• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עשה זאת בעצמך לעבודות נגרות כאמצעי לחיסכון

goldy

משתמש רגיל
דירוג
78
יצא שבבית שעברתי אליו יש לי כל מיני עבודות נגרות, למשל אני צריך בסיס למזרון, לבנות מדפים (בגודל מסויים), לבנות מחסה לעצים, לבנות ערוגות מוגבהות לירקות ועוד דברים.

יש לי נגר שעושה עבודה טובה, וגם לא מאד יקר, אבל עדיין, זה לא זול
בהנחה שאני אהנה מזה (אבל זה לא העיקר כי יש עוד דברים אחרים שאהנה מהם), השאלה היא האם לקנות ציוד בסיסי לנגרות ולעשות הכל בעצמי יהיה נכון מבחינה כלכלית?
יש פה השקעה ראשונית בציוד טוב (מקדחה/מברגה, מסור עגול חשמלי, ביטים ועוד) וכמובן לקנות כל פעם עצים לכל פרוייקט שכזה וברגים/חיבורים וכו׳. כמובן שכל פרוייקט כזה הוא כולל נסיעה לחנויות DIY (זמן)

בקיצור, האם יש פה הגיון כלכלי מעבר להנאה שכרוכה בזה?

מנסיון של ידיד קרוב ושלי, אם אין לך כוונה להשתמש במכשור שתקנה לאחר העבודות שציינת, כנראה שיהיה יקר יותר מאשר לקנות רהיטים באונליין.
אני אומר את זה בהסתייגות כי DIY יכול להיות תחביב מתגלג אבל לא זול יותר מרכישת ציוד מוגמר בחנויות.
כשאני נכנסתי לדירה שלי, הזמנתי נגר להכין לי ארון מדפים עם גב שיתאים לנישה בקיר. ארון יפה ואיכותי שעלה לי בערך 2,500 ש"ח.
היום, בדיעבד, ראיתי שמידות הנישה בקיר הם בגודל סטנדרטי ויש ארונות מייובאים מסין דרך ספק ישראלי ב 300 ש"ח. האיכות פחותה אבל ההפרש במחיר מיטיב עם הסינים.
אם אתה בחל"ת או מובטל אז זו הזדמנות להעביר את הזמן ב DIY, אם לא אז תעשה את החשבון.
כניסה לדירה זה דבר מרגש וגורם לנו לשכוח עלות/תועלת ונוטים לפזר כסף.
גם מיטה זוגית נחמדה עם ארגז מצעים יעלה באינטרנט בערך פחות מ 2K כולל הרכבה ומשלוח ויתנו לך מזרון [אומרים מזרון או מזרן?] סביר בחינם.

יצא שבבית שעברתי אליו יש לי כל מיני עבודות נגרות, למשל אני צריך בסיס למזרון, לבנות מדפים (בגודל מסויים), לבנות מחסה לעצים, לבנות ערוגות מוגבהות לירקות ועוד דברים.

בהנחה שאני אהנה מזה (אבל זה לא העיקר כי יש עוד דברים אחרים שאהנה מהם), השאלה היא האם לקנות ציוד בסיסי לנגרות ולעשות הכל בעצמי יהיה נכון מבחינה כלכלית?
יש פה השקעה ראשונית בציוד טוב (מקדחה/מברגה, מסור עגול חשמלי, ביטים ועוד) וכמובן לקנות כל פעם עצים לכל פרוייקט שכזה וברגים/חיבורים וכו׳. כמובן שכל פרוייקט כזה הוא כולל נסיעה לחנויות DIY (זמן)

קשה לדעת מה יותר ישתלם לך מאוד תלוי במחירים.

טיפ מנסיון(אבל זה דעה אישית יש רבים שלא מסכימים),כלי עבודה פשוטים הפכו למאוד זולים.
אין טעם לקנות כלים יקרים מאוד לשימוש פעם בכמה חודשים, הכלים האלה מתאימים לבעלי מקצוע.

יש גם לא מעט כלים משומשים בזול\זרוקים במחסן של בני משפחה\חברים ללא שימוש.

בחנויות שמוכרות עץ לרוב ניתן לקבל את הקרשים חתוכים לפי המידות שאתה רוצה בלי עלות\בעלות נמוכה ואז נשאר לך רק לחבר אותם.

היום, בדיעבד, ראיתי שמידות הנישה בקיר הם בגודל סטנדרטי ויש ארונות מייובאים מסין דרך ספק ישראלי ב 300 ש"ח. האיכות פחותה אבל ההפרש במחיר מיטיב עם הסינים.
מסכים לחלוטין, ודבר ראשון שבדקתי היה Ikea, אבל הבסיס מיטה של איקאה היה יקר יותר מההצעה של הנגר. חשבתי להוזלי עלויות עוד יותר ולקחת משטחי עץ ולחבר אותם ביחד לבסיס מיטה. ממש לא משנה לי איך שזה נראה, בסוף השקעתי במזרן טוב, לא אכפת לי על מה הוא יושב.
טיפ מנסיון(אבל זה דעה אישית יש רבים שלא מסכימים),כלי עבודה פשוטים הפכו למאוד זולים.
גם שמתי לב, מסור עגול טוב עולה 400-500 ש״ח כבר, ויעשה את העבודה, כנ״ל לגבי מברגה/מקדחה.

בחנויות שמוכרות עץ לרוב ניתן לקבל את הקרשים חתוכים לפי המידות שאתה רוצה בלי עלות\בעלות נמוכה ואז נשאר לך רק לחבר אותם.
רעיון מצויין, יכול לחסוך לי כסף ובעיקר זמן. בהקשר הזה - אני אוהב לעבוד עם מחשב, מישהו מכיר תוכנות לנגרים חובבים שמאפשרים לי לבנות את המודל במחשב ?

אני מתעניין לאחרונה וגם יש לי ציוד רב שנרכש Per Demand

יש מלא ערוצים ביוטיוב שמציגים אפשרויות לנגרות עם כלים מעטים עם לפחות בסיס כלשהו
אני מאוד ממליץ על ההסברים של הבחורצ'יק הזה, יש לו סדרות של limited tools, משמע הוא מסתדר עם דברים פחות יקרים
https://www.youtube.com/user/stevinmarin/playlists

מבחינה כלכלית, אם אתה מוציא את עניין הזמן (העבודה האישי) מהמשוואה ולא בונה רהיטים ל"תצוגה", אלא ממש ארוניות או קופסאות או תיבות שאתה ממש משתמש בהם והם לא חייבים "קלאס", אלא פונקציונליות

לגביי עץ משומש, כל שפות המדרכה מלאות במוצרים שלמים לעבודה איתם, גם אם הם תקועים על גביי ערימה של דברים שלא
משטחים לדוגמא, זה מוצר שאפשר לעבוד עליו ולצבור עליו המון נסיון, בלי להשקיע בחומר גלם (עץ) בכלל

מסור אתה תהיה חייב, רצוי אחד כזה שאתה יכול לנייד ולעשות איתו הרבה דברים, דוגמא אחת, מסור עגול
מקדחה ומברגה חובה כמובן

וברגים או לחילופין מסמרים, או דבק וסיכות
הברגים יכולים להיות חלק מאוד יקר (אם העץ חינם),
דבק יכול להיות יקר אם קונים אריזות קטנות, אבל עדיף שתהיה אריזה קטנה בהתחלה ולא דלי, כדי שלא יהיה צורך "להפטר מזה" אם מתחרטים

משהו לשיוף
אפשר כלים ידניים, אבל לדעתי חבל על המאמץ, משייף חשמלי אורביטלי הוא כלי חובה כאשר יש משטחים עם הרבה מ"ר

בכל מקרה, מספר שופינים וניירות ליטוש\שיוף זה Must

סרגלים ישרים וזווייתיים וכלי סימון ומדידה

אם אני מסתכל על תקציב של "תלמיד חדש", אני רואה תג מחיר של 1000-2000 שקל כדי להשיג ידע רב ויכולת כם לתקן דברים שבורים וגם לייצר דברים חדשים
בין אם זה מדברים ישנים (עץ משומש) או מעץ חדש שקונים במחסן עצים

מישהו מכיר תוכנות לנגרים חובבים שמאפשרים לי לבנות את המודל במחשב ?
Google Sketchup מאוד נפוץ, בעבר זאת הייתה תוכנה "רגילה" ועכשיו לדעתי קיים רק בגרסה אינטרנטית. אבל זה חינמי לחלוטין ומאפשר תוך זמן יחסית קצר לעצב מודלים בסיסיים.

דרך אגב, בתור מי שגם נהנה מעבודות נגרות מידי פעם, איך אתה מתכנן להתמודד עם הרעש שזה יוצר? אצלי זה אחד החסמים העיקריים שלא לדבר על הלכלוך.

יך אתה מתכנן להתמודד עם הרעש שזה יוצר? אצלי זה אחד החסמים העיקריים שלא לדבר על הלכלוך.
אמנם לא שאלת אותי
אבל, מגני אוזניים ושואב אבק נראה לי פותר את הבעיה :)
ובסביבה אורבנית, לעבוד בשעות ה"רגילות", מונע פנים עקומות בחדר המדרגות

לגביי השאיבה, יש הרבה Hackים שאפשר לעשות עם הציוד המכני ולהצמיד אליו פתח מיוחד לצינור שמחובר לשואב

ובסביבה אורבנית, לעבוד בשעות ה"רגילות", מונע פנים עקומות בחדר המדרגות
תודה, באמת לזה התכוונתי. בדרך כלל החשש הוא מלהפריע לשכנים, מניח שזה לא בעיה פעם ב..אבל פרוייקט של יותר מיום אחד וכמה שעות של רעש ברצף כבר מרגיש לי מוגזם

תודה, באמת לזה התכוונתי. בדרך כלל החשש הוא מלהפריע לשכנים, מניח שזה לא בעיה פעם ב..אבל פרוייקט של יותר מיום אחד וכמה שעות של רעש ברצף כבר מרגיש לי מוגזם
שים שלט על לוח המודעות בבניין על שעות העבודה הרועשות.
המנע מעבודה בין 2-4 כי יש דיירים משועממים מחרחרי מלחמה שנתלים בחוק השקט הישן.

בתור מי שגר במרכז, ממרומי ביתי אני יכול להצביע על 20 אתרי בנייה בכל כוון (תמא וכאלה)
החוק קיים כדי לפעול בשעות העבודה ולא לפעול בשעות ש"מרגיש לך מוגזם"
שעות העבודה הן שעות העבודה, ככה אדם יכול לייצר ערך בביתו או בסביבתו או עבור סביבתו

כמובן שאם אתה קודח לשכן בקיר המשותף כל היום, זה כבר מטרד ומזה יש להמנע

אבל בביתך, בשעות העבודה, תעשה מה שאתה צריך לעשות, לא מה שאחרים "מעוניינים שתמנע" מלעשות

רעיון נהדר וטוב לפרטי נגרות קטנים שנכנסים לרכב ממוצע.
אבל חברנו רוצה לבנות מיטה ויעלה לו 200-300 ש״ח הובלה גם אם היא מפורקת.

זה עדיין זול יותר מלקנות את כל הציוד, לא? בסוף השאלה היא כמה באמת מתכוונים להשתמש בו.

יש בחלק מהשכונות קבוצות וואטסאפ בהן אפשר לשאול ציוד מאחרים.

אני אשרטט את בסיס המיטה ואחשב מידות קודם, ואז אני חושב שאבקש מהנגריה לחתוך לי כבר לפי המידות, כמו שהוצע פה מקודם. זה יחסוך זמן ורעש למרות שאני גר על גבעה מבודדת אז לא אכפת לאף אחד מסביב

זה עדיין זול יותר מלקנות את כל הציוד, לא? בסוף השאלה היא כמה באמת מתכוונים להשתמש בו.
כנראה שצודקת, אבל באמת שהמחירים של ציוד איכותי כבר לא כאלה יקרים ובאמת שאני לא צריך את הכל.
מברגה / מקדחה זה משהו שגם ככה צריך בבית אז כדאי שכבר יהיה משהו איכותי שיחזיק זמן רב

Wirecutter עשו כתבה של כל הציוד הביתי המומלץ שלהם פה:
https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/the-best-tools-and-toolbox/

ויותר בהרחבה פה
https://www.nytimes.com/wirecutter/home-garden/tools/

שוב, לא צריך הכל פה, אז צריך להיזהר מתסמונת הבור ללא תחתית

יש נגריות שמאפשרות היום הזמנה אצלם באינטרנט של קורות ופלטות כולל חיתוך ומשלוח עד הבית במחיר סביר.
אתה לא צריך לנסוע עד לחנות כדי לרכוש עץ.

בתור חובבת נגרות אני יכולה לאומר שזה הובי מאוד יקר, ובד''כ לקנות רק חומרי גלם (בלי לחשב את עלויות כלי הנגרות) יצא יותר יקר מאשר לקנות רהוט מוגמר באיקאה או אפילו בחנות יותר יקרה. אם כי באיקאה אתה מקבל סיבית באיכות גרועה כאשר אם בונים לבד, אפשר לבחור חומרים. ואתה צריך מקום לזה. הרבה. רצוי גינה. ושולחן נגרות... וכליבות.... ומתקן לגג הרכב כדי להעביר לוחות וקורות....
אם בכל מקרה תרצה לבנות לבד (כי זה כיף), ממליצה להזמין בעלי אקספרס ציוד של החברה DEKO - איכותי, זול ומגיע לארץ תוך שבוע-שבועיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
TheOneTech אחריות של איקאה או עשה זאת בעצמך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
נ חיפוי לקיר מטבח - עשה זאת בעצמך התפתחות אישית 12
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
aziz עשה זאת בעצמך: מנורת לילה מסָּפֶּלִי מהגוני התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: קערות מעץ התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: עמוד תווים התפתחות אישית 1
aziz עשה זאת בעצמך - מיטה התפתחות אישית 11
aziz עשה זאת בעצמך - שעון התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
adamshalev מה עשה התיק שלכם בשנת 2019? שוק ההון 90
פשוט הבלוגר ERN עשה אנליזה מענינת לאורכם של שווקים דוביים שוק ההון 42
כימאי מה עשה התיק שלכם בשנת 2018? שוק ההון 99
י תמא 38/1 - יש פה יזם שעושה/עשה פרויקט כזה? נדל"ן 4
unrealx קטע מוזר שהבנק עשה לי צרכנות פיננסית 13
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
wa11a האם מישהו עשה ויכול לשתף על תהליך העברת ני"ע ממיטב דש ל IB ? שוק ההון 4
ח פקיד שומה עשה טעות לטובתי - האם אני מכוסה חוקית? שוק ההון 15
פ אשמח לעזרה וטיפים לגבי מכירת ווילה בעזרת מתווך *עשה ואל תעשה* צרכנות פיננסית 20
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
S לתכנת או לא לתכנת זאת השאלה התפתחות אישית 22
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
ד האם זאת בועה? אוף טופיק 159
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
ע צמוד מדד או לא? זאת השאלה! שוק ההון 2
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
א הלוואה לצורך השקעה - נדוש אבל בכל זאת ... שוק ההון 42
ר האם למכור בכל זאת? שוק ההון 5
de dud שאלה פילוסופית: האם מינימליזם זאת דת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
O תואר או לא תואר - זאת השאלה! התפתחות אישית 23
א האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? שוק ההון 0
Benjamin W אז מהיום מיטב דש זאת חברה סינית שוק ההון 23

נושאים דומים

Back