ובריאות
נציגה:אז נקבע לך למחר?
אני:אהה ,לא .אין לי זמן אבל אשמח לשמוע מהיועץ בטלפון
נציגה:אבדוק עם היועצים לראות אם זה אפשרי.הם יוכלו להגיע אליך אפילו עד הבית
אני:לא תודה,אבל אשמח לשמוע בטלפון דברים מעניינים .
אחרי שעה הטלפון מצלצל
הנציגה:אמרו שזה לא אפשרי.עדיף לדבר על ביטוח בריאות פנים אל פנים
אני :אוקיי.תודה,אבל לא.
מסתבר שטכניקות אומנות הפיתוי וההפחדה של היועצים לא עובדות דרך הטלפון

הטלפון מצלצל.מספר לא מזוהה
אני :הלו ,שלום מי זה?
נציגה:אני מחברת בלה בלה בלה (לא זוכר כבר) ארבע עונות חברה לייעוץ פיננסי
אני: מניח את הטלפון וממשיך בענייני
נציג: הלו, הלו? יש משהו שם? טו, טו, טו...

אני: מניח את הטלפון וממשיך בענייני
נציג: הלו, הלו? יש משהו שם? טו, טו, טו...
לא שמעתי על השיטה הזו עדיין, אבל מרגיש שהם חושבים שזה בעיה בקליטה ואז יחזרו לחפור עוד בהמשך לנצח עד שידברו איתם.

לא שמעתי על השיטה הזו עדיין, אבל מרגיש שהם חושבים שזה בעיה בקליטה ואז יחזרו לחפור עוד בהמשך לנצח עד שידברו איתם.
יש שיטה שתמיד רציתי לנסות: אתה מביע עניין ואומר ״רק רגע״. ונותן להם להתייבש בזמן שאתה ממשיך להתעסק בענייניך. כל פעם שהם פונים אליך אתה חוזר ואומר ״כבר איתך״. אפשר להפוך את זה לאתגר תחרותי ולראות מה הזמן הכי ארוך שאתה מצליח להחזיק אותם על הקו.

יש שיטה שתמיד רציתי לנסות: אתה מביע עניין ואומר ״רק רגע״. ונותן להם להתייבש בזמן שאתה ממשיך להתעסק בענייניך. כל פעם שהם פונים אליך אתה חוזר ואומר ״כבר איתך״. אפשר להפוך את זה לאתגר תחרותי ולראות מה הזמן הכי ארוך שאתה מצליח להחזיק אותם על הקו.
הבעיה שהזמן והריכוז שלי מתבזבזים על זה חח

זה לא בזבוז. זה כיף.
השיטה שלי ששוכללה לאורך השנים היא המתנה ללא הקשבה לנאום חוצב הלהבות בהתחלה ואז להגיד "לא מעוניין" ואז שוב לתת לנאום להמשיך ולהגיד "לא מעוניין" לפעם השלישית זה לא מגיע בדר"כ.
ת'כלס אחרי שהם מבינים שהם הוציאו הרבה יותר אנרגיה ממה שהתכוונו הם מוותרים וממשיכים לחפש פרייאר אחר.

אני אישית מבין שמדובר בטלפנים קשיי יום, מבהיר להם בעדינות כבר בהתחלה שאני לא מעוניין (גם לאלה שמתקשרים מקבר רחל וכו'), ומסיים את השיחה בברכת הדרך, לתת להם הרגשה טובה, אם כי אני יכול להבין אנשים אחרים בסביבה שלי שכועסים וצועקים

פעם עוד הייתי עונה "לא מעוניין" אבל אחרי כמה שיחות עם אנשים שבאים מהתחום, הבנתי שאני רק נופל בפח של השיטה. "לא מעוניין" לא מרתיע אותם וזו אפילו נקודת מוצא שלהם. החברות האלה חיות על human monkeys שמדקלמים תסריטי שיחה שנועדו להתמודד עם התנגדויות, כעסים וכו'. לקוח פוטנציאלי שעונה "לא" זה לקוח פוטנציאלי שמקשיב ולקוח שעונה ולקוח שאפשר "לעבוד" איתו. ה"לא" לא באמת קריטי. אז ינסו עליך תסריט כזה ותסריט אחר, וינסו בשעות שונות, ואולי יענה מישהו אחר. בסוף הם בונים על זה שלאנשים לא נעים להגיד לא לאנשים אחרים ולא נעים להם לנתק בפנים ולא נעים להם פה ולא נעים להם שם...על זה הכל בנוי. לכן היום כשאני שומע את הפתיח המכירתי, אני פשוט מנתק את השיחה מבלי להגיב. בד"כ מנסים עוד פעם ועוד פעם להתקשר. אחרי כמה ניתוקים פשוט מפסיקים ורוב הסיכויים שבכלל מוחקים מהמערכת.

פעם עוד הייתי עונה "לא מעוניין" אבל אחרי כמה שיחות עם אנשים שבאים מהתחום, הבנתי שאני רק נופל בפח של השיטה. "לא מעוניין" לא מרתיע אותם וזו אפילו נקודת מוצא שלהם. החברות האלה חיות על human monkeys שמדקלמים תסריטי שיחה שנועדו להתמודד עם התנגדויות, כעסים וכו'. לקוח פוטנציאלי שעונה "לא" זה לקוח פוטנציאלי שמקשיב ולקוח שעונה ולקוח שאפשר "לעבוד" איתו. ה"לא" לא באמת קריטי. אז ינסו עליך תסריט כזה ותסריט אחר, וינסו בשעות שונות, ואולי יענה מישהו אחר. בסוף הם בונים על זה שלאנשים לא נעים להגיד לא לאנשים אחרים ולא נעים להם לנתק בפנים ולא נעים להם פה ולא נעים להם שם...על זה הכל בנוי. לכן היום כשאני שומע את הפתיח המכירתי, אני פשוט מנתק את השיחה מבלי להגיב. בד"כ מנסים עוד פעם ועוד פעם להתקשר. אחרי כמה ניתוקים פשוט מפסיקים ורוב הסיכויים שבכלל מוחקים מהמערכת.
חבר שלי הוא הכי מנומס שיש. הוא תמיד מקשיב להם ואומר בנימוס שהוא לא מעוניין ואם אפשר בבקשה למחוק אותו מהמערכת. הוא מקבל המון שיחות.

אני אישית מבין שמדובר בטלפנים קשיי יום, מבהיר להם בעדינות כבר בהתחלה שאני לא מעוניין (גם לאלה שמתקשרים מקבר רחל וכו'), ומסיים את השיחה בברכת הדרך, לתת להם הרגשה טובה, אם כי אני יכול להבין אנשים אחרים בסביבה שלי שכועסים וצועקים
מדובר בחדירה למרחב אישי. תחשוב אם אנשים היו באים אחיך הבייתה כל שעה למכור לך משהו.
זה צריך להיות בלתי חוקי. השיקול אם משהו צריך להיות ראוי/מוסרי/חוקי הוא מנותק מאם יש אנשים שעובדים בזה או לא.

מודה שבעבר 'עשיתי צרות' לטלפנים/יות כי עלו לי על העצבים.
אבל עם הזמן הבנתי שהם גם כן בני אדם וחלקם קשי יום שמנסים להתפרנס בכבוד למרות השיטות האגרסיביות.
לכן, אני נותן להם לסיים את הפתיח שלהם ומסביר להם בנועם שאותי לא ישכנעו ועדיף שיחסכו זמן ושיעברו ללקוח הפונטיאלי הבא.

זה צריך להיות בלתי חוקי.
ברמה הכי בסיסית, צלצולים חוזרים ונשנים, מהווים "הטרדה" לפי חוק הגנת הפרטיות, ובתי משפט לתביעות קטנות פוסקים בתביעות כאלה פיצויים יפים (אני שם בצד את השאלה איך אתה מאתר את החברה הרלוונטית כדי לתבוע אותה). ברמה היותר מעניינת - מאיפה חברות אלה מקבלות מלכתחילה מספרי טלפון להתקשר אליהם. הרי הביזנס שלהן הוא לא לאסוף מידע אלא למכור דברים. אז מסתבר שיש בארץ 4-5 חברות שהביזנס שלהן הוא יצירת מאגרי טלפונים ומידע אישי ודמוגרפי על בעלי המספרים, ואת המידע הזה הן מוכרות לספאמרים וחברות שיווק למיניהן. החברות האלה לא מסתתרות ואפשר לאתר אותן בקלות. יש שאלה משפטית לגבי חוקיות הפעילות שלהם וחוקיות שימוש במידע שהן מוכרות. אבל זה כבר לא קשור לשרשור...

זה צריך להיות בלתי חוקי
בדיוק אתמול נתקלתי באתר הזה https://law.co.il/
זה אתר "חדשות" שמבוסס על גזרי דין. יש בו מדור שמיועד לספאם והטרדות.
התרשמתי לטובה מפסקי דין שנגעו בהטרדה טלפונית.

ג"נ לא קשור לאתר בכלל.

השיטה שלי
עונה להם: "אני אשמח לקבוע פגישה. המשרד שלי נמצא ברחוב קטן ליד המוצרטשטראסה. אפשר מחר בתשע."
בד"כ הם שואלים: באיזו עיר? ואני עונה: וינה, ברלין, דיסלדורף וכו' וכו' לפי המצב רוח.
אז הם שואלים: "מה, אתה לא בארץ?"
ואני עונה: "לא, אני חי ב-city name, יש לי עקוב אחרי מהמספר הישראלי כי אני עובד הרבה עם ישראל"

ניתוק ושקט לחודשיים-שלושה

ברמה הכי בסיסית, צלצולים חוזרים ונשנים, מהווים "הטרדה" לפי חוק הגנת הפרטיות, ובתי משפט לתביעות קטנות פוסקים בתביעות כאלה פיצויים יפים (אני שם בצד את השאלה איך אתה מאתר את החברה הרלוונטית כדי לתבוע אותה). ברמה היותר מעניינת - מאיפה חברות אלה מקבלות מלכתחילה מספרי טלפון להתקשר אליהם. הרי הביזנס שלהן הוא לא לאסוף מידע אלא למכור דברים. אז מסתבר שיש בארץ 4-5 חברות שהביזנס שלהן הוא יצירת מאגרי טלפונים ומידע אישי ודמוגרפי על בעלי המספרים, ואת המידע הזה הן מוכרות לספאמרים וחברות שיווק למיניהן. החברות האלה לא מסתתרות ואפשר לאתר אותן בקלות. יש שאלה משפטית לגבי חוקיות הפעילות שלהם וחוקיות שימוש במידע שהן מוכרות. אבל זה כבר לא קשור לשרשור...
החלפתי מספר טלפון לפני כמה שנים.
עדכנתי את המספר רק אצל ספקי שירות ישירים שלי (ביטוחים. אינטרנט. בנק. וכד). אחרי שבועיים התחלתי לקבל ספאם.
יכול להיות שקיבלתי מספר ממוחזר, אבל לדעתי אחד הספקים מכר את המידע שלי לצד ג׳.

החלפתי מספר טלפון לפני כמה שנים.
עדכנתי את המספר רק אצל ספקי שירות ישירים שלי (ביטוחים. אינטרנט. בנק. וכד). אחרי שבועיים התחלתי לקבל ספאם.

אני חושב שבישראהודו שלנו,
בשנייה שאתה נרשם ל-YAD2 או קונה משהו דרך אתר אינטרנטי-ישראלי,
הטלפון שלך כבר במאגר וחסל.

+1
קרה לי כשהחלפתי ספק [למעשה רכשתי סים נוסף], למחרת היה לי גשם של שיחות מאנשי מכירות ממספרים לא מזוהים ולקח לי כחודש לנפנף אותם. זה היה 012.
אני מציע למחוקקים שיוסיפו לחוק הספאם לאסור שיחות לא מזוהות לשיחות מאנשי מכירות.

החברות האלה הן יחסית ותיקות ומנסות לעבוד באופן חוקי או לפחות בתחום האפור. לכן הן לא קונות מידע מחברות אחרות או ספקי שירות, כי זה מטומטם, ולא חוקי. מה שהן כן עושות, זה להתחיל לאסוף טלפונים/מיילים מהאינטרנט - web scrapping. אח"כ מטייבת את המידע ממאגרי מידע אחרים/פומביים - הלמ"ס, 144 של בזק וכו'. וכן, גם מיד2 ואתרים דוגמתם. על סמך המידע הזה הן בונות מודלים סטטיסטים שונים כדי לנסות ולפלח עוד יותר את האוכלוסיות. אח"כ מוכרות לחברות אחרות נגזרות מהמאגרים שלהם, ככלל רק קבצים הכוללים מספר טלפון/מיילים (לפי הגזירה שהזמינו) וללא כל פרט מזהה אחר. ככה הן גם שומרות על הנכס הכי יקר שלהן - המידע, וגם הלקוחות שלהן לכל היותר מפרות רק את חוק הספאם (סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושירותים) ולא את חוק הגנת הפרטיות, שהפרתו גוררת צרות אחרות...

ולא את חוק הגנת הפרטיות, שהפרתו גוררת צרות אחרות...
זה לא מדוייק.
מפנה אותך לפס"ד הבא - https://law.co.il/media/computer-law/lev19.pdf
תביעה שהתקבלה לפי חוק הגנת הפרטיות ולא החוק הספאם.
נציגי שיווק הטרידו את התובע 11 פעם.
פירוט השיחות בעמוד שני מאוד משעשע.

החקיקה צריכה להפוך לקשיחה יותר.
נראה ששופטים מתעלמים מפסיקת העליון לגבי סכום הפיצוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
G שיחות שימור-כל הביצים בסל אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
P מספרי כוכבית-4-ספרות בפירוט שיחות אוף טופיק 0
R שיחות על השקעות לא כל כך סולידיות שוק ההון 227
P שיחות בנושא יזמות באנגלית אוף טופיק 0
משה מה הופך שיחות למעניינות? התפתחות אישית 12
mudale222 גלישה\שיחות\סמסים ללא הגבלה ב29 ש"ח צרכנות פיננסית 5
שמוליק קיפוד שיחות שימור צרכנות פיננסית 31
yossik שיחות בחו"ל - איזה SIM הזול והנוח ביותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Couch Potato טלפון + אינטרנט של בזק צרכנות פיננסית 5
S טלפון לסבא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
משה גל טלפון אלחוטי מומלץ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
G פתרון זול למספר טלפון נוסף? צרכנות פיננסית 4
ט טלפון חדש (משומש) וקבצי קריפטו השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev טלפון טיפש\מסורס לילדים צרכנות פיננסית 16
de dud טלפון סלולרי סולידי צרכנות פיננסית 1
מתכנת אוזניות עם מיקרופון איכותי לשיחות טלפון בסביבה רועשת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
U שני מספרי טלפון צרכנות פיננסית 63
ב טלפון לא-סיני סולידי צרכנות פיננסית 17
1337justme פתרון לטלויזיה + טלפון קווי לאנשים מבוגרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
nicepo1 מספר טלפון אמריקאי אוף טופיק 29
S טעות במספר טלפון במאגר מידע אוף טופיק 10
Aranchik רכישת טלפון סולידי צרכנות פיננסית 20
yossik 1-800 מספרי טלפון חינמיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
stass מה לעשות עם מכשירי טלפון \ סמארטפונים משומשים וישנים? אוף טופיק 8
amidar מסלול טלפון סלולרי צרכנות פיננסית 11
G תעודות סל מוזרות של הודו שוק ההון 29

נושאים דומים

Back
למעלה