• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיפוי לקיר מטבח - עשה זאת בעצמך

נתן

משתמש רגיל
דירוג
1,228
במסגרת השמחה הרבה בקניית דירה, אני מעוניין לבצע על קיר של 4 מטר חיפוי של אריחים משושים עד התקרה. לפי סרטוני אינטרנט העסק נראה לא נורא מסובך, אך קבלן תימחר לי את זה ב 4 אלף. מה אני מפספס? מישהו עשה כאן לבד חיפוי קרמיקה על קיר? לפי סרטוני יוטיוב זה עבודה די מדוייקת אבל בהחלט אפשרית לביצוע עצמי. יש למישהו נסיון או טיפים?

אם אין לך ידיים ממש טובות הייתי מוותר. לחילופין אם אתם לא קנאים על שלמות אולי לכם זה יצא טוב מספיק. במקומות אחרים בבית אולי הייתי מתפשר אבל לא במטבח ויש לי ידיים לא רעות בכלל ...

שילמנו לאיש מקצוע יעשה את זה. לא זוכר כמה עלה. הם עבדו על זה שני אנשים יום שלם.
די בטוח שאפשר לעשות את זה לבד, אבל הבעיה היא שבבית חדש יש כל כך הרבה דברים לעשות שאם תעשה הכל לבד לא תראה את הסוף של זה.
אם כי דבר אחד כן עשינו לבד - שמנו דשא סינטטי, זה היה עבודת פרך רצינית.
אגב - משושים? יש לך תמונה של איך זה אמור לצאת?
אנחנו שמנו מלבנים לבנים מהסטנדרט של הקבלן והדבקנו עליהם מדבקות שחורות מאליאקספרס, יצא סוף.

זוכר את שנות ה-80...
אבא שלי עשה קיר עם חומר שחור וכאילו לבני חרס, עובי של כ-4 ממ על החומר המדובר, עם רווח של ס''מ "מלט".
לקח יום עבודה.
תבדוק עלות החומר, תוסיף כ-20% פחת ושישאר עודף לתיקון/החלפה בעתיד.

אני עשיתי חיפוי במטבח. :)

עם אריחים גדולים. אבל הייתה לי מכונה לחיתוך קרמיקה ומערבל לדבק.

אצלך זה נשמע יותר פשוט לפי מה שאני מבין. אתה מדבר על אריחים משושים קטנים? אם כן, זו באמת לא בעיה.

קודם כל עושים חלוקת אריחים בהתאם לקיר, אתה בונה סכמה של איך תחלק את האריחים על הקיר. אם אתה צריך לחתוך, תצטרך להצטייד במשחזת זווית ודיסק לחיתוך קרמיקה.
לקחת בחשבון כמובן שקעי חשמל , וכל דבר אחר שיצריך ממך לחתוך או לשייף את האריח.

בגלל שמדובר באריחים קטנים אתה יכול להקל לעצמך את העבודה ולקנות דבק קרמיקה מוכן. יש דבק מוכן של טמבור שנקרא 'שרמיק', הוא בסדר גמור.

אני מניח שמדובר בקיר מטויח ומפולס ואולי גם צבוע, כך שאין לך באמת בעיה, אתה לא צריך לפלס את הקיר עם הדבק או לטייח לפני. אם מדובר בטיח מתפורר כזה, אז רצוי לשפוך קצת מים על הטיח לפני, ככה הדבק יתפס יותר טוב.

בעקרון מה שאתה צריך זה : 1. אריחים משושים 2. דבק קרמיקה , אפשר מוכן או לקנות אבקה ולערבב 3. מאלג' עם שיניים קטנות למרוח את הדבק 4. ספייסרים להשאיר מרווחים בין האריחים 4. משחזת זווית+דיסק במידה ויש צורך בחיתוכים 4 .רובה כדי למלא את הפוגות בסיום העבודה
אפשר גם פטיש גומי לדפוק על האריחים \ פלס קיר לבדוק אם הכל ישר ויפה.

אתה מדבר על אריחים משושים קטנים? אם כן, זו באמת לא בעיה.
כן, 15 ס"מ לרוחב בערך. גם אני התרשמתי שעדיף דבק אקרילי מוכן שבא מעורבב מראש כבר. והבנתי שעדיף מאלג' מתכלהכי זה לא יורד ממנו.
הקיר במצב מצויין חדש מקבלן, ויש שם רק נקודת שקעים אחתמעל קו השיש. אקנה מכשיר חיתוך קרמיקה בשרטה ושבירה , אבל משחזת דיסק זה יותר מאתגר. אין דרך אחרת להשחיז אריחים שנחתכו למידה?
תודה על התגובה המושקעת.

כן, 15 ס"מ לרוחב בערך. גם אני התרשמתי שעדיף דבק אקרילי מוכן שבא מעורבב מראש כבר. והבנתי שעדיף מאלג' מתכלהכי זה לא יורד ממנו.
הקיר במצב מצויין חדש מקבלן, ויש שם רק נקודת שקעים אחתמעל קו השיש. אקנה מכשיר חיתוך קרמיקה בשרטה ושבירה , אבל משחזת דיסק זה יותר מאתגר. אין דרך אחרת להשחיז אריחים שנחתכו למידה?
תודה על התגובה המושקעת.
אם אתה מתכוון לקנות מכונת קרמיקה אז לא תהיה בעיה לפי איך שזה נשמע. כיוון שמדובר באריחים שהם משושים וכיוון שאתה מציין שיש רק שקע חשמל אחד , אז אולי אין טעם במשחזת זווית. במשחזת משתמשים לביצוע של חתכים מורכבים יותר כמו ריבועים או עיגולים בתוך האריח, אם מדובר באריחים משושים אז אולי זה יהיה לך מאד קל ופשוט עם מכונת קרמיקה, כי היא יכולה לחתוך ישר ועם זויות שונות, כך שאפשר יהיה להרכיב משהו אסתטי לעין . בכל מקרה, קודם כל תתכנן , אחרי זה תוכל להבין מה אתה צריך.

מה גם, לאריחים של 15- 30 ס"מ מכונת קרמיקה איכותית וטובה תעלה בסביבות 350-400 שקלים, כך שאין פה חסכון אם אין לך ממילא משחזת.

אם זה קיר צבוע , בדרך כלל נוהגים 'לפצוע' את הקיר עם פטיש ולחשוף קצת את הטיח כדי שהדבק יתפס יותר טוב. למרות שבאריחים בגודל הזה זה די זניח, אבל עדיף.

אגב, בגלל שמדובר בעבודה חד פעמית, יש מקומות שמשכירים כלי עבודה כאלה כמו מכונת חיתוך וכו', אני לא יודע כמה זה עולה. אופציה נוספת היא, בכל מפעל שיש\בית מלאכה לשיש ישמחו לחתוך לך מראש את הקרמיקה, גם פה אני לא יודע כמה זה עולה למטר.

אני מעוניין לבצע על קיר של 4 מטר חיפוי של אריחים משושים עד התקרה.
למה עד התקרה? יותר אסתטי עד הקו התחתון של ארונות המטבח העליונים [מעל השיש] שזה בערך בגובה העיניים.
ראיתי מטבחים וחדרי אמבטיות עם אריחים עד התקרה וחטפתי קלסטרופוביה...

ויש שם רק נקודת שקעים אחת מעל קו השיש
דירה חדשה מקבלן עם נקודת שקעים אחת?
כמה שקעים יש לך במטבח?
יש שקעים מתחת גובה שיש?
בדקת עם האשה כמה מכשירים יצטרכו שקעים במטבח?

כמה שקעים יש לך במטבח?
יש שקעים מתחת גובה שיש?
זאת נקודה טובה, אם כי אני מניח שהם כבר תכננו את החשמל מראש.
הקבלן שלנו גבה על כל פיצול של שקע כאילו זה נקודת שקע נפרדת, אז במטבח ביקשנו 3 נק׳ בודדות מעל השיש ואז פיצלנו אותן עם חשמלאי (של הקבלן! :lol:) לפני התקנת האריחים.

כמה שקעים יש לך במטבח?
יש שקעים מתחת גובה שיש?
קודם כל אני מבשל בבית. יש שקעים מתחת לשיש למדיח ועוד משהו. חוצמזה בקירות האחרים יש שקעים רבים בפינות, עם חוות טוסטרים/מיקסר וכו'. אל חשש, לא חסר שקעים.

@adamshalev
עכשיו בבניה, למדנו כמה שטויות על הדרך.
שקע חשמל 190 שח
שקע חשמל כפול 230 שח
והאדריכל סימן בהתחלה כ-50 נקודות בודדות (גם כשכל זוג יושב צמוד)

@adamshalev
עכשיו בבניה, למדנו כמה שטויות על הדרך.
שקע חשמל 190 שח
שקע חשמל כפול 230 שח
והאדריכל סימן בהתחלה כ-50 נקודות בודדות (גם כשכל זוג יושב צמוד)
הקבלן שלנו גבה אותו מחיר על כל נקודה מפוצלת או לא. זה היה מעצבן ממש. >:(

Back
למעלה