• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות?

howtobasic

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן, בוקר טוב לכולם.
פתחתי את התיק שלי לא מזמן(5 חודשים בערך), וכרגע יש לי בו 45K~ (מפקיד 5 כל חודש).
לאחרונה הבנו(אני וזוגתי) שיש סיכוי טוב שנרצה לקנות בית בשנתיים הקרובות(כנראה שלהשקעה אבל אם נמצא משהו ראוי למגורים, מה טוב), ואני רואה 3 אופציות כרגע שהן:
1. להשאיר את התיק פתוח ולהמשיך להפקיד את אותו הסכום, אבל לצמצם(או למכור לגמרי?) את החלק המנייתי(התיק כרגע 60% ACWI, ועוד 40% אג"ח) ולהמשיך רק עם האג"ח
2. לסגור את התיק ופשוט לחסוך כסף בלי תשואה כלשהי
3. לכתוב פוסט בפורום של הסולידית ולקבל עצה טובה :)

קצת פרטים יבשים: אנחנו חוסכים כל חודש סביבות ה8-10K(חיים בפריפריה, אין ילדים), יש קרן השתלמות מהעבודה שאוכל לפדות עוד 3 שנים עם 60K~, אני כרגע מרוויח 11K(נטו) והשכר צפוי לעלות כל שנה בלפחות 15%.
נראה לי שזהו...מקווה שיש פה היגיון בדברים ושאני לא לגמרי החלקתי על הקוקוס, אבל אם כן אשמח לניעור טוב
תודה!

לאחרונה הבנו(אני וזוגתי) שיש סיכוי טוב שנרצה לקנות בית בשנתיים הקרובות(כנראה שלהשקעה אבל אם נמצא משהו ראוי למגורים, מה טוב)
היי
לדעתי תתמקדו ב 2 השנים הקרובות בחסכון מקסימלי שיושקע במינימום סיכון, ואז תבחנו את האופציות כאשר יש לכם הון עצמי
משמעותי יותר במידה ותחליטו לרכוש דירה למגורים או השקעה בפריפריה.

לחלופין תשקלו לקנות דירה על הנייר תוך התחייבות לחסכון אגרסיבי, בפרויקט שהבניה תסתיים בעוד שנים ספורות.

לדעתי תתמקדו ב 2 השנים הקרובות בחסכון מקסימלי שיושקע במינימום סיכון, ואז תבחנו את האופציות כאשר יש לכם הון עצמי
נשמע כמו עצה נבונה.
לחלופין תשקלו לקנות דירה על הנייר תוך התחייבות לחסכון אגרסיבי, בפרויקט שהבניה תסתיים בעוד שנים ספורות.
אחד הדברים המסוכנים ביותר שניתן להציע למישהו. כל כך הרבה אנשים נפגעו פיננסית, בריאותית, ומשפחתית בצורה מהותית בגלל פרוייקטים שהבנייה בהם לא הסתיימה.
אנחנו חוסכים כל חודש סביבות ה8-10K
אז מדוע אתה מפקיד רק 5?

היי

תודה רבה. אחשוב על זה.
אבל ההתמקדות הזו בחיסכון מקסימלי במינימום סיכון כוללת להשאיר את התיק השקעות?
נשמע כמו עצה נבונה.

אחד הדברים המסוכנים ביותר שניתן להציע למישהו. כל כך הרבה אנשים נפגעו פיננסית, בריאותית, ומשפחתית בצורה מהותית בגלל פרוייקטים שהבנייה בהם לא הסתיימה.

אז מדוע אתה מפקיד רק 5?
מפקיד 5 כי רק התחלתי ואני מרגיש שאני עדיין לומד ולא יודע מספיק כדי להפקיד את כל החיסכון בביטחון מלא(בעצמי ובתיק).

אבל ההתמקדות הזו בחיסכון מקסימלי במינימום סיכון כוללת להשאיר את התיק השקעות?
אני מניח שיש ניירות ערך מתאימים, תברר זאת, אני נוהג להשאיר את הכסף בעו"ש בין
השקעה להשקעה משום שמדובר בטווחי זמן קצרים יחסית.

אם לא בטוח שהבית שתקנו יהיה למגורים, ובעצם גם לא ברור בכלל שאתם באמת תרצו לקנות נדל"ן זה הופך את הדילמה להרבה יותר כלכלית מאשר רגשית (להבדיל ממצב שבו אדם/זוג מחליט שלא משנה מה הוא קונה נדל"ן למגורים).
במקרה כזה אולי שווה לחשוב להמשיך להשקיע את הכספים כאילו אין אילוץ נדלן עתידי (ברמת הסיכון הנוכחית שלכם לצורך העניין) ובעוד שנתיים לבחון את הכלכליות של מכירת התיק+קניית נדלן, לעומת המשך השקעה בבורסה.

אם לא בטוח שהבית שתקנו יהיה למגורים, ובעצם גם לא ברור בכלל שאתם באמת תרצו לקנות נדל"ן זה הופך את הדילמה להרבה יותר כלכלית מאשר רגשית (להבדיל ממצב שבו אדם/זוג מחליט שלא משנה מה הוא קונה נדל"ן למגורים).
במקרה כזה אולי שווה לחשוב להמשיך להשקיע את הכספים כאילו אין אילוץ נדלן עתידי (ברמת הסיכון הנוכחית שלכם לצורך העניין) ובעוד שנתיים לבחון את הכלכליות של מכירת התיק+קניית נדלן, לעומת המשך השקעה בבורסה.
מסכים שהדילמה היא בעיקר כלכלית, כן. לגבי המשך ההשקעה, העניין הוא שמי יודע איפה הבורסה תהיה עוד שנתיים ויכול להיות שבדיוק נהיה באיזה נפילה תהומית והכסף לא יהיה זמין, וזאת בדיוק הדילמה הגדולה.

2. לסגור את התיק ופשוט לחסוך כסף בלי תשואה כלשהי
רק קח בחשבון שבסביבת האינפלציה של היום הכסף שלך מאבד מערכו מידי שנה 2%-~.
משמע לשים מתחת לבלטות זה לא רק בלי תשואה כלשהי, אלא עם תשואה שלילית בהגדרה

רק קח בחשבון שבסביבת האינפלציה של היום הכסף שלך מאבד מערכו מידי שנה 2%-~.
משמע לשים מתחת לבלטות זה לא רק בלי תשואה כלשהי, אלא עם תשואה שלילית בהגדרה
חושב שעוד היית עדין

שמי יודע איפה הבורסה תהיה עוד שנתיים ויכול להיות שבדיוק נהיה באיזה נפילה תהומית והכסף לא יהיה זמין, וזאת בדיוק הדילמה הגדולה.
לא רוצה לזלזל בכסף שלך אבל עוד שנתיים תחסוך בחשבון כ160 אלף. אם הבורסה תצלול 50% (והסולידית תכתוב שזה זמן טוב לקנות) אז תפסיד 80 אלף, שזה בערך חסכון של שנת עבודה שלכם. זה קטסטרופה בענייך?

לא רוצה לזלזל בכסף שלך אבל עוד שנתיים תחסוך בחשבון כ160 אלף. אם הבורסה תצלול 50% (והסולידית תכתוב שזה זמן טוב לקנות) אז תפסיד 80 אלף, שזה בערך חסכון של שנת עבודה שלכם. זה קטסטרופה בענייך?
העלית פה שאלה טובה...התגובה הראשונית שלי הייתה "כן, בהחלט", אבל אז זה שלח אותי לסיבוב מחשבות, ועכשיו התשובה שלי היא "לא יודע".
רק כדי ליישר קו, כשאתה אומר 160 אלף אתה יוצא מנקודת הנחה שאני ממשיך להפקיד 5000 לחשבון במשך שנתיים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה צומת דרכים התפתחות אישית 5
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
G צומת דרכים- מהלכה למעשה. נדל"ן 13
F בן 23 צומת דרכים התפתחות אישית 9
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
R צומת דרכים טכני או ניהולי התפתחות אישית 6
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ה צומת דרכים בהיי טק התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
ז צומת דרכים, ללמוד או לא.? התפתחות אישית 31
S צומת דרכים בקריירה התפתחות אישית 4
א חיי לאן ? צומת דרכים התפתחות אישית 15
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
B תאונת דרכים ועבודה - את מי לתבוע קודם אוף טופיק 0
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
MichaelScott על פרשת דרכים פיננסית יומני מסע אישיים 123
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
W בצומת דרכים התפתחות אישית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה