• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי)

GAL_K

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברי הפורום,
אני בחור צעיר (20 וקצת) עם חסכונות של כמה עשרות אלפי שקלים. לאחר קריאה וחפירה של כמה שבועות בבלוג ובמקורות מידע נוספים, החלטתי לפתוח תיק השקעות פרטי, ולהשקיע באופן פסיבי במדדי מניות לטווח של 20 שנה לפחות, בחלוקה אגרסיבית יחסית (80/20).
אשמח לקבל חוות דעת בנוגע לתמהיל מאנשים שכבר מנהלים תיק/צברו ידע, האם התיק שבניתי נותן פיזור מספק של השוק העולמי? והאם היחסים הגיוניים?
אציין שהחלטתי לתת משקל יתר למניות ערך קטנות בארה"ב.

להלן התמהיל של התיק:

קרנות מחקות מדדי מניות - 80%:
1. מניות גדולות ארה״ב - 40% מכלל התיק / 50% מאפיק המניות (s&p 500 קרן אירית - בלאקרוק)
2. מניות גדולות ובינוניות אירופה - 16% מכלל התיק / 20% מאפיק המניות (Msci europe קרן אירית - בלאקרוק)
3. שווקים מתעוררים (מדינות מתפתחות) - 8% מכלל התיק / 10% מאפיק המניות ( msci EM קרן אירית - בלאקרוק)
4. מניות ערך קטנות ארה"ב - 16% מכלל התיק / 20% מאפיק המניות (להתחיל בקרן ישראלית מחקה Russell 2000, וכאשר יצטבר סכום גבוה למכור ולרכוש במקום קרן זרה רלוונטית יותר)

אג״ח - 20%: (טווח קצר-בינוני)
ממשלתי שקלי צמוד למדד ו/או ממשלתי שקלי ריבית קבועה, או לחילופין - קרן סל מחקה מדד אג"ח ממשלתי ישראלי (העדפה לאגח ישראלי כדי לא להיות חשוף למט"ח ב100 אחוז)

*ידוע לי שאסור לייעץ כמובן, ובכל זאת אשמח לשמוע את דעתכם! תודה!

היי וברוכים הבאים.

מעט תמוה לי שאתה מצד אחד מנסה להגדיל חשיפה ל-small cap (אני מניח שבשביל תשואה עודפת) ובמקביל שם 20% באג"ח.
יכול להיות שבמצב כזה עדיף פשוט להשקיע במדד העולמי 100% ולהשיג את זה בפחות סיבוך (ובערך באותה תשואה / סיכון)

היי, תודה על התגובות, לגבי המדד העולמי - אני לא רוצה להשקיע בני"ע אמריקאים בגלל החיסרון של חלוקת דיבידנדים במקום צבירה, ובנוסף בשל המס ירושה. לגבי הקרן האירית של בלאקרוק שגם נסחרת בארץ, יש לה דמי ניהול של 0.6 אחוז ולכן פחות רלוונטי.
אני יודע שיש גם קרן נאמנות ישראלית מחקה מדד עולמי..
לגבי האג"ח - אני צריך נכס נזיל וסולידי יותר בתיק ההשקעות שלי, גם בפן הפסיכולוגי וגם כדי להקטין תנודתיות, 100% מניות זה פחות בשבילי.
השאלה אם קרנות של סנופי, מניות ערך קטנות ארהב, מניות גדולות ובינוניות של המדינות המפותחות באירופה, ושווקים מתעוררים, הם כיסוי סביר בעיניכם?
ואם יש חלופות נוספות לקרן מחקה מדד עולמי אשמח שתאירו את עיניי

גבי האג"ח - אני צריך נכס נזיל וסולידי יותר בתיק ההשקעות שלי, גם בפן הפסיכולוגי וגם כדי להקטין תנודתיות, 100% מניות זה פחות בשבילי.
מה שאני אומר זה שכשאתה מגדיל חשיפה ל-small cap אתה מגדיל את התנודתיות של האפיק המנייתי.
לא יודע אם האחוז של חשיפת היתר שלך ל-small cap מאוזן לגמרי עם ה"יציבות" של האג"ח, אבל זה מוזר לנסות לאחוז בחבל בשני קצותיו.
לגבי זה שאתה לא רוצה VT (או קרנות אמריקאיות), יש גם חלופות איריות סבירות עם חשיפה דומה למדד העולמי (לא זהה):
1. 3 קרנות של בלאקרוק בשקלים (s&p500, europe, ושווקים מתפרצים) - חסרים כל מיני חתכים של השוק אבל זה בשקלים ו"זול"
2. VWRA - קרן על המדד העולמי עם כוכביות (לא כולל small cap) אבל קל ל"אזן" (קרן אחת)
3. iwda + eimi

לא יודע אם האחוז של חשיפת היתר שלך ל-small cap מאוזן לגמרי עם ה"יציבות" של האג"ח, אבל זה מוזר לנסות לאחוז בחבל בשני קצותיו.
זה כל כך מוזר שמתוך 25 תיקי השקעות של מומחים שונים, כל ה10 שמקצים פלח למניות קטנות מסוג כזה או אחר, מקצים גם פלח לאג"ח.
וב15 התיקים הנותרים, למרות שבחלקם הפלח המנייתי לא שקול לVT, ויש הקצאה ייעודית שאמורה כנראה לתת תשואה (וכנראה גם תנודתיות) עודפת בתוך החלק המנייתי (למשל הקצאה עודפת לארה"ב או לשווקים מתפתחים), עדיין ל14 מתוכם יש אג"ח בתיק.
יש רק תיק אחד שלא כולל אג"ח בכלל, ואגב הוא לא בעל התשואה הגבוהה ביותר, מתוך שני התיקים שעוקפים אותו אחד נותן פלח (בין השאר) למניות קטנות, למרות שיש לו פלח אג"חי, והשני נותן משקל עודף לשווקים מתעוררים, למרות שיש לו פלח אג"חי. יש תיק שלישי שמשתווה לתיק ללא האג"ח, וגם הוא נותן משקל עודף לשווקים מתעוררים למרות שיש לו אג"ח.

בקיצור, למרות שאתה משוכנע שאג"ח הוא מיותר, וזה רק בא לתת לאנשים פחדנים לישון טוב בלילה, יש מגוון סיבות לתת פלח לאג"ח, גם אם אתה מגדיל סיכון בחלק המנייתי של התיק.

נראה לי שהתבלבלת עם הגדלת סיכון שכוללת מינוף, וגם שם הדברים לא כ"כ טריוויאליים (בחלק מהמקרים).

האם התיק שבניתי נותן פיזור מספק של השוק העולמי?
תוכל לראות כאן איך נראה פחות או יותר השוק העולמי מבחינת משקלים.
אם אתה חושב שהחלוקה שלך מתאימה אחרי ההטיות שבחרת, סבבה.

1. מניות גדולות ארה״ב - 40% מכלל התיק / 50% מאפיק המניות (s&p 500 קרן אירית - בלאקרוק)
לא הזכרת קרן השתלמות. יש לך אחת כזו? אם לא, למה?
המסלול הכי נפוץ לקרן השתלמות פאסיבית הוא מסלול סנופי, כך שהרבה פעמים קל פשוט להשלים את שאר החלקים הרצויים בתיק החייב על ידי קנייה של הדברים האחרים (מתפתחות, אירופה, אג"ח וכדו'), ואת הסנופי להחזיק בקה"ש. אם הקה"ש קטנה, והפלח הרצוי של הסנופי עובר אותה, אפשר להשלים בתיק החייב, ולקנות אותה גם שם.

אג״ח - 20%: (טווח קצר-בינוני)
ממשלתי שקלי צמוד למדד ו/או ממשלתי שקלי ריבית קבועה, או לחילופין - קרן סל מחקה מדד אג"ח ממשלתי ישראלי
בפועל היום הריביות שם אפסיות.
תבדוק אם אחרי עמלות מסים וכו' שווה לך להשקיע את הכסף (כולל הסיכון שזה אומר), או פשוט להשאיר במזומן.

העדפה לאגח ישראלי כדי לא להיות חשוף למט"ח ב100 אחוז
כל שאר החלקים לא ממש חשופים למט"ח.
זה סבבה לרצות לא להיחשף לדולר בפלח האג"חי אלא דווקא לשקל, רק קח בחשבון שבפלח המנייתי אתה לא באמת חשוף למטבע מסוים.

וכאשר יצטבר סכום גבוה למכור ולרכוש במקום קרן זרה רלוונטית יותר
אתה מודע לזה שזה יגרור אירוע מס? אתה סבבה עם זה?

בהצלחה!

לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. לא סוכן ביטוח. לא רואה חשבון. לא יועץ פנסיוני. לא עורך דין. לא משווק פנסיוני. לא יועץ מס. לא יכול להחליט עבורך על הכסף שלך, וגם אין לי הסמכה שתאשר לי לייעץ לך.

בקיצור, למרות שאתה משוכנע שאג"ח הוא מיותר, וזה רק בא לתת לאנשים פחדנים לישון טוב בלילה, יש מגוון סיבות לתת פלח לאג"ח
אתה מכניס לי מילים לפה, מעולם לא אמרתי שאין שום תועלת לאג"ח ושזה רק בא לתת לאנשים פחדנים לישון טוב בלילה.
אני רק אמרתי שלנסות להקטין את התנודתיות של התיק באמצעות אג"ח בזמן שאתה מנסה להגדיל את התשואה (ובפועל את התנודתיות גם כן) באפיק המנייתי שלך זה לנסות לאחוז את החבל בשני קצותיו (וכנראה יותר מזיק מאשר מועיל).

זה כל כך מוזר שמתוך 25 תיקי השקעות של מומחים שונים, כל ה10 שמקצים פלח למניות קטנות מסוג כזה או אחר, מקצים גם פלח לאג"ח.
א. לא אמרתי שאי אפשר להקצות פלח כלשהו למניות קטנות וגם לאג"ח, אמרתי שזה מוזר לנסות להשיג תשואה עודפת על ידי חשיפת יתר למניות קטנות ובו זמנית להחזיק אפיק אג"ח
ב. מה שהתיקים שקישרת אליהם מראים לי זה שמתוך 25 תיקים שהוצגו, בערך חצי הם תיקי השקעה פשוטים (בין אפיק אחד לחמישה אפיקים) שמנסים בצורה שקולה יחסית ללכת על הקו בין תשואה וסיכון (כלומר, 100% מניות זה "מסוכן" אבל עם תשואה טובה יחסית, ותיקים אחרים החל מהתיק של "באפט" שנותן רק 10% לאג"ח ועד הארי בראון שמחלק בין 4 אפיקים באופן שווה) והשאר הם תיקים שמנסים להכות את המדד בדרכים יצירתיות ומורכבות (כשרובם מחזיקים סביבות עשרה אפיקים שונים) כש-2 מתוכם הצליחו בדיעבד לעשות את זה (והשאר לא ממש)

ש רק תיק אחד שלא כולל אג"ח בכלל, ואגב הוא לא בעל התשואה הגבוהה ביותר, מתוך שני התיקים שעוקפים אותו אחד נותן פלח (בין השאר) למניות קטנות, למרות שיש לו פלח אג"חי, והשני נותן משקל עודף לשווקים מתעוררים, למרות שיש לו פלח אג"חי. יש תיק שלישי שמשתווה לתיק ללא האג"ח, וגם הוא נותן משקל עודף לשווקים מתעוררים למרות שיש לו אג"ח
א. ראה א. קודם
ב. אוקי, אז תיק שבתיאור שלו כתוב שהוא לא פאסיבי הצליח להכות את המדד, אתה מוזמן להחזיק תיק דומה בתקווה שהוא ימשיך להכות את המדד
ג. נכון, יש תיק שמחזיק גם וגם, משיג תשואה זהה אבל במקום להחזיק קרן אחת דורש ממך לאזן 6 קרנות (ולא משיג שפל ממושך קצר בהרבה או צניחה מקסימלית קטנה בהרבה)
ד. יש גם 10+ תיקים שמנסים להיות מחוכמים (8+ קרנות) ובפועל משיגים תשואה זהה (או נמוכה יותר) ותנודתיות דומה לתיק "של באפט" (10% אג"ח, 90% מניות)

תוכל לראות כאן איך נראה פחות או יותר השוק העולמי מבחינת משקלים.
אם אתה חושב שהחלוקה שלך מתאימה אחרי ההטיות שבחרת, סבבה.

האם להתייחס להקצאת אחוזים שלי בתוך האפיק המנייתי או כחלק מכלל התיק?

לא הזכרת קרן השתלמות. יש לך אחת כזו? אם לא, למה?
המסלול הכי נפוץ לקרן השתלמות פאסיבית הוא מסלול סנופי, כך שהרבה פעמים קל פשוט להשלים את שאר החלקים הרצויים בתיק החייב על ידי קנייה של הדברים האחרים (מתפתחות, אירופה, אג"ח וכדו'), ואת הסנופי להחזיק בקה"ש. אם הקה"ש קטנה, והפלח הרצוי של הסנופי עובר אותה, אפשר להשלים בתיק החייב, ולקנות אותה גם שם.

אין לי קה״ש כי עדיין לא עבדתי במקום עבודה מספיק רציני (בן 22)

בפועל היום הריביות שם אפסיות.
תבדוק אם אחרי עמלות מסים וכו' שווה לך להשקיע את הכסף (כולל הסיכון שזה אומר), או פשוט להשאיר במזומן.

כן חשבתי על לוותר על האג״ח ולהשאיר את הכסף הזה בעו״ש, בכל זאת אני חושב שאג״ח (אולי לטווח ארוך) יניב תשואה כלשהי שעדיפה על להחזיק כסף בבנק

כל שאר החלקים לא ממש חשופים למט"ח.
זה סבבה לרצות לא להיחשף לדולר בפלח האג"חי אלא דווקא לשקל, רק קח בחשבון שבפלח המנייתי אתה לא באמת חשוף למטבע מסוים.

תוכל להסביר מדוע אני לא חשוף למטבע זר? אם הקרנות שאני רוכש משקיעות פיזית במניות זרות

אתה מודע לזה שזה יגרור אירוע מס? אתה סבבה עם זה?
מודע, חושב על פתרון אחר כמו לרכוש את הקרן הזרה בתדירות נמוכה יותר (פעם בחציון/שנה) כדי לא לשלם יותר מדי עמלות מינימום גבוהות

מה שאני אומר זה שכשאתה מגדיל חשיפה ל-small cap אתה מגדיל את התנודתיות של האפיק המנייתי.
לגבי זה שאתה לא רוצה VT (או קרנות אמריקאיות), יש גם חלופות איריות סבירות עם חשיפה דומה למדד העולמי (לא זהה):
1. 3 קרנות של בלאקרוק בשקלים (s&p500, europe, ושווקים מתפרצים) - חסרים כל מיני חתכים של השוק אבל זה בשקלים ו"זול"
2. VWRA - קרן על המדד העולמי עם כוכביות (לא כולל small cap) אבל קל ל"אזן" (קרן אחת)
3. iwda + eimi
תודה, כרגע אני הולך על האופציה של 3 הקרנות של בלאקרוק.
ואני מבין שהאג״ח עשוי לצמצם את התשואה שתגיע ממניות קטנות ובכלל מהחלק של המניות, ובכל זאת 16% למניות *ערך* קטנות אמריקאיות הוא למיטב ידיעתי משקל יתר ממשקלן האמיתי בשוק העולמי

בנוסף, תוכל להסביר למה VWRA עם ״כוכביות״?

נערך לאחרונה ב:
אני רק אמרתי שלנסות להקטין את התנודתיות של התיק באמצעות אג"ח בזמן שאתה מנסה להגדיל את התשואה (ובפועל את התנודתיות גם כן) באפיק המנייתי שלך זה לנסות לאחוז את החבל בשני קצותיו (וכנראה יותר מזיק מאשר מועיל).
וכמו שאמרתי, זה כל כך מוזר עד שיש לא מעט מומחים שממליצים על זה.
לנסות לרכז את התנודתיות למעט מהתיק שלך, זה ממש אחלה, ורעיון טוב. ברוב המקרים זה מבוצע באמצעות מינוף שעולה כסף, ולכן זה לרוב לא ישתלם.
זה דווקא רעיון ממש טוב לרכז תנודתיות לאפיק קטן שיהיה מאוד תנודתי, ואת הרוב להשאיר בנכסים בטוחים. אם זה היה כל כך מובהק, זה היה עדיף בהרבה.

והשאר הם תיקים שמנסים להכות את המדד בדרכים יצירתיות ומורכבות (כשרובם מחזיקים סביבות עשרה אפיקים שונים) כש-2 מתוכם הצליחו בדיעבד לעשות את זה (והשאר לא ממש)
ההנחה ששאר התיקים מנסים להכות את המדד פשוט לא נכונה.
הם מנסים לתת לך תיק שהגיוני להחזיק אותו, שנותן לך סיכונים מגוונים (אני יודע שסחורות למשל לא נכס פופולרי, אבל אני יכול לקבל טענה שיש לו את היתרונות שלו), שאתה יכול לישון איתו טוב בלילה, ולהתעשר בהתאם.

ואגב, הטענה שאתה מוסיף, שאחרי שהם ניסו להכות את המדד, הם לא הצליחו, ממש לא הוגנת. עם הרבה פחות חשיפה למניות, להשיג תוצאה דומה, זה מעולה.

ב. אוקי, אז תיק שבתיאור שלו כתוב שהוא לא פאסיבי הצליח להכות את המדד, אתה מוזמן להחזיק תיק דומה בתקווה שהוא ימשיך להכות את המדד
התיק של מוחמד אלעריאן הוא תיק שאינו פאסיבי.
עם זאת, שם מוצגת גירסה שלו שהיא כן פאסיבית, והנתונים שלה נמדדים, לא של הגירסה הפרטית של התיק שהוא מנהל אצלו בבנק.

ג. נכון, יש תיק שמחזיק גם וגם, משיג תשואה זהה אבל במקום להחזיק קרן אחת דורש ממך לאזן 6 קרנות (ולא משיג שפל ממושך קצר בהרבה או צניחה מקסימלית קטנה בהרבה)
אתה מדבר על "הלכתי לדוג"?
השפל הממושך שלו קטן בהרבה, והתשואה שלו יותר גבוהה מהמדד.

ד. יש גם 10+ תיקים שמנסים להיות מחוכמים (8+ קרנות) ובפועל משיגים תשואה זהה (או נמוכה יותר) ותנודתיות דומה לתיק "של באפט" (10% אג"ח, 90% מניות)
בסופו של דבר, יכול להיות שיש כאלו שפחות הצליחו. אני מראה לך שאלו מחשבות לא כל כך רחוקות מהמציאות, כשחשבו כך מומחים בתחומם.
הטענה שהתיק הלגיטימי היחיד הוא פיזור עולמי מנייתי פלוס אג"ח היא מגוחכת.
כל תיק שלא עומד בזה הוא "מוזר"?

כל המומחים האלו הם "מוזרים"?

ברצינות, אתה יכול לא להסכים עם הטיעון, ועדיין להבין שהוא טיעון לגיטימי.
אני לא חושב שכל התיקים שם טובים יותר משלך, בטוח לא, אבל הם תיקים לגיטימיים, והגיוני שבנאדם יחליט שאחד מהם, או משהו דומה, מתאים לו.
להתעקש שזה "מוזר" קצת מגוחך בעיניי...

האם להתייחס להקצאת אחוזים שלי בתוך האפיק המנייתי או כחלק מכלל התיק?
קודם כל אתה מחליט על אחוז המניות בתיק שמתאים עבורך.
אח"כ, אתה מחלק את אפיק המניות לפי היחס המתאים עבורך (אפשר את היחס העולמי, ואפשר לתת לו הטיות אם אתה באמת חושב שהן מוצדקות).

למשל ניקח לדוגמה את זלמן - משקיע היפותטי.
זלמן הוא בן 80, ולכן הוא החליט להיות חשוף למניות בשיעור של 20% מכלל התיק.
זלמן הסתכל על החלוקה העולמית, והחליט שנראה לו שלהקצות 50% לכלכלה האמריקאית, זה סביר.
בפועל, רק 10% מהתיק של זלמן יושקע במניות של ארה"ב, וכמובן שלא חצי מכלל התיק.

אין לי קה״ש כי עדיין לא עבדתי במקום עבודה מספיק רציני (בן 22)
אפשר לפתוח עוסק פטור/מורשה, ולהפקיד עצמאית.
לא יודע אם זה שווה את כאב הראש - זה אינדיבידואלי.

כן חשבתי על לוותר על האג״ח ולהשאיר את הכסף הזה בעו״ש, בכל זאת אני חושב שאג״ח (אולי לטווח ארוך) יניב תשואה כלשהי שעדיפה על להחזיק כסף בבנק
באג"ח זו לא שאלה תיאורטית. אתה יכול לדעת את התשואה המובטחת מראש, ולבדוק אם היא מכסה את העמלות.
אגב, אג"ח ארוך זה גם יותר סיכון, במיוחד אם הריבית תעלה.

אפשר לשים בבנק בפיקדון יומי, זה ייתן לך ממש ממש ממש מעט (לי הציעו משהו כמו 40 ש"ח לשנה לכל 100K שתשים שם), אבל זה עשוי לעזור לעשות את ההפרדה, ואולי גם למנוע ממך להתפתות לבזבז את הכסף על דברים מיותרים (תלוי אופי).

תוכל להסביר מדוע אני לא חשוף למטבע זר? אם הקרנות שאני רוכש משקיעות פיזית במניות זרות
תוכל לקרוא עוד על השיקולים לגידור או נגדו כאן.
בכל אופן, זה שחברה מסוימת נסחרת בדולרים, לא אומר שהיא חשופה לדולר יותר מאשר ליורו או ליין. חברה חשופה לפעילות העסקית שלה. הפעילות העסקית היא לא מטבע, אלא יצירת ערך מסוים, יכולת יצירת הערך הזה אינה תלויה במטבע זה או אחר. אם תקנה את חברת "טבע" בבורסה בארה"ב לא תהיה חשוף לדולר יותר מאשר אם תקנה מניה מקבילה של החברה בבורסה בארץ. בשני המקרים תהיה חשוף לחברה, לא למטבע כזה או אחר.

עכשיו זה נכון שהפעילות העסקית של חברות יכולה להיות מושפעת משערי מט"ח, אבל זה יותר קשור להתחייבויות שלהן לעומת ההכנסות שלהן.
נניח שיש חברה שיושבת בארה"ב, נסחרת בארה"ב, ומוכרת בעיקר באירופה ובמזרח. אם הדולר יקרוס, ההכנסות שלה לא ייפגעו, במונחים דולריים הן אפילו יגדלו, וההתחייבויות שלה (למשל משכורות לעובדים אמריקאיים), יהיו זולות יותר. כך שזה שהיא נסחרת בארה"ב, ממש לא אומר שהיא חשופה לדולר, היא עשויה אפילו ליצור חשיפה שלילית אליו. אגב, ייתכן שהחברה מודעת לסיכון הזה, או לסיכון ההפוך, והיא מגדרת את עצמה בהתאם.
בכל אופן, על חברה ספיציפית ניתן כנראה לעשות סוג של ניתוח פונדמנטליסטי, ולהעריך כמה היא חשופה לכל מטבע, אבל לדעתי, משקיע פאסיבי שקונה מדד מניות גדול, יכול להתעלם מהעניין, ולהתייחס בעיקר לערך שמייצרות החברות. חברה אחת מייצרת אייפונים, אחרת מייצרת קוקה קולה, והשלישית מחפשת חיסון לקורונה. אבל המדד כולו זה מה שמקדם את הכלכלה העולמית כולה, ואת הערך שבני האנוש לומדים לייצר עם הזמן. פחות בהקשר של מטבע כזה או אחר.

מודע, חושב על פתרון אחר כמו לרכוש את הקרן הזרה בתדירות נמוכה יותר (פעם בחציון/שנה) כדי לא לשלם יותר מדי עמלות מינימום גבוהות
גם אופציה...

בהצלחה!

ומזכיר ש:
לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. לא סוכן ביטוח. לא רואה חשבון. לא יועץ פנסיוני. לא עורך דין. לא משווק פנסיוני. לא יועץ מס. לא יכול להחליט עבורך על הכסף שלך, וגם אין לי הסמכה שתאשר לי לייעץ לך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
stamEhad פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
C פיזור השקעות גלובאלי בתיק השקעות שוק ההון 16
ברננקי שינוי בתיק ההשקעות - פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 5
efrat פיזור של נכסים בתיק השקעות שוק ההון 6
G פיזור בתיק חדש שוק ההון 5
A פיזור מול עמלות בתיק קטן. שוק ההון 14
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
ס פיזור בקרנות כספיות שוק ההון 4
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
ס פיזור זמני השקעה שוק ההון 10
D פיזור, sp500 כחלק מהתיק הכולל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
ב פיזור תיק השקעות בין ארה"ב לשאר העולם שוק ההון 15
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
S פיזור בין קרנות של בתי השקעה שונים שוק ההון 1
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
C העברת חלק מהפנסיה \ השתלמות לחברה אחרת לצורך פיזור סיכוים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
D פיזור SSAC עם SMEA+EIMI שוק ההון 5
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
E פיזור תוך נכסי - כללים מנחים שוק ההון 12
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y פיזור בין קרנות מחקות דומות וחברות שונות שוק ההון 10
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ פיזור בתי השקעות שוק ההון 2
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
H פנסיה, תיק השקעות - פיזור כהגנה לערך המטבע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C פיזור בין בחברות שונות - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 76
S פיזור גם מבחינת מכשירי השקעה? שוק ההון 3
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
D פיזור פקטורים שוק ההון 9
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4
T משמעות פיזור השקעות עולמי בשוק גלובלי שוק ההון 22
ה פיזור קרן פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 7
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6
Y פיזור בין בתי השקעות ואיריות בברוקר אמריקאי והמרת מטח שוק ההון 28
D פיזור התיק שוק ההון 13
E דמי ניהול מול פיזור שוק ההון 8
E הוספת קרן לתיק למטרת פיזור שוק ההון 5
ו תהיה לגבי פיזור לפי משקלים שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה