• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעידת אדמה בישראל

Ofirrr

משתמש רשום
דירוג
9
היי קהילה,
בזמן האחרון התחלתי לחקור והבנתי שצפויה בארץ בשנים הקרובות רעידת אדמה בקנה מידה מפלצתי, כזו שבקלות יכולה להקריס שכונות שלמות, לגרום נזק עצום לתשתיות, לגרום לאובדן בחיי אדם ולאלפי פצועים אם לא יותר, ובאופן כללי משהו שכדאי מאוד לפחד ממנו.
מצד שני אני לא רואה שזה מדיר שינה מעיני אנשים. כולם ממשיכים לחיות את החיים שלהם כאילו שום דבר לא יקרה, קונים דירות ישנות להשקעה, משקיעים בבורסה בארץ את כספי הפנסיה, מפתחים תשתיות ובונים מגדלים רבי קומות. מנקודת המבט שלי זה נראה כמו מישהו שחוסך כסף בצורה אגרסיבית כדי לצאת לפנסיה מוקדמת, רק שאותו בן-אדם הוא חולה סופני בן 20 שנשארו לו עוד שנים בודדות לחיות.
אז מההנחה שזה מקום שכנראה מרכז אנשים מחושבים לגבי העתיד שלהם ברמה שאני לא אוכל להגיע אליה אף פעם, חיפשתי כאן בפורום תשובות, אבל לצערי התבדיתי.
יכול להיות שאני מפספס כאן משהו? אולי יש מידע שאני לא מכיר?

רק אציין שאני מפחד ברמה שאני מתחיל לבדוק את האופציה לרילוקיישן.

בזמן האחרון התחלתי לחקור והבנתי שצפויה בארץ בשנים הקרובות רעידת אדמה בקנה מידה מפלצתי,
ברוך הבא!
ראשית, למה נדלקת דווקא על רעידת אדמה? מה רע בנגיף שעוצר את כל העולם? או באיזו מלחמה גדולה? או בהתחממות הגלובלית? או באסטרואיד?
להם לא מגיע הכבוד שיפחדו מהם ככה?
שנית, בישראל יש בערך אחת ל-100 שנה רעידת אדמה רצינית, בעיקר בחלק המזרחי שלה. אם אתה לא גר בבית שאן, כבר הרווחת.
שלישית, מיפית את העולם ומצאת מקומות שאין בהם רעידות אדמה אף פעם? ואם מצאת -אין להם אפוקליפסות אחרות שיפחידו אותך?

אם אתה מפחד מקטסטרופה שלא תוכל לממן, תעשה ביטוח נגד רעידות אדמה.
ואם יש בידך, תתגורר במבנה שעומד בתקן מודרני

היי קהילה,
בזמן האחרון התחלתי לחקור והבנתי שצפויה בארץ בשנים הקרובות רעידת אדמה בקנה מידה מפלצתי, כזו שבקלות יכולה להקריס שכונות שלמות, לגרום נזק עצום לתשתיות, לגרום לאובדן בחיי אדם ולאלפי פצועים אם לא יותר, ובאופן כללי משהו שכדאי מאוד לפחד ממנו.
מצד שני אני לא רואה שזה מדיר שינה מעיני אנשים. כולם ממשיכים לחיות את החיים שלהם כאילו שום דבר לא יקרה, קונים דירות ישנות להשקעה, משקיעים בבורסה בארץ את כספי הפנסיה, מפתחים תשתיות ובונים מגדלים רבי קומות. מנקודת המבט שלי זה נראה כמו מישהו שחוסך כסף בצורה אגרסיבית כדי לצאת לפנסיה מוקדמת, רק שאותו בן-אדם הוא חולה סופני בן 20 שנשארו לו עוד שנים בודדות לחיות.
אז מההנחה שזה מקום שכנראה מרכז אנשים מחושבים לגבי העתיד שלהם ברמה שאני לא אוכל להגיע אליה אף פעם, חיפשתי כאן בפורום תשובות, אבל לצערי התבדיתי.

הסיכון להדרס בכביש או לקבל תוצאות של בדיקת דם שיהפכו לך את החיים, גדול הרבה יותר ובכל זאת אנשים לא חיים בפחד תמידי שהקץ קרוב וודאי לא מהגרים לפי רמת הסיכון מכל קטסטרופה אפשרית.

היי קהילה,

רעידת אדמה מסוכנת כאשר הבניין לא עמיד לה, תעבור לאיזור עם סיכון נמוך ובניין שנבנה משנות ה80 והלאה,
אם אתה עדיין חושש בדיקת מהנדס של תקינות המבנה. לא צריך רילוקיישן יש מקומות עוד יותר מסוכנים מבחינת אסונות טבע

הסיכון להדרס בכביש או לקבל תוצאות של בדיקת דם שיהפכו לך את החיים, גדול הרבה יותר ובכל זאת אנשים לא חיים בפחד תמידי שהקץ קרוב וודאי לא מהגרים לפי רמת הסיכון מכל קטסטרופה אפשרית.
אנשים בד"כ מפחדים ממה שרואים באמצעי התקשורת הרבה, וזה בד"כ אסונות שמתרחשים מעט פעמים והורגים מעט אנשים. אין ביחס לתמותה הרבה חדשות על שבץ מוחי, כשל כליות, מחלות לב סרטן ואלצהיימר.

אנשים בד"כ מפחדים ממה שרואים באמצעי התקשורת הרבה, וזה בד"כ אסונות שמתרחשים מעט פעמים והורגים מעט אנשים. אין ביחס לתמותה הרבה חדשות על שבץ מוחי, כשל כליות, מחלות לב סרטן ואלצהיימר.
זה בהחלט נכון.
אפשר לצרוך פחות תקשורת, אבל זו בעיה של אופי. מי שמחפש ממה לפחוד, תמיד ימצא.

אם אתה מפחד מקטסטרופה שלא תוכל לממן, תעשה ביטוח נגד רעידות אדמה.
השאלה היא אם חברות הביטוח בכלל יוכלו לעמוד בתשלומים אם אלפי מבנים יקרסו בו זמנית. סביר שיהיו הרבה פשיטות רגל במקרה כזה, לא?

אולי, נפגעתי לא פעם בתאונות דרכים. העניין הוא שבתאונות דרכים כשהייתי צריך כוחות ההצלה הגיעו בדקות בודדות. מה הסיכוי שכוחות ההצלה לא יקרסו כשאלפי ועשרות אלפי אנשים יפצעו?

כולנו נמות מתישהו, כן. כנראה גם ששבץ מוחי ואלצהיימר גרועים פי כמה מהתרחישים הגרועים של רעידות אדמה. אבל כאדם שנמצא בשנות ה-20 לחייו, יש לי עוד קצת עד שאגיע למחוזות המחלות הסופניות, ויש לי עוד הרבה מה להספיק עד אז. מניח גם שרובכם עדיין לא שם.
חוץ מזה שכן, מספר ההרוגים באסונות כאלה לא נוטה להיות גבוה מאוד. מצד שני גם לא נוטים להתייחס למספר הפצועים שגבוה בהרבה, ולפעמים להיות פצוע זה לא פחות גרוע.

---

ובלי קשר, נשמע שאתם מניחים שהנזק מרעידה כזאת לא יהיה נורא כמו שאני חושב. זו אובר-פסימיות שלי?

אולי, נפגעתי לא פעם בתאונות דרכים. העניין הוא שבתאונות דרכים כשהייתי צריך כוחות ההצלה הגיעו בדקות בודדות. מה הסיכוי שכוחות ההצלה לא יקרסו כשאלפי ועשרות אלפי אנשים יפצעו?
תבדוק כמה נהרגו בתאונות דרכים מקום המדינה? כמה מזיהומים בבתי חולים? מרעידת אדמה נהרגו אפס או מאד קרוב לזה.
ובלי קשר, ישראל ערוכה לחירום יותר טוב מאוב המדינות אליהן אתה יכול להגר.

• אהבתי
Reactions: A42
תבדוק כמה נהרגו בתאונות דרכים מקום המדינה? כמה מזיהומים בבתי חולים? מרעידת אדמה נהרגו אפס או מאד קרוב לזה.
הרעידות הרציניות בארץ קורות במחזוריות של 100 שנה והמדינה רק בת 70, אז זה בסך הכל הגיוני אתה יודע.

הרעידות הרציניות בארץ קורות במחזוריות של 100 שנה והמדינה רק בת 70, אז זה בסך הכל הגיוני אתה יודע.
הנתון הזה נכון גם מאז שהומצאה המכונית.
כפי שכתבו כאן, אנשים נוטים לתת דגש לאירועים מאד נדירים עם בולטות תקשורתית על פני אירועים יום יומיים משמעותיים (קטלניים) הרבה יותר.
בקיצור, יש סיכוי גדול מאד שאתה פוחד ממשהו שלא יקרה בימי חייך ואם יקרה, הנזק שלו יהיה כמו חודש של קורונה או שנה של תאונות דרכים.

ובלי קשר, נשמע שאתם מניחים שהנזק מרעידה כזאת לא יהיה נורא כמו שאני חושב. זו אובר-פסימיות שלי?
אני דווקא מסכימה שיכול להיות נזק גדול.
מבחינתי זה שיקול לגור בבניין תקני.
ועדיין הסיכון לאדם ספציפי קטן כך שזה לא הכי רציונלי. ראה נזקי רעידות בעולם, בד"כ באיזור ספציפי ומספר הנפגעים בדכ לא ככ גבוה. לדוגמא נובמבר האחרון באיזמיר ריכטר 7. לפחות 27 הרוגים לפי גוגל.

אין גבול לסכנות
והסכנה הכי מסוכנת שמזיקה לגוף ולנפש היא הפחד.
בניגוד לרעידות אדמה, על הפחד יש שליטה כלשהיא.. אז עדיף להוריד מעצמך אחריות ולהנות מהחיים..

נשמע שאתם מניחים שהנזק מרעידה כזאת לא יהיה נורא כמו שאני חושב.
לא בהכרח, פשוט יש יותר מדי אפשרויות לאסונות שאין לנו שליטה עליהם, והיכולת האישית שלנו להתכונן אליהם היא די דלה.
מומלץ לעבור לחשיבה סטואית :)

השאלה אם במדינות (מערביות ו"נורמאליות") אחרות יש גם סיכון כזה?

לגביי הרעידת אדמה, מהקורונה הבנתי שבני אדם אוהבים להתעלם מסכנות, גם אם הן יושבות להם מול הפרצוף, אפילו בזמן מגפה עולמית הרבה מאוד מתנהגים כאילו הכל כרגיל...אז ברור שגם כלפי רעידת אדמה שלא קרתה עדיין יתנהגו ככה...

אבל אני גם מסכים עם מה שנאמר כאן שיש כ"כ הרבה דברים שיכולים לגרום לסוף העולם או אפילו היקום (בכל רגע נתון, יש סיכוי מסויים שחוקי הפיזיקה ישתנו בפתאומיות כך שכל היקום כפי שאנו מכירים אותו יעשה "reset" ואנחנו פשוט נעלם...או סיכוי שהתפרצות גלי גאמה תמחק אותנו או CME מהשמש וכו').

מה שכן, אם יש אירוע צפוי וקטלני שעלול לפקוד אותנו, אני כן מעדיף בניגוד לשאר להתכונן אליו...הסכנה של מלחמה רצינית ורעידת אדמה רצינית לדעתי זה משהו ממשי לצערי שאפשר להתכונן אליו: רילוקיישן או לפחות המינימום זה לגור בבניין חדש עם ממ"ד ושבנוי כך שהוא עמד בפני רעידות אדמה.

השאלה היא אם חברות הביטוח בכלל יוכלו לעמוד בתשלומים אם אלפי מבנים יקרסו בו זמנית. סביר שיהיו הרבה פשיטות רגל במקרה כזה, לא?
אין לי הרבה מה להוסיף על מה שנכתב על רעידות אדמה, אבל לגבי חברת הביטוח - בשביל זה קיים מוסד של "Reinsurance".

חברת ביטוח אמורה לקחת סיכונים אינדיבידואליים, ולפזר אותם על פני אוכלוסיה גדולה יותר - אבל החברה עדיין יכולה להיות חשופה לסיכון שמרוכז באיזור גיאוגרפי מסוים או למשל תחום מקצועי מסוים. בשביל זה חברות ביטוח איזוריות או כאלו שמתעסקות בנישה ספציפית עושות (יכולות לעשות) ביטוח בעצמן - reinsurance - אצל חברה בינלאומית גדולה עם כיסים עמוקים, בד"כ כדי לבטח כל נזק מעל סכום מסוים (נגיד כך וכך מיליארדים - משהו שהוא מעל יכולת הספיגה של חברת הביטוח הקטנה).

