• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בסיסית על מימוש השקעה ומס יסף

mikethe

משתמש רגיל
דירוג
81
שלום,
לצורך קניית דירה אני צריך לממש השקעות בני"ע. אם אממש הכל במכה אז ביחד עם השכר הרגיל אעבור את הסף של מס יסף. כמה שאלות:
(1) באופן הבסיסי ביותר ובהנחה שרק שיקולי מס יסף על הפרק, בגלל שמדובר על סוף שנה, אז הדרך היא כאילו לממש ב- 31.12 עד תקרה כזאת שביחד עם המשכורות הרגילות אהיה בדיוק מתחת לרף מס היסף ואת "החלק הנותר" לממש ב- 1.1?
(2) (א) מן הסתם בתור שכיר מן השורה מעבר ללמלא 106 שמשאבי אנוש זוכרים לשלוח לכל החברה לא התעסקתי עם שום דבר מעבר. נניח ועברתי את רף מס היסף - מיוזמתי עלי להתחיל למלא טפסים מיוחדים של רשות המיסים או "שהם ידעו וישלחו מכתב שמבקש ממני לעשות כן"?
(ב) ובהמשך - נניח השנה גם מימשתי קופת גמל להשקעה, אצטרך לצרף את הדו"ח שלה מכיוון שגם שם יש איזה רווח הון (אומנם זניח אבל תיאורטית קיים)?
(3) שיקולים נוספים (שלא קשורים לשוק ותזמון מכירה) שצריך לשים לב אליהם? מן הסתם יש פה עניין של כניסה למדרגת מס שולי גבוהה אבל זה כנראה בלתי נמנע (למעט תיאורטית להיות מובטל ובכל שנה לממש מעט).
(4) האם כדאי במצב הנ"ל ללכת ליעוץ בתשלום אצל יועץ מס/רואה חשבון המתחמה בתחום?
תודה,

תשובות חלקיות:
(1) למיטב הבנתי כן.
(2) (א) יתכן שמס הכנסה יעלו על כך ויבקשו ממך, אבל בכל מקרה מחובתך להגיש דו״ח על ההכנסות.
(2) (ב) במימוש קופת גמל להשקעה, מנוכה מס רווחי הון במקור כמו במכירת ני״ע. משכך, מימוש קופת גמל להשקעה לא בהכרח יחייב אותך להגיש דו״ח על הכנסות למס הכנסה.

תשובות חלקיות:
(1) למיטב הבנתי כן.
(2) (א) יתכן שמס הכנסה יעלו על כך ויבקשו ממך, אבל בכל מקרה מחובתך להגיש דו״ח על ההכנסות.
(2) (ב) במימוש קופת גמל להשקעה, מנוכה מס רווחי הון במקור כמו במכירת ני״ע. משכך, מימוש קופת גמל להשקעה לא בהכרח יחייב אותך להגיש דו״ח על הכנסות למס הכנסה.
תודה, לגבי 2א - על איזה דו"ח מדובר? לגבי 2ב - הכוונה שלי שבדו"ח המדובר מ-2א אצטרך לרשום גם הכנסות רווחי הון ממימוש קופת גמל להשקעה כהכנסה שהייתה באותה שנה ולכן כאילו להתחשב בה לתקרת מימוש מ-1...

תודה, לגבי 2א - על איזה דו"ח מדובר?
דו״ח שנתי על ההכנסות - מוגש על פי רוב באמצעות טופס 1301 (או במקרים מסוימים טופס 135).

לגבי 2ב - הכוונה שלי שבדו"ח המדובר מ-2א אצטרך לרשום גם הכנסות רווחי הון ממימוש קופת גמל להשקעה כהכנסה שהייתה באותה שנה ולכן כאילו להתחשב בה לתקרת מימוש מ-1...
הדו״ח כולל את כל ההכנסות - הכנסות משכר, יגיעה אישית, רווחי הון (ובכלל זה רווחים ממימוש קופת גמל להשקעה) ועוד.

ראה:
https://taxes.gov.il/incometax/documents/daz/da_2018.pdf

תודה. לגבי "יתכן שמס הכנסה יעלו על כך ויבקשו ממך" - איך זה בדיוק קורה ומתי? האם אפשרי מצב בו אהיה ממש מתחת לרף נניח בכמה אלפי שקלים בודדים אבל 'בטעות' מס הכנסה יבקשו כי יחשבו שאני מעל הרף - ואז כאילו הדו"ח יהיה בשביל להראות שאני מתחת? מתקשר לשאלה של איך מס הכנסה אוט' ידעו שעברתי את הרף...

תודה. לגבי "יתכן שמס הכנסה יעלו על כך ויבקשו ממך" - איך זה בדיוק קורה ומתי? האם אפשרי מצב בו אהיה ממש מתחת לרף נניח בכמה אלפי שקלים בודדים אבל 'בטעות' מס הכנסה יבקשו כי יחשבו שאני מעל הרף - ואז כאילו הדו"ח יהיה בשביל להראות שאני מתחת? מתקשר לשאלה של איך מס הכנסה אוט' ידעו שעברתי את הרף...

לדוגמא - אם אתה שכיר ששכרו עובר את הסף למס יסף - במקרה כזה יש סיכוי סביר שמס הכנסה, המקבל דיווח מהמעסיק יצפה ממך להגיש דו״ח (יש סיכוי שהמעסיק אף יאמר לך שעליך להגיש דוח).
דוגמא אחרת - במידה ומס הכנסה מצליב דיווחים ממקורות שונים כדוגמת המעסיק והבנק/ברוקר בו אתה מחזיק ני״ע - איני יודע שזה המצב.
בכל מקרה, מכיוון שנראה שאינך בקי בתקנות, כדאי לך לקבל יעוץ.
ניתן לקבל יעוץ מאיש מקצוע כדוגמת רואה חשבון או יועץ מס. ניתן גם לקבל יעוץ בלשכות מס הכנסה (לדעתי אפילו בעילום שם).

אם התבקשת להגיש דוח בגלל מס ייסף, אך לא עברת את התקרה של מס ייסף, אז יש לך שתי אפשרויות- או שתגיש דוח או שתבקש לבטל את הדרישה להגשת הדוח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
ח שאלה בסיסית על תיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 4
ל שאלה בסיסית על פקודות קניית ני"ע שוק ההון 10
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
S שאלה בסיסית לגבי קרנות אג"ח קונצרני שוק ההון 3
A שאלה בסיסית לבניית תיק חדש שוק ההון 28
M שאלה בסיסית בהשקעות נדלן נדל"ן 0
הבאבא שאלה בסיסית וקצת מטופשת - קניה תקופתית חוזרת של ניירות ערך שוק ההון 13
L שאלה בסיסית בספארק שוק ההון 2
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
miy קרנות איריות - שאלה בסיסית שוק ההון 2
י שאלה בסיסית לגבי קניית קרנות (בהעדר ETF...) שוק ההון 13
ל שאלה בסיסית לגבי קרן נאמנות פתוחה שוק ההון 2
ה שאלה בסיסית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79

נושאים דומים

Back
למעלה