• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון

Emilia

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום חברים! מתרגשת להצטרף לקהילה!!!
אז ככה... אני אמיליה, בת 29, אמא ל 2 וגרושה שנתיים פלוס.
חונכתי במוסדות חינוך חרדיים מהמיינסטרים החרדי, למדתי הנדסאי תוכנה של מהט, בסמינר חרדי, התחתנתי. לאחר החתונה לא הצלחתי למצוא עבודה לפי הדרישות של הבעל- קרי ללא גברים... כך עברו השנים נולדו הילדים, עבדתי בעבודות של שכר מינימום, עד שלפני 3 שנים הוצאה לי משרה של בודק תוכנה מתחיל לבדיקות ידניות בלבד, דרך חברת כוח אדם שמתמחה בהעסקת נשים חרדיות בעיקר חסרות ניסיון ובמחיר נמוך. כעבור כמה חודשים נפרדתי מהבעל( על רקע אלימות לא ניכנס לזה....). המשכתי לעבוד באותה החברה באותו תפקיד עד שהסתיימה תקופת החוזה שלי מול חברת כוח אדם החרדית, החברה שבה הועסקתי בפועל העבירו אותי לעבוד ישירות דרכם. וכך אני עובדת חברה עם משכורת ושאר תנאים של עובדי חברה. מאז התפקיד השתנה והוא כולל היום בדיקות ידניות וכתיבת סקריפטים הפייתון בשימוש בתשתית קיימת. אבל המשכורת שלי עדיין נמוכה לשוק- 12 ברוטו ל 3 שנות ניסיון.
כעת עומדות בפני כמה אופציות:
1. להשאר באזור הנוחות, לנסות להעלות את השכר.
2. עבודה אחרת כניראה רחוקה מהבית (גרה בפריפריה)
3. לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה ושילוב של משרה חלקית בעבודה קיימת. 80 אחוזי משרה.
מחשבות?

שכחתי לציין.... גרה עם ההורים נמצאת בסוג של משמורת משותפת עם הגרוש.
כיום דתיה/ מסורתית

ברוכה הבאה לפורום!

מאוד קשה להיות חד הורית שגרה רחוק מהבית. אני כנראה לא צריך לספר לך.

אני חושב שתואר ראשון לא יתן לך הרבה, אלא אם תוכלי להתברג למשרת סטודנט כמפתחת בחלקיות משרה. זה יהיה קשה מאוד עם ילדים, אבל כנראה בטווח הארוך ישתלם ביותר.

בנוסף, הכיוון הכללי לדעתי צריך לנצל את המעבר לעבודה מהבית, כך שאם תחפשי משרה בחברה ידידותית לעבודה מרחוק תוכלי להנות מכל העולמות.

תודה על התגובה!
מה הכוונה רחוק מהבית? אני גרה אצל ההורים עם ילדי. כי בהתחלה לא יכולתי לשכור דירה מסיבה כלכלית, ולאחר מכן ההורים העדיפו שאעביר את הכסף להם במקום לשכירת דירה..
גם היום אני עובדת מהבית במוד היברידי, אבל כל המשרות שהוצעו לי בזמן האחרון היו במרחק שעה וחצי שעתיים נסיעה בתחבורה ציבורית (לא ניידת) ו3 או 2 ימים במשרד. האם אוכל לעמוד בכך לתווך רחוק? אני עושה עכשיו שיעורי נהיגה אבל הבנתי שרק שנה אחרי אוכל ליסוע הבין עירוני.
מבחינת הילדים יש עזרה מההורים פלוס אנחנו בסוג של משמורת משותפת עם הגרוש

מאוד קשה להיות חד הורית שגרה רחוק מהבית. אני כנראה לא צריך לספר לך.

אני חושב שתואר ראשון לא יתן לך הרבה, אלא אם תוכלי להתברג למשרת סטודנט כמפתחת בחלקיות משרה. זה יהיה קשה מאוד עם ילדים, אבל כנראה בטווח הארוך ישתלם ביותר.

בנוסף, הכיוון הכללי לדעתי צריך לנצל את המעבר לעבודה מהבית, כך שאם תחפשי משרה בחברה ידידותית לעבודה מרחוק תוכלי להנות מכל העולמות.

ידיד שלי אומר שציפיות השכר שלי היום אמורות להיות 18 אלפשח. בהתאם ל 3 שנות ניסיון. ראיתי וזה אכן תואם לטבלאות שכר. אבל זה פער ענק יחסית למה שמשלמים לי היום ואני תוהה אם זה הגיוני בכלל

ידיד שלי אומר שציפיות השכר שלי היום אמורות להיות 18 אלפשח. בהתאם ל 3 שנות ניסיון. ראיתי וזה אכן תואם לטבלאות שכר. אבל זה פער ענק יחסית למה שמשלמים לי היום ואני תוהה אם זה הגיוני בכלל
השכר בחברת הייטק יהיה משמעותי גבוה יותר מאשר חברת כח אדם בכלל וחרדי בפרט.

השכר בחברת הייטק יהיה משמעותי גבוה יותר מאשר חברת כח אדם בכלל וחרדי בפרט.
אני כבר מעל שנה לא עובדת כוח אדם יותר. אני כבר מועסקת ישירות בחברה. אבל משום מה השכר הוא עדיין של "עובדת חרדית" למרות שכמו שכבתי אני כבר ממזמן לא חרדית

אני כבר מעל שנה לא עובדת כוח אדם יותר. אני כבר מועסקת ישירות בחברה. אבל משום מה השכר הוא עדיין של "עובדת חרדית" למרות שכמו שכבתי אני כבר ממזמן לא חרדית
לרוב במעבר בין עבודות יש שיפור שכר משמעותי יותר מאשר קידום אצל אותו המעסיק.

לרוב במעבר בין עבודות יש שיפור שכר משמעותי יותר מאשר קידום אצל אותו המעסיק.
אתה אומר שאין לזה קשר לזה שהתחלתי לעבוד בתור חרדית? מצד אחד השכר נמוך. מצד שני אני אוהבת מאוד את התפקיד והמיקום נוח לי. וגם ההרגל עשה את שלו

כמובן שאת עדיין בגדר העובדת החרדית, במקום אחר זה בטח לא יהיה ככה.
או שתציגי את זה מול הבוס\ית ותתני להם לעשות חושבים. נוח להם שזה ככה, אבל את שווה יותר. לא יודע כמה, אבל יותר מהדילים שהעסקנים תופרים לכן

קודם כל לבקש להעלות שכר בעבודה הנוכחית. זה הכי "קל", לא דורש שום שינוי, שום התעסקות. יגידו כן - הרווחת (וזה עדיין לא סותר את העובדה שתוכלי לחפש את העבודה הבאה שלך). יגידו לא - צריך לחשוב.

בכל מקרה, כלל בלתי כתוב בהייטק, שכל שינוי עבודה גורר שיפור בתנאים (שכר, ימי חופשה, הטבות למיניהן וכו').

גם אני לא בטוח שתואר ראשון יעזור. ה"יתרון" בו הוא שיותר קל למצוא עבודה בתור סטודנט בשנה השניה/שלישית, בפיתוח ולא ב-QA, ומשם הדרך להתקדם קלה יותר.
האתגר הקשה הוא לצאת מה-QA.
דרך אחת היא לעבור דרך אוטומציה. לכתוב קוד של אוטומטציה או של וריפיקציה יקל, אולי, לעבור לפיתוח (לא שמשרות אוטומציה הן רעות, ויכול להיות שגם שם תמצאי את מה שאת מחפשת).

אבל הבנתי שרק שנה אחרי אוכל ליסוע הבין עירוני.
מה זה שנה לעומת כל החיים? ככל שתתחילי מוקדם יותר, כך ההשקעה תחזור מהר יותר.

המון בהצלחה!!

יש חברות שמאפשרות 100% מהבית אם מתאים לך

כמובן שאת עדיין בגדר העובדת החרדית, במקום אחר זה בטח לא יהיה ככה.
או שתציגי את זה מול הבוס\ית ותתני להם לעשות חושבים. נוח להם שזה ככה, אבל את שווה יותר. לא יודע כמה, אבל יותר מהדילים שהעסקנים תופרים לכן
מבחינתם התירוץ הוא :" אתן חרדיות ומקבלות תנאים ובדצים ולא משתתפות באירועי חברה וכולי לכם השכר פחות" היום זה לא תופס- לא מבקשת בדצים... משתתפת בכל האירועים השונים ללא הבדל דת גזע או מין וכוליכמו כן עובדות חרדיות הן אמהות לכמה ילדים עובדות לרוב משרת אם של 8 שעות בלבד. אני עובדת חברה עובדת 9 שעות ביום בלי הנחות

יש חברות שמאפשרות 100% מהבית אם מתאים לך
יתכן. אני לא מוצאת. ברוב מבקשים 3 עד 5 ימים במשרד עם מינימום שעה וחצי נסיעה לכל צד בתחבורה ציבורית

אתה אומר שאין לזה קשר לזה שהתחלתי לעבוד בתור חרדית? מצד אחד השכר נמוך. מצד שני אני אוהבת מאוד את התפקיד והמיקום נוח לי. וגם ההרגל עשה את שלו
לא הייתי אומר שיש קשר ישיר. המעסיק לא מעלה את השכר כי אתמול היית שייכת למגזר x ועכשיו את y.
אני הייתי מעלה את זה למנהל ומבקש העלאה כי השכר בתפקיד שלי גבוה משמעותית מהשכר שאני מקבלת עכשיו. עוד דרך הוא להתראיין במקום אחר ואז לבוא עם החוזה למנהל הנוכחי ולדרוש השוואת תנאים.

קודם כל לבקש להעלות שכר בעבודה הנוכחית. זה הכי "קל", לא דורש שום שינוי, שום התעסקות. יגידו כן - הרווחת (וזה עדיין לא סותר את העובדה שתוכלי לחפש את העבודה הבאה שלך). יגידו לא - צריך לחשוב.

בכל מקרה, כלל בלתי כתוב בהייטק, שכל שינוי עבודה גורר שיפור בתנאים (שכר, ימי חופשה, הטבות למיניהן וכו').

גם אני לא בטוח שתואר ראשון יעזור. ה"יתרון" בו הוא שיותר קל למצוא עבודה בתור סטודנט בשנה השניה/שלישית, בפיתוח ולא ב-QA, ומשם הדרך להתקדם קלה יותר.
האתגר הקשה הוא לצאת מה-QA.
דרך אחת היא לעבור דרך אוטומציה. לכתוב קוד של אוטומטציה או של וריפיקציה יקל, אולי, לעבור לפיתוח (לא שמשרות אוטומציה הן רעות, ויכול להיות שגם שם תמצאי את מה שאת מחפשת).

מה זה שנה לעומת כל החיים? ככל שתתחילי מוקדם יותר, כך ההשקעה תחזור מהר יותר.

המון בהצלחה!!
אני אוהבת את הצד הידני של הבדיקות, אבל כתיבת אוטומציה מעניינת אותי הרבה יותר.
מצד שני משרות פיתוח אני חוששת שממש גדול עלי בלי תואר ראשון

לא הייתי אומר שיש קשר ישיר. המעסיק לא מעלה את השכר כי אתמול היית שייכת למגזר x ועכשיו את y.
אני הייתי מעלה את זה למנהל ומבקש העלאה כי השכר בתפקיד שלי גבוה משמעותית מהשכר שאני מקבלת עכשיו. עוד דרך הוא להתראיין במקום אחר ואז לבוא עם החוזה למנהל הנוכחי ולדרוש השוואת תנאים.
זאת פרקטיקה שהוכיחה את עצמה? בחתימת חוזה ראשון רעדתי כשביקשתי עוד 500 שח ופה אני כבר מבקשת התאמה למחירי השוק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה צומת דרכים התפתחות אישית 5
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
G צומת דרכים- מהלכה למעשה. נדל"ן 13
F בן 23 צומת דרכים התפתחות אישית 9
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
R צומת דרכים טכני או ניהולי התפתחות אישית 6
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
ה צומת דרכים בהיי טק התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
ז צומת דרכים, ללמוד או לא.? התפתחות אישית 31
S צומת דרכים בקריירה התפתחות אישית 4
א חיי לאן ? צומת דרכים התפתחות אישית 15
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
B תאונת דרכים ועבודה - את מי לתבוע קודם אוף טופיק 0
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
MichaelScott על פרשת דרכים פיננסית יומני מסע אישיים 123
האופטימי בן 24 - בצומת דרכים יומני מסע אישיים 7
W בצומת דרכים התפתחות אישית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה