• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צומת דרכים בקריירה

Shlomke

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום לכל החברים כאן,

לא יודע אם לייחס את מה שאני כותב פה למטרת התייעצות או סתם לשפוך את הלב, אבל בכל מקרה אשמח לשמוע את דעתכם.
אני נמצא היום במקום בקריירה שמיציתי לגמרי. אני מנהל הבטחת איכות במקצועי ומהנדס תעו"נ בהשכלתי.
אני מרוויח לא רע יחסית. התחום הספציפי של הבטחת איכות בו אני עוסק הוא קטן, ולכן מכירים אותי בתחום, ואני מקבל פה ושם הצעות ממקומות אחרים. עובד במקום שנוח לעבוד בו, ומרגיש מוערך סה"כ, רק מה, זה לא ממש התחום שאני רואה את עצמי מתפתח בו, קצת משעמם בחלקו, מה גם שהוא נחשב ל"מבוגר" ולא צעיר וסקסי.
אני לא ממש ממורמר, אך לא הכי מאושר, אני מכיר את הפוטנציאל שלי ויודע שאוכל להתעסק בהרבה תחומים אחרים תחת מעטפת "התעשיה וניהול" (דוגמא חזקה הוא תחום מערכות המידע שאני נמשך אליו מאוד).
פחד גדול שלי, בדומה לרובנו, הוא לקום בגיל 40 ולהבין שנתקעת, אתה נשארת פוטנציאל לא ממומש. שוב, זה לא שאני מסכן, אני מצליח לפרנס את משפחתי בכבוד, יודע שבעתיד אוכל להשתכר טוב יותר, אבל מת להתפתח יותר.
שוקל שוב ושוב את צעדיי:
לנסות לגשת למשרות ללא נסיון קודם, לנסות לקחת על עצמי פרוייקטים בהתנדבות בעבודה וע"י כך לקנות ניסיון, ללמוד תואר שני או קורס מקצועי אחר....
אני בטוח שכל אדם שאכפת לו מעצמו ורוצה להצליח שואל את עצמו את השאלות האלה.
הייתי רוצה למצוא מישהו שהצליח, שפרץ דרך והצליח להביא את הכשרון שלו למחוזות אחרים ולא נתקע והתייאש. מישהו שלטש עיניים לתפקיד אחר, או תפקיד בכיר יותר בתחומו, והצליח לשנות.
שאחד כזה ישתף פה את מה שעה.

גם עצות, המלצות, ומילות עידוד יעזרו.

לא פירטת על המצב הפיננסי שלך. אתה מרוויח היטב ומפרנס את משפחתך, אבל אלה לא השאלות החשובות. כמה אתה חוסך היום? כמה "שנות חיסכון" צברת? האם יש לך "כרית ביטחון" פיננסית עבה מספיק כדי לאפשר לך לקבל החלטות "מסוכנות" מהסוג שתיארת ממקום של עוצמה, ולא ממקום של אילוץ?

אני לא ממש ממורמר, אך לא הכי מאושר, אני מכיר את הפוטנציאל שלי ויודע שאוכל להתעסק בהרבה תחומים אחרים תחת מעטפת "התעשיה וניהול" (דוגמא חזקה הוא תחום מערכות המידע שאני נמשך אליו מאוד).
פחד גדול שלי, בדומה לרובנו, הוא לקום בגיל 40 ולהבין שנתקעת, אתה נשארת פוטנציאל לא ממומש. שוב, זה לא שאני מסכן, אני מצליח לפרנס את משפחתי בכבוד, יודע שבעתיד אוכל להשתכר טוב יותר, אבל מת להתפתח יותר.
שוקל שוב ושוב את צעדיי:
קצת מילות עידוד :
1.זה שאתה מצליח במקצוע שלך הופך את הבעיה ל"צרות של עשירים " ,הרי אם לא היית מסתדר -היה לך קל בהרבה לפתוח דף חדש ולשנות תחום.
2.מערכות מידע זו הרחבה של התואר בתעשיה וניהול -אין סיבה שלא תצליח להשתלב בזה.
3.כל אי החלטה היא החלטה בפני עצמה ,אין מה לעשות ,ככה העולם עובד.
4.אם זה בוער בך ,תחפש עבודה במערכות מידע -הדבר הכי גרוע שיקרה זה שתפסיד שנה שנתיים של ניסיון.
בהצלחה

תבין מה אתה רוצא לעשות ותשכנע את המנהל שלך (או את המנהל שלו) שזה יעזור למקום העבודה. תעשה את השינוי בהדרגה. אם המנהל יתנגד לגמרי אתה תמיד יכול לחפש במקום אחר. אם אתה טוב, מבין מה אתה עושה, ראש גדול ותורם לא ניראה לי שמספר המזל 40 משנה משהו. החיסרון של הגישה שלי הוא שכשמחפשים עבודה במקום אחר זה בדכ מקפיץ את השכר.

לא פירטת על המצב הפיננסי שלך. אתה מרוויח היטב ומפרנס את משפחתך, אבל אלה לא השאלות החשובות. כמה אתה חוסך היום? כמה "שנות חיסכון" צברת? האם יש לך "כרית ביטחון" פיננסית עבה מספיק כדי לאפשר לך לקבל החלטות "מסוכנות" מהסוג שתיארת ממקום של עוצמה, ולא ממקום של אילוץ?
שאלות טובות שקצת פותחות אפיקי מחשבה:
1. אני ובת הזוג מצליחים בנורמה לחסוך כ30%-40% מההכנסות (נורמה כי אנחנו זוג צעיר עם תינוק אחד ועוד אחד בדרך מה שמשליך ישירות על ההוצאות), ובכלל בעלי מודעות גבוהה להוצאות על מותרות, לא מתנזרים אבל גם לא פזרנים. ההפרש הולך כרגע לקופ"ג להשקעה שכיום עושה תשואה יפה. עדיין לומד את תחום ההשקעות דרך הפורום פה (אגב- לא בטוח שהייתי מרויח יותר ממה שאני מרויח היום למרות עמלת בית ההשקעות 0.8%, ואשמח לתגובה על זה)
2. שנות חיסכון, בשנה האחרונה התחלתי לפי האמור בסעיף 1, כלומר, תמיד חסכנו חלק נכבד מהמשכורת אך לא השקענו. לפני כן רכשתי גם דירה להשקעה (מה שכרגע לא נראה כמשהו מוצלח לנוכח הקיפאון בשוק הדיור).
3.מבחינת כרית ביטחון - גבולי , אני לא יכול היום להרשות לעצמי לרדת משמעותית בשכר, אולי ב- 10%-15%, אחרת אאלץ לצמצם הוצאות עוד יותר כדי לא להסתכן בלגעת בחסכונות. עוד שנתיים של עבודה, חיסכון ותשואה נאה והייתי עונה אחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה צומת דרכים התפתחות אישית 5
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
G צומת דרכים- מהלכה למעשה. נדל"ן 13
F בן 23 צומת דרכים התפתחות אישית 9
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
R צומת דרכים טכני או ניהולי התפתחות אישית 6
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ה צומת דרכים בהיי טק התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
ז צומת דרכים, ללמוד או לא.? התפתחות אישית 31
א חיי לאן ? צומת דרכים התפתחות אישית 15
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
B תאונת דרכים ועבודה - את מי לתבוע קודם אוף טופיק 0
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
MichaelScott על פרשת דרכים פיננסית יומני מסע אישיים 123
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
W בצומת דרכים התפתחות אישית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה