• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות

@רוני
דירה בארץ שמחירה 600 א"ש ומניבה שכירות 2500 ש"ח, זה נדיר מאוד וגם אם כן זה בהכרח בשכונות מצוקה.

מאחר והוא ציין אפשרות של רכישת נכס למגורים בדרום בסכום המדובר. אני מניח שבבאר שבע או בחיפה ניתן לקבל שכירויות אלו.

איך דווקא הוא יהנה מכל האטרקטיביות הזו ולא אני או אתה או @liranviper?
כל תגובה שלך אתה יותר ויותר חד-גוני.

הכוונה לדירות שיחסית קל להשכיר אותם מפאת מחיר השכירות וקהל יעד רחב של שוכרים פוטנציאלים.

אז קודם ציירת ציור ורוד, ועכשיו מתברר שזה נובע מהנחה שלא בדקת.
אני גר בחיפה ואין דירות כאלה בנמצא.
הכוונה לדירות שיחסית קל להשכיר אותם מפאת מחיר השכירות וקהל יעד רחב של שוכרים פוטנציאלים.
גם אם תמצא דירות כאלה, יש סיכוי סביר שהשוכרים בהם יהיו בעייתיים.
ככל שאני יודע, מדובר בסכום נמוך בכמה מאות.
+1
או לחלופין שערך הדירה גבוה בכמה מאות (אלפים, כן?)

אז קודם ציירת ציור ורוד, ועכשיו מתברר שזה נובע מהנחה שלא בדקת.
אני גר בחיפה ואין דירות כאלה בנמצא.

גם אם תמצא דירות כאלה, יש סיכוי סביר שהשוכרים בהם יהיו בעייתיים.

+1
או לחלופין שערך הדירה גבוה בכמה מאות (אלפים, כן?)

אני לא מצייר ציור ורוד, יש כאן מגבלה של תקציב, ומדובר בהשקעה בשלב מאוחר יותר, אני מדגיש זאת שוב בשלב מאוחר יותר, כך שהמחירים כיום לא רלוונטים, לא הייתי עושה הכללה לגבי השוכרים, בהחלט מדובר בשוכרים ממעמד סוציואקונומי נמוך (זה עדיין לא פוסל אותם כשוכרים), ישנם משקיעים שזה קהל היעד שהם יכולים להרשות לעצמם לפנות אליהם.

יש לי לקוחות עם שכירויות כאלו בבאר שבע.
מתי הלקוחות שלך קנו את הדירה שלהם, אתמול בבוקר?
כנראה שהם קנו את הדירה ב 600 א"ש לפני שנתיים, הם לא מודעים לכך שהיום היא שווה 700 א"ש.
מה שכן, כבר כתבתי שיתכן שזה נכון אם לוקחים בחשבון שכונות מצוקה או דירות מחולקות.

יש לי לקוחות עם שכירויות כאלו בבאר שבע.
[נערך, עדן את ניסוחיך] באר שבע היא לא מכרה זהב. בסופו של דבר מדובר בעיר מתחדשת עם בניינים משנות ה-50-60.והמחירים כבר עברו את 600 אלף.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
[נערך, עדן את ניסוחיך] באר שבע היא לא מכרה זהב. בסופו של דבר מדובר בעיר מתחדשת עם בניינים משנות ה-50-60.והמחירים כבר עברו את 600 אלף.

כל רכישה בעיתוי הנוכחי בארץ היא שגויה, השוק יקר, לכן יעצתי להמתין לשלב מאוחר יותר ובינתיים לחסוך, ללמוד להכיל את הסטטוס המשפחתי החדש, ואז לבחון אופציה של רכישה.
בשלב שהמחירים ירדו משמעותית או או פחות מכך, הוא יוכל לרכוש נכס עם מימון נמוך (חשוב להפנים שהוא בעל תקציב מוגבל, והמשפחה לפני התרחבות).
במידה ולא ימצא נכס מתאים מבחינת המחיר והמיקום, יצטרך לחשוב על חלופות השקעה.
כרגע במצבו לרכוש נכס עם מימון של 800,000₪ זה עלול להיות מסוכן.

נערך לאחרונה ב:
כל רכישה בעיתוי הנוכחי בארץ היא שגויה,
לא מדויק, ללא ספק צריך לקנות בפיצנטה...ומתוך הכרות עמוקה של השוק הגאוגרפי בו שוכנת הדירה.
יותר מזה צריך לשים לב לסוגייה המימונית ולקחת מקדמיי ביטחון.

לא מדויק, ללא ספק צריך לקנות בפיצנטה...ומתוך הכרות עמוקה של השוק הגאוגרפי בו שוכנת הדירה.
יותר מזה צריך לשים לב לסוגייה המימונית ולקחת מקדמיי ביטחון.

לא מדובר במשקיע מקצועי.

לא מדובר במשקיע מקצועי.
נכון אבל כמו שמקרר אפשר לקנות בלי לחשוב ואפשר לקנות אחריי שלמדת לעומק את השוק, גם נדל"ן זה לא מדע טילים.

ההשלכות של טעויות בקניית מקרר זהות לאלה של קניית דירה?
לחלוטין ...ולצערי מרבית העיזים הצעירים שקונים דירות, מתייחסים לכמה יפה הדירה וממוקמת בלב העניינים ולא עד כמה הדירה, עסקה טובה.
אגב מזווית מבטי המוגבלת, המקרר לרוב זוכה להתייחסות רצינית יותר.
לסיכום, זו לא בעיה של יכולת אנליטית נדל"נית, זה הפן הרגשי שמנהל את סוגיית הדירה.

לחלוטין ...ולצערי מרבית העיזים הצעירים שקונים דירות, מתייחסים לכמה יפה הדירה וממוקמת בלב העניינים ולא עד כמה הדירה, עסקה טובה.
אגב מזווית מבטי המוגבלת, המקרר לרוב זוכה להתייחסות רצינית יותר.
לסיכום, זו לא בעיה של יכולת אנליטית נדל"נית, זה הפן הרגשי שמנהל את סוגיית הדירה.

שיקול הרכישה חייב להיות כלכלי נטו.

שיקול הרכישה חייב להיות כלכלי נטו.
מה פתאום?
מי שיכולותיו הכלכליות מאפשרות לו, יכול לקנות דירה גם בעיתוי ובמיקום לא כלכלים. לדירה יש הרבה השלכות של נוחות ופסיכולוגיה.
רק כדי שלא יתקבל רושם מוטעה, אכן בדרך כלל הפן הרגשי הוא שמוביל להחלטות שגויות. יחד עם זאת, כדי למצוא השקעה נדלני"ת טובה דרוש די הרבה מאמץ וידע.

מה פתאום?
מי שיכולותיו הכלכליות מאפשרות לו, יכול לקנות דירה גם בעיתוי ובמיקום לא כלכלים. לדירה יש הרבה השלכות של נוחות ופסיכולוגיה.

רק כדי שלא יתקבל רושם מוטעה, אכן בדרך כלל הפן הרגשי הוא שמוביל להחלטות שגויות. יחד עם זאת, כדי למצוא השקעה נדלני"ת טובה דרוש די הרבה מאמץ וידע.

כשמדובר ברכישת דירה למגורים, עבור רוב האוכלוסיה, לעיתים מדובר בהתחייבות הכלכלית הכי גדולה עבור המשפחה, לבסס החלטת רכישה זו על נוחות ופסיכולוגיה עלול להיות בעל השלכות הרסניות מהבחינה הכלכלית.
רכישה בשוק יקר מידי,
רכישת דירה שלא תתאים בגיל מבוגר,
רכישת בית פרטי עם עלויות חודשיות גדולות המעיקות בגיל פרישה,
רכישת בית במיקום המצריך אחזקה של שני כלי רכב,
רכישה בשוק יקר עם משכנתא גדולה מדי לטווח ארוך,
התמקדות בהשקעת המשאבים הכלכליים של המשפחה בדירת החלומות על חשבון פתרונות לגיל פרישה.

בהחלט יש אוכלוסיה היכולה להרשות לעצמה להתעלם משיקולים כלכליים, בהחלט מציאת השקעה נדלני"ת טובה דורשת מאמץ וידע, בהתחלה זה קשה יותר אבל לאחר למידה והתנסות מבינים שזה לא כל כך מסובך, החלק הקשה עבור המתחילם זה להתגבר על הפחדים האישיים, הפחד הוא המשקולת הגדולה ביותר בדרך לצמיחה !

לדעתי עבור זוג עם ילד קטן השכרת דירה בבאר שבע מתאימה רק למי שגר קרוב לשם.
לפני הרבה שנים (יותר מעשר) השכרתי דירה בבאר שבע. זה היה מאוד קשה. השוק היה מוצף, ולכן בתחילת כל שנת לימודים אקדמית הייתי צריכה להגיע לשם פיזית כדי למצוא שוכרים. לעמוד ליד לוחות המודעות באוניברסיטה ולהציע לאנשים לבוא איתי לראות את הדירה. ניסיון לשכור את שירותיו של מתווך, או אגודת הסטודנטים, כדי להשכיר את הדירה לא צלח, כי השוק היה מוצף לחלוטין ולא הייתי בשום עדיפות של שום מתווך. שלא לדבר על עלויות. נבנו שם מעונות סטודנטים חדשים כך שההיצע של דירות יפות עלה, והמחירים להשכרה של הדירות הזולות ירדו.

דבר אחר,
השנים הכי יקרות בגידול ילדים הן עד שהם מגיעים לגיל 3 ונכנסים למערכת החינוך ה"חינמית". אחרי גיל 3 משלמים "רק" על צהרון, עד אז צריך לשלם על משפחתון או מעון ויצ"ו/נעמת מסובסד (אם יש מקום), או על גן פרטי. (אם עובדים מהבית השיקולים הם אחרים, אבל אתם תארתם נסיעה למקום העבודה). לכן, ובגלל שההכנסות שלכם לא יציבות, יכול להיות שזה שיקול בדחיית ההחלטה על רכישת דירה.
כשתרכשו את הדירה, השיקולים לא יהיו רק מחיר הדירה והמרחק ממקום העבודה, אלא גם איכותו של בית הספר היסודי הקרוב, ואיכות האוכלוסייה בשכונה. ההבדלים בין בית ספר גרוע למצוין הם ממש גדולים. ישנם בתי ספר ציבוריים מעולים ובתי ספר ציבוריים נוראים. ואיכות האוכלוסייה עשויה להיות חשובה מבחינת הציפיות של הילדים מעצמם לאן הם יכולים להגיע כשיגדלו.
עוד שיקול: אם אתם מתכננים עוד ילדים אתם תרצו לקנות דירה גדולה, בזמן שכרגע אתם צריכים רק דירה קטנה. שכירות מאפשרת לכם להיות גמישים בגודל הדירה שבה אתם גרים שיתאים לצורכיכם העכשוויים.
עוד דבר אחר: גם כסף בקופת גמל מושקע בבורסה, כך שלהשקיע בניירות ערך בעצמכם, בצורה פסיבית וחכמה, יכול לשמור על אותה רמת סיכון שיש לקופות הגמל, רק בניהול עצמי שלכם. זה תחום ששווה ללמוד אותו.

קודם כל מזל טוב על כל השינויים בחייך.
אני עומד בצומת דומה אלייך.

דעתי היא שעלייך להתחיל לחשוב יצירתי יותר ולעבור להסתמכות עצמית, חשיבה חופשית והחלטיות.

אני מקבל הרושם שכמוני ורבים אחרים אתה מושפע ממה שצריך לעשות מבחינת ציוויי החברה היינו: יש תינוק ולכן צריך יותר בית, יותר רכב וכן הלאה.

לכן אפרט לגבי כל אחד מהסעיפים שלדעתי אני יכול לתרום בהם:
  1. תחבורה - אתה לא חייב לקנות רכב, אתה יכול להשכיר לפי הצורך ולנסוע במוניות בשאר הזמנים. אם אתה כבר קונה גם ₪20,000 יתנו לך רכב מצויין. כן קנית? תתקין לך אפליקציה של קארפול של מובאיט או ווייז וקח טרמפיסטים שישלמו על חלק מהדלק.
  2. בטחון תעסוקתי - יש לך יכולת לכתוב פה בבלוג זאת אומרת שאתה יכול לעשות כסף באינטרנט דרך שיווק שותפים, מכירה באיביי וכד - אתה יכול ללמוד איך לעשות זאת בחינם באתרים רבים ולמצוא את עצמך תוך שנה עם הכנסה יציבה נוספת כשאתה לפחות חלקית הבוס של עצמך ואולי עם מספיק הכנסה שתאפשר לאחד מכם להשאר בבית ולא לעבוד. (ולשמור על התינוק ללא מטפלת).
  3. מיקום מגורים - ליד המשפחה: יסייע המון בגידול התינוק ויתן סביבה תומכת שאולי גם תחסוך כסף של שמירה על התינוק. ליד העבודה: יעשה אותך יותר מאושר - מוכח עובדתית ומחקרית. אישית הייתי מוותר על נסיעות יומיות ארוכות וגר קרוב לעבודה. זה יעשה אותך איש משפחה טוב יותר.
  4. גודל דירה - נבדק ונמצא שבפועל אנשים משתמשים ב40% משטח הבית בו הם מתגוררים. מה זה אומר עבורך? תלמד לסדר את הבית בצורה יעילה ולהשתמש באותו חלל למספר דברים. חדר השינה יכול להיות גם משרד בשאר שעות היום והסלון יכול להיות גם חדר אוכל וחדר משחקים. יש אלפי ספרים, סרטונים ומאמרים חינמיים על ניצול חללים יעיל וזה גם כיף ומעניין.
  5. רכישת דירה - אם זה רצון האישה זה יכול לעזור בשלום בית ותחושת יציבות בזוגיות. ועדיין הייתי מחפש דירה שיש לה זוית כלכלית מעניינת. למשל: דירה שאפשר לחלק לשתיים ולהשכיר כדי לסייע בתשלומי המשכנתה. או דירה עם חלק נפרד שאפשר להשכיר כ קליניקה, משרד או יחידת נופש להשכרה באתר AirB&B. בפועל זה יכול להתרגם לבין 2000-5000 ₪ הכנסה בחודש מהדירה שאתה גר בה מה שיסדר את נושא תשלומי המשכנתה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ה צומת דרכים התפתחות אישית 5
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
G צומת דרכים- מהלכה למעשה. נדל"ן 13
F בן 23 צומת דרכים התפתחות אישית 9
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
R צומת דרכים טכני או ניהולי התפתחות אישית 6
ה צומת דרכים בהיי טק התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
ז צומת דרכים, ללמוד או לא.? התפתחות אישית 31
S צומת דרכים בקריירה התפתחות אישית 4
א חיי לאן ? צומת דרכים התפתחות אישית 15
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
B תאונת דרכים ועבודה - את מי לתבוע קודם אוף טופיק 0
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
MichaelScott על פרשת דרכים פיננסית יומני מסע אישיים 126
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
W בצומת דרכים התפתחות אישית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה