אשמח לעזרה וטיפים לגבי מכירת ווילה בעזרת מתווך *עשה ואל תעשה*

פנסיונר משקיע

משתמש רשום
הצטרף ב
16/8/16
הודעות
15
דירוג
2
שלום רב לחברי הפורום.
בזמן הקרוב אנחנו רוצים למכור נכס לא מניב שיש לנו ובגלל שהנכס עצמו ענקי ובמושב לא הכי אטרקטיבי (מרוחק 40דק מהעיר) אז אנחנו חושבים ברצינות על לקיחת מתווך. קיבלנו המלצה לאחד וקבענו איתו פגישה.

לאחר קריאה באתרים השונים ראיתי הרבה המלצות שנוגדות אחת את השנייה(למשל על בלעדיות) ולכן אשמח למיקוד.
אני דוגל בגישה שאם המתווך מצליח למכור לי את הדירה במחיר שאני רוצה אז לא מפריע לי שהוא יקבל את 2% המגיעים לו
במידה וזה מוריד ממני התעסקות (גרים כשעה ורבע מהנכס שמעמידים למכירה), ומשיג לי את המחיר המבוקש וגם בצורה יותר מהירה מאשר אם אני אעסוק בזה.
הבעיה שלי היא : 1. אין לי עומדן שמחובר למציאות למחיר שאני רוצה לקבל על הדירה. הדירה היא פי2 מגודל הדירה הכי גדולה אחריה במושב ולכן אין לי איך לקבוע "מחיר עוגן" שממנו אני יכול לרדת או לעלות במידת הצורך. כי אין למה להשוות אותה. מכאן נוצר החשש שלי שהמתווך ירצה למכור את הדירה כמה שיותר מהר ולכן יציג לי מחיר שנמוך משמעותית מהמחיר האמיתי שאותו אני יכול להשיג עליה במידה והוא יתאמץ יותר.

2. מי אמר שבאמת המתווך יעשה את זה בצורה מהירה מאד כמו שאני רוצה ? הווילה מתאימה בעיקר למשפחות גדולות שצריכות הרבה חדרים ומרווח. הדעה שלי שמשפחות כאלו עוברות בסמוך לשנת הלימודים ולכן מחפשות כבר מעכשיו. לכן החשש הוא שאם הוא לא יצליח למכור אותה עד תחילת שנת הלימודים אני "נתקע איתה" עוד שנה.

3. איך אני יודע שאכן המתווך יעשה הכל כדי לפרסם אותה ולקדם אותה בכל דרך שהיא ? אני בטוח שזו לא הדירה היחידה שהוא מתעסק איתה. החשש הוא שהמתווך יכול להיות עסוק בעוד דירות וכך למנוע מהקונים הפוטנציאלים להגיע ולראות את הנכס. ומה עם הוא ינסה להוריד לי את המחיר כדי שלקוח שלו שנעזר בו כדי לרכוש דירה גם ירוויח ?

אלו החששות העיקרים שלי כי זו עיסקה כלכלית גדולה ואני מאד חושש להיפגע ממנה מבחינת כספית כי הכסף הזה עתיד להיות מושקע.

אשמח להמלצות מה אני אמור לסגור עם המתווך גם מבחינת דד ליין וגם מבחינת אם אני מפרסם גם את הדירה במקביל או שעדיף שלא ?
בנוסף אשמח לכל טיפ, עצה, סיפור מקרה, דעות ועוד ...
תודה מראש .
 

סולידי

משתמש בכיר
הצטרף ב
25/1/15
הודעות
1,376
דירוג
1,640
חלק ממה שאתה מתאר הוא קונפליקט מובנה בין האינטרס שלך לאינטרס של המתווך. ולכן, למרות שאתה משלם את שכרו, אופי ההתקשרות הוא כזה שהמוטיבציה שלו עלולה לעבוד נגדך.
באופן כללי דעתי היא שהמקצוע הזה שר את שירת הברבור שלו. 2% מכל צד זה סכום ענק שאינו מצדיק שום פעולה אקטיבית של מתווך בעידן יד2, בלי קשר לבלעדיות. כל קונה שיגיע אליך דרך מתווך, יגיע גם דרך יד2.
ולגבי הבלעדיות, זו בכלל יריה ברגל. בד"כ מתווך יבקש בלעדיות לחצי שנה, וסביר מאוד שבתקופה זו יגיע אליך קונה באופן בלתי תלוי, ואז יהיה עליך לשלם דמי תיווך בלי שהמתווך תרם דבר לעיסקה.
 

Fitch

משתמש בכיר
הצטרף ב
1/8/16
הודעות
3,609
דירוג
2,874
כל קונה שיגיע אליך דרך מתווך, יגיע גם דרך יד2.
אתה נותן יותר מדי קרדיט לקונים של היום ואפילו למתווכים מתחרים. יש לי עשרות עדויות מכל יום.
 

adamshalev

מודרטור
הצטרף ב
24/1/15
הודעות
11,796
דירוג
22,016
יש לחץ למכור את הדירה?
אם לא, שים מודעה מושקעת (שלם לצלם שיעשה לך תמונות מעולות של הבית - זה סופר חשוב) ב2-3 האתרים המובילים למכירת דירות ושב על זה.
לגבי המחיר - מדובר כנראה במאות אלפי שקלים לכאן או לכאן שאתה לא בטוח עליהם.
נראה לי שזה מספיק כסף כדי לעשות קצת קיטוט רגליים ומחקר שלך בנושא.
 

חדש

משתמש ותיק
הצטרף ב
23/6/16
הודעות
141
דירוג
79
בראייתי, תפקיד המתווך, לא נמדד במהירות שהוא מוצא קונים, אלא בהתנהלות בזמן המשא ומתן.
אם יש מתווך יותר קל להעביר ולקבל מסרים דרך צד שלישי, לגשש ולהבין עמדות של הצד השני מבלי, לנקוט עמדה.
כמובן שזה עובד לשני הצדדים.

הניסיון שלי עם מתווכים עד כה, גם כשהייתי בצד הקונה וגם בצד המוכר היה גרוע, הגעתי לרמה שאני מתעב את האוכלוסיה הזאת.
כשהייתי מוכר, המתווך כמעט הפיל עסקה, כי חשש שלא יראה דמי תיווך (לא טרח להחתים על חוזה תיווך, לא היה גורם דומיננטי לסגירת העסקה, ואפילו ניסה לחבל בה) .
כשהייתי קונה, הבנתי את אחד הבלופים של מתווכים, מצאתי את עצמי מגיע לכל מיני נכסים שממש ממש לא תואמים את הדרישות שלנו, אחרי כמה ביזבוזי זמן כאלה, הבנתי שהמתווך משתמש בי בכדי להראות לקונה שהוא מביא קונים פונטציאלים, מה שלא היה נכון.

לגבי מחיר הבית, תנסה לחשב מחיר למטר מרובע פחות או יותר. לדוגמה אם הבתים היותר קטנים במושב עולים X ושלך בסטנדרט סביר אבל 100 מטר יותר, תוסיף עוד 5000-7000 לכל מטר מרובע, כתלות מרמת הבנייה של הבית שלך, גודל המגרש וכו.
כך בחשבון שיש לכל ישוב, תקרת זכוכית, שנגזרת מהרבה פרמטרים, כך שגם אם יהיה לך ארמון, בישוב בו בתים צנועים, לא תקבל את המקסימום לבית שלך.
בסופו של דבר אתה צריך לקבוע מחיר שתהיה מרוצה.
בכדי לבדוק בכמה נמכרו נכסים במושב שלך, חפש בגוגל "מידע נדל"ן" וכנס לאתר של רשות המיסים. כך בחשבון שיש פער בין המחיר שמבקשים ביד 2, למחיר סגירה, ומצד שני, לעיתים, יש פער בין המחיר שמדווח לרשות המיסים למחיר האמיתי.

כיום, אישית לא הייתי משתמש במתווך. אבל אם אין לך פנאי, כך בחשבון שיש לו אינטרסים משלו, ותתמודד איתו.
תנסה אולי למכור בעצמך, חודש, חודשיים, ואז תעביר למתווך.
 

חלכאי

משתמש ותיק
הצטרף ב
10/2/15
הודעות
932
דירוג
904
אתה יכול להזמין שמאי מקרקעין שיעריך את הנכס. עלות השמאות אמורה להיות כמה אלפי ש"ח בודדים.

בעניין עבודה עם מתווך, לדעתי להימנע מזה כל עוד אפשר. נניח שהנכס שווה 3 מליון ש"ח ודמי התיווך הם 2% מהנכס כלומר 60K ש"ח. האם סביר לשלם למתווך שכר עבודה שמרוויח עובד ממוצע ב- 8 חודשים, על זה שהמתווך הביא כמה קונים פוטנציאלים והרים כמה טלפונים?!
אני אישית במצב הזה הייתי מעדיף לעבור לגור בבית הנמכר לתקופה מסויימת ומנהל משם את העיניינים או לחילופין מבקש עזרה מחבר/ קרוב שגר באזור תמורת סכום מסויים.
 

adamshalev

מודרטור
הצטרף ב
24/1/15
הודעות
11,796
דירוג
22,016
מבחינת משא ומתן בעסקה אתה צריך עו״ד מצייג את האינטרסים שלך.
עו״ד לנדל״ן גם נוטים לקחת אחוזים מהעסקה אבל מדובר בסד״ג של 0.5% וכנראה שתוכל למצוא גם עו״ד טוב במחיר פיקס/קבוע.
זה לא רק על מחיר, זה גם הגנה עליך נגד רמאים וסתם דבילים למיניהם.
 

Fitch

משתמש בכיר
הצטרף ב
1/8/16
הודעות
3,609
דירוג
2,874
ב2-3 האתרים המובילים למכירת דירות ושב על זה.
הבעיה שהקונים פאסיבים מדי. הם לא ילכו לראות 100 דירות, ולכן כאשר מתווך "לוקח" אותם אז זה בכפיה ובכפית. אני רואה מהחמים שלי שהולכים לראות דירה ולשאלה שלי "איזו, איפה?" הם עונים לי "לא יודעים/זוכרים, המתווך לוקח אותנו".

אני רואה דירות מתייבשות ביד 2 שבועות/חודשים. ופתאום מתווך מפרסם בפייסבוק את אותה הדירה, עם אותן התמונות ואותו המחיר כאילו היא אצלו במשרד - פתאום נהירה של תגובות "היי, מתי אפשר לראות?" , "איזה רחוב?" , "יוסי דבר איתי מחר" וכד'. כלומר, כל האנשים האלה פאקינג התעצלו להיכנס ליד2 ופשוט לחפש נכס עם הנתונים שהם רוצים.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,483
דירוג
11,931
לאחר קריאה באתרים השונים ראיתי הרבה המלצות שנוגדות אחת את השנייה(למשל על בלעדיות) ולכן אשמח למיקוד.
אני אשמח לתת לך טיפים מהניסיון שלי במכירת בית בקצה העולם :)
1. לדעתי כדאי לך מתווך- בגלל המרחק, בגלל המחיר, בגלל יכולות המכירה והשיווק שלו. מתווך טוב יודע למכור ואם אתה לא מתחום המכירות- אז אתה לא יודע למכור. סיבה נוספת היא הקונים הפוטנציאלים. רבים מהם נודניקים שלא ברא השטן, מבלבלים לך את המוח, מספרים לך שהבית שלך לא יפה/מוזנח/לא מתאים כדי שתוריד להם עוד ועוד במחיר. אם יש לך קשר רגשי למקום (בגלל שבנית אותו וגרת בו הרבה שנים), זה נורא מתיש ומעצבן.
2. חשוב מאד שאתה תחליט מה המחיר! גם מחיר ראשוני וגם הקו האדום שאתה לא מוכן לרדת ממנו. שמאי יעלה לך בסביבות 1500-3000 ש"ח ויעזור לך.
3.לפני שאתה קובע מחיר, חשוב שתוכל להעריך כמה מס תצטרך לשלם. בשביל זה כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה למיסוי מקרקעין (לא להתבלבל עם עו"ד לצורך הסכם מכירה).
4. יש גבול להבדל במחיר בין בית לבית באותו ישוב. ההבדל בין בית בן 200 מ"ר או בית בן 350 מ"ר הוא לא כל-כך גדול. בית ענק הוא די בעייתי למכירה ולפעמים מרתיע אנשים אז אל תיקח ללב...
 

אורי ג.

משתמש בכיר
הצטרף ב
10/8/15
הודעות
17,206
דירוג
23,899
1. אין לי עומדן שמחובר למציאות למחיר שאני רוצה לקבל על הדירה. הדירה היא פי2 מגודל הדירה הכי גדולה אחריה במושב ולכן אין לי איך לקבוע "מחיר עוגן" שממנו אני יכול לרדת או לעלות במידת הצורך. כי אין למה להשוות אותה. מכאן נוצר החשש שלי שהמתווך ירצה למכור את הדירה כמה שיותר מהר ולכן יציג לי מחיר שנמוך משמעותית מהמחיר האמיתי שאותו אני יכול להשיג עליה במידה והוא יתאמץ יותר.
קח שמאי מקרקעין שיתן לך הערכה, רצוי מישהו מהאזור שמכיר את הישוב.
2. מי אמר שבאמת המתווך יעשה את זה בצורה מהירה מאד כמו שאני רוצה ? הווילה מתאימה בעיקר למשפחות גדולות שצריכות הרבה חדרים ומרווח. הדעה שלי שמשפחות כאלו עוברות בסמוך לשנת הלימודים ולכן מחפשות כבר מעכשיו. לכן החשש הוא שאם הוא לא יצליח למכור אותה עד תחילת שנת הלימודים אני "נתקע איתה" עוד שנה.
מתווך אינו קוסם, אם אתה מעוניין למכור את הנכס מהר ככל האפשר תאלץ להתפשר במחיר, ככל שתתפשר יותר ככה תמכור אותה מהר יותר.
3. איך אני יודע שאכן המתווך יעשה הכל כדי לפרסם אותה ולקדם אותה בכל דרך שהיא ? אני בטוח שזו לא הדירה היחידה שהוא מתעסק איתה. החשש הוא שהמתווך יכול להיות עסוק בעוד דירות וכך למנוע מהקונים הפוטנציאלים להגיע ולראות את הנכס.
הוא לא, עדיף שתפרסם גם בעצמך.
ומה עם הוא ינסה להוריד לי את המחיר כדי שלקוח שלו שנעזר בו כדי לרכוש דירה גם ירוויח ?
הוא בטוח ינסה להוריד אותך בגלל סיבה אחת: זה יעלה את הסיכויים שתסגור עסקה וגם מהר יותר וככה יוכל לקבל את עמלתו.
 

מרק עוגיות

משתמש בכיר
הצטרף ב
4/6/15
הודעות
2,715
דירוג
4,728
לגבי המחיר - זה לא חייב להיות 2%, אפשר לנסות להתמקח על האחוזים האלה.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,483
דירוג
11,931
בעניין עבודה עם מתווך, לדעתי להימנע מזה כל עוד אפשר. נניח שהנכס שווה 3 מליון ש"ח ודמי התיווך הם 2% מהנכס כלומר 60K ש"ח.
מתווך טוב והגון שווה זהב, מניסיון. הבעיה היא שרובם לא מקצועיים והרבה מהם גם לא הוגנים.
לי היה מתווך מעולה שהמשיך לעזור לשני הצדדים גם שנה אחרי ההסכמה העקרונית ועשה חלק מהעבודה של עורכי הדין רק כדי לקצר הליכים.
מצד שני, יש לי שכנה מתווכת דירות וממנה אני לומדת איך מתוגמלים עבור עבודת התיווך ומה אני אגיד לכם? עדיף ללכת לעבוד במפעל.
 

חצי פנסיון

משתמש רשום
הצטרף ב
7/2/15
הודעות
17
דירוג
6
אני לא יודע האם אתם מתעלמים מחוסר ידיעה או מזה שאתם מנסים להיות פוליטיקטלי קורקט אבל עם מתווך המהווה ערוץ תקשורת בינך לבין הקונה יש סיכוי גבוה מאוד שהוא ינסה לעשות קומבינה או עליך או על הקונה כדי לגרוף יותר רווחים.
בגלל שאתה מוכר אתן לך את הדוגמא שפועלת לרעתך (מבוסס על סיפורים אמיתיים לחלוטין) הקונה שירצה לרכוש ינסה להוריד מחיר. הוא יבוא למתווך ויגיד לו, על כך 3000 שקל שאתה מוריד מהמחיר אני נותן לך בשחור 1000 שקל. פשוט וקל, תאמין לי שהמתווך כבר יידע לשכנע אותך בלי מאמץ רב להוריד כמה עשרות אלפים מהמחיר.
(יש לי לא מעט סיפורים דומים לגבי מתווך שעוקצים על חשבון הקונה אבל זה לא רלווטני לך)
 

OxoTnicK

משתמש ותיק
הצטרף ב
28/2/17
הודעות
172
דירוג
130
מסיפורים של חבר שהיה מתווך — בשום פנים ואופן לא לחתום בלעדיות. מרגע שחתמת הוא כאילו קיבל את הכסף גם בלי מאמץ ובלי לעשות משהו. אין לו לאן למהר.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,483
דירוג
11,931
בשום פנים ואופן לא לחתום בלעדיות. מרגע שחתמת הוא כאילו קיבל את הכסף גם בלי מאמץ ובלי לעשות משהו. אין לו לאן למהר.
בדרך כלל הסכם הבלעדיות הוא לשלושה חודשים או מקסימום שישה. אם הוא לא יתאמץ, לא יקבל דמי תיווך.
 

OxoTnicK

משתמש ותיק
הצטרף ב
28/2/17
הודעות
172
דירוג
130
בדרך כלל הסכם הבלעדיות הוא לשלושה חודשים או מקסימום שישה. אם הוא לא יתאמץ, לא יקבל דמי תיווך.
הרבה פעמים המתווכים הפחות ישרים מחתימים בלי הגבלת זמן. מוכרים לא מבינים או שלא שמים לב.
גם אם חותמים לחצי שנה ומגיע קונה לא דרך מתווך אז חבל על הכסף.
חוץ מזה שלא ברור לי למה בכלל לחתום בלעדיות.
 

OxoTnicK

משתמש ותיק
הצטרף ב
28/2/17
הודעות
172
דירוג
130
לא חוקי ולא תקף.
הייתי צריך לכתוב "החתימו" כי הבן אדם לא עובד בתיווך כבר הרבה זמן.. יכול להיות שהדברים השתנו אבל גם יש לא מעט נוכלים שעושים דברים לא חוקיים.
 

בת העמק

משתמש בכיר
הצטרף ב
22/12/15
הודעות
7,483
דירוג
11,931
חוץ מזה שלא ברור לי למה בכלל לחתום בלעדיות.
דעתי היא שאדם המעמיד למכירה נכס, ועוד בסכום כזה, עדיף שתהיה לו יכולת מכירה טובה וגם סבלנות ונימוס לניג'וסים של המתעניינים.
אם אין לו, או שהוא גר רחוק, אז עדיף לתת לאדם אחר שאתה סומך עליו לנהל את המכירה.
בארצות הברית או באירופה זה מקצוע לכל דבר ובארץ שלנו זה עיסוק/תחביב להרבה ערסים ושרלטנים שלא למדו את התחום ורק מחפשים כסף קל ולכן גם יש הרבה תחלופה כי זה לא באמת כסף קל (שכנתי המתווכת כבר חודשים לא הכניסה שקל הביתה).
למצוא מתווך טוב והגון בארץ זאת חתיכת משימה אבל היא כדאית. המצב שבו כל המתווכים בעיר נכנסים לדירה שלך להראות ללקוח שלהם אולי נשמע טוב על הנייר אבל זוועה במציאות. חוויתי את זה פעם כשוכרת דירה שהבעלים רצו למכור בלי בלעדיות אבל גם בלי לקחת את זה על עצמם ולהראות למתעניינים.
לקח להם שנה וחצי למכור, בעשרות אחוזים פחות, דירה טובה במיקום מבוקש. זה היה מייאש גם בשבילנו כשוכרים כי כל יומיים היו באים לראות, בלי לתאם, והיינו צריכים לשמור על בית מתאים לתצוגה (הייתי בעד הבעלים וניסיתי לעזור למכור כי הם היו במצוקה אמיתית). על הדרך, יצא לי לפגוש בערך את רוב מתווכי העיר החאפרים של העיר...והם לא יודעים את העבודה.
 

הנועזת

משתמש בכיר
הצטרף ב
24/1/15
הודעות
1,196
דירוג
2,270
1.ברור מחיר הנכס שלך, ב: יד 2, רשות המיסים, אתר מדלן וכו'...השניים האחרונים מתבססים על נתוני אמת של מכירות בסביבה שלך.
2. תפרסם בעצמך ביד 2, תבדוק הענות. יפנו גם מתווכים לדעתי לא לתת להם בלעדיות, בטח לא רסמית. תתחיל לבדוק דופק.
3. ברר: גודל מגרש, וגודל שטח בנוי, מצב משפטי של הנכס(מושע/טאבו וכו'..), היטלים ומיסים שתחוייב בהם (עו"ד מקרקעין).
4. רכילות מקומית ואפילו ברור תב"ע, אולי מתוכנן דור ממשיך, אולי אפשרי לבנות 2 יחידות.
5. הבהרה, יתכן הנכס שלך הוא למעשה מגרש, ואין טעם להתייחס לשטח הבנוי, תלוי בסביבה ובסטנדרט המקומי.
לא ייעוץ
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
Y צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
D חדש בפורום אשמח לעזרה ראשונית :) שוק ההון 21
ברזילרו לפני כניסה ראשונה לשוק - אשמח לעזרה עם קרנות עוקבות מדד שוק ההון 9
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
S אשמח לעזרה בבחירת טלוויזיה חדשה צרכנות פיננסית 38
D מחיר למשתכן גליל ים הרצליה - אשמח לעזרה נדל"ן 17
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
L נכס שאני לא מכיר, אשמח לעזרה שוק ההון 6
Jasper לא יודע מה לעשות, אשמח לעזרה, בבקשה. שוק ההון 39
O קרן השתלמות IRA - אשמח לעזרה שוק ההון 2
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
מ אשמח לעזרה יומני מסע אישיים 7
Y אשמח לעזרה יומני מסע אישיים 42
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
ס קרן נאמנות מומלצת להוראת קבע אשמח לעזרה שוק ההון 0
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Y התיק שלי(2.5 מיליון ש''ח)- אשמח להערות שוק ההון 15
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
R משכנתא או הון עצמי - אשמח לתובנות המקצוענים שוק ההון 5
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
Harvey מו״מ על משכנתא - אשמח לפידבקים נדל"ן 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
י ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
בייניש אשמח לחוות דעת על התיק הפוטנציאלי שלי שוק ההון 10
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
ה בניתי תיק 100% מניות - אשמח לביקורת שוק ההון 8
O האם התיק שלי מצריך שינוי? אשמח לפידבקים :) שוק ההון 8
J תיק השקעות שבניתי - אשמח לפידבקים שוק ההון 11
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
כ התבקשתי להחליט האם להצטרף לפוליסה כלשהי ולא הבנתי כלום. אשמח לשמוע את דעתכם צרכנות פיננסית 11
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
C אשמח לחוות דעת על תיק פוטנציאלי שוק ההון 2
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
חורש תיק השקעות - אשמח לביקורת שוק ההון 36
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
B כניסה ראשונה לשוק, אשמח להכוונה שוק ההון 54
C אשמח להסבר מורחב - עמלות לברוקר שוק ההון 6

נושאים דומים

למעלה