בהנחה שלא תהיה בבת אחת גם רעידת אדמה בישראל ורעידת אדמה/צונאמי/שריפת ענק/וכו' ברוב העולם ביחד, חברת ה-reinsurance תוכל לשלם לחברת הביטוח המקומית ולהחזיק אותה מעל המים.

רק שים לב שיש מדינות מפותחת בהם הסיכון לסופת הוריקן גבוה יותר מאשר רעידת אדמה (אזורים מסוימים בארה״ב למשל).
נכון, בשביל זה עושים בחירה מושכלת :).

השאלה אם במדינות (מערביות ו"נורמאליות") אחרות יש גם סיכון כזה?
לא יודע אם "כזה" בדיוק, אבל סכנות של הרי געש, הצפות ופגעי טבע דומים קיימים כמעט בכל מדינה "נורמלית" שאני יכול לחשוב עליה.
לגבי סכנות חיים אחרות, בישראל חיים יותר מאשר ברוב המדינות הנורמליות, אבל אני לא רוצה לחטוף את השרשור.

נערך לאחרונה ב:
המינימום זה לגור בבניין חדש עם ממ"ד ושבנוי כך שהוא עמד בפני רעידות אדמה.
לא חדש דווקא אבל מסכימה לגבי העמידות. לגבי ממ"ד אני סקפטית, גרתי באזור מלחמה ולכולנו היו ממ"דים או ממש מקלט מתחת לבית (הפרטי) ועדיין רובנו פשוט ברחנו מהאזור לתקופה מסויימת. מוסיפה שיש עדיפות לגור באזור המערבי והמרכזי של ישראל לצורך הקטנת סיכוני רעידות אדמה (למי שזה קריטי לו).

לא יודע אם "כזה" בדיוק, אבל סכנות של הרי געש, הצפות ופגעי טבע דומים קיימים כמעט בכל מדינה "נורמלית" שאני יכול לחשוב עליה.
אצלינו יש גם סכנת רעידת אדמה + סכנה של מלחמה קטלנית, נפלא.
יש מדינות הרבה יותר בטוחות לדעתי, אני בטוח שתוכל למצוא אזורים בארה"ב\קנדה ואירופה שאין בהם סכנה של אסון טבע ואולי גם סכנה נמוכה מאסונות אחרים.

לגבי ממ"ד אני סקפטית
תכלס גם אני, ממ"ד זה צעצוע נגד 2000 טילים כל יום. אבל תמיד עדיף שיהיה מאשר לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נימוסין ייתכן שמבנים שחוזקו בתמ"א 38 לא ישרדו רעידת אדמה" נדל"ן 16
ה האם רעידת האדמה החלה בשוק האג"ח ? שוק ההון 25
הנועזת רעידת האדמה בקרן קלע השקעות אלטרנטיביות 414
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
B ביטוח ערך קרקע כנגד רעידות אדמה נדל"ן 5
ת איך נכון לאחסן תפוחי אדמה, עגבניות וגזר? אוף טופיק 29
P ביטוח לרעידות אדמה עבור הדירה האם הכרחי? אוף טופיק 40
W המלצה ליועץ לעסקת קומבינציה בישראל נדל"ן 3
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
מ היצע הדיור בישראל, אני טועה במשהו? נדל"ן 15
P השימוש בישראל במושג "מחנה פליטים" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 7
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
ד מה המקבילה בישראל ל401k פוסטים מאיכות נמוכה 1
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
ה השקעה בישראל - הזדמנות? שוק ההון 5
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
U תשואות היסטוריות של הבורסה בישראל וארה"ב שוק ההון 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
הסולידית הסולידית - מהקהילות הפיננסיות המשפיעות בישראל שער הקהילה 0
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
F שאלה על קרנות בלאקרוק בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
L המיסוי הפרוגרסיבי בישראל אוף טופיק 210
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
Shnizelia היעלמות טוטאלית של מכוניות קטנות וזולות מההיצע בישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
S איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
פנטום בישראל לא קיים מנגנון פורמלי לביטוח פיקדונות צרכנות פיננסית 0
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
S עזרים טכנולוגיים לחיפוש דירה בישראל נדל"ן 1
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
Dončić מה השתנה כשמס רווחי ההון בישראל עלה ל25%? מיסים 4
T ליקסור סוגרים את הפעילות בישראל שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה