• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן צוברת ומיסוי

ודא שאתה מבין את העלויות והסיכון.
אני עוד לא עושה את זה.
רציתי רק לוודא שאני לא הולך לבזבז זמן מחקר אישי על משהו שכלל אינו רלוונטי עבורי.

@מתכנת @TunaGolem
1. והמיסוי. וודא שאתה מבין את המיסוי.

2. אני מניח שזה יהיה דומה לקרנות אירופאיות. והייתי מחפש אלטרנטיבה שם, קודם כל.

3. אם יש לך יועץ השקעות ששווה משהו, ורובם לא, זה הזמן.

4. בגלל שהם קרן אני מנחש שסיכון המנפיק פה שונה מהסיכון על ETN (לטובת כוחותינו) . מציע ללמוד את הנושא.

לא קראתי את כל הדיון (אל תסקלו אותי), רק רוצה לוודא שכולם ראו את הסיכום המעולה בנושא הזה שהיה פה פעם בפורום. אפשר להתעלם מהכותרת, ה-spreadsheet המקושר שם מכסה גם קרנות לא איריות.

אני מניח שזה יהיה דומה לקרנות אירופאיות.
אתה מתכוון לסינתטיות TR? אני מכיר רק גרמנית אחת ששכחתי את שמה.

הייתי מחפש אלטרנטיבה שם, קודם כל.
למה?

בגלל שהם קרן אני מנחש שסיכון המנפיק פה שונה מהסיכון על ETN
לא באופן משמעותי.

זמן מחקר אישי
אתה יכול להתחיל מלקרוא את התשקיף ואת המאמר של VG שנמצא בדף הפרופיל שלי.

אתה יכול להתחיל מלקרוא את התשקיף ואת המאמר של VG שנמצא בדף הפרופיל שלי.
תודה.
יש לי רשימת נושאים ומתקדם בהם די לאט מחוסר זמן... כך שייקח זמן עד שאגיע לזה
מרבית הנושאים אכן נמצאים בפרופיל שלך :)

אתה מתכוון לסינתטיות TR? אני מכיר רק גרמנית אחת ששכחתי את שמה.
לא. אני אומר שמבחינה טכנית, להשקיע בקנדה כנראה יהיה דומה להשקעה באירופה. למרות שאני חייב להגיד שאני לא כל כך מכיר את אפשרויות ההשקעה באיחוד.

כי זה תחום מוכר, בפורום, במיסוי, ואצל ברוקרים. הכל יחסי כמובן. אני לא חושב שיש הרבה ישראלים שמשקיעים ישירות בקנדה

לא באופן משמעותי.
אין לי מושג.
אבל, ממה שאני מכיר בשביל ש ETN יקרוס, צריך שהמנפיק יקרוס. מה שדיי אפשרי (2008 ליהמן וכו'). לא יודע כמה הם מתמנפים, כארגון. מנגד, קרן לא יכולה ממש לקרוס. בכל מקרה, למחזיקי הנייר יש חלק יחסי בנכסי הקרן. יכול להיות מצב שהאג"חים שהקרן מחזיקה יקרסו, ואז תהיה צניחה משמעותית בשווי האחזקות, או שהנגזרים שבאמצעותם הקרן מתכסה יושמדו. האחרון תלוי בסוג הנגזרים, אם מדובר ב OTC אז אני מניח שזה דיי בלתי סביר.

בכל מקרה פרופיל סיכון שונה...

יש אפילו יתרון, המקסימום שאתה יכול להפסיד זה 30% ...
אבל משלם מחיר שיכול לעוף מהשוק ולהתקשות לחזור אליו, ובנתיים השוק יברח.

זה לא עדיף על להחזיק VTI? בוודאי בחשבון לא ממוסה?
הכוונה להחזיק רק את הממונפת בחשבון הלא ממוסה?

תעודות שמתאפסות חודשית או שאף פעם לא
נראה שהן נדירות עד לא קיימות.

אבל אנחנו מתעלמים מסיכון מנפיק. ראה 2008.
מנפיקים קרסו?

תאזן עם מזומן (פעם בחודש או פעם בחיי התעודה)
ואז עם העליות, נקבור את כל המזומן בקרן ונפסיד את היתרונות.

נראה שהן נדירות עד לא קיימות.
יש לפחות חמש. מספיק כדי לבצע את האסטרטגיה.

מנפיקים קרסו?
בהחלט.

ואז עם העליות, נקבור את כל המזומן בקרן ונפסיד את היתרונות.
נראה לי שלא הבנת את האסטרטגיה.
  • המטרה: מעקב אחרי המדד בצורה הטובה ביותר.
  • האמצעים: תעודת סל ממונפת (לצורך הדוגמא ×2 כשמינוף לא מתאפס) ומזומן.
  • השיטה: רוכשים את התעודה בהנפקה בחצי מהקרן, ובחצי השני מחזיקים מזומן עד לפקיעה של התעודה.
  • התוצאה: מעקב TR עם סיכון מנפיק על חצי מהקרן.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: efi
יש לפחות חמש. מספיק כדי לבצע את האסטרטגיה.

בהחלט.

נראה לי שלא הבנת את האסטרטגיה.
  • המטרה: מעקב אחרי המדד בצורה הטובה ביותר.
  • האמצעים: תעודת סל ממונפת (לצורך הדוגמא ×2 כשמינוף לא מתאפס) ומזומן.
  • השיטה: רוכשים את התעודה בהנפקה בחצי מהקרן, ובחצי השני מחזיקים מזומן עד לפקיעה של התעודה.
  • התוצאה: מעקב TR עם סיכון מנפיק על חצי מהקרן.
מה זה משנה בהנפקה או עכשיו?

אודה מאוד להסבר איך?
בכל ני"ע ממונף המינוף משתנה בגלל השינוי בערך נכס הבסיס. בחלקם המינוף מתאפס על בסיס יומי, אבל באחרים הוא מתאפס חודשית או שבכלל לא. כל עוד הוא לא מתאפס, הוא יהיה שונה מערכו הראשוני.

בכל ני"ע ממונף המינוף משתנה בגלל השינוי בערך נכס הבסיס. בחלקם המינוף מתאפס על בסיס יומי, אבל באחרים הוא מתאפס חודשית או שבכלל לא. כל עוד הוא לא מתאפס, הוא יהיה שונה מערכו הראשוני.
מה ז"א המינוף משתנה?
בדוגמה הפשוטה של לקחת 10000 שח, ללוות 10000 שח ולהשקיע 20000 במניות טבע. הרי עלויות המינוף והמסחר שוחקות את המינוף שלי. אבל מה זה משנה אם אני עושה את המשחק הזה מחדש כל יום, חודשית, או ל20 שנה?

או שזה הפער שאתה מדבר עליו?

מה ז"א המינוף משתנה?
דוגמא:
  • קרן ממונפת ×2 עוקבת אחרי מדד.
  • בהנפקת הקרן, המדד הנעקב עמד על 100 נקודות ומחיר יחידה על $10.
  • באותו היום המדד עלה ל150 נקודות ומחיר היחידה ל$20. בשלב זה הקרן נרכשה על ידי משקיע.
  • בסוף היום המדד עמד על 200 נקודות ומחיר היחידה על $30* והמשקיע מכר את האחזקה.
  • בין שלב הקניה למכירה, המדד עלה ב33.3%, אבל הקרן עלתה רק ב50% (ולא ב66.7%).
מסקנה, המינוף יורד עם העליה בשווי של נכס הבסיס (עד לאיפוס המינוף).

*אם לא ברור לך למה המחיר עלה ל$30, הנה הפירוט:
בנוסף לשווי המקורי של $10 ליחידה, הקרן לוותה $10 עבור כל יחידה. השווי המשותף עלה ל$40, ואז ההלוואה נפרעה (או עמדה לפרעון).

דוגמא:
  • קרן ממונפת ×2 עוקבת אחרי מדד.
  • בהנפקת הקרן, המדד הנעקב עמד על 100 נקודות ומחיר יחידה על $10.
  • באותו היום המדד עלה ל150 נקודות ומחיר היחידה ל$20. בשלב זה הקרן נרכשה על ידי משקיע.
  • בסוף היום המדד עמד על 200 נקודות ומחיר היחידה על $30* והמשקיע מכר את האחזקה.
  • בין שלב הקניה למכירה, המדד עלה ב33.3%, אבל הקרן עלתה רק ב50% (ולא ב66.7%).
מסקנה, המינוף יורד עם העליה בשווי של נכס הבסיס (עד לאיפוס המינוף).

*אם לא ברור לך למה המחיר עלה ל$30, הנה הפירוט:
בנוסף לשווי המקורי של $10 ליחידה, הקרן לוותה $10 עבור כל יחידה. השווי המשותף עלה ל$40, ואז ההלוואה נפרעה (או עמדה לפרעון).
אחלה הסבר. תודה.

אבקש להחיות מחדש את השרשור בנושאו המקורי. (אם זה לא יצלח, אפתח שרשור חדש...)

אימרו נא, קרן מחקה שעוקבת אחרי מדד NTR (וכאילו שילמה מס בחו"ל), וצוברת את התשואה, ואת הדיבידנדים, ואת הכל, הרי הדיבידנד מגולם בתשואת הקרן, מה קורה עם התשואה הזאת מבחינת מיסוי?
האם לא יהיה כאן כפל מס?
על כך ענה גולם, יהיה, והוסיף שתי הערות:
חלוקה לא היתה משפרת את יעילות המס.
עד עכשיו לא דובר על קרנות מגודרות. בהנחה שמדובר על קרנות לא מגודרות, אין הבדל מבחינה זו בין קרן ישראלית לETF אמריקאי.
למה חלוקה לא משפרת יעילות מס? והאם זה לא ברור שקרן ישראלית לא מגודרת עוקבת NTR על הסנופי פחות יעילה מבחינת מיסוי מאשר ETF עוקב PR שמחלק דיבידנדים?

כל עוד לא מבצעים משיכה, אז לכאורה אין הבדל בין עקיבה סינטתית אחרי NTR לעומת עקיבה "אמיתית" אחרי PR. במקרה הראשון אחזיק בסוף התהליך פחות יחידות בקרן ששווה יותר, ובמקרה השני אחזיק יותר יחידות בקרן ששווה פחות, אבל שווי האחזקה הכולל שלי יהיה זהה.
אבל האם בבואי למכור את הקרן, לא אשלם הרבה יותר מס על אחזקותיי בקרן NTR שהאמירה פלאים לעומת אחזקותיי בקרן PR?

למה חלוקה לא משפרת יעילות מס?
קרא את המשך השיחה. אין שם מה לחלק וזה לא דיבידנדים. ובכל מקרה הקדמת המס זה רעיון רע.
והאם זה לא ברור שקרן ישראלית לא מגודרת עוקבת NTR על הסנופי פחות יעילה מבחינת מיסוי מאשר ETF עוקב PR שמחלק דיבידנדים?
ברור. אבל ככל שטווח ההשקעה שלך רחוק יותר ההבדל מצטמצם.

כל עוד לא מבצעים משיכה, אז לכאורה אין הבדל בין עקיבה סינטתית אחרי NTR לעומת עקיבה "אמיתית" אחרי PR. במקרה הראשון אחזיק בסוף התהליך פחות יחידות בקרן ששווה יותר, ובמקרה השני אחזיק יותר יחידות בקרן ששווה פחות, אבל שווי האחזקה הכולל שלי יהיה זהה.
אבל האם בבואי למכור את הקרן, לא אשלם הרבה יותר מס על אחזקותיי בקרן NTR שהאמירה פלאים לעומת אחזקותיי בקרן PR?
או שהקרן PR שלך מחלקת דיבידנדים מלאים, ואז ההשוואה שגויה. או שהיא לא מחלקת כלום ואז היא קרן ממש ממש פח (יש ישראליות כאלה וזו ממש בושה וחרפה).

או שהקרן PR שלך מחלקת דיבידנדים מלאים, ואז ההשוואה שגויה. או שהיא לא מחלקת כלום ואז היא קרן ממש ממש פח (יש ישראליות כאלה וזו ממש בושה וחרפה).
כשכתבתי "קרן PR" התכוונתי להשקעה למשל ב-SPY ETF, קבלת דיבידנדים בניכוי מס, והשקעה שלהם מחדש באותו נייר.
בשלב הצבירה בלבד אתה תזכה לביצועים זהים לאחזקה בקרן ישראלית מחקה על מדד NTR, אבל חבות המס שלך תהיה שונה בתכלית.

קרא את המשך השיחה. אין שם מה לחלק וזה לא דיבידנדים. ובכל מקרה הקדמת המס זה רעיון רע.
קראתי את כל השרשור. אין הקדמת מס באף אחד משני המקרים שתיארתי לעיל (או ליתר דיוק: אין דחיית מס בשני המקרים). ההבדל הוא בשלב המימוש בלבד שמתרחש בעתיד.

ברור. אבל ככל שטווח ההשקעה שלך רחוק יותר ההבדל מצטמצם.
על סמך מה אתה אומר את זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן צוברת ומיסוי שוק ההון 1
D קרן צוברת מניות dividend aristocrats? שוק ההון 1
S קרן אירית צוברת שנסחרת בלונדון ועוקבת אחרי אג״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב קרן אירית צוברת מחקה נסדק שוק ההון 48
R קרן סל צוברת דיבידנדים לאזרח אמריקאי שוק ההון 7
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
א איך פערים כל כך קטנים בין קרן צוברת ללא צוברת שוק ההון 7
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
ITS קרן אירית צוברת על אינדקס עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 14
ת ההבדל בין קרן בלאקרוק ישראלית צוברת לבין האירית הצוברת שוק ההון 5
ר איך יודעים אם קרן צוברת או מחלקת? שוק ההון 14
א קרן REIT דומה ל VNQ/REET צוברת שוק ההון 3
S קרן משקיע באגח צוברת דיבידנדים, יש דבר כזה? שוק ההון 29
ג כיצד קרן ישראלית מחקה סינטטית צוברת דיבידנדים ? שוק ההון 4
ש קרן אירית צוברת מקבילה ל-VEA? שוק ההון 3
O VGS - קרן סל אוסטרלית צוברת של וונגארד על MSCI WORLD שוק ההון 14
ס מדוע קרן (אירית) צוברת של S&P מניבה תשואה נמוכה מקרן אמריקאית מחלקת? שוק ההון 10
א קרן מחלקת VS קרן צוברת שוק ההון 8
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F סימול קרן acwi 1159235 בגוגל פיננס שוק ההון 7
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה