• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עסקה מחוץ לבורסה ניעז

טלי88

משתמש רשום
דירוג
2
היי, כל כך הרבה מומחים כאן ובעלי ידע עצו שאלה לי -
יש לי 3000 מניות במחיר 1 דוחר למניה ששווחת עכשיו חצי דולר כל אף אחת.

מחיר נוכחע חצי דולר.

מישהו מוכן לקרנות ממני מחוץ לבורסה ב 0.6$ כולמר 10 סנט מעל מחיר השוק למניה

מה ההשלכות מבחינת מס לצדדים בעסקה כזו?
האם אפשרי?

תודה רבה!!!

מחיר הרכישה בעיסקה הוא 60 סנט למניה ולכן, מיד לאחר העיסקה, החבר שלך יהיה מופסד 20% (על הנייר כל עוד הוא לא מממש), ולך יירשם מגן מס על סך 300$ (25% מההפסד).

לחבר שקנה את המניה המופסדת בתיק שלי רכשתי אותה בדולר והיום היא שווה חצי דולר נניח לא יירשם לחבר שלי מגן מס?

לחבר שקנה את המניה המופסדת בתיק שלי רכשתי אותה בדולר והיום היא שווה חצי דולר נניח לא יירשם לחבר שלי מגן מס?
לא. לך יהיה מס מס בגובה של 25% כפול 0.4$ למניה.

תודה ! שאלה אחרת בנושא - נניח שהמחיר בשוק הוא 0.6 דולר והקונה משלם לי מחוץ לבורסה 3 דולר 400% מעל מחיר השוק.

אני קניתי את המניה בזמנו ב 1 דולר
מה השלכות המס על הצדדים?
והאם עסקה כזו יכולה להשפיע על מחיר המניה בשוק ?
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
מה השלכות המס על הצדדים?
את משלמת מס 25% על הרווח הריאלי שלך. במקרה שלך בניכוי הפרש בשינויי מטח.
אז תשלמי 25% על 2 דולר רווח למניה (נזניח את עניין ההצמדה למטח).

אם הוא ימכור ישר, יהיה לו מגן מס בגובה 2.4 דולר למניה.

כל זאת בהנחה וכמות המניות זניחה ביחס לנפח המסחר של המניה הספציפית הזאת, אחרת תהיה השפעה על המחיר ויהיה לו הרבה פחות מגן מס ממה שהוא חשב.

כל זאת, כמובן, בתנאי שאותו חבר הוא לא קרוב משפחה מדרגה ראשונה.

תודה ! שאלה אחרת בנושא - נניח שהמחיר בשוק הוא 0.6 דולר והקונה משלם לי מחוץ לבורסה 3 דולר 400% מעל מחיר השוק.
לא חושב שיתנו לך להעביר עסקה כזו ובכל מקרה זה יכול להפעיל מנורות אזהרה ברשות המיסים.

לאיזו מנורת אזהרה אתה מתכוון?
מעניין להבין לעומק מה ההשלכות.
דבר נוסף האם בבנק יכולים לסרב לעסקה כזו נניח לטעון טענת הלבנת הון? אני מנסה להבין.

הסיבה האמיתית שעסקה כזו מתקיימת היא שהמשקיע מאמין שהמניה תעלה הרבה מעל למחיר שהוא קונה, לי נניח אין את הזמן להמתין בתוך השקעה כזו ומתוקף החברות הוא מחלץ אותי מהעסקה הזו במחיר שמניב לי רווח מצד שני הוא יודע ומאמין שהמניה תעלה גם מעל למחיר הקניה שלו ומוכן בשם החברות לוותר על רווח גדול יותר אם היה רוכש את המניה בשוק ולא ממני מחוץ לבורסה.

מדבר בחבר ללא שום קרבה משפחתי.

מתוקף החברות הוא מחלץ אותי מהעסקה הזו במחיר שמניב לי רווח מצד שני הוא יודע ומאמין שהמניה תעלה גם מעל למחיר הקניה שלו ומוכן בשם החברות לוותר על רווח גדול יותר אם היה רוכש את המניה בשוק ולא ממני מחוץ לבורסה
קוראים לזה מתנה. נראה לי הכי פשוט, שייקנה ממך במחיר השוק וייתן לך במתנה את ההפרש. בתרחיש שתיארת, הוא נותן מתנה לך ולרשות המיסים. אם מדובר על נכסים לא סחירים או עם סחירות אפסית, בהן קשה לקבוע מחיר שוק, הסיפור אולי שונה.

קוראים לזה מתנה. נראה לי הכי פשוט, שייקנה ממך במחיר השוק וייתן לך במתנה את ההפרש. בתרחיש שתיארת, הוא נותן מתנה לך ולרשות המיסים. אם מדובר על נכסים לא סחירים או עם סחירות אפסית, בהן קשה לקבוע מחיר שוק, הסיפור אולי שונה.

לא ממש הבנתי... אולי תוכל לתת דןגמה במספרים?
יש לי 3000 מניות ששות היום בסהכ 6000 שח
כאשר סכום ההשקעה המקורי הוא 13,000 שח.

נניח שהחבר מעוניין לרכוש ממני את המניות ב 30 אלף שח.
הוא מעוניין כמובן לקבל את המניות ולא להשאירן אצלי. הוא מאמין שהן יעלו בתוך כמה שנים וישיבו לו את סכום ההשקעה פלוס רווח...

הנייר סחיר בשוק.

לא ממש הבנתי... אולי תוכל לתת דןגמה במספרים?
יש לי 3000 מניות ששות היום בסהכ 6000 שח
כאשר סכום ההשקעה המקורי הוא 13,000 שח.

נניח שהחבר מעוניין לרכוש ממני את המניות ב 30 אלף שח.
הוא מעוניין כמובן לקבל את המניות ולא להשאירן אצלי. הוא מאמין שהן יעלו בתוך כמה שנים וישיבו לו את סכום ההשקעה פלוס רווח...

הנייר סחיר בשוק.
לפי ההצעה שלך: החבר מוכן לשלם 24K יותר מהמחיר. במילים אחרות הוא נותן לך מתנה של 24K. בתרחיש שתיארת, יהיה לך חיוב במס של 4250 (17K רווח כפול 25% מס). כך שאת בעצם משלמת מס על מתנה.
אפשרות פשוטה ויעילה יותר, קנייה במחיר השוק (או ישירות ממך, או שאת מוכרת בשוק והוא הקונה בשוק). בתרחיש הזה הוא ישלם לך 6000 בשביל המניות. את תקבלי מגן מס של 7000. הוא גם ייתן לך מתנה במזומן של 19750 (24000 מינוס ה 4250 שבכל מקרה היית צריכה לשלם לרשות המיסים, ואותם הוא ייצטרך לשלם במכירה עתידית ברווח). במידה ואת יכולה להשהתמש במגן המס שתקבלי, הוא יכול להפחית את הסכום הזה מהמתנה (1750= (7000 כפול 25%)). כך בכל מקרה הוא אף פעם לא ישלם יותר ממה שהוא תכנן.

לפי ההצעה שלך: החבר מוכן לשלם 24K יותר מהמחיר. במילים אחרות הוא נותן לך מתנה של 24K. בתרחיש שתיארת, יהיה לך חיוב במס של 4250 (17K רווח כפול 25% מס). כך שאת בעצם משלמת מס על מתנה.
אפשרות פשוטה ויעילה יותר, קנייה במחיר השוק (או ישירות ממך, או שאת מוכרת בשוק והוא הקונה בשוק). בתרחיש הזה הוא ישלם לך 6000 בשביל המניות. את תקבלי מגן מס של 7000. הוא גם ייתן לך מתנה במזומן של 19750 (24000 מינוס ה 4250 שבכל מקרה היית צריכה לשלם לרשות המיסים, ואותם הוא ייצטרך לשלם במכירה עתידית ברווח). במידה ואת יכולה להשהתמש במגן המס שתקבלי, הוא יכול להפחית את הסכום הזה מהמתנה (1750= (7000 כפול 25%)). כך בכל מקרה הוא אף פעם לא ישלם יותר ממה שהוא תכנן.

נשמע מעולה - בדיוק הפתרון המתאים.
הסכם מתנה כזה צריך לחתום מול עורך דין?
הצהרה מול עורך דין? או שמספיק לנסח בכמה מילים שזו מתנה?
יש לקשר בין המתנה לניירות הערך?

ועוד שאלה - האם אלו מסוג הדברים שמדליקים נורה אדומה לבנק בכל הקשור בהלבנת הון? ברור שאין לנו כוונות כאלה אבל אנחנו גם לא רוצים למצוא את עצמנו תחת חשד כזה בבנק...

תודה רבה!

נשמע מעולה - בדיוק הפתרון המתאים.
הסכם מתנה כזה צריך לחתום מול עורך דין?
הצהרה מול עורך דין? או שמספיק לנסח בכמה מילים שזו מתנה?
יש לקשר בין המתנה לניירות הערך?

ועוד שאלה - האם אלו מסוג הדברים שמדליקים נורה אדומה לבנק בכל הקשור בהלבנת הון? ברור שאין לנו כוונות כאלה אבל אנחנו גם לא רוצים למצוא את עצמנו תחת חשד כזה בבנק...

תודה רבה!
אני לא מבין בזה בכלל. אבל נראה לי הכי פשוט, את מוכרת מה שאת רוצה למכור בשוק. הוא קונה את מה שהוא רוצה לקנות בשוק. הוא נותן לך במזומן (שיק וכדומה) מתנה כמה שהוא רוצה. הסיבה היחידה לעריכת הסכם מתנה, זה במידה ואחרי זמן יהיה מחלוקת ביניכם לדוגמא האם זה היה הלוואה או מתנה. ההסכם הוא נושא פנימי שלכם, לא לצורך רשות המיסים, הלבנת הון וכו.

אני לא מבין בזה בכלל. אבל נראה לי הכי פשוט, את מוכרת מה שאת רוצה למכור בשוק. הוא קונה את מה שהוא רוצה לקנות בשוק. הוא נותן לך במזומן (שיק וכדומה) מתנה כמה שהוא רוצה. הסיבה היחידה לעריכת הסכם מתנה, זה במידה ואחרי זמן יהיה מחלוקת ביניכם לדוגמא האם זה היה הלוואה או מתנה. ההסכם הוא נושא פנימי שלכם, לא לצורך רשות המיסים, הלבנת הון וכו.

זאת אומרת - כשאני יפקיד מזומן 24 אלף שח
הבנק לא ישאל אותי מאיפה הכסף / חשד להלבנת הון?
ואז אם יש לי הסכם מתנה אני מכוסה?
אין צורך לערוך הסכם כזה עם עורך דין מספיק לנסח כמה מילים ולחתום ?

זאת אומרת - כשאני יפקיד מזומן 24 אלף שח
הבנק לא ישאל אותי מאיפה הכסף / חשד להלבנת הון?
בסכומים כאלו באופן חד פעמי, כנראה שלא ישאלו אותך. אם ישאלו, אמרי שמדובר במתנה מחבר.

האם כדאי לערוך הסכם מתנה ולקשר בין המתנה לניירות ערך?

מבלי שהדבר ייחשב ייעוץ השקעות...

האם כדאי לערוך הסכם מתנה ולקשר בין המתנה לניירות ערך?
אאלט כל הרעיון היה בשביל להפריד בין העסקה למתנה.
את תמכרי את המניות בשוק החופשי, והוא יקנה את המניות בשקו החופשי.
בלי קשר לזה, הוא יתן לך מתנה על איזה סכום שירצה.

ד.א. איפה מוצאים חברים כאלה?

אאלט כל הרעיון היה בשביל להפריד בין העסקה למתנה.
את תמכרי את המניות בשוק החופשי, והוא יקנה את המניות בשקו החופשי.
בלי קשר לזה, הוא יתן לך מתנה על איזה סכום שירצה.

ד.א. איפה מוצאים חברים כאלה?

מבינה עכשיו... תודה רבה!

חברות זה דבר הדדי כמובן :)

תודה לכם.

זהו זה כבר לא קשור לנושא
- נניח שאני רוצה להעביר מניות שיש לי בתיק השקעות בבנק לתיק השקעות של פלוני (אין קדר משפחתי) באותו בנק זה אפשרי? איך נעשית הפרוצדורה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עסקה מחוץ לבורסה, בין חשבון ממוסה לIRA = תכנון מס לגיטימי? שוק ההון 16
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
A האם ספק של קבלן יכול לבטל עסקה נדל"ן 25
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
G ביצוע עסקה בכרטיס אשראי בסכום גדול צרכנות פיננסית 19
A עסקה על דירה יד שניה ש״חתומה לפינוי בינוי״ נדל"ן 7
א עזרה במימון עסקה נדל"ן 12
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
J ניתוח עסקה - שותפות נדל"ן 10
W האם זו עסקה כדאית? נדל"ן 15
Yuval328 הגיון מאחורי עסקה שבוצעה מעל הלימיט שוק ההון 5
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16
S עמלת תיווך עסקה שוק ההון 11
S עסקה בכרטיס אשראי לצורך קבלת הטבת פרימיום צרכנות פיננסית 32
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
S שוואב ומסחר בבורסות מחוץ לארה״ב שוק ההון 17
G ננעלתי מחוץ לחשבון באינטראקטיב ברוקרס אוף טופיק 4
R הוצאת כספים מחוץ לישראל - דו"ח למס הכנסה מיסים 7
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
T עסקאות מחוץ לשעות המסחר הרגילות - חסרונות? שוק ההון 13
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
B מחפש קרן מחקה לשווקים מפותחים מחוץ לארה״ב שוק ההון 12
עתיד מתוק איך מוכרים מניה מחוץ למסחר ללקוח בחו"ל? שוק ההון 3
B פקודות LMT/MKT מחוץ לשעות המסחר פוסטים מאיכות נמוכה 10
שניצלוינאי שינויי מחיר מחוץ למסחר לעומת במהלך המסחר שוק ההון 2
Yos המרה למט"ח מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
Y קניית ני"ע בתוך\מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 6
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
ido15 בית השקעות מחוץ לישראל צרכנות פיננסית 0
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
L השקעה בשוק המניות העולמי מחוץ לארה"ב שוק ההון 4
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
מוריארטי מס על דיבידנדים ורווחי הון מחוץ לארה"ב ב-IB שוק ההון 9
M הרווחתי מספיק השנה. אני לוקח פסק זמן מחוץ לשוק שוק ההון 18
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
פסיוני קרנות נאמנות מחוץ לנישואין צרכנות פיננסית 21
R שאלותה טכנית לגבי השקעה במדדים מחוץ לישראל שוק ההון 3
amikal לשמור כסף מחוץ לישראל שוק ההון 30
ג קופ"ג IRA לעומת ניהול עצמי מחוץ לקופ"ג שוק ההון 73

נושאים דומים

Back
למעלה