• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה VS קופת גמל

המדינה יכולה לבטל את האגח המיועדות ובינתיים מפסידים תשואה
למה מפסידים תשואה? כרגע אני במסלול ״מנייתי״ - מה שאומר שרוב הקרן מושקע במניות (ואני אצא מנקודת הנחה שהגוף המנהל לא יעשה יותר מדי ״נזק״ יחסית לסתם מעקב פסיבי), וחלק מושקע באגח המיועדות - שנותנות תשואה יותר גבוהה מכל אגח (חסר סיכון) שיש בשוק.
אם יבטלו - אז אפשר יהיה לשקול לעזוב, אבל בינתיים זה עדיין משתלם.

יש פה מישהו שכבר קיבל דוחות מקופ"ג עוקבת מדד של IBI?
עוד לא קיבלתי את הדוח השנתי של קופת הגמל עבור 2014 מ-IBI, אני באמת מחכה לראות מה יכתבו שם - אעדכן.

תודה רבה על הקישורים! להלן ציטוט מהכתבה בfeex שמסבירה למה לא בטוח שקרן הפנסיה תשמח לקבל עמית בגיל הפרישה:
4. קרן פנסיה תוכל לשלם קצבה חודשית בבוא היום ואילו קופת גמל לא

קופת גמל היא מוצר שהוגדר כחלק מתיקון 3 כ"קופה לא משלמת לקצבה". המשמעות של ההגדרה המוזרה הזו היא שכאשר אדם בעל חיסכון בקופת גמל יפרוש בבוא היום, הוא יצטרך להעביר את הכספים לקופה שמוגדרת "כקופה משלמת לקצבה" – קרנות פנסיה מקיפות, קרנות פנסיה משלימות וביטוחי מנהלים. זה אולי נשמע הליך פרוצדורלי שלא ממש צריך להשפיע על השיקולים, אבל אם במועד הפרישה הרצוי קרן פנסיה המקיפה לא תאפשר לו לפרוש מיד עם העברת החיסכון (ראה למטה סיבות), אותו אדם יצטרך להסתפק בקרן פנסיה משלימה כללית והחיסכון שלו יומר לפי מקדם גבוה יותר (סכום הצבירה יחושב לפי חלוקה למספר גדול יותר של חודשים) ויניב לו קצבה נמוכה יותר. הסיבה לכך שהמקדם נמוך יותר בקרן פנסיה מקיפה היא אגרות החוב המיועדות. אגרות חוב אלו מעלות את התשואה הצפויה המגולמת במקדמים ומעלות את הקצבה החודשית.

אז למה שקרן פנסיה לא תקבל עמיתים חדשים לצורך פרישה מידית? (קצת מסובך – למתעקשים בלבד) – הסיבה לכך היא שמרגע שאדם פורש נוצרת התחייבות של קרן הפנסיה לשלם לו קצבה חודשית לכל חייו, בהתבסס על סכום הכסף שצבר עד כה. כדי לדעת מה הקצבה החודשית שהתחייבות זו תקנה לו מבצעים חישוב שנקרא "היוון". לצורך היוון זה יש להניח מה התשואה שיתרת הנכסים תמשיך להניב. ככל שתשואה זו תגדל כך תגדל הקצבה החודשית. במקביל, נדרשים הגופים המנהלים לשמור עתודות כנגד ההתחייבויות שלהם לפורשים. אלא שעתודות אלו מחושבות לפי ריבית נמוכה יותר וכתוצאה מכך נוצר מצב שכנגד כל עמית שפורש נוצר חוב גבוה יותר מסך הנכסים שלו. חוב זה ממומן על ידי כלל העמיתים ובכך נוצרים הפסדים לשאר העמיתים שעדיין לא פרשו. זו הסיבה שאגף שוק ההון הודיע שהוא מתכנן להוריד את הריבית המגולמת במקדמים כדי להתאים אותה לריבית שלפיה מחושבות העתודות.​

@ע.מדי ושאר החברים
מה דעתם על פתרון הביניים כפי שמוצע בלינק שהביא גרהם מפנסיוני (1516) ?
לחסוך את התגמולים בקרן הפנסיה ואת הפיצויים בקופת גמל ? זה מאפשר להנות מכל העולמות וניתן יהיה להחזיר את הפיצויים בעתיד אם מתחרטים לקרן הפנסיה.
בצורה כזאת מעל ל 40% מהחסכון יהיה במסגרת קופת גמל. אפשר אפילו לבקש לנייד לקופת גמל אישית את הפיצויים שכבר קיימים בקרן (עדיף את אלו מ 2008 ואילך בגלל האפשרות לבצע עליהם רצף קצבה בקופת הגמל), מבלי לפגוע בזכויות בקרן (דמי הניהול ו/או בותק).
בפתרון כזה עדיין נשארים עם הביטוח של קרן הפנסיה, שיתרונו בתעריפים הזולים מאוד שלו, ומצד שני מצמצמים חשיפה לאיזונים אקטואריים.

קראתי לא מזמן שהאוצר שוקל לאסור לחלוטין על משיכת כספי פיצויים ואדם שיזדקק להם יוכל לקבל רק קצבה חודשית מהם במידה ויוכיח שאין לו הכנסה מספקת אחרת.
אני חושב שתרחיש אפשרי כזה מחזק את הגישה של הוצאת הכספים לגמל (לפחות הפיצויים), כי יתכן שבעתיד הניוד של כספי הפיצויים מפנסיה לגמל לא יתאפשר ללא פגיעה בזכויות.

@עומר זה המצב היום בגלל שעדיין לא טיפלו בעיית הריבית התחשיבית, ואינני חושב שזה יהיה רלוונטי עוד כמה עשרות שנים. אוי ואבוי ואם לא יטפלו בזה עד שנפרוש.

נערך לאחרונה ב:
@ע.מדי ושאר החברים
מה דעתם על פתרון הביניים כפי שמוצע בלינק שהביא גרהם מפנסיוני (1516) ?
לחסוך את התגמולים בקרן הפנסיה ואת הפיצויים בקופת גמל ? זה מאפשר להנות מכל העולמות וניתן יהיה להחזיר את הפיצויים בעתיד אם מתחרטים לקרן הפנסיה.
בצורה כזאת מעל ל 40% מהחסכון יהיה במסגרת קופת גמל. אפשר אפילו לבקש לנייד לקופת גמל אישית את הפיצויים שכבר קיימים בקרן (עדיף את אלו מ 2008 ואילך בגלל האפשרות לבצע עליהם רצף קצבה בקופת הגמל), מבלי לפגוע בזכויות בקרן (דמי הניהול ו/או בותק).
בפתרון כזה עדיין נשארים עם הביטוח של קרן הפנסיה, שיתרונו בתעריפים הזולים מאוד שלו, ומצד שני מצמצמים חשיפה לאיזונים אקטואריים.

קראתי לא מזמן שהאוצר שוקל לאסור לחלוטין על משיכת כספי פיצויים ואדם שיזדקק להם יוכל לקבל רק קצבה חודשית מהם במידה ויוכיח שאין לו הכנסה מספקת אחרת.
אני חושב שתרחיש אפשרי כזה מחזק את הגישה של הוצאת הכספים לגמל (לפחות הפיצויים), כי יתכן שבעתיד הניוד של כספי הפיצויים מפנסיה לגמל לא יתאפשר ללא פגיעה בזכויות.
אנטרטיקה, נשמע רעיון מעניין למדי.
הבעיה שהעיניים שלי נהיו מעט מזוגגות כשניסיתי להבין.
מאיפה ההבנה שלך בנושא?
אני עדיין לא הבנתי לחלוטין. אולי אפשר דוגמא ו/או גליון בgoogle sheets?

@דגגגג איך ביצעת את החלוקה הזאת? האם קרן ההשתלמות היא המנייתית וכל קרן הפנסיה במסלול אג"ח או שהפרדת את רכיב הפיצויים מהקרן ? אתה באמת מאמין שבסביבת הריבית הנוכחית כדאי שרכיב גבוה מהפנסיה יהיה באג"ח ? במסלולים הכלליים של קרנות הפנסיה, יש היום מעט מאוד אג"ח ממשלתי.
רבע מקרן הפנסיה ומההפקדות הולך לקרן הפנסיה במיטב דש במסלול אג"חי כך ששליש ממנו הוא אג"ח מיועדות והשאר אלוהים ישמור.
שלוש רבעי מקרן הפנסיה ומההפקדות הם בקופ"ג עוקבת מדד ב ibi.

קרן ההשתלמות כרגע היא גם עוקבת מדד חצי אג"ח מדינה ארוך וחצי סנופי. בעתיד כשאעבור ל IRA היא תהיה מאה אחוז מנייתית ותחשב כחלק מרכיב המניות בתיק ההשקעות שלי.

@איליה אני בן 26.

@Yevgeny המסלול המניייתי הוא פחות מ 50% מניות ורובו מושקע בישראל.

@Yevgeny המסלול המניייתי הוא פחות מ 50% מניות ורובו מושקע בישראל.
לא ברור לי על סמך מה אתה אומר את זה. אקח את הפנסיה שלי לדוגמא - שהיום זה אצל מגדל ("מקפת"), מסלול "מנייתי".
* מדיניות ההשקעות של הקרן (במסלול המנייתי) ל-2015 - חוץ מהאג"ח המיועדות (שזה קבוע ואין פה בחירה), מדד ההייחוס לשאר הקופה זה חצי חצי בין תא100 ו-MSCI World, כשלפחות 75% (מהחלק שאינו אגח מיועדות) הוא במניות
* פירוט הרכב הנכסים בפועל של הקרן בתחילת השנה - המניות מהוות 62% וקצת מכלל הקרן, שזה מעל ל-85% מהפלח שאינו אגח מיועדות.

יכול להיות שאנחנו מדברים על קרנות שונות, אבל זה מה שאני מכיר מהמסלולים של מגדל.

@עומר אולי כדאי להסיר את משקפי השמש לפעמים :-p. יש דוגמא מספרית והסבר מפורט מאיש מקצוע בלינק מפנסיוני. אני הדיוט בתחום. למדתי מקריאה באינטרנט.

@עומר אולי כדאי להסיר את משקפי השמש לפעמים :-p. יש דוגמא מספרית והסבר מפורט מאיש מקצוע בלינק מפנסיוני. אני הדיוט בתחום. למדתי מקריאה באינטרנט.
צודק. הורדתי משקפי שמש, קראתי את הפוסט, ו(נראה לי ש)הבנתי.
אסכם:
חסרונות השיטה:
  1. אין אג"ח מיועדות על כספי הפיצויים.
  2. דמי ניהול מצבירה יקרים יותר בקופ"ג (0.5% לעומת 0.2% במקרה שלי).
  3. אובדן ביטוח שארים (זול) על כספי הפיצויים. ביטוח פרטי על נתח זה יהיה יקר יותר.
יתרונות:
  1. אין פגיעה בביטוח אכ"ע.
  2. אפשרויות השקעה רבות ושקופות יותר (לדוגמא קופ"ג מחקה מדדים).
  3. ניתן להפריש יותר לקרן הפנסיה מהתגמולים במקום הפיצויים, ולהנות מביטוח אכ"ע ושארים זול את אותה נתח שהיה מופרש קודם באפיק אחר.
מה לגבי וריאציה דומה, רק במקום להפריש את הפיצויים לקופ"ג - לעשות זאת לביטוח מנהלים ישן?

נ.ב. כל הכבוד על ההבנה - לפי רמת השליטה בחומר התחלתי לחשוב שיש לנו פה סוכן פנסיוני שתול בפורום :>

צודק. הורדתי משקפי שמש, קראתי את הפוסט, ו(נראה לי ש)הבנתי.
אסכם:
חסרונות השיטה:
  1. אין אג"ח מיועדות על כספי הפיצויים.
  2. דמי ניהול מצבירה יקרים יותר בקופ"ג (0.5% לעומת 0.2% במקרה שלי).
  3. אובדן ביטוח שארים (זול) על כספי הפיצויים. ביטוח פרטי על נתח זה יהיה יקר יותר.
יתרונות:
  1. אין פגיעה בביטוח אכ"ע.
  2. אפשרויות השקעה רבות ושקופות יותר (לדוגמא קופ"ג מחקה מדדים).
  3. ניתן להפריש יותר לקרן הפנסיה מהתגמולים במקום הפיצויים, ולהנות מביטוח אכ"ע ושארים זול את אותה נתח שהיה מופרש קודם באפיק אחר.
מה לגבי וריאציה דומה, רק במקום להפריש את הפיצויים לקופ"ג - לעשות זאת לביטוח מנהלים ישן?

נ.ב. כל הכבוד על ההבנה - לפי רמת השליטה בחומר התחלתי לחשוב שיש לנו פה סוכן פנסיוני שתול בפורום :>
לגבי סעיף 2 - מצד שני אין לך דמי ניהול על ההפקדות. זה טיפה מקזז (תלוי כמה אתה משלם).
סעיף 3 איננו מדויק. אתה מאבד את הביטוח' שבמקרה של אובדן כושר ישלם במקומך לקרן הפנסיה את רכיב הפיצויים. בנוסף עלות ביטוח השארים בקרן הפנסיה תגדל כי היא גם פונקציה של הצבירה. גובה הביטוח עצמו עבור אובדן כושר ושארים איננו משתנה.

תודה על המחמאה :) מקווה שאנני מטעה.
יתרון חשוב מאוד הוא צמצום החשיפה לאיזונים אקטואריים. זה יכול להיות הרסני לחסכון. למשל במקרה של רעידת אדמה עם, חלילה, נפגעים רבים בנפש.

ועוד תיקון חשוב הביטוח הקצבתי שלך מ 2007 איננו "ביטוח ישן". אתה הופך אותו יקר ערך הרבה יותר ממה שהוא באמת ... "הביטוחים הישנים" הם הקצבתיים מהדור שלפני יוני 2001.

נערך לאחרונה ב:
להפריש לביטוח מנהלים ישן זה בדכ לא ראלי כי חברות הביטוח לא יסכימו
מבחינן מקדמים מובטחים זה סיכון שאין להגדיל אותו

באופן אישי אני מעדיף שהתוכנית יהיו פשוטות מה גם שאנחנו בינתיים זקוקים לאובדן כושר עבודה וביטוחי שארים בקרן הפנסיה
את משחקי ההשקעות האישיים אנו מבצעים בחשבונות שלנו ובעתיד בקרנות ההשתלמות בעזרת ה ira
תודה על ההתייחסות :) אני גם בעד פשטות אבל, לדעתי, צמצום החשיפה לאיזונים אקטוארים באמצעות חסכון במקביל בגמל (עם אפשרות סבירה להשגת תשואה טובה יותר) היא יתרון שחבל לאבדו. בעבר האיזונים היו חיוביים בגלל עלויות ביטוח מוגזמות. היום האיזונים הפכו שליליים וגם אחרי תיקון צפוי שיהיה בתעריפים (העלאתם), הסיכון לאיזונים שליליים נוספים איננו מבוטל בכלל ויכולה להיות פגיעה לא קטנה בחסכון. הרי כיום כל פנסיונר שפורש מהקרן עם ריבית תחשיבית שאיננה ריאלית הופך לנטל על העמיתים הפעילים עד ליום מותו.
כמו כן, המסלול בגמל לא חייב להיות מנייתי כל הזמן.
אתה אישית מפזר את החסכון בין קרן פנסיה לביטול מנהלים, ולכן יש לך הגנה מסויימת מהם. לאדם כמוני, שאין לו ביטוח מנהלים, זאת הדרך היחידה לעשות זאת.
חשוב לציין שבפתרון המשולב הזה אין פגיעה בכיסויים הביטוחיים, למעט העובדה שבמקרה של אובדן כושר הקרן לא תמשיך לשלם במקומך את כספי הפיצויים.

נערך לאחרונה ב:
גובה ביטוח השארים והנכות נקבע על בסיס התמלוגים בלבד מהשכר המבוטח. אם השכר הוא 10,000 ומסלול הביטוח הוא מכסימלי מבחינת ביטוח שארים ונכות, ביטוח הנכות יהיה 75% מהשכר המבוטח (7500) וביטוח השארים יהיה 100% (אם יש אשה ושני ילדים מתחת לגיל 21) בשני התרחישים ! כלומר גם אם תפקיד את התגמולים בלבד ! הפגיעה היחידה בביטוח תהייה בכך שבאובדן כושר עבודה, הקרן תמשיך להפקיד במקומך רק על התגמולים. זהו ...

לדעתי עדיף להיות עם היד על "הדופק האקטוארי" ובשלב מסויים לקראת פרישה לשקול לנייד את כל קרן הפנסיה לקופ"ג
הכוונה שלך: לנייד את החלק מעל מינימום לקופ"ג IRA?

איליה: צריך לקחת בחשבון האם אתה חתום על סעיף 14, שמחייב את המעביד להפריש עבורך לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים בגלל שיש חיוב בביטוחים. למיטב הבנתי, יש אפשרות שגם קופת גמל תהיה אפשרית אם יש לך ביטוחים חיצוניים שהמעביד רכש עבורך. בבלוג של פנסיוני הוא מחשב שרכישת הביטוחים הללו בעצמך הופכת את התהליך ללא משתלם כלכלית כי הביטוחים בקרן הפנסיה זולים יותר. התוצאה היא שלא כל מעסיק יסכים להפריש עבורך לקופ"ג במקום לקרן פנסיה כי הוא יעבור על סעיף 14. את הסכום שמעבר לתקרה אתה יכול להפקיד איפה שתרצה מכיוון שבכל מקרה הוא לא מבוטח.
אם המשכורת שלך היא מעל לתקרה, קח בחשבון שהמשכורת הקובעת לצורך הביטוחים היא רק המשכורת שעבורה הפקדת לקרן הפנסיה. אם אתה כן מעונין בביטוח כלשהו על כל המשכורת שלך, תאלץ להפריש את הפיצויים למקום אחר ו"למלא את המקום" בקרן הפנסיה בדמי הגמולים. (כמעט בטוח שהבנתי נכון, אבל תבדוק אותי).

@Lali לא מכיר את עניין של חיוב בביטוחים (יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה מהחברה). את מה שמעל התקרה העברתי לקופ"ג עוקבת מדד מביטוח מנהלים.
בקיצור צריך לקרוא את החוק...

@Lali לא מכיר את עניין של חיוב בביטוחים (יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה מהחברה). את מה שמעל התקרה העברתי לקופ"ג עוקבת מדד מביטוח מנהלים.
בקיצור צריך לקרוא את החוק...
אני עשיתי כמוך, העברתי את מה שמעל התקרה לקופת גמל מחקה.

כמו שכתבתי זה קצת מסרבל את התנהלות, עדיף לבדוק כל שנה כמה כסף יורד מהקרן עקב האיזון האקטוארי ולפי זה להחליט עם כדאי לנייד את מלוא הקרן או רק את הפיצויים (הסכמת מעסיק נדרשת ועלויות ביטוחיות צריכות להיכנס לחשבון)
גם בניוד מלא אפשר אולי להיכנס למשא ומתן עם הקרן ולפתוח קרן חדשה (מצריך משא ומתן) כך אפשר לנייד את ההסטוריה לקופ"ג ועדיין לקבל תנאי ביטוח עדיפים בקרן (מצריך שמירת הסטוריה ביטוחית, לא פשוט אבל באותה קרן פנסיה לא נשמע בילתי אפשרי)
היום אתה יכול להוציא את הפיצויים ללא פגיעה בזכויות. תקנות הניוד כל הזמן מתעדכנות. בעתיד מאוד יתכן שלא תוכל, וזה יכול להיות בקרוב מאוד ...

שלום חברים,
אני מצטרפת לשאלה, במקום לפתוח נושא חדש-
נפגשתי היום עם נציגה של קרן הפנסיה שאליה אני מתכוונת לעבור (עקב הסכם מקצועי שנותן לי דמי ניהול נמוכים- 0.9% מההפקדות ו0.19% מהצבירה).
בנוסף יש לי 3 קופות גמל לא פעילות שדמי שדמי הניהול שאני משלמת עליהן הוא 0.3%, 0.8%, 0.7% (3 קופות שונות). היא המליצה לי להעביר אותן גם כן לקרן הפנסיה:
1. מכיוון שאז דמי הניהול ירדו ל0.19%.
2. מכיוון שממילא לא ניתן למשוך אותן, אלא רק כקצבה בפנסיה (כן? לא ידעתי... בעבר היה אפשר)
3. יש את העניין של 30% שמושקע באג"ח עם התשואה המובטחת מהמדינה, אני משערת שזה מה שנקרא אג"ח מיועדות.
מכיוון שלא עשיתי שיעורי בית בנושא, ומכיוון שאין ספק שיש לה אינטרס שקופות גמל המנוהלות בחברות אחרות יועברו לחברה שהיא מייצגת, לא רציתי לתת לה תשובה מיד. נוסף על כך מלחיץ אותי לשים את כל הביצים בסל אחד.
אשמח לדעתכם בעניין . האם יש שיקולים נוספים שעלי לקחת בחשבון? דברים נוספים שאני צריכה לדעת? כי על פניו זה נשמע לי כדאי.
תודה

@משתדלת כספים בגמל הם קצבתיים רק להפקדות משנת 2008 ואילך. אם יש הפקדות קודמות אפשר למשוך אותן כהוניות. יתכן אפילו שהכספים נזילים כבר היום (תלוי מתי הופקדו ובאיזה מעמד -עצמאי או שכיר). בכל מקרה גם אם הכל קצבתי, אני מצטרף להמלצה להשאירם במסגרת קופת גמל.

@ע.מדי ,תודה. קשה לי להאמין שאתעסק עם IRA בעשור הקרוב לפחות...
@אנטארטיקה , אז אכן ההפקדות שלי מלפני 2008. מסתבר שהגב' לא סיפרה לי שהכספים בגמל הם קצבתיים רק להפקדות מ2008... טוב ששאלתי :)
אם כך, למרות ההפרשים בדמי ניהול יש יתרון לאי העברת הקופות לקרן הפנסיה.
תודה רבה לשניכם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ קופת גמל לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
B קופת גמל vs קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
M קופת גמל לעצמאי / קרן פנסיה - הטבות מס מיסים 0
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
N כמה שאלות: קרן פנסיה קופת גמל וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 0
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
B פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, איפה להשקיע כסף פנוי צרכנות פיננסית 10
G קרן פנסיה מול קופת גמל צרכנות פיננסית 31
M פנסיה ללא מרכיב ביטוחי או קופת גמל? צרכנות פיננסית 3
S איך הופכים קופת גמל לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 30
M קרן פנסיה משלימה או קופת גמל צרכנות פיננסית 0
S פנסיה משלימה או קופת גמל? צרכנות פיננסית 1
T פנסיה משלימה מול קופת גמל - דאגה מהמאזן האקטוארי צרכנות פיננסית 11
Chase הפקדה לקופת פנסיה לא פעילה או פתיחת קופת גמל חדשה צרכנות פיננסית 39
י קרן פנסיה או קופת גמל צרכנות פיננסית 9
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
C גיל משיכת קופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
N כספי הפיצויים - פנסיה או קופת גמל צרכנות פיננסית 1
א פנסיה/קופת גמל וכו' צרכנות פיננסית 1
A קופת גמל וקרן פנסיה שעוקבות אחרי מדדים בחו"ל צרכנות פיננסית 4
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
גרושבליגרוש קרן פנסיה מול קופת גמל game changer צרכנות פיננסית 57
י קרן פנסיה משלימה vs.‎ קופת גמל צרכנות פיננסית 4
L קרן פנסיה לצד קופת גמל - שאלה כללית שוק ההון 88
מ קופת גמל בנוסף לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 3
עומר שילוב מעניין של קרן פנסיה עם קופת גמל? צרכנות פיננסית 177
מ בחירת אפיקי השקעה במוצרים מנוהלים (פנסיה, מנהלים, קופת גמל חדשה) שוק ההון 1
B פדיון מוקדם של קרן פנסיה/קופת גמל צרכנות פיננסית 7
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
aeh ואם אני לא רוצה קופת פנסיה צרכנות פיננסית 14
ק קופת פנסיה וקרן השתלמות ראשונה צרכנות פיננסית 9
D קופת פנסיה ראשונה - הפרשה רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 5
תפוזינה פנסיה לעומת קופת הגמל החדשה - אולי כבר דובר על זה צרכנות פיננסית 1
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה