• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן מחקה מדד (חייל משוחרר)

אג"ח ממשלתי הוא בעצם הלוואה שאתה לוקח מהמדינה לזמן מסויים
טעות טכנית (או סתם שגיאת כתיב), את ההלוואה למדינה נותן המשקיע
הוא מלווה לפקידי הממשל את המשכורת שלהם
תמורת העונג הזה, המדינה משלמת ריבית "קבועה" (או זאת שכתובה)
הריבית הזאת לא מגיעה מהמדינה כי היא איננה עסק, אלא מכלל אזרחיה שמממנים את העוולה הזאת

הוספתי פרשנות אישית, אבל הייתי מסווג את זה כ"תיאור המציאות" :)

הריבית הזאת לא מגיעה מהמדינה כי היא איננה עסק, אלא מכלל אזרחיה שמממנים את העוולה הזאת

המדינה היא לא עסק אבל יש לה הכנסות מעבר לתשלומי המסים. חברות ממשלתיות או משאבי טבע שהיא יכולה למכור, לדוגמה. עכשיו אם תטען שגם המשאבים הללו שייכים למעשה לכלל הציבור אז יש מצב שנסכים על זה.

גם המשאבים הללו שייכים למעשה לכלל הציבור
בהחלט.
הכי חשוב, הבנין של הכנסת שייך לציבור והוא יכול לבחור מה לעשות איתו בכל רגע נתון
משום מה הוא מחליט לא איך שאני אישית רוצה :)

זה גם מה שאני אמרתי לו אבל הוא טוען שהוא מיליונר גר בקיסריה ולא עובד ושהוא הראה להם את הגרפים שלו שבהם הוא הרוויח מיליונים, הוא גם אומר שבקבוצת ווטסאפ התלמידים שלו כל הזמן מעלים את הרווחים שעשו והוא אומר שזה רווחים יפים
הכל טוב, עשית את שלך הזהרת אותו שהאש דולקת לא אשמתך אם הוא יקבל כוויה ממנה וילמד להזהר פעם הבאה.
בתחום הזה אנשים אומרים ומוכרים הרבה דברים, לא מטוב לבם וברוב המוחלט של הפעמים בניגוד מוחלט לאינטרס של הלקוח, זאת הסיבה שללמוד לבד, להשקיע לבד ולהסתמך כמה שפחות על אנשים אחרים לעשות את העבודה שלך(שגם אותה לפי מחקרים וההתערבות המפורסמת של באפט הם מפסידים לקרן מחקה מדד של סנופי פשוטה ופסיבית) שווה המון המון כסף.(שלא לדבר על השליטה וקביעת האינטרסים לעצמך)

אני אישית הייתי לוקח 10K נועל אותם בפיקדון של פפר לשנה(יכול גם לפתוח חשבונות של בני משפחה ולשים אצלם את הכסף בכמה משתמשים) ואת השאר שתרוויח להשאיר בפיקדון היומי שלהם.
כמובן לא ממליץ ולא מייעץ

הכל טוב, עשית את שלך הזהרת אותו שהאש דולקת לא אשמתך אם הוא יקבל כוויה ממנה וילמד להזהר פעם הבאה.
בתחום הזה אנשים אומרים ומוכרים הרבה דברים, לא מטוב לבם וברוב המוחלט של הפעמים בניגוד מוחלט לאינטרס של הלקוח, זאת הסיבה שללמוד לבד, להשקיע לבד ולהסתמך כמה שפחות על אנשים אחרים לעשות את העבודה שלך(שגם אותה לפי מחקרים וההתערבות המפורסמת של באפט הם מפסידים לקרן מחקה מדד של סנופי פשוטה ופסיבית) שווה המון המון כסף.(שלא לדבר על השליטה וקביעת האינטרסים לעצמך)

אני אישית הייתי לוקח 10K נועל אותם בפיקדון של פפר לשנה(יכול גם לפתוח חשבונות של בני משפחה ולשים אצלם את הכסף בכמה משתמשים) ואת השאר שתרוויח להשאיר בפיקדון היומי שלהם.
כמובן לא ממליץ ולא מייעץ
עוד משהו שאשמח לעזרה. האם יש אפשרות להשקיע בכל הקרנות המחקות סנופי גם בבנק? כי לאמא שלי יש סכום כסף גדול שמנוהל בבנק בקרן אקטיבית והיא לא יכולה להעביר אותו מחוץ לבנק כי אז יורידו לה את האשראי. האם גם לבנקים יש את הקרנות המחקות על עמלות אפסיות?

עוד משהו שאשמח לעזרה. האם יש אפשרות להשקיע בכל הקרנות המחקות סנופי גם בבנק? כי לאמא שלי יש סכום כסף גדול שמנוהל בבנק בקרן אקטיבית והיא לא יכולה להעביר אותו מחוץ לבנק כי אז יורידו לה את האשראי. האם גם לבנקים יש את הקרנות המחקות על עמלות אפסיות?
אפשר כן, בבנק זה די מוצא אחרון כי יש עמלות הזויות לפעמים.
לא מבין כל כך בנושא ההשקעות בבנק אבל אני די בטוח שאין שום קשר לתיק המסחר בבנק לבין אשראי הבנקאי ולקבוע מסגרת אשראי על סמך קרן אקטיבית נשמע לי ממש לא הגיוני, לרוב שני הדברים מופרדים אחד מהשני ויש מחלקות שונות שמטפלות בדברים השונים.
כן יש בנקים שבהם יש קרנות מחקות גדולות עולמיות, לא יודע איזה ומה זה כבר תוכל לבדוק עם הבנק.

לא מבין כל כך בנושא ההשקעות בבנק אבל אני די בטוח שאין שום קשר לתיק המסחר בבנק לבין אשראי הבנקאי ולקבוע מסגרת אשראי על סמך קרן אקטיבית נשמע לי ממש לא הגיוני, לרוב שני הדברים מופרדים אחד מהשני ויש מחלקות שונות שמטפלות בדברים השונים.
כן יש בנקים שבהם יש קרנות מחקות גדולות עולמיות, לא יודע איזה ומה זה כבר תוכל לבדוק עם הבנק.
הבנתי תודה רבה אחי.
דבר אחרון רק, אם אני רוצה להשקיע בקרן מחקה של סנופי מי הכי מומלצת? ראיתי כל מיני כמו קסם של אקסלנס ותכלית של מיטב דש ועוד הרבה קרנות עם כל מיני שינויים מזעריים בהבדל

הבנתי תודה רבה אחי.
דבר אחרון רק, אם אני רוצה להשקיע בקרן מחקה של סנופי מי הכי מומלצת? ראיתי כל מיני כמו קסם של אקסלנס ותכלית של מיטב דש ועוד הרבה קרנות עם כל מיני שינויים מזעריים בהבדל
לא מתעסק בקרנות ישראליות לא מבין בהם, יש אבל את הקרנות של בלאקרוק בארץ וזה כנראה הדבר הכי טוב שיש כאן.
לא ממליץ לא מייעץ

דיברתי עם הבנק, הם אמרו שיש להם אפשרות להשקיע בקרן מחקה סנופי, ישר אבל הנציג התחיל להגיד לי שזה לא נכון בסכומים שהם לא מאות אלפי שקלים ושקרן עם ניהול נכון להשקעה במניות ספציפיות זה הכי נכון, בקיצור זיין תשכל.
שאלתי אותי אבל מה הדמי ניהול והוא טען שזה אפסי, אם זה ככה מה היתרון אז של חברת השקעת פרטית לעומת הבנק?

בגדול ומאוד מאוד בפשטנות (לא מומחה לנושא, אשמח שיתקנו אותי אם אני טועה):
נניח שאג"ח ל-10 שנים עולה 1000$ ומספק כל שנה ריבית בגובה 1% (כלומר 10$). בסוף ה-10 שנים אתה מקבל את ה-1000$ חזרה.
מחר הריבית במשק יכולה להשתנות, נניח שהיא עלתה, וינפיקו אג"ח חדש עם ריבית של 2%.
עכשיו, אחרי 5 שנים אתה צריך את הכסף ורוצה להיפטר מהאג"ח שלך - אז אתה מנסה למכור אותו. אבל אתה בעצם מוכר השקעה לא מוצלחת - אתה מציע לאנשים מוצר שיספק להם 1% כל שנה, כשקיים בשוק מוצר (האג"ח החדש) שמספק 2% באותה רמת סיכון, אז אין להם שום סיבה לקנות ממך.
אז בשביל שיקנו ממך בכל זאת, אתה צריך למכור אותו ביותר זול ממה שקנית אותו (כדי שמי שיקנה יקבל בפועל תשואה יותר גבוהה). זה הגורם להפסד.
בפועל, לרוב המסחר באג"חים הוא דרך קרנות ולא ישירות, והמחיר של הקרן מושפע בדיוק מהגורמים האלה.
אם אתה מחזיק ישירות באג"ח ומחכה עד הפירעון, אז עקרונית אתה לא אמור להפסיד נומינלית (להוציא את המקרה של חדלון פירעון).
אם אתה לא יכול להפסיד ומרוויח בוודאות למה לא לשים אז את כל הכסף שלך באגח שיתן לך 2 אחוז תשואה (כמה המקסימום שיש אין לי מושג) עם פירעון אחרי שנה או לא יודע כמה ואז ככה תרוויח מאה אחוז?

בגדול ומאוד מאוד בפשטנות (לא מומחה לנושא, אשמח שיתקנו אותי אם אני טועה):
נניח שאג"ח ל-10 שנים עולה 1000$ ומספק כל שנה ריבית בגובה 1% (כלומר 10$). בסוף ה-10 שנים אתה מקבל את ה-1000$ חזרה.
מחר הריבית במשק יכולה להשתנות, נניח שהיא עלתה, וינפיקו אג"ח חדש עם ריבית של 2%.
עכשיו, אחרי 5 שנים אתה צריך את הכסף ורוצה להיפטר מהאג"ח שלך - אז אתה מנסה למכור אותו. אבל אתה בעצם מוכר השקעה לא מוצלחת - אתה מציע לאנשים מוצר שיספק להם 1% כל שנה, כשקיים בשוק מוצר (האג"ח החדש) שמספק 2% באותה רמת סיכון, אז אין להם שום סיבה לקנות ממך.
אז בשביל שיקנו ממך בכל זאת, אתה צריך למכור אותו ביותר זול ממה שקנית אותו (כדי שמי שיקנה יקבל בפועל תשואה יותר גבוהה). זה הגורם להפסד.
בפועל, לרוב המסחר באג"חים הוא דרך קרנות ולא ישירות, והמחיר של הקרן מושפע בדיוק מהגורמים האלה.
אם אתה מחזיק ישירות באג"ח ומחכה עד הפירעון, אז עקרונית אתה לא אמור להפסיד נומינלית (להוציא את המקרה של חדלון פירעון).
משהו רק שלא הבנתי, אם אני קונה קרן מחקה מדד אני קשור לכל הקטע של הריבית הזאת או שאין לי קשר לזה כי זה רק מחקה את המדד ולא קונה את האגח עצמו?

אם אתה לא יכול להפסיד ומרוויח בוודאות למה לא לשים אז את כל הכסף שלך באגח שיתן לך 2 אחוז תשואה (כמה המקסימום שיש אין לי מושג) עם פירעון אחרי שנה או לא יודע כמה ואז ככה תרוויח מאה אחוז?
זרקתי 2 אחוז סתם בשביל ההסבר.
בפועל, הריביות היום אפסיות, וריבית של אג"ח לשנה עומדת על משהו כמו 0.1%.
אם זה מספיק לך אז סבבה. לרוב האנשים מדובר בתשואה שאפילו לא שווה את ההתעסקות (וכנראה שתוכל למצוא תכניות חיסכון בבנקים שיפיקו לך תשואה דומה).

משהו רק שלא הבנתי, אם אני קונה קרן מחקה מדד אני קשור לכל הקטע של הריבית הזאת או שאין לי קשר לזה כי זה רק מחקה את המדד ולא קונה את האגח עצמו?
מה שאתה מפספס זה שאג"ח (ומכך גם קרן מחקה אג"ח) נסחר בבורסה באופן תמידי, ולא רק במועד ההנפקה והפירעון.
כלומר, אם היום ממשלת ישראל מנפיקה אג"ח לשנה, אני יכול לקנות אותו היום ולמכור אותו למשקיע אחר בכל פרק זמן שאני רוצה (עד הפירעון, שיהיה עוד שנה). שינויים בשער הריבית משפיעים על המחיר שבו אני אוכל למכור את האג"ח הזה. באותו אופן שינויים בשער הריבית משפיעים גם על המחיר שבו הקרן נסחרת, כי אם אתה תרצה להנזיל את הכסף שלך, אתה תצטרך למכור את היחידות שלך בקרן (שזה די כמו למכור אג"חים).

חברים לאחר שחקרתי פה והבנתי שאמא שלי משקיעה 70000 בבנק בקרן מנוהלת אקטיבית עם 0.8% דמי ניהול (הבנתי שזה מלא) + 0.189% דמי ניהול רבעוניים שזה יוצא בכולל 1.5%! בשנה דמי ניהול שזה מטורף. החלטתי להעביר את הכסף הזה לקרן מחקה מדד (מה שכן אמא שלי רוצה להשאר בבנק ולא לעבור לביתה השקעות פרטי כי היא אומרת שהיא צריכה שהבנק יראה שיש לה כסף בשביל מסגרת אשראי) כמה שאלות אז:
1.את הדמי ניהול 0.8% אני אמחק על ידי שאעבור לקרן מקחה מדד 0% אז מזה נפטרנו כרגע אבל את הדמי ניהול הרבעוניים שמגיעים ל0.75% בשנה יש אפשרות לבטל או לא? בבתי השקעות הבנתי שאין את זה אלא רק 10-20 שקל כל חודש זה יוצא הרבה פחות בשנה
2.בגלל שהיא שמעה על מניות והיא מפחדת כי היא טוענת שחברה שלה וכו' הפסידה מלא כסך במניות האם להשקיע 40000 בקרן הזאת https://maya.tase.co.il/fund/5124482 שמצאתי שהיא הכי זולה מבין אלו שמחקים את סנופי בדמי ניהול וגם בדמי נאמנות ולהשקיע 30000 באג"ח בקרן הזאת https://maya.tase.co.il/fund/5118047, פשוט חיפשתי מלא במדריך קרנות מחקות חלק א עד שמצאתי אותה כי היא היחידה שמצאתי עם 0% דמי ניהול לא באמת יודע מה ההבדל בין כל אחת ואחת שם יש מלא. האם זה תיק סבבה או שיש דברים עדיפים? (כמובן לא ייעוץ או משהו כזה רק מבקש חוות דעת בתור מתחיל). יודע שכולם פה ממליצים על בלקרוק או ואנגארד ששמעתי אבל הסתכלתי ואין אותם בבנק הבינלאומי לפי מה שראיתי, אני טועה?
3.הבנתי שיש קרנות מגודרת למט"ח ושלא ושעדיף לא לגדר, שני אלה לא מגודרות נכון?

דיברתי עם הבנק, הם אמרו שיש להם אפשרות להשקיע בקרן מחקה סנופי, ישר אבל הנציג התחיל להגיד לי שזה לא נכון בסכומים שהם לא מאות אלפי שקלים ושקרן עם ניהול נכון להשקעה במניות ספציפיות זה הכי נכון, בקיצור זיין תשכל.
שאלתי אותי אבל מה הדמי ניהול והוא טען שזה אפסי, אם זה ככה מה היתרון אז של חברת השקעת פרטית לעומת הבנק?
בלי דברים הזויים כמו דמי שמירה על הכסף ועמלות קנייה ומחירה מטורפות למסחר בחול ונוחות אולי לחלק מהאנשים.
כמה התשואה על זה?
בעצם מסתבר שפפר הורידו את המסלול הזה כבר.
אבל זה היה 3% שנתי אם אני זוכר נכון עם מקסימום 10k הפקדה חד פעמית ואופציה לצאת מתי שתרצה ללא קנס

אבל זה היה 3% שנתי אם אני זוכר נכון עם מקסימום 10k הפקדה חד פעמית ואופציה לצאת מתי שתרצה ללא קנס
ממש מציאה דבר כזה.
תכלס בשורה תחתונה, מה יעשה אדם צריך את כספו עוד 5 שנים? וכמובן לא רוצה בשחיקת הכסף

ממש מציאה דבר כזה.
תכלס בשורה תחתונה, מה יעשה אדם צריך את כספו עוד 5 שנים? וכמובן לא רוצה בשחיקת הכסף
אפשר לשלב כלים של פק"מ מול כלים צמודי מדד "רשמיים"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
R מדד S&P 500 המקורי אל מול קרן מחקה מדד של iShares שוק ההון 2
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
א קרן מחקה על מדד הנאסדק שוק ההון 4
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
F קרן סל או קרן מחקה מדד שוק ההון 18
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
Y קרן סל מחקה מדד ת"א 125 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 - התאמה לצרכים צרכנות פיננסית 37
D קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D האם יש בישראל קרן סל או קרן מחקה של מדד מניות צמיחה בארה"ב? שוק ההון 0
S קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A רכישת קרן מחקה מדד שוק ההון 4
ס מציאת סימול של קרן מחקה מדד שוק ההון 2
M קרן השתלמות מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
Henchman34 האם יש קרן השתלמות מציע קרן מחקה מדד רחב מ-s&p500? שוק ההון 8
S קרן מחקה מדד S&P 500 סינטטית חדשה של iShares שוק ההון 67
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
M ניוד קרן השתלמות IRA או מחקה מדד שוק ההון 15
E איך לבחור קרן מחקה של מדד מסוים שוק ההון 38
I קרן השתלמות - s&p מחקה מדד בהלמן צרכנות פיננסית 36
H איזה קרן מחקה את מדד תא125 הכי נאמנה? שוק ההון 3
Y הבדלים בדמי ניהול בין קרן מחקה מדד עולמי לאמריקאי שוק ההון 3
ע קרן השתלמות מחקה מדד S&P500 - פוגשת קורונה שוק ההון 2
W קרן השתלמות מחקה מדד או IRA שוק ההון 14
L קרן השתלמות הלמן מחקה מדד SP500 שוק ההון 2
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
S מחיר פדיון של קרן מחקה אג״ח צמוד מדד ושאלות נוספות על שמירת ערך כסף שוק ההון 1
4 איזה קרן מחקה עוקבת את מדד סנופי( הכי מדוייק s&p500 שוק ההון 14
S קרן מחקה מדד שוק ההון 7
1337justme הפרשי תשואה בין קרן מחקה על מדד S&P500 NTR למדד עצמו שוק ההון 2
E קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה